Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Atk »

BOLLO pisze: 25 lut 2022, 10:58
Atk pisze: 23 lut 2022, 18:11
Shodan pisze: 23 lut 2022, 18:04 Trickerion - bo polscy wydawcy podchodzą do tego tytułu jak pies do jeża, z dostępnością wersji ENG też różnie bywa, a oferta na olx za egzemplarz w folii mieściła się w moim budżecie.
Ja dalej wierzę ale szykuje się na następny rok
GeekFactor potwierdził że wie kto ma to wydać ale nie powie. Proponuję zrobić zbiorowy bunt i odsubskrybowywać się po karą "albo powiesz albo znikamy..." :mrgreen:
Ktoś tam chyba z kaczek kiedyś sugerował, że może być to portal. Portal znów mówi, że to nie wyda. Ale gdzieś tam można było usłyszeć, że nie wyda go w tym roku (chyba Grzesiek w wywiadzie z PN powiedział coś w stylu "nie portal w tym roku nie wyda Trickerion" jak mnie pamięć nie myli). Więc może jest coś na rzeczy, może po prostu tak to powiedział. Raczej nie nakręcam się na ten rok, bo jak to stwierdził zapowiedzenie Trickerion to bez wątpienia bomba, a te już zapowiedzieli, więc pewnie w tych niezapowiedzianych na PortalCon, a wydanych w czasie roku tego nie będzie. Więc jak coś najszybciej zapowiedzą go PC2023. Trzymam kciuki!
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1543
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 208 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Furan »

Broom Service - wersja karciana - bo szukałem tytułu na 6 graczy, który nie będzie przesadnie imprezowy. Chłopcy z Gradania polecali... i mieli zdecydowanie rację. Rewelacyjny, szybki tytuł z ciekawym zarządzeniem ryzykiem. (A skoro już pojawił się w tym małym pudełeczku dodatek do planszowej wersji, to i tę wyłapałem za grosze na olx. :) ).

Misja Czerwona planeta w wersji ENG - podobnie jak powyżej. Bardzo udany zakup. Śmiga na 5 aż miło, nie jest aż tak losowe jak to malują (może po prostu zagrywaliśmy za mało eksplozji statków itd.) i nie mogę się doczekać partii na 6.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Burgundy, Trismegistus, Felix, Hit!
Misiekg3
Posty: 106
Rejestracja: 12 mar 2018, 22:44
Has thanked: 14 times
Been thanked: 43 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Misiekg3 »

Wyspa dinozarów- bo kolorowo, można dostosować czas gry, regrywalność i kto nie lubi dinozaurów?

Machina arkana- bo oszukuje się, że będę miał czas w to kiedyś zagrac :lol:
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3378
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1052 times
Been thanked: 2056 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Ardel12 »

Luty zaraz się kończy a interesujące mnie kampanie na szczęście kończą się dopiero w marcu, więc można zakupy podzielić. W tym miesiącu wleciały do kolekcji:
LEGENDARY: A MARVEL DECK BUILDING GAME – ANNIHILATION - dodatek do mojego top10 tytułu. Co wyjdzie to kupię.

Koszulki Paladin - ze zbiórki Liska. Stwierdziłem, że wiele gier, która osiadła w kolekcji potrzebuje dodatkowej ochrony by móc być ogrywana za parę lat z synem

Cloudspire - zamówienie Curiosity, długo biłem się z myślami, ale odkąd zacząłem grać na mieście to doszła ekipa do sprawdzenia tytułu w wersji kompetetywnej, więc powinna być w pełni wykorzystana.

