Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Sidd
Posty: 12
Rejestracja: 07 sie 2018, 09:50
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Sidd »

Yuri pisze: 22 sty 2022, 18:49 Całkiem fajny zestw Hostage Negotiator wpadł mi w ręce:
Spoiler:
A czemu ? Bo cos tam sprzedałem, a poza tym finalnie "Final Girl" jednak tematycznie pasuje mi mniej jak negocjowanie z oszalałymi porywaczami. Tego w kolekcji nie miałem jeszcze :roll:
Zestaw totalny jak widzę.
Mnie się udało wyhaczyć tylko Crime Wave i Abductor Packs 5-7, więc niewiele. Ale wziąłem, bo jako "świeżak" dopiero niedawno trafiłem na tę grę, więc w pewien sposób nadrabiam zaległości. A że z grupą ciężko, tym większą miałem motywację zakupu.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2758
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 327 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Yuri »

Ja jak wchodzę w jakiś tytuł to z całym dobrodziejstwem inwentarza. Później nie muszę się "bujać" szukając malutkich dodatków itd. Polecam takie podejście :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1353
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 159 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Zet »

Ostatnio kupiłem promo pocztówkę do Caverny z komnatami Cosplaya i LARPa. Brakuje mi jeszcze tylko świątecznej komnaty z Choinką.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3467
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1050 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: psia.kostka »

Yuri pisze: 27 sty 2022, 12:45 Ja jak wchodzę w jakiś tytuł to z całym dobrodziejstwem inwentarza. Później nie muszę się "bujać" szukając malutkich dodatków itd. Polecam takie podejście :)
Yuri nie bierze jeńców 8)

Strategia "soft":
Kupie tylko podstawke, jak sie nie spodoba, to latwo bedzie sprzedac.

Strategia "hard":
Kupie wszystko do gry, jak sie nie spodoba, to grupa hardcorowych geek'ow/kolekcjonerow bedzie calowac po stopach za mozliwosc odkupienia ALL-IN :lol:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 870
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 299 times
Been thanked: 291 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: KOSHI »

Strategia "zonk" - jak nikomu nie siądzie to zostajemy z badziewiem za dużo cebulionów albo całujemy po nogach kogoś, żeby wziął za połowę ceny. :mrgreen:

Niestety też tak mam, że chcę wszystko albo prawie wszystko co wyszło jeśli tylko jest w zasięgu zainteresowań.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3467
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1050 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: psia.kostka »

KOSHI pisze: 27 sty 2022, 18:13 Strategia "zonk" - jak nikomu nie siądzie to zostajemy z badziewiem za dużo cebulionów albo całujemy po nogach kogoś, żeby wziął za połowę ceny. :mrgreen:
Teoretycznie jest szansa na taki fakap, ale nawet Mezo ma swoich wielbicieli :mrgreen:
Ostatnio wspomniane na Dice Tower Top100 przez Mike'a

Strategie "zonk" moze uratowac tez uplywajacy czas i warstwa patyny na grze. Patrz "Wiedzmin" Trzewiczka. Choc tu temat nakrecil chyba serial netflixa, a potem znow oslabila wiesc o "Starym Swiecie" Wozniaka. Generalnie raz na wozie, raz pod wozem. Jak na gieldzie :wink:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3360
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1040 times
Been thanked: 2022 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Ardel12 »

All-in przeważnie to wchodzę na KS, gdy szanse na kolejny dodruk to lata czekania. W retailu w sumie nigdy. Z drugiej ręki w dobrej cenie parę razy się zdarzyło.

