Machina Arcana (Juraj Bilić)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 233
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: anonim »

Yuri pisze: 28 lut 2022, 18:07 +1. Wczoraj otwierałem pakę po powrocie i też sądzę, że mam wszystko bez najmniejszego błędu. Wersja KS PL via 3Trolle.
Na pewno czerń masz wszędzie taką samą czy tylko tak dla zabawy dolewasz oliwy do ognia? Jak już się wie gdzie błędów szukać to można to bardzo łatwo sprawdzić. Też mam KS PL z 3 trolli i już się zastanawiam czy mam grę odsyłać czy nie bo ja akurat mam wszystkie wady które tu opisano.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1257 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Yuri »

anonim pisze: 28 lut 2022, 20:35
Yuri pisze: 28 lut 2022, 18:07 +1. Wczoraj otwierałem pakę po powrocie i też sądzę, że mam wszystko bez najmniejszego błędu. Wersja KS PL via 3Trolle.
Na pewno czerń masz wszędzie taką samą czy tylko tak dla zabawy dolewasz oliwy do ognia? ...
Ty tak serio ?
Tak wyraziłem swoje zdanie, to dla Ciebie jest "dolewanie oliwy" do ognia? Otworzyłem grę, powypychałem standy, uporządkowałem insert z kartami i nie zauważyłem ŻADNEGO misprintu. Tył pudełka jest rozmazany, jak ktoś tutaj już pisał, ale mnie to osobiście ani grzeje, ani ziębi, bo w grze mi nie przeszkodzi.
Mimo wszystko pozdrawiam.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
ahoytosemja
Posty: 34
Rejestracja: 24 lut 2022, 23:59
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: ahoytosemja »

Evokenx pisze: 28 lut 2022, 17:57
ahoytosemja pisze: 28 lut 2022, 12:47 nie kazdy jeden egzemplarz, bo moj jest jak najbardziej ok
To proszę o zdjęcia w takim razie :D Żetonów drzwi, wszystkich żetonów ran i kafelkow. Ja po prostu nie widziałem egzemplarza z 3 edycji która by nie miała tych problemów stąd moja prośba.
no juz sie rozpedzilem robic zdjecia, mam normalny egzemplarz i tyle
olsszak
Posty: 1824
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: olsszak »

Yuri pisze: 28 lut 2022, 20:46
anonim pisze: 28 lut 2022, 20:35
Yuri pisze: 28 lut 2022, 18:07 +1. Wczoraj otwierałem pakę po powrocie i też sądzę, że mam wszystko bez najmniejszego błędu. Wersja KS PL via 3Trolle.
Na pewno czerń masz wszędzie taką samą czy tylko tak dla zabawy dolewasz oliwy do ognia? ...
Ty tak serio ?
Tak wyraziłem swoje zdanie, to dla Ciebie jest "dolewanie oliwy" do ognia? Otworzyłem grę, powypychałem standy, uporządkowałem insert z kartami i nie zauważyłem ŻADNEGO misprintu. Tył pudełka jest rozmazany, jak ktoś tutaj już pisał, ale mnie to osobiście ani grzeje, ani ziębi, bo w grze mi nie przeszkodzi.
Mimo wszystko pozdrawiam.
Też mam wersję z 3 trolle i niestety jedna wypraska odbiega od pozostałych. Kafle też mają słabe nasycenie czerni. Dodatków jeszcze nie otwierałem
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
ahoytosemja
Posty: 34
Rejestracja: 24 lut 2022, 23:59
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: ahoytosemja »

Moonz pisze: 28 lut 2022, 20:09 Mi to serce się kraja ale chyba im to zwrócę, tak bardzo jak chcę w to zagrać tak jestem zawiedziony tym co otrzymałem za ponad 600 zł...
wszyscy wiemy, ze nie zwrocisz tylko takie gadanie dla gadania
Luko_b
Posty: 211
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 154 times
Been thanked: 66 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Luko_b »

ahoytosemja pisze: 28 lut 2022, 20:58
Evokenx pisze: 28 lut 2022, 17:57
ahoytosemja pisze: 28 lut 2022, 12:47 nie kazdy jeden egzemplarz, bo moj jest jak najbardziej ok
To proszę o zdjęcia w takim razie :D Żetonów drzwi, wszystkich żetonów ran i kafelkow. Ja po prostu nie widziałem egzemplarza z 3 edycji która by nie miała tych problemów stąd moja prośba.
no juz sie rozpedzilem robic zdjecia, mam normalny egzemplarz i tyle

