Szukam nowego worker placementu pod granie rodzinne

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
tomg
Posty: 408
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 128 times
Been thanked: 164 times

Szukam nowego worker placementu pod granie rodzinne

Post autor: tomg »

seki pisze: 30 mar 2022, 15:19 Oceniam grę po dwóch partiach na 7/10. Podsumowując w swojej kategorii jest to przepięknie wydana, ciekawa mechanicznie gra ale z dużą losowością i niestety zabójczym czasem oczekiwania na swoją kolejkę. Chętnie zagram na 2 osoby, na więcej lepiej nie i tylko w gronie dziecięcym, rodzinnym.
Akurat szukam jakiegoś nowego worker placementu pod granie rodzinne. Rozumiem że np. taki "Little Town" będzie lepszym wyborem (abstrahuje od ceny) ?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3365
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1120 times
Been thanked: 1289 times

Re: Creature Comforts / Dobry Rok (Roberta Taylor)

Post autor: seki »

tomg pisze: 30 mar 2022, 19:24
seki pisze: 30 mar 2022, 15:19 Oceniam grę po dwóch partiach na 7/10. Podsumowując w swojej kategorii jest to przepięknie wydana, ciekawa mechanicznie gra ale z dużą losowością i niestety zabójczym czasem oczekiwania na swoją kolejkę. Chętnie zagram na 2 osoby, na więcej lepiej nie i tylko w gronie dziecięcym, rodzinnym.
Akurat szukam jakiegoś nowego worker placementu pod granie rodzinne. Rozumiem że np. taki "Little Town" będzie lepszym wyborem (abstrahuje od ceny) ?
Niestety tu nie porównam rzetelnie tych tytułów bo w Little Town nie grałem. Losowość w Crature Comforts jest standardem w grach tej kategorii ale ten downtime mocno daje się we znaki a my raczej z tych, którzy na downtime nie narzekają. Dla mnie czas oczekiwania na swoją turę jest tu dłuższy i mniej ciekawy tak dwukrotnie bardziej niż w osławionym pod tym względem GAH. Tam mi nie wadzi, gdzie wielu graczom przeszkadza. Tu downtime dla mnie zabija grę. Ale żeby była jasność, mechanicznie jest ciekawie i to fajna rodzinna gra ale niestety tylko fajna, a nie bardzo dobra.
dave8
Posty: 750
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 71 times
Been thanked: 94 times

Re: Szukam nowego worker placementu pod granie rodzinne

Post autor: dave8 »

Little town bardzo przyjemne
Alextasha
Posty: 271
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 34 times
Been thanked: 107 times

Re: Szukam nowego worker placementu pod granie rodzinne

Post autor: Alextasha »

The River albo Epoka kamienia ew. Caylus
SPRZEDAM >> *click*
ODPOWIEDZ