Machina Arcana (Juraj Bilić)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 182 times
Been thanked: 144 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: aduko »

Cyel pisze: 24 lut 2022, 21:55
argali pisze: 24 lut 2022, 21:00 Czy graliście już w grę czy dalej oglądacie zawartość pudełka na wszystkie możliwe sposoby? :D
Kto ma czas grać jak trzeba porównywać odcienie czerni i liczyć kto ma więcej nadmiarowych podstawek? Myślisz że to samo się zrobi? :roll:
Ja jutro dostaje paczkę, tak teoretycznie twierdzi DHL. Piątek piotunio i jak to u mnie, siądzie solo. Na początku planuje na dwie postacie. Przynajmniej zaoszczędze czas na koszulkowanie. Jakieś straszne fomo się zrobiło na te koszulki dla MA.
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 937
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 328 times
Been thanked: 383 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: sliff »

To jest tylko sprytny plan galakty puścili plotkę że niby coś, aby nie zostały żadne zafoliowane egzemplarze w drugim obrocie.
Awatar użytkownika
tslupek
Posty: 28
Rejestracja: 13 kwie 2020, 09:31
Has thanked: 11 times
Been thanked: 17 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: tslupek »

argali pisze: 24 lut 2022, 21:00 Czy graliście już w grę czy dalej oglądacie zawartość pudełka na wszystkie możliwe sposoby? :D
Graliśmy, graliśmy.
Mam wygrane 2 scenariusze i mam wrażenie że na taką właśnie grę czekałem od chwili gdy przed laty wchodziłem w planszówki szukając mieszanki przygody i turowego X-COM jak na PC .

Przez świetnie zaprojektowane (choć nienajlepiej opisane) mechaniki i przedmioty gra ma duże szanse na zaoferowanie niezapomnianych momentów wynikających z poczucia sandboxa i świetnych combo przedmiotów które w jakiejs konkretnej sytuacji na planszy są gamechangerem.

A do tego dochodzi radość z rozkminiania, często unikalnych , cech przedmiotów . Dużo ważniejsza od rozkminiania poziomu czerni żetonów.
Grahf
Posty: 166
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 41 times
Been thanked: 25 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Grahf »

aduko pisze: 24 lut 2022, 22:24
Cyel pisze: 24 lut 2022, 21:55
argali pisze: 24 lut 2022, 21:00 Czy graliście już w grę czy dalej oglądacie zawartość pudełka na wszystkie możliwe sposoby? :D
Kto ma czas grać jak trzeba porównywać odcienie czerni i liczyć kto ma więcej nadmiarowych podstawek? Myślisz że to samo się zrobi? :roll:
Ja jutro dostaje paczkę, tak teoretycznie twierdzi DHL. Piątek piotunio i jak to u mnie, siądzie solo. Na początku planuje na dwie postacie. Przynajmniej zaoszczędze czas na koszulkowanie. Jakieś straszne fomo się zrobiło na te koszulki dla MA.
Z tego co widzę, to tylko ciężej dostać te 46x80 mm.
Pompa85
Posty: 163
Rejestracja: 07 sie 2018, 23:14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Pompa85 »

Grahf pisze: 24 lut 2022, 23:25
aduko pisze: 24 lut 2022, 22:24
Cyel pisze: 24 lut 2022, 21:55
Kto ma czas grać jak trzeba porównywać odcienie czerni i liczyć kto ma więcej nadmiarowych podstawek? Myślisz że to samo się zrobi? :roll:
Ja jutro dostaje paczkę, tak teoretycznie twierdzi DHL. Piątek piotunio i jak to u mnie, siądzie solo. Na początku planuje na dwie postacie. Przynajmniej zaoszczędze czas na koszulkowanie. Jakieś straszne fomo się zrobiło na te koszulki dla MA.
Z tego co widzę, to tylko ciężej dostać te 46x80 mm.
Znalazłeś je gdzieś? Tam gdzie patrzyłem były już niedostępne
Grahf
Posty: 166
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 41 times
Been thanked: 25 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Grahf »

Niestety nie.

