Malowanie planszówkowych figurek

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 582
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 117 times
Been thanked: 212 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Zmij »

BOLLO pisze: 17 gru 2021, 12:01 Bądz co bądz zenithal to chyba najcześciej czarna (podkład) figurka psiknięta od góry pod kątem ok 45stopni na biało.
W najbardziej podstawowym wydaniu tak się robi np. pod contrasty ale można też np bardzo fajnie pomalować ta technika cialo ale tu raczej już aerograf potrzebny, najpierw ciemny brąz, potem bazowy kolor skóry pod kątem a następnie rozjaśniony kolor skóry od gory
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: rastula »

Zmij pisze: 17 gru 2021, 12:40
BOLLO pisze: 17 gru 2021, 12:01 Bądz co bądz zenithal to chyba najcześciej czarna (podkład) figurka psiknięta od góry pod kątem ok 45stopni na biało.
W najbardziej podstawowym wydaniu tak się robi np. pod contrasty ale można też np bardzo fajnie pomalować ta technika cialo ale tu raczej już aerograf potrzebny, najpierw ciemny brąz, potem bazowy kolor skóry pod kątem a następnie rozjaśniony kolor skóry od gory
o tym mówię - Z. to technika nie zdefiniowane kolory.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5311
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1717 times
Kontakt:

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: BOLLO »

Zmij pisze: 17 gru 2021, 12:40
BOLLO pisze: 17 gru 2021, 12:01 Bądz co bądz zenithal to chyba najcześciej czarna (podkład) figurka psiknięta od góry pod kątem ok 45stopni na biało.
W najbardziej podstawowym wydaniu tak się robi np. pod contrasty ale można też np bardzo fajnie pomalować ta technika cialo ale tu raczej już aerograf potrzebny, najpierw ciemny brąz, potem bazowy kolor skóry pod kątem a następnie rozjaśniony kolor skóry od gory
Oj to juz wyzsza szkola magii i alchemii jak dla mnie :mrgreen:
Recu
Posty: 71
Rejestracja: 28 sie 2021, 02:58
Has thanked: 6 times
Been thanked: 10 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Recu »

No tak, oryginalnie miałem na myśli czarny i biały bo najczęściej widziany i polecany szczególnie nowym w malowaniu, ale fakt, Zenithal można robić przy użyciu wielu kolorów.
Osobiście nigdy nie pozostaję przy samym Zenithalu, ale wszystko zależy od gustu i od klimatu samej gry. Ogólnie fajnie jak kogoś sam preshading satysfakcjonuje, nie narobi się i nie wyda mnóstwo siana, a zadowolony będzie :D
Osobiście póki co tylko zmodyfikowałem Mage Knighta i może kiedyś pomaluję, ale efekt już teraz mi się podoba :p

Obrazek
ArtIO
Posty: 554
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 36 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: ArtIO »

Często widzę że do malowania metalowych elementów stosuje się technika NMM zamiast wykorzystania farb z serii Metal Color? Czy są jakieś przeciwskazania żeby nie korzystać z tego rodzaju farby? Czy do tego rodzaju farby należy specjalnie przygotować figurkę?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2829
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 364 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Gromb »

Wg mnie nie, nie ma nic specjalnego. Cieniowanie w NMM jest kozackie, ale trzeba umieć to robić.
Z wad farby metaliczne niszczą pędzle, więc jak już się zdecydujesz paćkać figurkę metalikiem, to warto używać tanich syntetycznych pędzli.
Ja ostatnio odkryłem metaliki z serii mech od vallejo. Jakie to świetne farbki, polecam.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
MgK1989
Posty: 322
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 126 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: MgK1989 »

ArtIO pisze: 19 gru 2021, 12:07 Często widzę że do malowania metalowych elementów stosuje się technika NMM zamiast wykorzystania farb z serii Metal Color? Czy są jakieś przeciwskazania żeby nie korzystać z tego rodzaju farby? Czy do tego rodzaju farby należy specjalnie przygotować figurkę?
Przeciwskazań nie ma żadnych- pomalowany element różni efekt i zainwestowany czas:) jest jeszcze „TMM” czyli true metalic metal:) czyli taki nmm zrobiony za pomocą farb metalicznych:)
Awatar użytkownika
arian
Posty: 830
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 267 times
Been thanked: 593 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: arian »

Ja często robię MMM, czyli Mixed Metallic Metal. :D A tak poważnie, to element pomalowany farbą metaliczną po prostu dodatkowo delikatnie cieniuję. Dzięki temu jednocześnie się lekko błyszczy/mieni, a samo malowanie jest szybsze.
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 83 times
Been thanked: 194 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: 13thSON »

