Portal Games - plany wydawnicze 2022

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 182 times
Been thanked: 144 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: aduko »

No ale jednak media ogrywały jakiś tajny tytuł euro, oprócz Batmana. Może to jednak Tricerion?
mineralen
Posty: 978
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 576 times
Been thanked: 647 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: mineralen »

aduko pisze: 01 lut 2022, 16:23 No ale jednak media ogrywały jakiś tajny tytuł euro, oprócz Batmana. Może to jednak Tricerion?
Z tego co kojarzę to Gambit się wypowiadał w tym temacie, rzeczywiście ogrywali niezapowiedziane euro, ale nie był to Trickerion.
Awatar użytkownika
sin
Posty: 673
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: sin »

Grzegorz podczas dzisiejszej rozmowy z PN kolejny raz dementował, mówiąc że w tym roku Trickeriona nie wydadzą na 100%. Albo inne wydawnictwo, albo muszą poczekać na kolejny druk i będzie w 2023.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 166 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: staniach21 »

sin pisze: 01 lut 2022, 23:53 Grzegorz podczas dzisiejszej rozmowy z PN kolejny raz dementował, mówiąc że w tym roku Trickeriona nie wydadzą na 100%. Albo inne wydawnictwo, albo muszą poczekać na kolejny druk i będzie w 2023.
Kojarzysz, w którym momencie? Przeskakiwałem po pytaniach i nie znalazłem
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: eveni »

staniach21 pisze: 02 lut 2022, 00:28
sin pisze: 01 lut 2022, 23:53 Grzegorz podczas dzisiejszej rozmowy z PN kolejny raz dementował, mówiąc że w tym roku Trickeriona nie wydadzą na 100%. Albo inne wydawnictwo, albo muszą poczekać na kolejny druk i będzie w 2023.
Kojarzysz, w którym momencie? Przeskakiwałem po pytaniach i nie znalazłem
https://youtu.be/nzi8Qq0CSeg 17:40
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 182 times
Been thanked: 144 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: aduko »

mineralen pisze: 01 lut 2022, 23:44
aduko pisze: 01 lut 2022, 16:23 No ale jednak media ogrywały jakiś tajny tytuł euro, oprócz Batmana. Może to jednak Tricerion?
Z tego co kojarzę to Gambit się wypowiadał w tym temacie, rzeczywiście ogrywali niezapowiedziane euro, ale nie był to Trickerion.
Myślisz, że by się wygadał? Wątpię.
sin pisze: 01 lut 2022, 23:53 Grzegorz podczas dzisiejszej rozmowy z PN kolejny raz dementował, mówiąc że w tym roku Trickeriona nie wydadzą na 100%. Albo inne wydawnictwo, albo muszą poczekać na kolejny druk i będzie w 2023.
Dementuje bo musi ;)
mineralen
Posty: 978
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 576 times
Been thanked: 647 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: mineralen »

aduko pisze: 02 lut 2022, 06:29
mineralen pisze: 01 lut 2022, 23:44
aduko pisze: 01 lut 2022, 16:23 No ale jednak media ogrywały jakiś tajny tytuł euro, oprócz Batmana. Może to jednak Tricerion?
Z tego co kojarzę to Gambit się wypowiadał w tym temacie, rzeczywiście ogrywali niezapowiedziane euro, ale nie był to Trickerion.
Myślisz, że by się wygadał? Wątpię.
sin pisze: 01 lut 2022, 23:53 Grzegorz podczas dzisiejszej rozmowy z PN kolejny raz dementował, mówiąc że w tym roku Trickeriona nie wydadzą na 100%. Albo inne wydawnictwo, albo muszą poczekać na kolejny druk i będzie w 2023.
Dementuje bo musi ;)
No myślę, że w odwrotnym wypadku to za dużo osób byłoby wciągnięte w tę konspirację i jakby w końcu Portal powiedział, że wydają w tym roku Trickeriona to moim zdaniem pozostałby niesmak. I o ile Portal by się z tego wybronił, bo w końcu wydają taki tytuł dla graczy i nie mogli nic wcześniej powiedzieć, to Gambit czy ktokolwiek inny trochę ryzykuje swoją reputacją.
shuji
Posty: 1289
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 220 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: shuji »

To euro co ogrywali to jakiś tytuł który na świecie nie bardzo został jeszcze pokazany czy nawet zapowiedziany. Dlatego go oficjalnie nie zapowiedzieli bo na ten moment nikt by nie wiedział o co chodzi
dawid
Posty: 520
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 184 times
Been thanked: 243 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: dawid »

Ty tak serio ?
Gambit czy ktokolwiek inny miałby w takiej sytuacji ryzykować swoją reputacją ? W jaki niby sposób ?

Już widzę jak YouTube wyświetla powiadomienie, że jest nowy filmik na kanale Gambit TV i rzesze jego fanów od razu myślą sobie "O nie, ten typ mnie oszukał. Powiedział, że gra na którą czekam nie będzie wydana a ona była. Za kara nie obejrzę go. Nie będę nabijał wyświetleń zdrajcom."
mineralen
Posty: 978
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 576 times
Been thanked: 647 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: mineralen »

dawid pisze: 02 lut 2022, 08:23 Ty tak serio ?
Gambit czy ktokolwiek inny miałby w takiej sytuacji ryzykować swoją reputacją ? W jaki niby sposób ?