Reszta wchodzi w mini european (docsmagic) i standard european (firmy już nie pamiętam bo znalazłem jakieś resztki w szufladzie, albo mayday albo rebel).
Karty scenariuszy w docsmagic, ale dopiero zamówiłem, więc nie wiem.
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Evokenx »

Ja też mam tę gorszą wersję :) Pudełko zewnętrzne ma nie wyraźne grafiki i ciut nie ostre napisy. Mi to osobiście troszkę przeszkadza, ale co tam. Co do żetonów, plansz postaci czy kafelków mapy to ostrość również jest taka średnia. W sumie chciałbym powiedzieć średnia, ale na tle innych gier które przewinęły się przez moje palce to jakość grafik na tych "kartonowych" komponentach jest po prostu słaba i tyle, trzeba to powiedzieć. Szkoda bo lubię ładne, ostre jak igła gry :) Całe szczęście karty są w porządku i kartoniki takie jak np. plansze postaci są naprawdę wytrzymałe, a jakość grafik tekturowych komponentów nie sprawia, że nie da się grać. W sumie to da się przyzwyczaić, i tak większość stwierdzi że nie ma problemu...

Ps. Wygląda na to, że cały budżet poszedł na ten ukryty żeton pod wypraską bowiem on wypada najlepiej z tych wszystkich kartoników :D
tommyray
Posty: 1341
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 415 times
Been thanked: 570 times
Kontakt:

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: tommyray »

Chciałbym zobaczyć w jakimś sklepie, na żywo, czy są różnice w komponentach i planszach pomiedzy wydaniem ze zrąbanym rozpikselizowanym pudłem a takim jakie powinno być.
Drogi kolego Cyel. Wyobraź sobie że po 1,5 roku kibicowania projektowi i czekania na produkt dostajesz druk, który nie powinien przejść kontroli jakości. Funkcjonalne wszystko jest? Oczywiscie. Ale estetycznie... już chyba wolałbym dostać PnP. Jeżeli nie rozumiesz czyjegoś rozczarowania z powodu, że otrzymał po prostu gorszy produkt to przynajmniej nie szydź, nie heheszkuj.
jediwolf
Posty: 405
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 84 times
Been thanked: 81 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: jediwolf »

tommyray pisze: 25 lut 2022, 07:37 Chciałbym zobaczyć w jakimś sklepie, na żywo, czy są różnice w komponentach i planszach pomiedzy wydaniem ze zrąbanym rozpikselizowanym pudłem a takim jakie powinno być.
Drogi kolego Cyel. Wyobraź sobie że po 1,5 roku kibicowania projektowi i czekania na produkt dostajesz druk, który nie powinien przejść kontroli jakości. Funkcjonalne wszystko jest? Oczywiscie. Ale estetycznie... już chyba wolałbym dostać PnP. Jeżeli nie rozumiesz czyjegoś rozczarowania z powodu, że otrzymał po prostu gorszy produkt to przynajmniej nie szydź, nie heheszkuj.
Ja bym pisał bezpośrednio do autora gry. Bo ewidentnie coś jest nie tak, że jedni dostali grę w super jakości, a inni jakiś badziew. Prawdopodobnie coś w drukarni poszło nie tak, ale to RAJ: Chińczycy, wyrąbane już mają bo i tak cały świat u nich wszystko robi. Znajomy będzie miał wersję z ks dzisiaj lub w poniedziałek. Wiem jaką jakość miała wersja druga z KS, bo ja posiadałem. Z ciekawości pooglądam i napiszę, czy są spore różnice jakościowe.
bobiaczek
Posty: 417
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 141 times
Been thanked: 111 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: bobiaczek »

