Nasze pomalowane figurki

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
MgK1989
Posty: 322
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 126 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: MgK1989 »

Kurzynsky pisze: 29 sty 2022, 23:32 Będziemy wdzięczni za sugestie..
Czy figurka była pokryta lakierem? Jeśli nie to można spróbować benzyny ekstrakcyjnej(przecieranie punktowe np. Patyczkiem do uszu) lub punktowe nałożenie specyfiku do zdejmowania farby akrylowej ale nigdy nie robiłem tego punktowo więc nie dam głowy jaki będzie efekt
Kurzynsky
Posty: 138
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 51 times
Been thanked: 26 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Kurzynsky »

Czy figurka była pokryta lakierem?
dziękuję za podpowiedzi..
Nie. nie była lakierowana. Ok spróbujemy zmywaczem do paznokci i patyczkiem do uszu zgodnie z sugestią..
używamy farb citadel base, layer, wash i kontrast.. dużo eksperymentujemy więc efekty jak widać ;))

pozostałe ..
https://photos.app.goo.gl/CytEGDRR9hRaT9Po8

ps. na żywo wyglądają troche lepiej ;)
ps2.Jak zrobić aby zdjęcie bezpośrednio się wyświetlało?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4106
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: brazylianwisnia »

Kurzynsky pisze: 30 sty 2022, 12:28
Czy figurka była pokryta lakierem?
dziękuję za podpowiedzi..
Nie. nie była lakierowana. Ok spróbujemy zmywaczem do paznokci i patyczkiem do uszu zgodnie z sugestią..
używamy farb citadel base, layer, wash i kontrast.. dużo eksperymentujemy więc efekty jak widać ;))

pozostałe ..
https://photos.app.goo.gl/CytEGDRR9hRaT9Po8

ps. na żywo wyglądają troche lepiej ;)
ps2.Jak zrobić aby zdjęcie bezpośrednio się wyświetlało?

pozdrawiam
Zmywacz do paznokci to chyba zły pomysł bo może reagować z plastikiem. Jak juz to spróbowałbym wpierw na podstawce od spodu czy nic się nie stanie. Lepiej benzyna/płyn hamulcowy.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
MgK1989
Posty: 322
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 126 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: MgK1989 »

Kurzynsky pisze: 30 sty 2022, 12:28
Czy figurka była pokryta lakierem?
dziękuję za podpowiedzi..
Nie. nie była lakierowana. Ok spróbujemy zmywaczem do paznokci i patyczkiem do uszu zgodnie z sugestią..
używamy farb citadel base, layer, wash i kontrast.. dużo eksperymentujemy więc efekty jak widać ;))

pozostałe ..
https://photos.app.goo.gl/CytEGDRR9hRaT9Po8

ps. na żywo wyglądają troche lepiej ;)
ps2.Jak zrobić aby zdjęcie bezpośrednio się wyświetlało?

pozdrawiam
Zmywacz to zły pomysł- może zareagować z plastikiem(szczególnie, że talizman ma dość średnią jakość plastiku)benzyna ekstrakcyjna/white spirit/benzyna lakowa. Butelka kosztuje 9 ziko chyba
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 898
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 277 times
Been thanked: 278 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Dako »

Podobno dobrze działa Biostrip 20 (jest gęsty ma konsystencję żelu).
Przyznam, że osobiście nie próbowałem ale tu jest bardzo pozytywna recenzja:
https://www.youtube.com/watch?v=b7iChcXB5Ho
MgK1989
Posty: 322
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 126 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: MgK1989 »

Ostatni samochód z pierwszej tury do gaslands:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

A został zrobiony z dokładnie tego modelu


Obrazek
Cyel
Posty: 2581
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1228 times
Been thanked: 1437 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Cyel »

Super ! Czekam na raporty z pola bitwy :)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: KamradziejTomal »

MgK1989 pisze: 31 sty 2022, 16:36 Ostatni samochód z pierwszej tury do gaslands:
Szanuję za super przeróbeczki ale te linie podziału formy na czachach bolą moje serduszko...
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
MgK1989
Posty: 322
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 126 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: MgK1989 »

