Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4132
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 941 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Mi właśnie w nowym wydaniu nie pasuje pudełko. Jest zbyt duże. Nie wyobrażam sobie trzymać tak 12 cykli i podstawke. Powroty jednak mają lepsze pudełka.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
bosik111
Posty: 310
Rejestracja: 12 gru 2013, 13:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 32 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: bosik111 »

Powroty mają lepsze pudełka, ale powrotów też nie ma:)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4742
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1248 times
Been thanked: 1466 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr_Fisq »

Jakby Galakta trafiła na Live do Planszowych Newsów to trzeba na czacie zadawać to kłopotliwe pytanie.
- Czy i kiedy będą powroty?
Sprzedam: Root z dodatkami, Lands of Galzyr, Sands of Shurax, Etherfields KS PL, Inferno i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
bosik111
Posty: 310
Rejestracja: 12 gru 2013, 13:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 32 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: bosik111 »

Prawda jest taka że galakta przycebulilła i zamówiła za mały nakład, bo na zachodzie większość powrotów da się dostać od ręki. A dopóki tam są to raczej bym na reprint nie liczył.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4742
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1248 times
Been thanked: 1466 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr_Fisq »

bosik111 pisze: 09 lut 2022, 13:07 Prawda jest taka że galakta przycebulilła i zamówiła za mały nakład, bo na zachodzie większość powrotów da się dostać od ręki.
To samo powiesz o innych LCG'ach które zalegają u Galakty w magazynach? Też nie podoba mi się fakt, że nie ma powrotów na rynku, natomiast ostrożność Galakty mogła być uzasadniona. Równie dobrze można by powiedzieć, że inne wydawnictwa przeszarżowały i teraz im od X lat zalegają powroty w magazynach :roll:
Np. wersja Francuska (Nocy Fanatyka: https://boardgamegeek.com/boardgamevers ... ch-edition) była wydana w 2018 roku - mówisz że dalej na tym nakładzie jadą? IMHO jak Ci gra leży na magazynie ponad 3 lata, to jest to słaby biznes.
Sprzedam: Root z dodatkami, Lands of Galzyr, Sands of Shurax, Etherfields KS PL, Inferno i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
arian
Posty: 830
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 267 times
Been thanked: 593 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: arian »

No i powroty to jednak specyficzny produkt. Sam się na żaden nie zdecydowałem do tej pory.

Kiedyś chciałbym takie fajne pudło do przechowywania, ale szczerze mówiąc w obecnej sytuacji wolałbym, żeby taki powrót w dodruku to były po prostu karty zapakowane w mały kartonik/blister. Duże pudła i tak będą przy nowych cyklach, więc chyba nie ma sensu tego mnożyć. Instrukcja w nowej wersji i tak tam chyba nie wejdzie. :) Chciałbym przynajmniej dodruku Fanatka, bo ta kampania najbardziej cierpi na braku jakiejś większej różnorodności.
Trompka
Posty: 31
Rejestracja: 01 gru 2019, 16:51
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Trompka »

arian pisze: 09 lut 2022, 14:00 No i powroty to jednak specyficzny produkt. Sam się na żaden nie zdecydowałem do tej pory.

Kiedyś chciałbym takie fajne pudło do przechowywania, ale szczerze mówiąc w obecnej sytuacji wolałbym, żeby taki powrót w dodruku to były po prostu karty zapakowane w mały kartonik/blister. Duże pudła i tak będą przy nowych cyklach, więc chyba nie ma sensu tego mnożyć. Instrukcja w nowej wersji i tak tam chyba nie wejdzie. :) Chciałbym przynajmniej dodruku Fanatka, bo ta kampania najbardziej cierpi na braku jakiejś większej różnorodności.
Problem z brakiem powrotów jest też taki, że są osoby, które w system weszły z opóźnieniem, a chcą mieć wszystko - jak ja np.