jediwolf pisze: 25 lut 2022, 09:10 ...
Bo ewidentnie coś jest nie tak, że jedni dostali grę w super jakości, a inni jakiś badziew.
...
Ech, przez te internety to człowiek psuje sobie całą frajdę z gry ;) Ale ten tył faktycznie wygląda na mocno nieostry (dostałem właśnie grę z KS). Przy dobrych pozostałych napisach to ciężko jednoznacznie wskazać na skuchę drukarni. Ale to bardziej sprawa dla speca drukarza ;)
Bardziej niż tył pudełka martwią mnie nieostre, też jakby rozmyte, kafle terenu, bo przy mojej ślepocie wpatrywane się w planszę, by ustalić gdzie jest przejście, a gdzie nie ma, będzie mocno rzutować na frajdę z rozgrywki (szczególnie gdy wiem, że inni mają lepiej). Całościowo obawiam się, że to jednak taki styl - to nie Middara i jest super ostre, nasycone kolorami kafle.
I jak poprzednicy zaraportuję, iż jedna plansza z żetonami znacząco odstaje nasyceniem czerni. A to już ewidentna skucha produkcji.
Awatar użytkownika
tslupek
Posty: 28
Rejestracja: 13 kwie 2020, 09:31
Has thanked: 11 times
Been thanked: 17 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: tslupek »

A weź pokaż jeden taki kafel z bliska. Telefony zniekształcają, ale moje kafle są na pewno ostre. Sam mam akurat zrypany obiektyw więc swojego nie wrzucę ale przynajmniej ocenimy na ile to jest lewe.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2110
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 277 times
Been thanked: 437 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: tomp »

Nie wiem czy coś mi umknęło, ale jak rozumiem to wersja sklepowa od wersji KS różni się tylko nierozmazaną grafiką z tyłu pudełka ?
Czy są jeszcze jakieś różnice ?
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
MarekPlus
Posty: 177
Rejestracja: 01 lis 2020, 11:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 101 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: MarekPlus »

tomp pisze: 25 lut 2022, 12:58 Nie wiem czy coś mi umknęło, ale jak rozumiem to wersja sklepowa od wersji KS różni się tylko nierozmazaną grafiką z tyłu pudełka ?
Czy są jeszcze jakieś różnice ?
Mi sie wydaję że wersja sklepowa i KS to jeden i ten sam produkt. Ktoś może potwierdzić? Nie chcę wprowadzać nikogo w błąd.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11108
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3386 times
Been thanked: 3286 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: japanczyk »

Zawartością sie raczej nie różni, ale wychodzi na to, ze gry "KSowe" są z innego print runu - ja z KSa tez mam "nieostre" pudełko ;-)
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 182 times
Been thanked: 144 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: aduko »

MarekPlus pisze: 25 lut 2022, 13:18
tomp pisze: 25 lut 2022, 12:58 Nie wiem czy coś mi umknęło, ale jak rozumiem to wersja sklepowa od wersji KS różni się tylko nierozmazaną grafiką z tyłu pudełka ?
Czy są jeszcze jakieś różnice ?
Mi sie wydaję że wersja sklepowa i KS to jeden i ten sam produkt. Ktoś może potwierdzić? Nie chcę wprowadzać nikogo w błąd.
To ten sam druk, ja dzisiaj odebrałem egzemplarz KSowy i grafika na pudełku nieostra. Ewidentnie błąd druku. Ale da się żyć :)
Cyel
Posty: 2591
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1450 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Cyel »

tommyray pisze: 25 lut 2022, 07:37
Drogi kolego Cyel. Wyobraź sobie że po 1,5 roku kibicowania projektowi i czekania na produkt dostajesz druk, który nie powinien przejść kontroli jakości.
Wyobraź sobie że od 2 tygodni wchodzisz do tematu o grze którą lubisz, bo codziennie widać, że są nowe posty i jesteś ciekaw jakie są wrażenia innych graczy z różnych scenariuszy, jakie fajne sztuczki i taktyki odkryli i jakie ciekawe i unikalne przygody przeżyli w grze a dostajesz stronę za stroną za stroną do porzygu, że ktoś ma dwie podstawki za dużo a ktoś inny ma czarny który mógłby być bardziej czarny a ktoś inny ma już paczkę w paczkomacie... Noż...!!! :evil: :evil: :evil:
Ostatnio zmieniony 25 lut 2022, 13:51 przez Cyel, łącznie zmieniany 1 raz.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
bobiaczek
Posty: 417
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 141 times
Been thanked: 111 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: bobiaczek »