Już widzę jak YouTube wyświetla powiadomienie, że jest nowy filmik na kanale Gambit TV i rzesze jego fanów od razu myślą sobie "O nie, ten typ mnie oszukał. Powiedział, że gra na którą czekam nie będzie wydana a ona była. Za kara nie obejrzę go. Nie będę nabijał wyświetleń zdrajcom."
Serio. [bardzo proszę bez osobistych wycieczek - Odi] Patroni mogą poczuć się rozczarowani. Zresztą wydaje mi się, że sam Gambit jest człowiekiem, który nie rzuca słów na wiatr i źle by się czuł z tym jak miałby kłamać. Jak miałby nic nie zdradzać to w ogóle by pominął temat a nie kłamał, że grał w inną grę. Miejcie może trochę szacunku do niego?
Awatar użytkownika
kokosowy14
Posty: 323
Rejestracja: 22 sie 2021, 10:13
Has thanked: 160 times
Been thanked: 70 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: kokosowy14 »

Wydaje mi się, że zapowiedzą Trickerion na PortalConie 2023. Wyraźnie powiedział, że Portal nie wyda Trickeriona w tym roku. Widać było, że zastanawia się co dokładnie powiedzieć, więc dodanie "w tym roku" moim zdaniem nie jest bez znaczenia. Według mnie Portal zobaczył przy okazji Food Chain Magnate, że wbrew pozorom jest duże zainteresowanie na trudne, niszowe tytuły i można na tym zarobić stąd w tym roku będzie Weather Machine a w przyszłym prawdopodobnie Trickerion. Poza tym z tego co pamiętam Anachrony wydawane przez Albi również dobrze się sprzedało.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11087
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3385 times
Been thanked: 3283 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: japanczyk »

kokosowy14 pisze: 02 lut 2022, 09:08 Wydaje mi się, że zapowiedzą Trickerion na PortalConie 2023. Wyraźnie powiedział, że Portal nie wyda Trickeriona w tym roku. Widać było, że zastanawia się co dokładnie powiedzieć, więc dodanie "w tym roku" moim zdaniem nie jest bez znaczenia.
Mysle, ze troche za duzo sie tutaj doszukujesz.
Jak dla mnie ejsli Trickeriona nikt nie wyda w tym roku to temat raczej zamkniety - dodruk wlasnie płynie, czy juz doplynal, a samodzielny niskonalkladowy druk (tej jakby nie patrzec w wiekszosci niezaleznej jezykowo gry) bylby wysoce nieoplacalny.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1236
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 447 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Shodan »

japanczyk pisze: 02 lut 2022, 10:02
Jak dla mnie ejsli Trickeriona nikt nie wyda w tym roku to temat raczej zamkniety - dodruk wlasnie płynie, czy juz doplynal, a samodzielny niskonalkladowy druk (tej jakby nie patrzec w wiekszosci niezaleznej jezykowo gry) bylby wysoce nieoplacalny.
Chyba, że oryginalny wydawca organizowałby w 2023 roku kolejny dodruk, pod który polska wersja mogłaby się podpiąć ;-)
ednyfed
Posty: 58
Rejestracja: 06 maja 2020, 00:05
Has thanked: 4 times
Been thanked: 34 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: ednyfed »

Odnoszę wrażenie, że temat wydania Trickeriona przez Portal został wczoraj oficjalnie zamknięty.
Inna sprawa, że kilka dni temu na live prowadzący PN odniósł się do pytań oglądających czy wchodzić w Trickeriona po angielsku czy jeszcze poczekać. O ile mnie pamięć nie myli wspomniał, żeby być cierpliwym bo jeszcze nie wszystkie zapowiedzi na 2022 r. zostały przedstawione. Kilka minut później wspomniał, że będą na kanale prezentować zapowiedzi Galakty. Może coś w tym jest :wink: Po zeszłorocznym Pax Pamir, Trickerion od Galakty wcale by mnie tak nie zaskoczył.
Zresztą nieważne kto to wyda - i tak będę się cieszył. Wprawdzie mam wersję angielską, ale wydanie polskiej oznacza duże prawdopodobieństwo pojawienia się sensownych insertów, które ogarną ten pudełkowy pierdolnik.
A co do zapowiedzi z PortalCon - chyba najbardziej interesuje mnie Ark Nova. Pochylę się też chętnie nad Golemem.
mineralen
Posty: 978
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 576 times
Been thanked: 647 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: mineralen »

