Nasze pomalowane figurki

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Cyel
Posty: 2583
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1233 times
Been thanked: 1442 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Cyel »

A ja się pochwalę swoim małym czołgiem (pozdrowienia dla porucznika G.) ;)

Pyg Tank do mojej armii Trollbloods w Warmachine & Hordes to dość kosztowny model a mi zostało sporo plastikowego złomu po dawnej armii zdrajców z Gwardii Imperialnej do WH40K. Skoro mam tyle bitsów, to sam go sobie mogę zbudować, prawda?
Obrazek
Trochę gorzej, że zostały mi tylko 4 kółka i bardzo niewiele części gąsienic...zobaczymy jak to wyjdzie.
Spoiler:
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BOLLO »

zawsze mnie zadziwiasz tymi swoimi patentami...bardzo fajne.
Cyel
Posty: 2583
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1233 times
Been thanked: 1442 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Cyel »

BOLLO pisze: 19 kwie 2022, 15:11 zawsze mnie zadziwiasz tymi swoimi patentami...bardzo fajne.
Dzięki :) Oszczędność matką kreatywności, przynajmniej u mnie w figurkowym hobby ;)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Darkon
Posty: 44
Rejestracja: 25 sty 2022, 17:38
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Darkon »

Spoiler:
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8770
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2682 times
Been thanked: 2360 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Curiosity »

@Darkon Nie obraź się, ale dla mnie to się kwalifikuje do zmycia i spróbowania od nowa.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
buzzardpl
Posty: 17
Rejestracja: 14 sie 2018, 06:22
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: buzzardpl »

BOLLO pisze: 04 kwie 2022, 14:31
Spoiler:
Pięknie pomalowane ale aż prosi się żeby je zalać washem...
Dzięki. Wash tam był (stosuje Army painter), ale zawsze przyciemni i ubrudzi mi figurki, więc go zamalowuje próbując coś tam zostawić we wgłębieniach, czasem na zasadzie takiej że lekko przebijaja się pod kolejną warstwą farby. Zrobie jakies ujęcie lepsze jednej figurki to może będzie lepiej. A.. i skończyłem malować drugą bandę, to potem zrobię sesję i wrzucę.
EDIT: Potem...:
Splintered Fang z Warcry:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kurzynsky
Posty: 138
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 51 times
Been thanked: 26 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Kurzynsky »

Plugastwo ver 3.0
czekam na zjebki.. ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MgK1989
Posty: 322
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 126 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: MgK1989 »

Kurzynsky pisze: 28 kwie 2022, 00:16
Spoiler:

Co mi się podoba w Twojej figurce to to, że jest kompletna- posiada skończoną podstawkę i całość się uzupełnia. Dodatkowo pomalowałeś oczy(gratuluję) co nie jest ani proste ani oczywiste. Co mógłbym zaproponować w celach rozwojowych to trochę teorii na temat kolorów(w ustach daltonisty brzmi to śmiesznie:))-niektóre zestawienia barw lepiej się ze sobą komponują od innych. Mały pro tip: jeśli figurka jest jasna(lub ma Ciepłe kolory) to podstawka mogłaby być ciemniejsza(lub pomalowana zimnymi barwami). Pomoże to zbudować kompozycję i zrobi kontrast, który fajnie oddzieli od siebie kolory i przyciągnie oko.
Niestety na podstawie zdjęcia nie potrafię wydedukować czy używasz jakiś washy - napewno nadadzą głębi figurce oraz jej detalom. Dodatkowe pytanie pomocnicze- czy robisz głównie drybrush na skórze?
Pozostaje jeszcze kwestia zdjęć- nie musisz robić takiego przybliżenia ponieważ nawet dobrze pomalowana figurka na takim zoomie będzie wyglądała średnio:) proponuję jako tło użyć białej kartki od drukarki, trochę jakiegoś światła z góry i trochę mniejszą skalę figurki na zdjęciu:)
Kurzynsky
Posty: 138
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 51 times
Been thanked: 26 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Kurzynsky »

MgK1989 pisze: 28 kwie 2022, 09:39
Kurzynsky pisze: 28 kwie 2022, 00:16
Spoiler:

Co mi się podoba w Twojej figurce to to, że jest kompletna- posiada skończoną podstawkę i całość się uzupełnia. Dodatkowo pomalowałeś oczy(gratuluję) co nie jest ani proste ani oczywiste. Co mógłbym zaproponować w celach rozwojowych to trochę teorii na temat kolorów(w ustach daltonisty brzmi to śmiesznie:))-niektóre zestawienia barw lepiej się ze sobą komponują od innych. Mały pro tip: jeśli figurka jest jasna(lub ma Ciepłe kolory) to podstawka mogłaby być ciemniejsza(lub pomalowana zimnymi barwami). Pomoże to zbudować kompozycję i zrobi kontrast, który fajnie oddzieli od siebie kolory i przyciągnie oko.
Niestety na podstawie zdjęcia nie potrafię wydedukować czy używasz jakiś washy - napewno nadadzą głębi figurce oraz jej detalom. Dodatkowe pytanie pomocnicze- czy robisz głównie drybrush na skórze?
Pozostaje jeszcze kwestia zdjęć- nie musisz robić takiego przybliżenia ponieważ nawet dobrze pomalowana figurka na takim zoomie będzie wyglądała średnio:) proponuję jako tło użyć białej kartki od drukarki, trochę jakiegoś światła z góry i trochę mniejszą skalę figurki na zdjęciu:)
Hej, Dzięki za komentarz i konstruktywną opinię..
na poprzednich figurkach robiłem drybrush na koniec na skórze, ale nie do końca mi się podobał ten efekt bo figurka wyglądała na "wysuszoną"? w tym przypadku po ciemnym zielonym base zrobiłem czarny wash i biały drybrush, który kolejnymi warstwami co raz jaśniejszej zielonej pokrywałem.. nie wie wiem czy taka technika jest poprawna, natomiast jestem raczej zadowolony z efektu.. próbowałem robić zdjęcie na białym tle ale wtedy automatycznie figurka wychodziła ciemniejsza ;/ być może to efekt braku światła dziennego .. spróbuję sfotografować raz jeszcze na dworze i chyba masz rację.. na zbliżeniu figurka wygląda dużo gorzej niż na żywo ;)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2101
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: tomp »

Wg mnie dobry progress.
Wash by się przydał, szczególnie w takich miejscach gdzie intuicyjnie powinen być cień/brud/rdza (niepotrzebne skreślić).
Poeksperymentuj z washem, nie musisz "zalewać" całej figurki. Tutaj nawet bym powiedział, że wystarczy delikatnie przejechać w paru miejscach i będzie spoko.
Najważniejsze, żebyś sam był zadowolony z efektu. Z każdą kolejną figurką będzie lepiej.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
sitfun
Administrator
Posty: 450
Rejestracja: 04 cze 2020, 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 106 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: sitfun »

Wczoraj po raz pierwszy w życiu malowałem "testową" figurę farbami Speedpaint od AP. Efekt mi się podoba, jest duża różnica między szarą, błyszczącą figurką a "jakoś" pomalowaną :) Także czuję coś w kościach, że malowanie stanie się moim hobby. Wrzucam, żeby się pochwalić (wybaczcie) bo jestem zadowolony z tego, że w ogóle coś z tego wyszło :lol:

Oczywiście porobiłem parę błędów, w szczególności przez nieumiejętne trzymanie pędzla czy trzęsącą się rękę, ale to tylko "figurka testowa" (figurka nie ma jednej kończyny górnej :lol: ).

Jeżeli macie jakieś sugestie, komentarze to śmiało, wezmę wszystko na klatę!

Na początek fotka katalogowa, a poniżej w spojlerze więcej "normalnych".

Obrazek

Spoiler:
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 993
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 629 times
Been thanked: 543 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Irr3versible »

Jeszcze tylko zdradź innym czy robiłeś na całym białym podkładzie czy na zenithalu, wyszło bardzo fajnie - widać też się starałeś się być dokładny.
PS. Kolor grzywy jest w rzeczywistości bliższy pierwszemu czy drugiemu zdjęciu? Ciekawość.
Awatar użytkownika
sitfun
Administrator
Posty: 450
Rejestracja: 04 cze 2020, 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 106 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: sitfun »

Irr3versible pisze: 04 maja 2022, 19:26 Jeszcze tylko zdradź innym czy robiłeś na całym białym podkładzie czy na zenithalu
Tylko biały podkład.
Spoiler:
Irr3versible pisze: 04 maja 2022, 19:26 wyszło bardzo fajnie - widać też się starałeś się być dokładny.
Dziękuję za miłe słowo 🙂
Irr3versible pisze: 04 maja 2022, 19:26 PS. Kolor grzywy jest w rzeczywistości bliższy pierwszemu czy drugiemu zdjęciu? Ciekawość.
Grzywa jak i pozostałe kolory najlepiej są oddane na zdjęciach z tłem na zielonej macie z żółtą podziałką.
McNab
Posty: 223
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 146 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: McNab »

Bitwy Westeros pomalowane, żmudna i powtarzalna robota. Figurki z miękkiego plastiku, włócznie wyginają się na wszystkie strony, jakość detali może trochę lepsza niż w This War of Mine nie pomaga w wyciągnięciu detali, ale na stole wygląda to całkiem kozacko.
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Jeszce jakiś czas temu pomalowałem Czarną kozę z Lasu prawie samymi kontrastami. Kontrasty nie są jakimś złotym środkiem, uważam, że praktycznie każdą farbę trzeba rozcieńczyć, a i tak nie dają jasnych punktów (no tego co przyciąga uwagę na figurce). Zdjęcia trochę prześwietlone, kiedyś się jeszcze nauczę robić.
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 05 maja 2022, 22:06 przez McNab, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
MgK1989
Posty: 322
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 126 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: MgK1989 »