Recu pisze: 18 gru 2021, 10:12 No tak, oryginalnie miałem na myśli czarny i biały bo najczęściej widziany i polecany szczególnie nowym w malowaniu, ale fakt, Zenithal można robić przy użyciu wielu kolorów.
Osobiście nigdy nie pozostaję przy samym Zenithalu, ale wszystko zależy od gustu i od klimatu samej gry. Ogólnie fajnie jak kogoś sam preshading satysfakcjonuje, nie narobi się i nie wyda mnóstwo siana, a zadowolony będzie :D
Osobiście póki co tylko zmodyfikowałem Mage Knighta i może kiedyś pomaluję, ale efekt już teraz mi się podoba :p
Szczerze ? To wyglądają lepiej niż te niby pomalowane, które są od razu w pudełku. Jak dokładnie to zrobiłeś ?
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Recu
Posty: 71
Rejestracja: 28 sie 2021, 02:58
Has thanked: 6 times
Been thanked: 10 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Recu »

13thSON pisze: 20 gru 2021, 08:28
Recu pisze: 18 gru 2021, 10:12 No tak, oryginalnie miałem na myśli czarny i biały bo najczęściej widziany i polecany szczególnie nowym w malowaniu, ale fakt, Zenithal można robić przy użyciu wielu kolorów.
Osobiście nigdy nie pozostaję przy samym Zenithalu, ale wszystko zależy od gustu i od klimatu samej gry. Ogólnie fajnie jak kogoś sam preshading satysfakcjonuje, nie narobi się i nie wyda mnóstwo siana, a zadowolony będzie :D
Osobiście póki co tylko zmodyfikowałem Mage Knighta i może kiedyś pomaluję, ale efekt już teraz mi się podoba :p
Szczerze ? To wyglądają lepiej niż te niby pomalowane, które są od razu w pudełku. Jak dokładnie to zrobiłeś ?
Zenithal, podkreślenie cieni trochę washem, a trochę ręcznie, drybrush dla highlightów, no i potem kilka poprawek. A co do domyślnego malowania MK to chyba wszystko będzie lepsze, nawet sam podkład :lol:
Awatar użytkownika
Polzcount
Posty: 93
Rejestracja: 05 lip 2019, 23:13
Has thanked: 54 times
Been thanked: 11 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Polzcount »

Jaki możecie polecić sklepy internetowe z szeroką gamą farb i chemii malarskiej? Przeglądam oferty i nie mogę znaleźć takiego idealnego miejsca w którym mógłbym skompletować całe zamówienie bez potrzeby zamawiania farb w kilku miejscach naraz.
McNab
Posty: 223
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 146 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: McNab »

Polzcount pisze: 22 gru 2021, 08:26 Jaki możecie polecić sklepy internetowe z szeroką gamą farb i chemii malarskiej? Przeglądam oferty i nie mogę znaleźć takiego idealnego miejsca w którym mógłbym skompletować całe zamówienie bez potrzeby zamawiania farb w kilku miejscach naraz.
agtom
Jedne z najniższych cen, największy wybór (brzmi trochę jak reklama proszku do prania).
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
shod
Posty: 574
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 268 times
Been thanked: 178 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: shod »

McNab pisze: 22 gru 2021, 08:53
Polzcount pisze: 22 gru 2021, 08:26 Jaki możecie polecić sklepy internetowe z szeroką gamą farb i chemii malarskiej? Przeglądam oferty i nie mogę znaleźć takiego idealnego miejsca w którym mógłbym skompletować całe zamówienie bez potrzeby zamawiania farb w kilku miejscach naraz.
agtom
Jedne z najniższych cen, największy wybór (brzmi trochę jak reklama proszku do prania).
Idealnego miejsca chyba nie ma, poza agtom, ja kupowałem też w Graal czy Mepel.
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 582
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 117 times
Been thanked: 212 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Zmij »

Szopgracz tez ma spory wybor ale najwiekszy jednak jest we wspominanym wczesniej Agtom
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 584
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 253 times
Been thanked: 308 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: andrzejstrzelba »

shod pisze: 22 gru 2021, 09:03
McNab pisze: 22 gru 2021, 08:53
Polzcount pisze: 22 gru 2021, 08:26 Jaki możecie polecić sklepy internetowe z szeroką gamą farb i chemii malarskiej? Przeglądam oferty i nie mogę znaleźć takiego idealnego miejsca w którym mógłbym skompletować całe zamówienie bez potrzeby zamawiania farb w kilku miejscach naraz.
agtom
Jedne z najniższych cen, największy wybór (brzmi trochę jak reklama proszku do prania).
Idealnego miejsca chyba nie ma, poza agtom, ja kupowałem też w Graal czy Mepel.
Zobacz jeszcze battle-models.com i 2d6.pl. Tam też jest spora oferta w sensownych cenach.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5311
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1717 times
Kontakt:

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: BOLLO »

potwierdzzam AGTOM ale jest jeszcze VANAHEIM
https://vanaheim.pl/pl/283-farby-i-modelarstwo
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: rastula »

to zależy jakie "wszystko"...