ednyfed pisze: 02 lut 2022, 10:27 Odnoszę wrażenie, że temat wydania Trickeriona przez Portal został wczoraj oficjalnie zamknięty.
Inna sprawa, że kilka dni temu na live prowadzący PN odniósł się do pytań oglądających czy wchodzić w Trickeriona po angielsku czy jeszcze poczekać. O ile mnie pamięć nie myli wspomniał, żeby być cierpliwym bo jeszcze nie wszystkie zapowiedzi na 2022 r. zostały przedstawione. Kilka minut później wspomniał, że będą na kanale prezentować zapowiedzi Galakty. Może coś w tym jest :wink: Po zeszłorocznym Pax Pamir, Trickerion od Galakty wcale by mnie tak nie zaskoczył.
Zresztą nieważne kto to wyda - i tak będę się cieszył. Wprawdzie mam wersję angielską, ale wydanie polskiej oznacza duże prawdopodobieństwo pojawienia się sensownych insertów, które ogarną ten pudełkowy pierdolnik.
A co do zapowiedzi z PortalCon - chyba najbardziej interesuje mnie Ark Nova. Pochylę się też chętnie nad Golemem.
To ma sens. Galakta ogłasza swoje zapowiedzi w najbliższy poniedziałek.
Wiecie co jeszcze jest w poniedziałek?
Resupply sklepu Mindclash Games.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5288
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: BOLLO »

shuji pisze: 02 lut 2022, 08:22 To euro co ogrywali to jakiś tytuł który na świecie nie bardzo został jeszcze pokazany czy nawet zapowiedziany. Dlatego go oficjalnie nie zapowiedzieli bo na ten moment nikt by nie wiedział o co chodzi
Dobra czas uchylić rąbka tajemnicy.... :wink:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: eveni »

Co to za gra?
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 728
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Seykan »

eveni pisze: 02 lut 2022, 11:41Co to za gra?
Diora, projektowana przez BOLLO :)
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1236
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 447 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Shodan »

mineralen pisze: 02 lut 2022, 11:05 Wiecie co jeszcze jest w poniedziałek?
Resupply sklepu Mindclash Games.
I myślę, że z tego powodu można sobie jeszcze dać na wstrzymanie z zakupem wersji ENG, która będzie dostępna przez jeszcze dość długi czas, i spokojnie poczekać nawet kilka miesięcy aż się sytuacja wyklaruje.
Awatar użytkownika
kokosowy14
Posty: 323
Rejestracja: 22 sie 2021, 10:13
Has thanked: 160 times
Been thanked: 70 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: kokosowy14 »

japanczyk pisze: 02 lut 2022, 10:02
kokosowy14 pisze: 02 lut 2022, 09:08 Wydaje mi się, że zapowiedzą Trickerion na PortalConie 2023. Wyraźnie powiedział, że Portal nie wyda Trickeriona w tym roku. Widać było, że zastanawia się co dokładnie powiedzieć, więc dodanie "w tym roku" moim zdaniem nie jest bez znaczenia.
Mysle, ze troche za duzo sie tutaj doszukujesz.
Jak dla mnie ejsli Trickeriona nikt nie wyda w tym roku to temat raczej zamkniety - dodruk wlasnie płynie, czy juz doplynal, a samodzielny niskonalkladowy druk (tej jakby nie patrzec w wiekszosci niezaleznej jezykowo gry) bylby wysoce nieoplacalny.
Bardzo możliwe, że przesadzam aczkolwiek dziwi mnie trochę podkreślenie, że Portal nie wyda Trickeriona w tym roku. Czemu zamiast tego nie powiedzieć, że nie ma w planach jak przy innych grach o które są pytani? Chyba, że temat jest jeszcze nie domknięty i wiedzą tylko, że w tym roku już na pewno nie dadzą rady. Inne co mi przychodzi do głowy to możliwe, że tak mówią żeby nie było później, że Portal zdementował a rok czy dwa lata później jednak wydaje.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1485
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 723 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: arturmarek »

Czy to jest dobry wątek do analizowania możliwych polskich wydawców Trickeriona?

Proponuję, aby administracja posprzątała.

Czy wiadomo na kiedy Portal nastawia się na wydanie Ark Nova? Czy były jakieś informacje ze strony Portalu, a może wiadomo kiedy będzie (do)druk innych wersji językowych, pod które Portal będzie się mógł podpiąć? Mocno jestem najarany na tę grę. Dawno tak nie miałem.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: eveni »

arturmarek pisze: 02 lut 2022, 12:07 Czy wiadomo na kiedy Portal nastawia się na wydanie Ark Nova?
Wczoraj Grzegorz na live-ie Planszowych Newsów powiedział, że druga połowa roku.
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 786
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 157 times
Been thanked: 534 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: VivoBrezo »

Ja mogę tylko napisać, że tajemnicze Euro nie było Trickerionem ;)
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
floyd
Posty: 129
Rejestracja: 10 paź 2014, 16:47
Lokalizacja: Londyn/Inowrocław
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: floyd »

VivoBrezo pisze: 02 lut 2022, 18:03 ;)
A to jak interpretować ? :wink:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5288
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: BOLLO »

floyd pisze: 02 lut 2022, 21:50
VivoBrezo pisze: 02 lut 2022, 18:03 ;)
A to jak interpretować ? :wink:
Myślę że tak:
Ja mogę tylko napisać, że tajemnicze Euro nie było Trickerionem
Zablokowany