Normalny czyli z takimi bledami jak opisane.
tommyray
Posty: 1328
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 410 times
Been thanked: 560 times
Kontakt:

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: tommyray »

Dla chętnych masochistów wrzucam tu część niedoróbek:
https://share.icloud.com/photos/0b7CIzB ... 0Yx9sA#Dom

Komentarz do zdjęć kafli - jak na nie patrzę w realu to mi prawie oczy łzawią od tego rozmazu grafiki tła, to tak jakby ktoś chciał zaraz rzucić hasło - przecież normalne.
Niven
Posty: 87
Rejestracja: 25 lis 2018, 11:33
Has thanked: 29 times
Been thanked: 30 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Niven »

tommyray pisze: 28 lut 2022, 21:12 Dla chętnych masochistów wrzucam tu część niedoróbek:
https://share.icloud.com/photos/0b7CIzB ... 0Yx9sA#Dom

Pamiętaj, że zetony Swiatła mają takie być. Jedne blade, drugie ostre.
ahoytosemja
Posty: 34
Rejestracja: 24 lut 2022, 23:59
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: ahoytosemja »

Luko_b pisze: 28 lut 2022, 21:09
ahoytosemja pisze: 28 lut 2022, 20:58
Evokenx pisze: 28 lut 2022, 17:57

To proszę o zdjęcia w takim razie :D Żetonów drzwi, wszystkich żetonów ran i kafelkow. Ja po prostu nie widziałem egzemplarza z 3 edycji która by nie miała tych problemów stąd moja prośba.
no juz sie rozpedzilem robic zdjecia, mam normalny egzemplarz i tyle

Normalny czyli z takimi bledami jak opisane.
u mnie nie ma bledow
ckbucu
Posty: 367
Rejestracja: 20 mar 2017, 20:56
Has thanked: 406 times
Been thanked: 567 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: ckbucu »

To ja jeszcze wtrącę swoje dwa grosze - wyjątkowo chyba w tym temacie napiszę o wrażeniach z rozgrywki.

Właśnie zagrałem w pierwszą rozgrywkę, solo na 2 bohaterów. I ta gra bardzo mi się podoba. Mega klimat, tury idą szybko (aczkolwiek czasem trzeba sporo pomyśleć), bardzo dobrze działające AI potworków, bardzo ładna i standeesy robią mega robotę (zdecydowanie wolę w przyapadku gier, gdzie mamy pierdyliard potworów tekturki niż nie pomalowane figurki). Bardzo fajny motyw z upgradem przedmiotów, z odrzucaniem słabszych potworów od obecnego poziomu zagrożenia, ciekawa eksploracja pól i wykorzystywanie pułapek. Na prawdę mega. Do tego oryginalna ścieżka dźwiękowa puszczona na słuchawkach (jest na spotify) dodaje bardzo fajnego klimatu. W końcu gra w klimacie HPL, która chyba mnie na dłużej do stołu przyciągnie.
Awatar użytkownika
Lossentur
Posty: 311
Rejestracja: 09 maja 2018, 14:49
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 146 times
Been thanked: 147 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Lossentur »

Różnic nie powinno być i mój post nie ma na celu ani obronę autora gry ani bagatelizowanie problemu. Jednak mam wrażenie, że ostatnich parę stron tego tematu to trochę jak dyskusja o telewizorach i czerni. Dla niektórych czerń musi być najczarniejsza, a dla innych nie ma to w ogóle wpływu na komfort oglądania.