KamradziejTomal pisze: 31 sty 2022, 16:58
MgK1989 pisze: 31 sty 2022, 16:36 Ostatni samochód z pierwszej tury do gaslands:
Szanuję za super przeróbeczki ale te linie podziału formy na czachach bolą moje serduszko...
Faktycznie:) ale z racji tego, że projekt miał być odskocznią od malowania „ na maxa” nie spinałem się z takimi detalami
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 993
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 628 times
Been thanked: 543 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Irr3versible »

Cloudspire 7x6, wciąż w trakcie malowania - więc bez primera matowego.
Została jedna frakcja oraz pewnie kilka dalszych poprawek/zmian na innych dla urozmaicenia. Wrzucam już teraz bo trwa zbiórka ;)

Obrazek
Spoiler:
gustafgustaf
Posty: 71
Rejestracja: 24 lut 2020, 21:23
Has thanked: 3 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: gustafgustaf »

Irr3versible pisze: 31 sty 2022, 23:10 Cloudspire 7x6, wciąż w trakcie malowania - więc bez primera matowego.
Została jedna frakcja oraz pewnie kilka dalszych poprawek/zmian na innych dla urozmaicenia. Wrzucam już teraz bo trwa zbiórka ;)

Obrazek
Spoiler:
Klasa! Maskowales czyms miejsca na zetony czy tez leciales z podkladem na wszystko a potem te miejsca malowales w podobnym kolorze?
Patrzac na zdjecia nie mam pewnosci, ale stawiam na maskowanie… czym?
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 993
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 628 times
Been thanked: 543 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Irr3versible »

gustafgustaf pisze: 01 lut 2022, 21:42
Spoiler:
Klasa! Maskowales czyms miejsca na zetony czy tez leciales z podkladem na wszystko a potem te miejsca malowales w podobnym kolorze?
Patrzac na zdjecia nie mam pewnosci, ale stawiam na maskowanie… czym?
Zenithal na całość, a same zostawiałem już na prawie sam koniec prac.
Docelowo na każdym zrobię krawędzie (jak na 3 widocznych na zdjęciu) i podciągnę kolor maksymalnie pod żetony frakcji - gdzie mogę to wykonam maskowanie i przejadę aero z lekkim rozjaśnieniem - jak na 'zameczku' czyli wieży frakcji Heir. A samo maskowanie patafixem (masa klejąca wielokrotnego użytku) plus cokolwiek było pod ręką - ręczniki papierowe, folia itp aby osłonić większą powierzchnię. Czasem nawet "żółte karteczki" :P
gustafgustaf
Posty: 71
Rejestracja: 24 lut 2020, 21:23
Has thanked: 3 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: gustafgustaf »

Irr3versible pisze: 01 lut 2022, 22:07
gustafgustaf pisze: 01 lut 2022, 21:42
Spoiler:
Klasa! Maskowales czyms miejsca na zetony czy tez leciales z podkladem na wszystko a potem te miejsca malowales w podobnym kolorze?
Patrzac na zdjecia nie mam pewnosci, ale stawiam na maskowanie… czym?
Zenithal na całość, a same zostawiałem już na prawie sam koniec prac.
Docelowo na każdym zrobię krawędzie (jak na 3 widocznych na zdjęciu) i podciągnę kolor maksymalnie pod żetony frakcji - gdzie mogę to wykonam maskowanie i przejadę aero z lekkim rozjaśnieniem - jak na 'zameczku' czyli wieży frakcji Heir. A samo maskowanie patafixem (masa klejąca wielokrotnego użytku) plus cokolwiek było pod ręką - ręczniki papierowe, folia itp aby osłonić większą powierzchnię. Czasem nawet "żółte karteczki" :P
No tak mi sie wydawalo ze cos jest inaczej z kolorem w tym zamku :) Teraz jak to napisales to juz dokladnie to widze.
Malowanie super, ale pewnie to wiesz.
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 993
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 628 times
Been thanked: 543 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Irr3versible »

Ja z tych co widzą błędy: planowania czy wykonania; Niestety plastyka 30 lat temu była przedmiotem do żartów, ale dzięki :)
Misiekg3
Posty: 106
Rejestracja: 12 mar 2018, 22:44
Has thanked: 14 times
Been thanked: 43 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Misiekg3 »

Zmywacz to zły pomysł- może zareagować z plastikiem(szczególnie, że talizman ma dość średnią jakość plastiku)benzyna ekstrakcyjna/white spirit/benzyna lakowa. Butelka kosztuje 9 ziko chyba
To są rozpuszczalniki/rozcieńczalniki do farb olejnych.
Wszelkie preparaty typu dot, aceton itp mogą być agresywne dla plastików więc lepiej unikać.