Machina Arcana + oba dodatki - była super promka, gra gdzieś tam była na radarze u mnie, Gambit polecał, forum poleca to się ugiąłem :D

Na szczęście "tylko" tyle. Kolekcję uszczupliłem w międzyczasie, więc się wyrównało. Na razie się mieszczę, ale jak zaczną spływać KS to będzie krucho z miejscem....trzeba grać i sprzedawać dalej.
Awatar użytkownika
misiencjusz
Posty: 204
Rejestracja: 12 sie 2020, 17:42
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 164 times
Been thanked: 113 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: misiencjusz »

Urobek że stycznia i lutego:

Z MH:
Caylus1303 - bo przyda mi się niezbyt skomplikowane euro
Studium w szmaragdzie - bo lubię starsze tytuły m. Walleca. Jeszcze do zaplanowanych brakuje mi Few Acres od Snow

Z zakupów:
Pax Renaissance - bo jak przeczytałem ideę to mi się spodobało, jak zagrałem w Pax Pamir to byłem oczarowany, bo jak zagrałem w pierwszą edycję to się zakochałem, bo jak nikt nie zapowiedział na ten rok to pomyślałem "kij Wam w oko, najwyżej nauczę się angielskiego"
Dominant species - bo czekałem na polską wersję, ale widzę, że jeszcze sobie poczekam. A poza tym stara edycja na półce wygląda znacznie lepiej niż Władcy Ziemi. No i ktoś napracował się, żeby stworzyć polską instrukcję i wrzucić na bgg więc niegrzecznie nie skorzystać
Hansa Teutonica big box - zagrałem w pierwszą edycję i utwierdziłem się w przekonaniu, że uwielbiam gry sprzed kilku lat gdzie proste zasady do wytłumaczenia w kilka minut dają wielką grę i mnóstwo rywalizacji. Gorzej, że teraz jeszcze bardziej szukam El Grande
Oriflamme dobrane do paczki z Hansa Teutonica bo to fajna, prosta gierka w sam raz na wieczory z grami w knajpkach
Sherlock Holmes detektyw doradczy - bo Niepożądani Goście znudzili mi się po czterech partiach i powędrowali w świat, a chciałem jakaś łamigłówkę. No i materiał anitroche pomógł wybrać
Paleobo brakowało czegoś do darmowej dostawy w planszostrefie, a tytuł jest na tyle popularny, że za niedługi czas nie powinno być problemu z odzyskaniem pieniędzy. A może wymieni się na coś ciekawego na MH.
Rzeszów
BGG: misiencjusz; BGA: misiencjusz; TTS: 446182198
Mam i chętnie zagram Sprzedam Kupię
CoLdY7
Posty: 183
Rejestracja: 01 kwie 2020, 02:13
Lokalizacja: Strzelin
Has thanked: 491 times
Been thanked: 55 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: CoLdY7 »

Tajemnicze domostwo - dla Ukrainy (brawo Portal)
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3364
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1120 times
Been thanked: 1288 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: seki »

Tajemnicze domostwo: - zysk na rzecz Ukrainy. Akcja Portalu.

Przy okazji może kogoś zainteresuje. Cyfrowe This war of mine przez tydzień, cały zysk dewelopera również idzie na pomoc Ukrainie.
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Argue »

Kupiłem Brzdęka, bo była promka na ceneo.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5311
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1717 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

Heroes of Normandy- bo slyszalem wiele dobrego a jest to taka jakby trudniejsza wersja gry Undaunted Normandy wiec powinna sie spodobac.

Wladca Pierscieni od Encore- bo lubie starym rzecza dawac nowego ducha. Brakuje tam co prawda kilku zetonow i karty sa w kiepskim stanie ale bede mial nad czym pracowac w przyszłej zimie.
Awatar użytkownika
Bogoria
Posty: 105
Rejestracja: 23 sty 2005, 14:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 7 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Bogoria »

Deep Madness - bo trochę się napaliłem ostatnio na klimaty "Obcego" i szukałem czegoś w tym stylu. Nemesisa ma kumpel, więc DM może być dobrym uzupełnieniem do wspólnego grania.