Mam wersje ENG i są te same różnice w odcieniach, ale przyznam, że gdyby nie dyskusja w tym temacie to nawet nie zwróciłbym uwagi. Ba, nawet mimo, że wiem, że są te różnice to muszę się dokładniej przyjrzeć i mieć dwie karty postaci obok siebie aby to ponownie zobaczyć. Mogę się założyć, że większość wspierających również nie zwróciła na to uwagi bo nie zauważyłem poruszenia w internecie poza naszym forum.

Często widzę porównanie postaci Glorii i Williama White - dla mnie tła tych postaci (wygląd też jakoś mi nie pasuje) są po prostu beznadziejne w porównaniu do innych i w moim odczuciu nie jest to kwestia nasycenia co samej grafiki :P
tommyray pisze: 28 lut 2022, 21:12 Dla chętnych masochistów wrzucam tu część niedoróbek:
https://share.icloud.com/photos/0b7CIzB ... 0Yx9sA#Dom

Komentarz do zdjęć kafli - jak na nie patrzę w realu to mi prawie oczy łzawią od tego rozmazu grafiki tła, to tak jakby ktoś chciał zaraz rzucić hasło - przecież normalne.
Odnośnie kafli terenu, cały czas zastanawiałem się jakie są z nimi problemy i... widać jestem ślepy, ale nie mam pojęcia co jest nie tak, mimo, że na żywo widzę to samo co na zdjęciach. Mogę się mylić, ale są identyczne jak te z drugiej edycji, a podczas rozpakowywania trzecie edycji BoardGameCo zachwyca się grafikami ;).
Moonz
Posty: 284
Rejestracja: 14 sty 2022, 13:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 28 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Moonz »

ahoytosemja pisze: 28 lut 2022, 23:28
Luko_b pisze: 28 lut 2022, 22:26
ahoytosemja pisze: 28 lut 2022, 22:20

u mnie nie ma bledow
Wrzuc zdjecie drzwi i kart postaci z podstwki obok postaci z dodatkow (te same ktore byly juz wrzucone wyzej).
ale wiesz, ze ja mam to gdzies czy mi wierzysz? mam wszystko w porzadku i tyle w temacie
Jak on ma... to ja tez, u mnie miało takie być i tyle :D Z kaflami terenu tez nie wiem o co chodzi
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Evokenx »

Tutaj nie chodzi tylko o czerń, ale jakość grafiki. No ludzie... Porównajcie sobie grafiki kafli terenu które macie w przewodniku z kaflami które macie rzeczywiście. Przecież tło tych kafli jest po prostu zrąbane w jakimś programie ponieważ pola akcji itp. jakoś te ostrość zachowały :)

I to nie tak, że nagle nie da się grać. Gra jest wypasiona, ale efekt wizualny w takiej grze robi naprawdę dużo i szkoda, że takie buble powstały. Ja w każdym razie i tak bardzo ciesze sie gameplayem, ale czy to znaczy, że mam milczeć na temat wad produkcyjnych?
Niven
Posty: 87
Rejestracja: 25 lis 2018, 11:33
Has thanked: 29 times
Been thanked: 30 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Niven »

Dodam tak na marginesie, że uczestnicy kampanii KSa mogą zgłaszać wadliwe komponenty gry wraz z zdjęciami. Jakby wymiana nie była możliwa to by takiej opcji nie było.
argali
Posty: 46
Rejestracja: 25 wrz 2013, 14:06
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: argali »

Luko_b pisze: 01 mar 2022, 09:13
ahoytosemja pisze: 01 mar 2022, 09:05
Luko_b pisze: 01 mar 2022, 09:03

Popatrz, wiec jednak „nie tyle w temacie”. Miales cos do dodania.
czlowieku zachowujesz sie jak 13-to letnie dziecko, idz grac w Machine zamiast szukac sensacji w internecie

Mam lat znacznie wiecej. Gralem w 2 edycje. 3 kupilem, zeby miec wersje PL.

Masz wadliwa wersje tak jak cala reszta a Twoje twierdzenie, ze jest inaczej jest klamliwe i wprowadza w blad. Dlatego ciagne temat.

Btw:
„ Ciężar dowodu spoczywa na tym, kto twierdzi, a nie na tym, kto zaprzecza.” - ale tu juz wiemy, ze Ty masz gdzies „czy Ci wierze czy nie”.