McNab pisze: 05 maja 2022, 11:44 Bitwy Westeros pomalowane, żmudna i powtarzalna robota. Figurki z miękkiego plastiku, włócznie wyginają się na wszystkie strony, jakość detali może trochę lepsza niż w This War of Mine nie pomaga w wyciągnięciu detali, ale na stole wygląda to całkiem kozacko.
Panie, jaka to skala? Gratuluje zacięcia:)
McNab
Posty: 223
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 146 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: McNab »

MgK1989 pisze: 05 maja 2022, 14:47
McNab pisze: 05 maja 2022, 11:44 Bitwy Westeros pomalowane, żmudna i powtarzalna robota. Figurki z miękkiego plastiku, włócznie wyginają się na wszystkie strony, jakość detali może trochę lepsza niż w This War of Mine nie pomaga w wyciągnięciu detali, ale na stole wygląda to całkiem kozacko.
Panie, jaka to skala? Gratuluje zacięcia:)
Na oko 1:72, konni z podstawką mają ok 30mm wysokości, piechurzy ok 22mm.
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BOLLO »

Zdradz jeszcze jaka farbka to zbroi płytowej?
McNab
Posty: 223
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 146 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: McNab »

BOLLO pisze: 05 maja 2022, 15:51 Zdradz jeszcze jaka farbka to zbroi płytowej?
To farba VALLEJO z serii Metal Color, przeznaczone do aero, ale równie dobrze malują się z pędzla, zostawiają dużo cieńszą powłokę niż z serii Game/Model (White Aluminium najbardziej "blyszczy" IMO).
https://agtom.eu/metal-color/341512-val ... 77063.html
W ogóle to odradzam używania metalików z serii Game/Model, mają gruby pigment więc albo zalewasz albo rozcieńczasz, a rozcieńczanie metalików odradza producent (słabo kryją, robią się przeźroczyste). Jako alternatywę dla tych serii lepiej wybrać metaliki z serii AIR, w miarę cienka powłoka i dobre krycie.
Używam też serii Liquid opartej na alkoholu IPA (chyba), ale są dosyć upierdliwe w obsłudze - niszczą pędzle, bardzo szybko parują, po kilku minutach od wlania na paletę pigment osiada na dnie, są bardzo płynne (spływają bardziej niż WASH, można bardzo łatwo zalać inne elementy nawet nabierając niewielką ilość farby w pędzel), ale dają najlepsze efekty z pędzla. Pamiętaj, że pędzel do tych farb musi być suchy, tzn nie można umyć włosia i od razu malować Liquid, jakieś cuda się dzieją kiedy IPA miesza się z wodą.
https://agtom.eu/liquid-gold/330709-val ... 07961.html
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2826
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Gromb »

U mnie skromnie, figurki przeciętnej jakości z Jagged Alliance (dodatek ze wspieram.to)
Spoiler:
Bardziej potraktowałem je, jak rozgrzewkę. Niestety, im dłuższą robi się przerwę, tym trudniejsze są powroty do malowania :|
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BOLLO »

Gromb pisze: 06 maja 2022, 14:05 U mnie skromnie, figurki przeciętnej jakości z Jagged Alliance (dodatek ze wspieram.to)
Spoiler:
Bardziej potraktowałem je, jak rozgrzewkę. Niestety, im dłuższą robi się przerwę, tym trudniejsze są powroty do malowania :|
Hmmmm...jak dla mnie chyba za gesta byla farba ale ro moze tylko efekt zdjecia.
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 576
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 457 times
Been thanked: 307 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: vikingowa »

Witam ponownie! Dawno nic tutaj nie wrzucałam a troszkę się tego uzbierało z kilku miesięcy :wink: Miłego przeglądania :D

BLOODBORNE CORE BOX
Spoiler:
BLOODBORNE BLOOD MOON
Spoiler:
DESTINIES
Spoiler:
ETHERFIELDS
Spoiler:
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 993
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 629 times
Been thanked: 543 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Irr3versible »

Skończyłem 7th Continent, nadal chce się nauczyć malować szybko ale nie potrafię. Oczywiście nie jestem fanem tego rozmiaru figurek, za Destinies nawet się nie zabieram :)

Obrazek

Reszta w spoilerze
Spoiler:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BOLLO »

Korony drzew czy co to tam jest malowane aerografem?
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 993
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 629 times
Been thanked: 543 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Irr3versible »

BOLLO pisze: 12 maja 2022, 09:44 Korony drzew czy co to tam jest malowane aerografem?
Tak, główny kolor zielony na zenithal a później rozjaśnienia miksem z żółtym. Było tez trochę pędzla, ale to bardziej na drobne korekty w tym rejonie.
lucky_luke
Posty: 67
Rejestracja: 25 lut 2013, 11:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: lucky_luke »

Witam!

Wziąłem się za przemalowywanie mojego Scythe'a. Jest całkiem nieźle, także kolejne postaci lecą za chwilę do Wamodu 😉
Spoiler:
11% Planszostrefa, chętnie się podzielę :)
ODPOWIEDZ