Waste Knights (2ed.) - podobnie jak przy DM, tak i tu kierowałem się głównie potencjalnym klimatem - tu akurat post-apo. Opinie dość różne o tym tytule, ale jestem dobrej myśli.

Bór - wierzę, że to będzie dobra gra rodzinna :lol:
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4121
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2670 times
Been thanked: 2586 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Gizmoo »

Ech... Dwa miesiące bez żadnych zakupów. Dwa miesiące bez pokus. I ostatnie dni tak mnie zdołowały, że nagle znowu wróciłem do "nałogu"... :lol:

BRAZIL: IMPERIAL - Bo... Zagrałem, bardzo mi się spodobało i to zarówno wizualnie, jak i mechanicznie. Ciekawsze niż Scythe, krótsze, ładniejsze i chcę grę poznać lepiej i dlatego stwierdziłem, że muszę posiadać własny egzemplarz w kolekcji.

AUZTRALIA: ZEMSTA PRZEDWIECZNYCH - Bo... Uwielbiam AuZtralię, a chciałem trochę pognębić współgraczy jako przedwieczny. :mrgreen:

WYROCZNIA DELFICKA - Bo... Jestem fanem Merlina, a tego Felda mocno chwalili chłopaki z Gradania. Nadarzyła się okazja i kupiłem egzemplarz bez mrugnięcia okiem. Nie mogę się doczekać rozgrywki!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: RUNner »

Blood Rage. Kupuję tę grę po raz dziesiąty? Maluję i sprzedaję. Za pierwszym zakupem zagrałem z żoną i na 2 osoby nie zachwyciła. Teraz ekipa mi się powiększyła i jeden egzemplarz zostanie w kolekcji na testy. No i cenę trafiłem super bo 225zł ze smartem od Allegro.
Dice Settlers. Nie ukrywam, że zdecydowała solidna promocja. Tę grę miałem już kiedyś na celowniku, ale nie byłem przekonany, a cena nie zachęcała. W promocji grzech było nie wziąć, zwłaszcza, że powinna podejść współgraczom. No i nie mam żadnej rywalizacyjnej kościanki.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 409 times
Been thanked: 205 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Arachion »

Ankh - kupiony przez was, forumowe postacie polecają tytuł który ma dobrze działać na dwie osoby i jest dobrze oceniany na bgg- to trzeba sprawdzić.

Ogólnie, mam wrażenie że to nie powinno się udać ale zaufam, zainwestuje i sprawdzę czy to wartosciowa rozrywka.
Sucharzysta
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 798
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 409 times
Been thanked: 506 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rav126 »

Dice Settlers z dodatkiem - magia promocji zadziałała, żałuję tylko, że nie udało się załapać na surowce. Nad zakupem myślałem już od jakiegoś czasu, ech to Gradanie ;) . Zagraliśmy już raz i to bardzo przyjemna i dość szybka gra :)

Boonlake - tu akurat wygrałem w konkursie, ale pewnie bym kupił, w końcu to Pfister ;)
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1602
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: eveni »

Potwory wTokio - trafiła się promocja w Taniej książce, planuję grać z córką,
7 cudów świata - również promocja w TK,
Mur Hadriana - prezent na dzień kobiet dla mnie ode mnie :D
Boonlake - bo bardzo lubię Pfistera
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 200
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 97 times
Been thanked: 68 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Diserve »

Ostatnio wpadły

Kaskadia
Sagrada
5 klanów z dodatkami
Kal-El83
Posty: 1152
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 137 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Kal-El83 »

Zamki Burgundii BB - bo zagrałem 2x i gra mnie kupiła, nie mogłem być dłużny :roll: :lol: :lol:
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
bisk
Posty: 50
Rejestracja: 03 sty 2016, 21:11
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: bisk »

Troyes - bo jak gra zaczęła mnie intrygować to w sklepach już nie było. Ostatnie ceny w internetach zniechęcały ale trafiła się w ramach fejsbukowej akcji-licytacji "Gramy dla Ukrainy!...". Ostatecznie przelicytowana w stosunku do "tradycyjnych" ofert ale na słuszny cel więc kasy nie żal, a sama gra podeszła :wink:
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: fitzroy »

Karczma pod pękatym kuflem- Gradanie chwaliło, zagrałem u kumpla i bardzo mi się spodobała, nakład chyba się już skończył ale ceny używek jeszcze nie poszły w górę więc kupiłem używkę po jednej czy dwóch partiach w idealnym stanie za przyzwoite pieniądze.