Boże jakie cyrki, idę po popcorn :D

Garstka [estetów] (sorry ale w tym kontekście nie mogę powstrzymać się od takiego porównania) wypatrzyła jakieś różnice w odcieniu znaczników, których wygląd nie ma większego znaczenia w rozgrywce. A jak nie widzisz tych błędów to jesteś ślepy, bo wiem lepiej, że masz wadliwą wersję. No komedia :D Nieostre grafiki kart na pudełku, inny kolor wypraski.. normalnie co to ma być, przecież w to się nie da grać! Widzę, że mamy do czynienia z gronem osób, które oglądają każdy element pod mikroskopem z neutralnym światłem, a wypraski z wyciągniętych elementów trzymają do celów dowodowych. Pod kątem histerycznych postów sprawdziłem wczoraj swój egzemplarz i nie jestem w stanie doszukać się większych wad poza pęknięciem organizatora na jednym z boków. Pozostałe kafelki musiałem porównywać pod lampą w odległości paru centymetrów od oczu i nadal nie byłem w stanie stwierdzić czy widzę jakieś różnice.

Czy moderator mógłby zrobić porządki w temacie?
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 182 times
Been thanked: 144 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: aduko »

Niven pisze: 01 mar 2022, 06:14 Dodam tak na marginesie, że uczestnicy kampanii KSa mogą zgłaszać wadliwe komponenty gry wraz z zdjęciami. Jakby wymiana nie była możliwa to by takiej opcji nie było.
Nikt o wymianie nie wspominał, tylko prośba wydawcy o przesłanie zgłoszenia ze zdjęciami wadliwych części. Jak ktoś wysyła zdjęcia błędnie spakowanych kart (paczki karty z innym tłumaczeniem) lub np. mocno uszkodzona wypraska, to ok. Lekkie odchylenie nasycenia? Śmiech.

Jestem po paru rozgrywkach i z mojej kolekcji na mathandel leci Bloodborne. MA to kawał porządnego dungeon crawlera z szybkim setupem i łatwym zapisywaniem stanu gry!

Jak człowiek przejdzie przez instrukcję, dodatkowe materiały i gejmpleje to nie ma zmiłuj! Tury szybko lecą, przeciwnicy sprytnie knują, eventy też mieszają - dla mnie to kompletna gra :)

Wreszcie te potwory wyglądają przerażająco! Z chęcią bym przytulił zestaw figurek do pomalowania, tak jak robili AR z figurkami do TG.

Wielkim plusme jest aktywność autora na oficjalnej grupie FB, który nawet w sobotnie wieczory spieszy z pomocą.
Luko_b
Posty: 211
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 154 times
Been thanked: 66 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Luko_b »

argali pisze: 01 mar 2022, 09:41
Luko_b pisze: 01 mar 2022, 09:13
ahoytosemja pisze: 01 mar 2022, 09:05

czlowieku zachowujesz sie jak 13-to letnie dziecko, idz grac w Machine zamiast szukac sensacji w internecie

Mam lat znacznie wiecej. Gralem w 2 edycje. 3 kupilem, zeby miec wersje PL.

Masz wadliwa wersje tak jak cala reszta a Twoje twierdzenie, ze jest inaczej jest klamliwe i wprowadza w blad. Dlatego ciagne temat.

Btw:
„ Ciężar dowodu spoczywa na tym, kto twierdzi, a nie na tym, kto zaprzecza.” - ale tu juz wiemy, ze Ty masz gdzies „czy Ci wierze czy nie”.

Boże jakie cyrki, idę po popcorn :D

Garstka estetycznych onanizatorów (sorry ale w tym kontekście nie mogę powstrzymać się od takiego porównania) wypatrzyła jakieś różnice w odcieniu znaczników, których wygląd nie ma większego znaczenia w rozgrywce. A jak nie widzisz tych błędów to jesteś ślepy, bo wiem lepiej, że masz wadliwą wersję. No komedia :D Nieostre grafiki kart na pudełku, inny kolor wypraski.. normalnie co to ma być, przecież w to się nie da grać! Widzę, że mamy do czynienia z gronem osób, które oglądają każdy element pod mikroskopem z neutralnym światłem, a wypraski z wyciągniętych elementów trzymają do celów dowodowych. Pod kątem histerycznych postów sprawdziłem wczoraj swój egzemplarz i nie jestem w stanie doszukać się większych wad poza pęknięciem organizatora na jednym z boków. Pozostałe kafelki musiałem porównywać pod lampą w odległości paru centymetrów od oczu i nadal nie byłem w stanie stwierdzić czy widzę jakieś różnice.