Styczeń zaraz się kończy, więc mogę pokusić się o podsumowanie listy zakupowej:
- SI:Jagged Earth - promka w planszostrefie mnie skusiła i kupiłem w Meplu xD Chciałem uzupełnić kolekcję Spirit Island i w końcu się udało. Nosiłem się z tym od lekko roku.
- Unlock: Mythic Adventures - każdy Unlock trzeba zaliczyć, tak każe obyczaj
- Cywilizacja: Poprzez Wieki + dodatek - na forum był wysyp informacji o świetnych cenach na OLX, więc sam zacząłem polować, by w końcu uzupełnić kolekcję o ten legendarny tytuł. Udało się dorwać od razu z dodatkiem za 170zł w koszulkach w stanie idealnym, więc chyba nieźle :D
- Flower Knight - ostatni brakujący dodatek do KDM w końcu ugrany na eBayu. Teraz tylko skleić co mam, wyslać do pomalowania, dodrukować 3D tereny z dodatków, pomalować je...no w końcu będzie można pograć :D
- kości k10 i k20 do KDM - do planszetek graczy i potwora by śledzić statystyki

Sporo tego wyszło. W lutym już wiem, że wyjdzie zakup koszulek Paladin od Liska2000, Cloudspire od Curiosity i prawdopodobnie Kingdoms Forlorn...na szczęście zapowiedzi naszych polskich wydawców w wielu przypadkach spłynęły po mnie, więc jest szansa na chude miesiące zakupowe.
Kal-El83
Posty: 1140
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Kal-El83 »

Pax Pamir pl bo nakład się zaraz skończy w sklepach i cena x2, więc niemalże w promocji XD
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
misiencjusz
Posty: 203
Rejestracja: 12 sie 2020, 17:42
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 164 times
Been thanked: 113 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: misiencjusz »

Dominant Species - bo mój numer jeden na liście zakupowej 2021 przeszedł na numer jeden na liście zakupowej 2022. A po wywiadzie na Planszowych Newsach już przepisałem go na numer jeden na liście zakupowej 2023. Obawiam się, że zanim znajdzie się odpowiednio dużo chętnych do wspólnego druku, zanim skończą dorysowywać wiedźminów na plansze, zanim zagraniczni partnerzy dorysują swoich wiedźminów, zanim ruszy produkcja to może to stać się numerem jeden listy zakupów na koniec 2023. A czas płynie i istnieje ryzyko, że wtedy to mój mózg już nie będzie w stanie ogarniać takich gier. Nie wspominając o tym, że edycja od GMT wizualnie bardziej mi się podoba. Niekoniecznie jest ładniejsza, ale jest jakaś, a nie identyczna jak wszystkie gry wydawane obecnie. A teraz odpalam drukarkę i drukuję spolszczenia żeby mieć wersję polską najpóźniej w lutym 2022.

A poza tym kupiłem Niepożądanych Gości żeby na kwarantannie pozgadywać sobie zagadki (ale już mi się znudziły i teraz tylko zastanawiam się czy mathandel czy bazarek).

A poza tym kupiłem Spirit Island nie mam pojęcia po co bo nie lubię ani kooperacji, ani solo.
Rzeszów
BGG: misiencjusz; BGA: misiencjusz; TTS: 446182198
Mam i chętnie zagram Sprzedam Kupię
VincentVega
Posty: 205
Rejestracja: 13 sty 2017, 10:39
Has thanked: 16 times
Been thanked: 28 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: VincentVega »

The Godfather: Imperium Corleone - często gramy z teściami w 5 osób, potrzebowałem coś lekkiego do drinka - myślę, że będzie spoko :)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4707
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1230 times
Been thanked: 1452 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mr_Fisq »

Agricola - Wersja dla graczy - kupiłem bo zbliża się druk dodatku. A mój pierwszy egzemplarz nie do końca pasuje graficznie do nowego dodatku... No i ma kilkanaście lat na karku...
Sprzedam: Majowe obniżki: Root, Cykle Arkham, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
SHARP33
Posty: 27
Rejestracja: 20 lut 2014, 13:05
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: SHARP33 »

Watergate - ogłosili brak kolejnego dodruku to kupiłem bo podobno dobra jest.

Terra Mystica Kupcy - podjaralem się trochę z bardzo po pierwszej rozgrywce xD znalazłem na czeskiej stronie z wysyłką do Polski i od razu kupiłem.

Dodatki do catan - Morskie Legendy, Skarby, Smoki i Odkrywcy, Catan: Polska, Catan Najlepsi Przyjaciele, Ropa z Catanu. Ziomkowie jak wpadają to pomiędzy różnymi cięższymi tytułami jęczą żeby zagrać. Już mi się przejadła sama gra w połączeniu z żeglarzami, a chciałem trochę urozmaicić.