ja kupuję chemię w exito.sklep.pl
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 911
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 281 times
Been thanked: 279 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Dako »

Moim skromnym zdaniem definicja "idealnego miejsca zakupu" bez podania tego co przy obecnie dostępnej szerokiej ofercie do malowania jest potrzebne (różne akryle z GW/różne akryle z AP/oleje/tu w zależności od wyboru różnoraka chemia oraz "pierdyliard" bo np. aerograf innych opcji) jest cokolwiek nieprecyzyjna :lol:
Przy tak enigmatycznym zapytaniu to najprościej można polecić znany portal aukcyjny gdzie koszty wysyłki na pewnym pułapie zakupu wynoszą zero a przy obecnych cenach czegokolwiek do naszego hobby (aka dwie/trzy farbki lub pędzelek) nie jest problemem je osiągnąć u każdego sprzedającego.
Awatar użytkownika
Polzcount
Posty: 93
Rejestracja: 05 lip 2019, 23:13
Has thanked: 54 times
Been thanked: 11 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Polzcount »

Dako_W pisze: 22 gru 2021, 10:43 Moim skromnym zdaniem definicja "idealnego miejsca zakupu" bez podania tego co przy obecnie dostępnej szerokiej ofercie do malowania jest potrzebne (różne akryle z GW/różne akryle z AP/oleje/tu w zależności od wyboru różnoraka chemia oraz "pierdyliard" bo np. aerograf innych opcji) jest cokolwiek nieprecyzyjna :lol:
Przy tak enigmatycznym zapytaniu to najprościej można polecić znany portal aukcyjny gdzie koszty wysyłki na pewnym pułapie zakupu wynoszą zero a przy obecnych cenach czegokolwiek do naszego hobby (aka dwie/trzy farbki lub pędzelek) nie jest problemem je osiągnąć u każdego sprzedającego.
Chcę zaopatrzyć się w min 30-50 farb GW/AP/Vallejo . farby pod aero , media , pędzle. Jest masę sklepów w których większość towaru jest tylko pozycja w bazie danych niestety z odległym lub nieznanym terminem dostawy... Nie oczekuję miejsca w którym będzie wszystko (bo takiego nie ma) ale pytając chciałem pozyskać informacje gdzie najlepiej uderzyć na większe zakupy i zminimalizować wertowanie dziesiątek stron tylko po to żeby w kilkunastu sklepach zamówić brakujące pojedyncze pozycje. Dziękuje wszystkim za namiary.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 552
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 122 times
Been thanked: 409 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Gribbler »

Czy kładł ktoś z was podkład przy ujemnej temperaturze? Są jakieś niepożądane efekty na figurkach? Głupio tak czekać z malowaniem do wiosny...
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 582
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 117 times
Been thanked: 212 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Zmij »

Gribbler pisze: 31 gru 2021, 03:07 Czy kładł ktoś z was podkład przy ujemnej temperaturze? Są jakieś niepożądane efekty na figurkach? Głupio tak czekać z malowaniem do wiosny...
Pare dni temu podkladowalem całe Deep Madness na balkonie sprayem i nie było żadnych niepożądanych efektów, z tym że same spraye były ciepłe w temp pokojowej i dobrze wymieszane tak wiec nie trzeba czekac do wiosny:)Pozatym dzis to sa temperatury wiosenne przynajmniej w Krakowie wiec spokojnie można podkladowac
MgK1989
Posty: 322
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 126 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: MgK1989 »

Gribbler pisze: 31 gru 2021, 03:07 Czy kładł ktoś z was podkład przy ujemnej temperaturze? Są jakieś niepożądane efekty na figurkach? Głupio tak czekać z malowaniem do wiosny...
Jeśli podkład będzie źle wymieszany/słabej jakości może być efekt „śnieżenia”. Ja kiedyś podkładowałem późną jesienią zombicide i nie było problemów ale daj znać jak wyszło:)
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: KamradziejTomal »

Gribbler pisze: 31 gru 2021, 03:07 Czy kładł ktoś z was podkład przy ujemnej temperaturze? Są jakieś niepożądane efekty na figurkach? Głupio tak czekać z malowaniem do wiosny...
Potrzymaj puszkę kilka minut w gorącej wodzie i dobrze wstrząnij przed użyciem. Dopóki nie psikasz na mrozach większych niż -10 nie zauważysz żadnej różnicy.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Miszon
Posty: 2533
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1028 times
Been thanked: 503 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Miszon »

Potwierdzam,psikałem niedawno na -5 i jest OK.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5311
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1717 times
Kontakt:

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: BOLLO »

A dlaczego wy podkladujecie na dworze/balkonie? Nie macie klatki,piwnicy,garazu,strychu.....lub ktos z waszych znajomych/rodziny nie ma?
ODPOWIEDZ