Czy moderator mógłby zrobić porządki w temacie?
Ja siedze z popcornem od wczoraj i swietnie sie bawie :)
Jest dokladnie tak jak mowisz. Dodtkowo przy wielu innych grach spedzam dlugie godziny malujac figurki, zeby miec jak najlepszy „expirience”.

Ale wracajac do tematu, to moja dyskusja nie jest o tym jak (ani czy) te wady wplywaja na gre tylko o tym, ze kolega z postow wyzej klamie. Tyle :)
ahoytosemja
Posty: 34
Rejestracja: 24 lut 2022, 23:59
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: ahoytosemja »

Luko_b pisze: 01 mar 2022, 09:13
ahoytosemja pisze: 01 mar 2022, 09:05
Luko_b pisze: 01 mar 2022, 09:03

Popatrz, wiec jednak „nie tyle w temacie”. Miales cos do dodania.
czlowieku zachowujesz sie jak 13-to letnie dziecko, idz grac w Machine zamiast szukac sensacji w internecie

Mam lat znacznie wiecej. Gralem w 2 edycje. 3 kupilem, zeby miec wersje PL.

Masz wadliwa wersje tak jak cala reszta a Twoje twierdzenie, ze jest inaczej jest klamliwe i wprowadza w blad. Dlatego ciagne temat.

Btw:
„ Ciężar dowodu spoczywa na tym, kto twierdzi, a nie na tym, kto zaprzecza.” - ale tu juz wiemy, ze Ty masz gdzies „czy Ci wierze czy nie”.
odwracajac temat - tylko ty masz wadliwa wersje i wmawiasz innym, ze tez maja
Luko_b
Posty: 211
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 154 times
Been thanked: 66 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Luko_b »

ahoytosemja pisze: 01 mar 2022, 09:55
Luko_b pisze: 01 mar 2022, 09:13
ahoytosemja pisze: 01 mar 2022, 09:05

czlowieku zachowujesz sie jak 13-to letnie dziecko, idz grac w Machine zamiast szukac sensacji w internecie

Mam lat znacznie wiecej. Gralem w 2 edycje. 3 kupilem, zeby miec wersje PL.

Masz wadliwa wersje tak jak cala reszta a Twoje twierdzenie, ze jest inaczej jest klamliwe i wprowadza w blad. Dlatego ciagne temat.

Btw:
„ Ciężar dowodu spoczywa na tym, kto twierdzi, a nie na tym, kto zaprzecza.” - ale tu juz wiemy, ze Ty masz gdzies „czy Ci wierze czy nie”.
odwracajac temat - tylko ty masz wadliwa wersje i wmawiasz innym, ze tez maja
Nie odwracaj niczego, trzymaj sie tematu rozmowy ktory sam zaczales. Przesledz go jeszcze raz, obejrzyj zdjecia wrzucane przez innych (spoiler: moich nie znajdziesz). Masz dokladnie taka sama wersje jak ja i jak cala reszta. Wersje ze zle wycietymi drzwiami, roznicami w nasyceniu i przesunietymi kolorami.
ahroun21
Posty: 41
Rejestracja: 07 sie 2018, 13:05
Has thanked: 25 times
Been thanked: 5 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: ahroun21 »

Luko_b pisze: 01 mar 2022, 09:13
ahoytosemja pisze: 01 mar 2022, 09:05
Luko_b pisze: 01 mar 2022, 09:03

Popatrz, wiec jednak „nie tyle w temacie”. Miales cos do dodania.
czlowieku zachowujesz sie jak 13-to letnie dziecko, idz grac w Machine zamiast szukac sensacji w internecie

Mam lat znacznie wiecej. Gralem w 2 edycje. 3 kupilem, zeby miec wersje PL.