Wszystkie dodatkowe karty do Tajniaków - bo kończył się smart na allegro ;)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5232
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1685 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

Brazil Świt Imperium: bo długo czaiłem się tę grę a jest tak ładnie wydana w kwocie 145pln że żal nie brać. Tym bardziej że jest duża szansa że uda mi się moją małżonkę namówić na ten tytuł bo chcę ze mną grać w Scythe a to jest przecież podobne.
Golin
Posty: 328
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Golin »

All in-a Merchants of the Dark Road Deluxe i all in-a Heroes of the Air, Land and Sea.

o pierwszej zapomniałem na grubo rok, ostatnimi czasy Gambit mi przypominał o tej grze i kupiłem wszystko co do niej było, a do drugiego z uwagi na to że przypomina mocno warcrafta 3 mojego ulubionego RTS-a przymierzałem się od 2019, no i w końcu wleciał po całości, kto to będzie malował jak jeszcze bloodborne nie skończony.
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Rykas »

Bór - Spośród zapowiedzi Portalu ta gra mnie najbardziej zaciekawiła. Przed Portalconem w ogóle o niej nie słyszałem, ale piękne grafiki, customowe kostki i duża negatywna interakcja od razu mnie kupiły.

Summoner Wars 2.0 - Od dawna chciałem wejść w ten system ale stare grafiki, ilość dodatków trochę mnie odstraszało. Temat przedsprzedaży nowego wydania przespałem, więc trochę się na czekałam aż gra trafi do sklepów. W tym czasie trochę poczytałem o zmianach w wersji, które wszystkie podobno są na plus. To co ja moge stwierdzic bez grania a co mi pasuje to: zmiana grafik, wielkość kart ccg, tor many, plansza, customowe kości. A o zmianach mechanicznych gracze wypowiadają się pozytywnie. Jedyne co mnie trochę zasmuciło to ostatnie oświadczenie polskiego wydawcy, chociaż mi dłuższe czekanie(pelno gier czeka na ogranie) jak i mieszanie wersji językowych w grach nie przeszkadza, więc to mały minus.

Elekt - Gra którą chciałem kupić od dłuższego czasu. Większość gier gram w 2 osoby i uwielbiam pojedynki 1vs1. Do tego piękne mroczne grafiki na kartach i Polski autor, a trzeba wspierać rodzimy rynek i twórców, więc gra w końcu musiała do mnie trafić.
mineralen
Posty: 965
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 567 times
Been thanked: 645 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: mineralen »

Dinosaur World - kupiłem, bo miły człowiek wystawił wersję KS w cenie niewiele wyższej niż retail, który jest dopiero w przedsprzedaży. Miałem ogromną chrapkę na ten tytuł, trochę ją tutejsi forumowicze ostudzili niepochlebnymi recenzjami, ale takiej okazji nie chciałem odpuścić. A, że w opinii większości lepsza od Dinosaur Island... i w ogóle dinozaury... a jaka ładna, szczególnie KS... jestem zadowolony nawet jak mi się mechanicznie nie spodoba :D

Cthulhu: Death May Die - jak powyżej długo się nad nią zastanawiałem, bo chcę poszerzać kolekcję o kooperacje, a nie mam żadnej turlanki. A że znowu inny miły człowiek wystawił używkę w całkiem atrakcyjnej cenie, to wskoczyłem do wagonika.
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Tommy »

Rykas pisze: 01 lut 2022, 09:31
Summoner Wars 2.0 - ... Jedyne co mnie trochę zasmuciło to ostatnie oświadczenie polskiego wydawcy, chociaż mi dłuższe czekanie(pelno gier czeka na ogranie) jak i mieszanie wersji językowych w grach nie przeszkadza, więc to mały minus...
Mój ostatni zakup w styczniu to teżSummoner Wars 2.0.
Pytanie - możesz proszę rozwinąć jakie oświadczenie? Chyba mi co umknęło.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Rykas »