Klub utrcjuszy- ćwierćtonyplanszówek efect, udało się dorwać nówkę w folii, polska edycja, również za przyzwoitą kwotę, zobaczymy czy to takie dobre jest. Intuicja podpowiada mi, że dobre.
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 663
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 243 times
Been thanked: 359 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Otorek »

U mnie wpadł Combat Commander: Pacific (nie mogłem dorwać Europe) - na pierwszą grę wojenną z żetonami i heksami powinien się sprawdzić .
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Yuri »

Conquest of Planet Earth: The Space Alien Game
Conquest of Planet Earth: Apocalypse Expansion
Conquest of Planet Earth 'The Red Menace
Conquest of Planet Earth 'Hora Goth'
Conquest of Planet Earth 'Santarri Mutant Men'

, bo 50 $ ( po starym kursie jeszcze :) ) to była propozycja nie do odrzucenia :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2452
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 539 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Jiloo »

Wreszcie zacząłem kompletować Too Many Bones. Zawsze chciałem mieć tę grę i ciągle odkładałem, „bo taka droga”.
Ale prawda jest taka, że mialem pożyczoną od kolegi (pozdr. japanczyk), grałem 6 razy, ale musiałem oddać, a chcę więcej i myśli moje do niej wracają. MIałem zacząć przez najnowszą zbiórkę na GF, ale okazało się, że trochę rzeczy jest w sklepie CTG i praktycznie wychodzi tyle samo co na GF – a nie będę musiał czekać. Zacząłem od podstawki i 4 Gearlocków, na GF wezmę coś jeszcze. Powinny przyjść akurat na urodziny :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 16 mar 2022, 17:25 przez Jiloo, łącznie zmieniany 1 raz.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Argue »

Ceneo znowu mnie wygrało i tym razem do kolekcji wpadł Ticket To Ride Europa za 107.

Wymieniłem na obecnym MH TTR Rails and Sails, bo na dwie osoby naszym zdaniem chodzi dość słabo, a podwójny deck to przekombinowanie w złą stronę i tylko wydłuża niepotrzebnie grę. Liczę, że Europa lepiej się sprawdzi w dwuosobowych rozgrywkach i będzie przede wszystkim szybsza :)
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1365
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 163 times
Been thanked: 169 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Zet »

Argue pisze: 16 mar 2022, 13:37 Ceneo znowu mnie wygrało i tym razem do kolekcji wpadł Ticket To Ride Europa za 107.

Wymieniłem na obecnym MH TTR Rails and Sails, bo na dwie osoby naszym zdaniem chodzi dość słabo, a podwójny deck to przekombinowanie w złą stronę i tylko wydłuża niepotrzebnie grę. Liczę, że Europa lepiej się sprawdzi w dwuosobowych rozgrywkach i będzie przede wszystkim szybsza :)
Lepiej, nie znaczy dobrze. Słyszałem, że do tego będziesz potrzebował dodatek (Szwajcaria).
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5311
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1717 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

Broom Service- bo dobra i polecana gierka za 50pln jest warta uwagi


Tash-Kalar: Arena of Legends + dodatki
-bo to legendarne abstrakcyjne pojedynki od V.Chvatila więc muszą być ciekawe. Plus chciałem mieć w kolekcji jako już chyba biały kruk?
ODPOWIEDZ