Masz wadliwa wersje tak jak cala reszta a Twoje twierdzenie, ze jest inaczej jest klamliwe i wprowadza w blad. Dlatego ciagne temat.

Btw:
„ Ciężar dowodu spoczywa na tym, kto twierdzi, a nie na tym, kto zaprzecza.” - ale tu juz wiemy, ze Ty masz gdzies „czy Ci wierze czy nie”.
"Ciężar dowodu" :lol:

To jeszcze forum dyskusyjne czy już sala sądowa?
argali
Posty: 46
Rejestracja: 25 wrz 2013, 14:06
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: argali »

ckbucu pisze: 28 lut 2022, 23:36 To ja jeszcze wtrącę swoje dwa grosze - wyjątkowo chyba w tym temacie napiszę o wrażeniach z rozgrywki.

Właśnie zagrałem w pierwszą rozgrywkę, solo na 2 bohaterów. I ta gra bardzo mi się podoba. Mega klimat, tury idą szybko (aczkolwiek czasem trzeba sporo pomyśleć), bardzo dobrze działające AI potworków, bardzo ładna i standeesy robią mega robotę (zdecydowanie wolę w przyapadku gier, gdzie mamy pierdyliard potworów tekturki niż nie pomalowane figurki). Bardzo fajny motyw z upgradem przedmiotów, z odrzucaniem słabszych potworów od obecnego poziomu zagrożenia, ciekawa eksploracja pól i wykorzystywanie pułapek. Na prawdę mega. Do tego oryginalna ścieżka dźwiękowa puszczona na słuchawkach (jest na spotify) dodaje bardzo fajnego klimatu. W końcu gra w klimacie HPL, która chyba mnie na dłużej do stołu przyciągnie.
A pomyśleć, że są to potwory bezmyślne ;) Dzięki za info o soudtracku, sprawdzę go przy kolejnej sesji.
Moonz
Posty: 284
Rejestracja: 14 sty 2022, 13:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 28 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Moonz »

Stop feeding troll
Awatar użytkownika
tslupek
Posty: 28
Rejestracja: 13 kwie 2020, 09:31
Has thanked: 11 times
Been thanked: 17 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: tslupek »

Może koledzy Luko_b i ahoytosemja zamiast się naparzać zaczną naparzać potwory? A zamiast zastanawiania się nad poziomem czerni na kartach zajmą się rozświetlaniem pól rozdziałów?
Ewentualnie rozstawcie sobie własną planszę. Żeton wyjścia znajdziecie w opisie postaci. Pierwsza ikonka na prawo od słowa "Kontakt"
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5280
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1086 times
Been thanked: 1705 times
Kontakt:

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: BOLLO »

Rety ale się tu porobiło widzę. Teraz pewnie Galakta się cieszy że zrobiła raptem druk 2000szt a nie planowego 5000...wiecie co by było gdyby po sprzedaży tego min nakładu wyszły na jaw takie hocki klocki? A tak wyprzedane i problem z bańki. Najbardziej jednak zapewne cierpi niesłusznie Pan Autor bo posiadacze gry przecież mówią "Ale ta gra MA jest skopana...". Z jednej strony cieszę się że jej jednak nie wsparłem a z drugiej strony jest mi przykro i szczerzę współczuje wam wszystkim którzy macie bublową wersję. Ostatnimi czasy jednak wszystkim wydawcą zbyt często przydarzają się jakieś drukarskie /wydawnicze wpadki.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5205
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 274 times
Been thanked: 893 times
Kontakt:

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: raj »

Zdarzają się wadliwe wydruki gier.
Zdarza się, że jednym dostaną się bardziej wadliwe egzemplarze, innym mniej a jeszcze innym całkiem poprawne.
Można się pożalić i trochę ponarzekać.
Ale teksty typu "dawaj zdjęcia albo kłamiesz" są nie na miejscu.
Za kontynuowanie tego flejma polecą ostrzeżenia.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
ODPOWIEDZ