Można próbować zmywać miejscowo wamodem (zmywacz do farb akrylowych). Biostrip jest świetnym środkiem, sam stosuje go z powodzeniem, ale do usuwania całości farby, ciężko było by nim usunąć coś miejscowo/punktowo.

Jeśli chodzi o poprawienie twarzy, bez zmycia całej farby
przynajmniej do ewentualnego miejsca "odcięcia" kolorów będzie trudne, i z reguły mało estetyczne, szczególnie jeśli kładło się grube warstwy nierozcieńczonej farby. Może do prowadzić do efektu chippingu, gdzie będzie widoczne odcięcie między warstwami i kolorami ( jak łuszcząca się farba ).
MgK1989
Posty: 322
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 126 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: MgK1989 »

Misiekg3 pisze: 02 lut 2022, 19:56 To są rozpuszczalniki/rozcieńczalniki do farb olejnych.
Zgadza się ale zauważyłem, że często zbyt intensywne wycieranie patyczkiem do uszu warstwy farby olejnej ścierało też farbę akrylową- stąd propozycja
Kurzynsky
Posty: 138
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 51 times
Been thanked: 26 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Kurzynsky »

Misiekg3 pisze: 02 lut 2022, 19:56
Zmywacz to zły pomysł- może zareagować z plastikiem(szczególnie, że talizman ma dość średnią jakość plastiku)benzyna ekstrakcyjna/white spirit/benzyna lakowa. Butelka kosztuje 9 ziko chyba
To są rozpuszczalniki/rozcieńczalniki do farb olejnych.
Wszelkie preparaty typu dot, aceton itp mogą być agresywne dla plastików więc lepiej unikać.

Można próbować zmywać miejscowo wamodem (zmywacz do farb akrylowych). Biostrip jest świetnym środkiem, sam stosuje go z powodzeniem, ale do usuwania całości farby, ciężko było by nim usunąć coś miejscowo/punktowo.

Jeśli chodzi o poprawienie twarzy, bez zmycia całej farby
przynajmniej do ewentualnego miejsca "odcięcia" kolorów będzie trudne, i z reguły mało estetyczne, szczególnie jeśli kładło się grube warstwy nierozcieńczonej farby. Może do prowadzić do efektu chippingu, gdzie będzie widoczne odcięcie między warstwami i kolorami ( jak łuszcząca się farba ).
no właśnie.. kupiłem "durostrip", ale boje się go zastosować punktowo, ponieważ zmyje on zapewne także podkład w sprayu ;/
Odniosłem wrażenie że farbka której używam do twarzy vallejo Basic skin tone (70.815) jest po prostu kiepska ;/ citadelki, które używałem wcześniej do innych figurek dokładniej kryją. tą muszę poprawiać i wychodzi później taka partanina :(
Polecacie jakiś zamiennik do twarzy ?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4106
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: brazylianwisnia »

To problem ze zmyje podklad? Jesli nie masz jeszcze to kup masę mocującą i obklej figurkę delikatnie wszędzie indziej niż trzeba nałożyć nowy podklad i po problemie. Trudniej chyba punktowo zmyc coś właśnie.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Misiekg3
Posty: 106
Rejestracja: 12 mar 2018, 22:44
Has thanked: 14 times
Been thanked: 43 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Misiekg3 »

Kurzynsky pisze: 02 lut 2022, 22:28
Misiekg3 pisze: 02 lut 2022, 19:56
Zmywacz to zły pomysł- może zareagować z plastikiem(szczególnie, że talizman ma dość średnią jakość plastiku)benzyna ekstrakcyjna/white spirit/benzyna lakowa. Butelka kosztuje 9 ziko chyba
To są rozpuszczalniki/rozcieńczalniki do farb olejnych.
Wszelkie preparaty typu dot, aceton itp mogą być agresywne dla plastików więc lepiej unikać.

Można próbować zmywać miejscowo wamodem (zmywacz do farb akrylowych). Biostrip jest świetnym środkiem, sam stosuje go z powodzeniem, ale do usuwania całości farby, ciężko było by nim usunąć coś miejscowo/punktowo.