I takie powroty do carcossy i zapomnianej ery jeszcze po 200 zł kupiłem na alledrogo, ale dwóch pierwszych nie idzie dostać. No i tym samym cały czas mam taki frustrujący zgrzyt pod czaszką... że co z tego że zbieram i kupuję jak finalnie kolekcja i tak może być niekompletna. Jedyne co budzi we mnie nadzieję, to to, że faktycznie coraz nas więcej. Dodruków samego Dunwich już było kilka więc pula chętnych na te powroty też rośnie...
Może się opamiętają, bo jeśli nie pójdą dodruki to będzie to moje pierwsze i ostatnie LCG w rodzimym języku.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4132
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 941 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Nawet mając niekompletna kolekcje gameplayu jest sporo ze może być nigdy po te powroty nie sięgnął.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Jools »

Trompka pisze: 21 lut 2022, 16:31 Może się opamiętają, bo jeśli nie pójdą dodruki to będzie to moje pierwsze i ostatnie LCG w rodzimym języku.
Och straszne... Galakta nie wydrukowała jednego pudełka to foch, rzucam klocki w kąt, i wychodzę!
No nie. Galakta akurat daje radę w kwestii AH LCG, bo cały czas to podtrzymuje. Widocznie im się opłaca, bo to zawsze biznes, ale mimo wszystko szacun.

Grałem w inne LCGi które traciły polska wersję, także wiem jak to jest jak Galakta ucinała temat.

Masz 90%+ kolekcji. Ciesz się tym, graj, i tyle ;)
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 552
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 122 times
Been thanked: 410 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Gribbler »

Trompka pisze: 21 lut 2022, 16:31 Problem z brakiem powrotów jest też taki, że są osoby, które w system weszły z opóźnieniem, a chcą mieć wszystko - jak ja np.

I takie powroty do carcossy i zapomnianej ery jeszcze po 200 zł kupiłem na alledrogo, ale dwóch pierwszych nie idzie dostać. No i tym samym cały czas mam taki frustrujący zgrzyt pod czaszką... że co z tego że zbieram i kupuję jak finalnie kolekcja i tak może być niekompletna. Jedyne co budzi we mnie nadzieję, to to, że faktycznie coraz nas więcej. Dodruków samego Dunwich już było kilka więc pula chętnych na te powroty też rośnie...
FOMO alert :wink:
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Argue »

Ktoś powie czym się różni to nowe pudło LCG'owe do AH?

https://www.smyk.com/p/galakta-horror-w ... g-i7107305


Ja mam póki co te 2 rzeczy i chciałem sobie powoli zbierać resztę, pytanie jak zawartość tego pierwszego co wkleiłem ma się do tych dwóch niżej?
https://www.smyk.com/p/galakta-horror-w ... a-i6560341
http://galakta.pl/gry/gry-karciane/horr ... o-dunwich/
Miszon
Posty: 2533
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1029 times
Been thanked: 503 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

To u górze zawiera 2 stare pudełka podstawowe, te z drugiego linku.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Argue »

Miszon pisze: 21 lut 2022, 21:23 To u górze zawiera 2 stare pudełka podstawowe, te z drugiego linku.
Dzięki, czyli generalnie dalej mogę sobie śmiało lecieć ze starymi cyklami, nic zbytnio nie tracę :)
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Jools »

Co ma nowy coreset, czego nie miała stara podstawka:
- niższą cenę (~200zł)
- wszystkie karty po 2 szt. (komplet), czyli równowartość dwóch starych coresetów
- dodatkowe karty rozwoju (z innych dodatków, np Dunwich)
- worek chaosu, który daje mocno radę,
- wypraska, która daje mocno radę,
- duże pudło w którym wszystko się ładnie mieści (także z koszulkami premium)
- z mniej istotnych: żeton głównego badacza, żetony o wartości 3,
Awatar użytkownika
arian
Posty: 830
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 267 times
Been thanked: 593 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: arian »

Nowe wydanie podstawki zawiera też kilka dodatkowych kart, które pojawiają się w poźniejszych cyklach. Ale jednocześnie różni się grafikami na kartach badaczy (moim zdaniem na minus) i kilku kartach gracza (tutaj raczej na plus).