Tommy pisze: 02 lut 2022, 09:58
Mój ostatni zakup w styczniu to teżSummoner Wars 2.0.
Pytanie - możesz proszę rozwinąć jakie oświadczenie? Chyba mi co umknęło.
Byla mowa, że dodatki które wyszły, albo są już zapowiedziane będą drukowane dopiero przy dodruku tego dodatku przez oryginalnego wydawcę, wiec na pewno bedziemu musieli dłużej czekać na te konkretne dodatki. Jest to spowodawane tym, że już nie mogą drukować tej gry w Polsce jak to miało miejsce w przypadku pierwszej edycji. Przez co odniosłem wrażenie (pewnie mylnie), że możliwość wydania wszystkiego jest mniejsza.
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Tommy »

Rykas pisze: 02 lut 2022, 10:28
Tommy pisze: 02 lut 2022, 09:58
Mój ostatni zakup w styczniu to teżSummoner Wars 2.0.
Pytanie - możesz proszę rozwinąć jakie oświadczenie? Chyba mi co umknęło.
Byla mowa, że dodatki które wyszły, albo są już zapowiedziane będą drukowane dopiero przy dodruku tego dodatku przez oryginalnego wydawcę, wiec na pewno bedziemu musieli dłużej czekać na te konkretne dodatki. Jest to spowodawane tym, że już nie mogą drukować tej gry w Polsce jak to miało miejsce w przypadku pierwszej edycji. Przez co odniosłem wrażenie (pewnie mylnie), że możliwość wydania wszystkiego jest mniejsza.
Acha, dzięki.... to sobie poczekamy.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: eveni »

bobule pisze: 02 lut 2022, 09:52 eveni pochwal się, ile tytułów zakupiłaś za tę kwotę (tylko nie wiem, czy w tym temacie, czy w dedykowanym temacie, od BOLLO) ;) ?
Moje podsumowanie stycznia:
Dodatki:
- do gry Potwory w Tokio - co prawda nie mam tej gry ale była promocja w Empiku, a wcześniej czy później pewnie kupię do grania z córką,
- dodatek Szeryf do Colt express - tutaj to czyste zbieractwo,
- dodatek do Bonfire,
- dodatek i Collector box do Paladynów - grę lubię i ostatnio gram coraz częściej,
- 2 małe dodatku do 51 Stanu - bałam się że ludzie wykupią, a dodruku może nie być przez wyjście Ultimate Edition,
- 2 talie do Agricoli - czytałam pochwały na forum,
- dodatek do Tekhenu.

Gry:
- Twierdza - trafiła się dużą okazja kupienia używki, po pierwszej parti nie żałuję zakupu,
- Kakao - do grania z córką,
- Paleo - uległam hype-owi,
- preorder Boonlake.

Poza powyższymi pozycjami kupiłam jeszcze 2 pędzelki, drewniane elementy do Tyranów Underdarku, promo karty do Paleo oraz Trismegistus, kilka paczek koszulek. I tak pękło 1.250 zł :roll:
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4707
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1230 times
Been thanked: 1452 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mr_Fisq »

Shadows of Brimstone: City of the Ancients - bo w mepelu zostały ostatnie dwie sztuki, a obawiałem się, że później będzie drożej.
Sprzedam: Majowe obniżki: Root, Cykle Arkham, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4525
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1677 times
Been thanked: 2116 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: PytonZCatanu »

W ciągu ostatniego miesiąca wpadło na półkę:

7 cudów Pojedynek (do grania z Żoną)
Spór o Bór (do grania z Żoną)
Terraformacja Marsa: Ekspedycja Ares (do grania solo)


🙂

Drobne, a cieszy!
Awatar użytkownika
emoprzemoc
Posty: 86
Rejestracja: 19 sty 2020, 20:53
Lokalizacja: Katowice LGT
Has thanked: 750 times
Been thanked: 216 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: emoprzemoc »