Jeśli chodzi o poprawienie twarzy, bez zmycia całej farby
przynajmniej do ewentualnego miejsca "odcięcia" kolorów będzie trudne, i z reguły mało estetyczne, szczególnie jeśli kładło się grube warstwy nierozcieńczonej farby. Może do prowadzić do efektu chippingu, gdzie będzie widoczne odcięcie między warstwami i kolorami ( jak łuszcząca się farba ).
no właśnie.. kupiłem "durostrip", ale boje się go zastosować punktowo, ponieważ zmyje on zapewne także podkład w sprayu ;/
Odniosłem wrażenie że farbka której używam do twarzy vallejo Basic skin tone (70.815) jest po prostu kiepska ;/ citadelki, które używałem wcześniej do innych figurek dokładniej kryją. tą muszę poprawiać i wychodzi później taka partanina :(
Polecacie jakiś zamiennik do twarzy ?

pozdrawiam
Nie rób punktowo, zmyj całą głowę. Odetnij tylko jak jak mówiła Brazylianwisnia masą mocująca czy maską w płynie.

Powiem tak, jeśli jesteś w stanie pokryć kolorem typu skin na jeden raz to oznacza tylko, że nie rozcieńczyłeś farbki. W ten sposób zalewasz figurkę, a nie ją malujesz. Potem właśnie wychodzą takie problemy z twarzą, nakładacie zbyt dużo grubych warstw i potem nijak nic nie idzie z tym zrobić w przypadku pomyłki lub nanoszenia poprawek.
Serio cienkie warstwy i wasze życia i skill stanie się lepszy :D
Langus
Posty: 90
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:42
Has thanked: 19 times
Been thanked: 86 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Langus »

Moje najpierwsze pomalowane figurki (:
Spartakus i ziomale (;

Obrazek
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BOLLO »

Langus pisze: 04 lut 2022, 21:19 Moje najpierwsze pomalowane figurki (:
Spartakus i ziomale
Jakiej farby uzywales do skóry?
Langus
Posty: 90
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:42
Has thanked: 19 times
Been thanked: 86 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Langus »

BOLLO pisze: 05 lut 2022, 12:25 Jakiej farby uzywales do skóry?
W większości Bugman's Glow, potem Agrax Earthshade, potem Cadian Fleshtone i na koniec Kislev Flesh. W jednym przypadku zamiast Agraxa jest Reikland Fleshshade.
W przypadku albinosa (nie pamiętam jego imienia bo nie oglądałem serialu, ale grę uwielbiam (; ) poszło Rakarth Flesh, Reikland Fleshshade, Flayed One Flesh, Pallid Wych Flesh.
Ciemnoskóry gladiator to: Catachan Flesh, Reikland Fleshshade, Bloodreaver Flesh, Knight-Questor Flesh.

W niektórych miejscach farby używałem w innej kolejności, a w niktórych nie używałem wszystkich.

Generalnie jako, że zupełnie jestem początkujący, używałem podpowiedzi ze strony games-workshop albo z ich aplikacji.
MgK1989
Posty: 322
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 126 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: MgK1989 »

Cyel pisze: 31 sty 2022, 16:57 Super ! Czekam na raporty z pola bitwy :)
Udało się!
Pierwsze wyścig za mną:) żona wysadziła mi furę ale finalnie dojechałem pierwszy waląc mordą w słup mety:) wrażenia niezapomniane:) chcemy wincy:)
Kontenery i główne bramki bramki do domalowania ale na stole to się prezentuje rewelacyjnie
Spoiler:
Cyel
Posty: 2581
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1228 times
Been thanked: 1437 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Cyel »

O, nie wiedziałem, że się robi wyścigi w tej grze. Zawsze myślałem że to po prostu bitewniak i jego celem jest rozpierducha, taki Madmaxowy X-wing.

Dzięki za fotki :)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
MgK1989
Posty: 322
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 126 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: MgK1989 »

Cyel pisze: 06 lut 2022, 12:02 O, nie wiedziałem, że się robi wyścigi w tej grze. Zawsze myślałem że to po prostu bitewniak i jego celem jest rozpierducha, taki Madmaxowy X-wing.

Dzięki za fotki :)
Jedno drugiego nie wyklucza:)
Tu jest bardzo dużo trybów gry więc każdy coś znajdzie dla siebie. Polecam wypróbować
ODPOWIEDZ