Zostałem ubiegnięty, ale jeszcze: :wink:

Jeśli nie kupiłeś reszty Dunwich, czyli 6 paczek mitów, to moim zdaniem lepiej kupić to nawet jeszcze raz jako całość w nowej wesji. Raz, że cena jest niższa, więc dopłata będzie niewielka nawet pomimo posiadania Deluxe. Dwa, że nowe wydanie będzie miało porządną księgę kampanii, a nie te badziewne broszurki dodawane do paczek mitów. Chyba, że uda Ci się wyrwać mity w dobrej cenie.
Miszon
Posty: 2533
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1029 times
Been thanked: 503 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Zależy na jakim etapie kolekcji jesteś. Jak masz stare podstawki i Dunwich, to nic się nie zmienia. Jak nie masz Dunwich, to kupuj nowe wydanie (2 pudełka zamiast 1 pseudopudełka i 6 blistrów).
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Trompka
Posty: 31
Rejestracja: 01 gru 2019, 16:51
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Trompka »

Jools pisze: 21 lut 2022, 17:22
Trompka pisze: 21 lut 2022, 16:31 Może się opamiętają, bo jeśli nie pójdą dodruki to będzie to moje pierwsze i ostatnie LCG w rodzimym języku.
Och straszne... Galakta nie wydrukowała jednego pudełka to foch, rzucam klocki w kąt, i wychodzę!
No nie. Galakta akurat daje radę w kwestii AH LCG, bo cały czas to podtrzymuje. Widocznie im się opłaca, bo to zawsze biznes, ale mimo wszystko szacun.

Grałem w inne LCGi które traciły polska wersję, także wiem jak to jest jak Galakta ucinała temat.

Masz 90%+ kolekcji. Ciesz się tym, graj, i tyle ;)
Ale ja nawet słowa o Galakcie nie napisałem... Jaki foch?

Mam kolekcję, cieszę się nią. Jestem kolekcjonerem, chciałbym mieć całość. Czego nie rozumiesz? Nie potrzebuję tutaj na forum diagnozy tylko zrozumienia 😂, tym bardziej że sporo osób o te powroty pyta to tu, to tam.

Wiem że prawdopodobnie od FFG, nie od Galakty zależy czy i kiedy będą dodruki, ale jeśli ich nie będzie to mogę chyba zadecydować że następnym razem wejdę w wersję angielską, która z problemem wyprzedaży nakładów radzi sobie lepiej?
Sama Galakta zadecydowała podobnie nie bawiąc się w polonizację Marvela.

Tylko tyle i aż tyle.
Miszon
Posty: 2533
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1029 times
Been thanked: 503 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Marvela to zdaje się Rebel by wydawał gdyby się zdecydował.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3379
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1054 times
Been thanked: 2057 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ardel12 »

Trompka pisze: 21 lut 2022, 21:59 Mam kolekcję, cieszę się nią. Jestem kolekcjonerem, chciałbym mieć całość. Czego nie rozumiesz? Nie potrzebuję tutaj na forum diagnozy tylko zrozumienia , tym bardziej że sporo osób o te powroty pyta to tu, to tam.
Czuję Twój ból. Też chcę mieć komplecik kampanii + powrotów. Pojedyncze scenariusze całkowicie odpuściłem.
Również czekam na dodruk tych dwóch powrotów. Ich wartość nie jest wysoko ocenia, ale jak będę jechał inne kampanie zmienone przez powroty, to czemu mam mieć dwie pierwsze kampanie zblokowane brakiem dodruku. Liczę, że jak teraz idą nowe dodruki to i powroty się doczekają.
Gribbler pisze: 21 lut 2022, 18:16FOMO alert
Oj tam, w jakiś seriach to jeszcze nie jest zabójcze. Gorzej jak FOMO rozciąga się na całość danego hobby :)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4132
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 941 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Tyle że pojedyncze scenariusze > powroty. W mojej ocenie powrot przydaje się przy 3cim/4tym przejściu kampanii a wiele osób tyle nie dotrwa :-P gdybym musiał wybrać wolałbym zachować hotel czy wojnę zewnetrznych bogów niż dowolny powrot.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: c08mk »