W styczniu wpadły:
- Bliżej i Dalej, bo brakowało mi jakiejś kampanii do rozgrywania + bo ogółem chciałbym trochę więcej gier z trybem kampanii w tym roku dorzucić, żeby coś nas trzymało przy tych grach bardziej niż planszowe FOMO wymusza zakup/granie w nowe; bo gry Laukata chodzą mi po głowie odkąd o nich pierwszy raz usłyszałem + Uśpieni Bogowie dopiero za jakiś czas;
- Dice Settlers, bo gra wyszła w PL w pierwszych miesiącach mojego siedzenia w hobby i od tego czasu wchodziła na wishlistę, spadała, wspinała się..., a na olx ładne ceny; dodatkowo do układania puzzli włączałem losowe odcinki Gradania i jakoś trafiło się kilka takich, gdzie DS zbierali sporo pochwał :wink:
- Terra Mystica, bo nie mogłem już znieść jęczenia W., żeby dać jej drugą szansę; bo była używka w odpowiedniej cenie, żeby mieć częściowe udziały w tym zakupie :twisted:
- Imperium: Classics, bo to była jedna z niewielu pozycji z mocnym must have na wishliście; bo Legends podobało się mocno; bo świetna cena (i drukowany insert na żetony) na olx; bo nie będę przecież czekać na polską edycję - mieszanie języków jeszcze bym niósł, ale po co :P
- Merchants Cove, bo była promocja na planszomanii; bo zostało jeszcze $$$ z świąt; bo czemu by nie mieć jakiegoś nowego bardziej imponującego pudła na półce

4 używki, 1 nowa i obiecałem, że nie kupię już nic nowego do kwietnia. Dzień później Guns & Steel w outlecie Portalu z 2 dychy. Trzeba było się obejść smakiem. :wink:
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: trance-atlantic »

A ja się skusiłem na Food Chain Magnate, cenowo wyszły trzy dwójki, więc portfel aż tak nie płakał. ;)
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 410
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 604 times
Been thanked: 400 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: kuleczka91 »

Bór - bo zachęciły mnie zewsząd opinie, że to mała wredna gra, a ja lubię takie :twisted:

Kroniki zamku Avel - no nie mogłam już dłużej patrzeć na fb na piękne grafiki z tej gry, miesiąc się opierałam żeby tego nie kupić, bo jak widziałam wszędzie opinie, że grają w to ze swoimi 5-latkami to mnie odpychało, bo ja dzieci nie mam póki co :lol: . No, ale jednak się załamałam i wpadł Avel razem z dodatkiem. Jeśli nie zadowoli mnie średni lub ciężki poziom trudności to gra po prostu znajdzie nowego właściciela ;-)

Kroniki Przygody: Wyprawa po księżycowe kamienie - udało się odkupić używkę w fajnej cenie. Mimo iż to gra pod dzieci to stwierdziłam, a co mi tam, zagram i puszczę dalej, bo kroniki dla dorosłych uwielbiam :-)

Insert do Brassa Lancashire - dostałam na święta Brassa Lancashire i odkąd do swojego Brassa Birmingham kupiłam insert od ReDrewno to rozkładanie gry to bajka bez potrzeby sortowania wszystkich płytek przedsiębiorstw, więc do Lancashire też musiałam sobie kupić.

Nowe talie do Agricoli - znajomy z grupy fb sprzedawał w spoko cenie to sobie wzięłam, zawsze to więcej fajnych kart do gry.

Corinth - Rebel robił wyprzedaż rzeczy, które im nie schodzą i trafiła tam się wykreślanka w fajnej cenie, którą co prawda mamy z printu i dokupione kostki, ale cena była na tyle fajna (40 zł), że żal było tego nie kupić.

Kaskadia - bo mi się spodobał wygląd gry, dojechała do mnie dopiero po nowym roku. Wyparła u mnie Calico, za którym nie przepadam :)

Kartografowie + Nowe odkrycia + Potwory - uwielbiam tą grę, ale wkurzało mnie to, że w kopii siostry są inne odcienie rewersów kart i postanowiłam, że sobie kupię dla siebie komplet i będę miała te same rewersy :p Pisałam z tym kiedyś do Ogrów, ale stwierdzili, że nie wymieniają kart i martw się tym sam człowieku, że wcześniejsze były drukowane w innej drukarni niż dodatki do gry :|
ODPOWIEDZ