tomp pisze: 25 lut 2022, 12:58 Nie wiem czy coś mi umknęło, ale jak rozumiem to wersja sklepowa od wersji KS różni się tylko nierozmazaną grafiką z tyłu pudełka ?
Czy są jeszcze jakieś różnice ?
W wersji KS jedna z plansz z żetonami wyraźnie odstaje kolorystycznie od 2 pozostałych (zdjęcie nie za bardzo to oddaje)
Spoiler:
I teraz powstaje niepokój, czy kafle terenu (zbyt wyraźne nie są) to są takie u każdego czy w print runie KS?
Cyel
Posty: 2591
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1450 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Cyel »

Ale przecież nikt na forum nie rozwiąże "problemu" z mało czarnym czarnym. Piszcie do wydawnictwa a nie tutaj. To forum o grach a nie księga skarg i zażaleń w drukarni.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
jediwolf
Posty: 405
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 84 times
Been thanked: 81 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: jediwolf »

Cyel pisze: 25 lut 2022, 13:49
tommyray pisze: 25 lut 2022, 07:37
Drogi kolego Cyel. Wyobraź sobie że po 1,5 roku kibicowania projektowi i czekania na produkt dostajesz druk, który nie powinien przejść kontroli jakości.
Wyobraź sobie że od 2 tygodni wchodzisz do tematu o grze którą lubisz, bo codziennie widać, że są nowe posty i jesteś ciekaw jakie są wrażenia innych graczy z różnych scenariuszy, jakie fajne sztuczki i taktyki odkryli i jakie ciekawe i unikalne przygody przeżyli w grze a dostajesz stronę za stroną za stroną do porzygu, że ktoś ma dwie podstawki za dużo a ktoś inny ma czarny który mógłby być bardziej czarny a ktoś inny ma już paczkę w paczkomacie... Noż...!!! :evil: :evil: :evil:
Po to istnieje to forum, żeby można było o tym dyskutować.
Awatar użytkownika
tslupek
Posty: 28
Rejestracja: 13 kwie 2020, 09:31
Has thanked: 11 times
Been thanked: 17 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: tslupek »

Cyel pisze: 25 lut 2022, 13:49
tommyray pisze: 25 lut 2022, 07:37
Drogi kolego Cyel. Wyobraź sobie że po 1,5 roku kibicowania projektowi i czekania na produkt dostajesz druk, który nie powinien przejść kontroli jakości.
Wyobraź sobie że od 2 tygodni wchodzisz do tematu o grze którą lubisz, bo codziennie widać, że są nowe posty i jesteś ciekaw jakie są wrażenia innych graczy z różnych scenariuszy, jakie fajne sztuczki i taktyki odkryli i jakie ciekawe i unikalne przygody przeżyli w grze a dostajesz stronę za stroną za stroną do porzygu, że ktoś ma dwie podstawki za dużo a ktoś inny ma czarny który mógłby być bardziej czarny a ktoś inny ma już paczkę w paczkomacie... Noż...!!! :evil: :evil: :evil:
No więc:
Od premiery udało mi się przejść Lód i Skałę i wstawiłem stopę w Bestię (ale odgryzła prawie natychmiast).
Na pewno zauważyłem że bardzo przydatne są karty pozwalające na celowanie w eterycznego wroga i sytuacyjnie przydają się karty pozwalające na teleport
Spoiler:
. W zakończeniu lodu używałem
Spoiler:
Natomiast bardzo trzeba uważać na wszelkie ciasne korytarze jeśli tylko któryś potwór ma zdolność teleportacji albo na końcach korytarza są pola rozstawiania. Wycieczka w takie miejsca tylko na własne ryzyko. No i jeszcze w Skale trzeba uważać na
Spoiler:
Cyel
Posty: 2591
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1450 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Cyel »