brazylianwisnia pisze: 21 lut 2022, 22:42 Tyle że pojedyncze scenariusze > powroty. W mojej ocenie powrot przydaje się przy 3cim/4tym przejściu kampanii a wiele osób tyle nie dotrwa :-P gdybym musiał wybrać wolałbym zachować hotel czy wojnę zewnetrznych bogów niż dowolny powrot.
Zaletą powrotów są dodatkowe karty gracza, a nie scenariusza.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4132
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 941 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

c08mk pisze: 22 lut 2022, 07:52
brazylianwisnia pisze: 21 lut 2022, 22:42 Tyle że pojedyncze scenariusze > powroty. W mojej ocenie powrot przydaje się przy 3cim/4tym przejściu kampanii a wiele osób tyle nie dotrwa :-P gdybym musiał wybrać wolałbym zachować hotel czy wojnę zewnetrznych bogów niż dowolny powrot.
Zaletą powrotów są dodatkowe karty gracza, a nie scenariusza.
Tam jest kilka kart i to niszowych. Główny atut powrotow to zwiększenie regrywalnosci bo po kilku przejściach kampanii fajnie jest ja trochę odświeżyć.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3379
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1054 times
Been thanked: 2057 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ardel12 »

brazylianwisnia pisze: 21 lut 2022, 22:42 Tyle że pojedyncze scenariusze > powroty. W mojej ocenie powrot przydaje się przy 3cim/4tym przejściu kampanii a wiele osób tyle nie dotrwa :-P gdybym musiał wybrać wolałbym zachować hotel czy wojnę zewnetrznych bogów niż dowolny powrot.
Panie, co mnie obchodzą inni. Ja każdą kampanię ogrywam 2x i przechodzę dalej. Po dojściu do finału(czyli do najnowszego wydanego cyklu), pojadę od nowa. Tym razem może raz zwykła i raz z powrotem, jeśli okaże się, że jednak jest za prosto. Biorąc Twoje podejście to w sumie dla mnie powroty są niezbędne już. Mi się w AH podoba właśnie najbardziej rozbudowa talii i wpływ naszych decyzji na kolejne scenariusze. W pojedynczych jednak jest to ograniczone(są krótsze).
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4132
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 941 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Ardel12 pisze: 22 lut 2022, 09:34
brazylianwisnia pisze: 21 lut 2022, 22:42 Tyle że pojedyncze scenariusze > powroty. W mojej ocenie powrot przydaje się przy 3cim/4tym przejściu kampanii a wiele osób tyle nie dotrwa :-P gdybym musiał wybrać wolałbym zachować hotel czy wojnę zewnetrznych bogów niż dowolny powrot.
Panie, co mnie obchodzą inni. Ja każdą kampanię ogrywam 2x i przechodzę dalej. Po dojściu do finału(czyli do najnowszego wydanego cyklu), pojadę od nowa. Tym razem może raz zwykła i raz z powrotem, jeśli okaże się, że jednak jest za prosto. Biorąc Twoje podejście to w sumie dla mnie powroty są niezbędne już. Mi się w AH podoba właśnie najbardziej rozbudowa talii i wpływ naszych decyzji na kolejne scenariusze. W pojedynczych jednak jest to ograniczone(są krótsze).
Pojedyncze scenariusze dołączasz do dowolnej kampanii. Ja tak najczęściej robie więc biorą udział tak samo jak inne scenariusze. Taki side quest po drodze do celu.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Xoltro
Posty: 260
Rejestracja: 09 cze 2021, 12:50
Has thanked: 63 times
Been thanked: 70 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Xoltro »

A jaki macie stosunek do pojedynczych scenariuszy? Jeszcze żadnego nie mam ale mam wrażenie że traktowanie ich jako side questów jest trochę dziwne bo w założeniu polega chyba na tym żeby sobie zdobyć kilka XP bez żadnego ryzyka i skutków ubocznych to pytanie czy nie jest to delikatna forma cheatowania (a jeżeli ktoś w ten sposób "nabija" 20 pkt doświadczenia to czymś więcej niż delikatną)
ODPOWIEDZ