Super, dzięki!!! :)
Spoiler:
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
brucewayne0
Posty: 49
Rejestracja: 01 mar 2021, 19:04
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: brucewayne0 »

bobiaczek pisze: 25 lut 2022, 13:51
tomp pisze: 25 lut 2022, 12:58 Nie wiem czy coś mi umknęło, ale jak rozumiem to wersja sklepowa od wersji KS różni się tylko nierozmazaną grafiką z tyłu pudełka ?
Czy są jeszcze jakieś różnice ?
W wersji KS jedna z plansz z żetonami wyraźnie odstaje kolorystycznie od 2 pozostałych (zdjęcie nie za bardzo to oddaje)
Spoiler:
I teraz powstaje niepokój, czy kafle terenu (zbyt wyraźne nie są) to są takie u każdego czy w print runie KS?
Mam wprawdzie wersję sklepową, wypraski dawno w śmieciach, więc nie sposób sprawdzić, czy była różnica w ich odcieniach, jednak żetony wyglądają u mnie dokładnie tak samo, jak u Ciebie. Dodam, że spód pudełka ma wyraźną grafikę. Odnośnie kafli, Piszesz o wszystkich, czy o niektórych i co rozumiesz przez to, że są niewyraźne ? Swoich dokładnie nie oglądałem, jednak patrząc pod kątem przykładowo symboli skrzyni, rozstawienia, warsztatu, wydają mi się ok. Może wrzuć jakąś fotkę
brucewayne0
Posty: 49
Rejestracja: 01 mar 2021, 19:04
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: brucewayne0 »

Cyel pisze: 25 lut 2022, 13:57 Ale przecież nikt na forum nie rozwiąże "problemu" z mało czarnym czarnym. Piszcie do wydawnictwa a nie tutaj. To forum o grach a nie księga skarg i zażaleń w drukarni.
Te posty nie mają na celu rozwiązania problemu z kolorystyką, bardziej ustalenie, czy są to pojedyncze przypadki, czy też przypadłość każdego pudełka. Tylko tyle i aż tyle...
tommyray
Posty: 1341
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 415 times
Been thanked: 570 times
Kontakt:

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: tommyray »

brucewayne0 pisze: 25 lut 2022, 18:11 Odnośnie kafli, Piszesz o wszystkich, czy o niektórych i co rozumiesz przez to, że są niewyraźne ? Swoich dokładnie nie oglądałem, jednak patrząc pod kątem przykładowo symboli skrzyni, rozstawienia, warsztatu, wydają mi się ok. Może wrzuć jakąś fotkę
Obiekty na planszy byly na innej warstwie i są ostre, ale tło, cała grafika background jest dziwnie stłumiona kolorystycznie, rozmyta i zbyt jasna aby nie wyglądać jak jakiś bohomaz. Bardzo dziwne wrażenie - super ostre obiekty typu skrzynie, warsztaty itd i taki rozmemlany rzyg w tle.
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 233
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: anonim »

Cyel pisze: 25 lut 2022, 13:49 Wyobraź sobie że od 2 tygodni wchodzisz do tematu o grze którą lubisz, bo codziennie widać, że są nowe posty i jesteś ciekaw jakie są wrażenia innych graczy z różnych scenariuszy, jakie fajne sztuczki i taktyki odkryli i jakie ciekawe i unikalne przygody przeżyli w grze a dostajesz stronę za stroną za stroną do porzygu, że ktoś ma dwie podstawki za dużo a ktoś inny ma czarny który mógłby być bardziej czarny a ktoś inny ma już paczkę w paczkomacie... Noż...!!! :evil: :evil: :evil:
Będąc już długo na tym forum wiem że tematy o grach są aktywne tak długo jak trwa kickstarter. Jak ludzie dostają już gry do łapek temat umiera. Jak by Machina była taka sama u wszystkich aktywność w tym temacie zmniejszyła by się do zera a tak dzięki pechowcom temat żyje i powinieneś być im wdzięczny.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
ODPOWIEDZ