Nasze pomalowane figurki

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BOLLO »

lucky_luke pisze: 12 maja 2022, 16:13 Witam!

Wziąłem się za przemalowywanie mojego Scythe'a. Jest całkiem nieźle, także kolejne postaci lecą za chwilę do Wamodu 😉
Spoiler:
Ja juz swojego maluje 2miechy....ale zmobilizowales mnie abym ukończyl projekt. Jednak nie maluje oczu bo mi jajka wychodzily.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 409 times
Been thanked: 505 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: rav126 »

To ja w takim razie pokażę na ile póki co udało mi się pomalować Ankh.

Bogowie - figurki są dość duże i szczegółowe, więc malowanie zajmuje trochę czasu.
Nadal walczę z cieniowaniem. Trudno uzyskiwać mi pośrednie odcienie. Ale i tak widzę jakiś tam progres 😉
Farbki: base i layer głównie Vallejo, kilka Citadel. Wash Citadel - Aggrax Earthshade, Nuln Oil, Reikland Fleshshade.
Do uzyskania efektu na podstawkach użyłem Citadel Technical Agrellan Earth i Armageddon dust. Dodatkowo kamyczków przyklejonych klejem Astra, oraz zmielonej i wyprażonej kawy, również przyklejonej tym klejem. Do nakładania farb technical polecam szpatułkę Citadel texture medium.
Tufty polskiego producenta Paint Forge. Bardzo polecam - świetna jakość, bardzo dobry klej, duży wybór 🙂
Spoiler:
Strażnicy
Spoiler:
No i chyba figurki strażników z których chyba jestem póki co najbardziej zadowolony (ostatnie malowanie)
Spoiler:

Kafle, monumenty i znaczniki
Spoiler:
A mój pomysł na pomalowanie armii z Ankh to użycie OSL.
Początkowo myślałem, że armie zrobię za pomocą Contrastów, już nawet miałem je w koszyku. Potem wyszły Speedpainty, no to wyrzuciłem z koszyka Contrasty. Obejrzałem jednak kilka recenzji i problem reaktywacji tych farbek jak dla mnie dyskwalifikuje ich nazwę.
No to pogrzebałem trochę na bgg i zobaczyłem u jednego użytkownika częściowo pomalowanę figurki, a częściowo zrobione za pomocą OSL. Przypomniało mi się, że gdzieś tam widziałem na yt filmik z takim pomysłem.
Zamysł był taki - z jednej strony figurka wygląda jakby była oświetlona źródłem światła w kolorze frakcji, a z drugiej efekt bladego i słabego źródła światła, np. księżyca. No i efekt jak dla mnie dość ciekawy 🙂
Spoiler:
Zostało mi jeszcze prawie całe pudło ze strażnikami z Tomb of Wonders, a pewnie jeszcze kupię Faraona...
Miszon
Posty: 2524
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 498 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Miszon »

Pytanko: co to OSL? Jakieś Light zgaduję? ;)
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4113
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 269 times
Been thanked: 935 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: brazylianwisnia »

Miszon pisze: 17 maja 2022, 19:34 Pytanko: co to OSL? Jakieś Light zgaduję? ;)
Object source lightning
Chociaz efekt na figurkach wyżej bardziej wygląda jak Global iluminaiton.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 409 times
Been thanked: 505 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: rav126 »

hmm, a jaka jest różnica? Ja tam jestem początkujący, i wiedzę na temat malowania czerpię z youtube, ale z global illumination jeszcze się nie spotkałem tylko właśnie z object source lighting.
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 396
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 58 times
Been thanked: 170 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Fyei »

rav126 pisze: 17 maja 2022, 16:38 A mój pomysł na pomalowanie armii z Ankh to użycie OSL.
(...)
No to pogrzebałem trochę na bgg i zobaczyłem u jednego użytkownika częściowo pomalowanę figurki, a częściowo zrobione za pomocą OSL. Przypomniało mi się, że gdzieś tam widziałem na yt filmik z takim pomysłem.
Zamysł był taki - z jednej strony figurka wygląda jakby była oświetlona źródłem światła w kolorze frakcji, a z drugiej efekt bladego i słabego źródła światła, np. księżyca. No i efekt jak dla mnie dość ciekawy
Efekt rzeczywiście wygląda ciekawie. Mógłbyś pokrótce opisać proces malowania armii? Albo podesłać link do filmiku, na którym się wzorowałeś?
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"

Maziam figurki: https://www.instagram.com/against_the_greys/
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 409 times
Been thanked: 505 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: rav126 »

Przekleję ze swojego posta na fb :)
Spoiler:
Good luck and have fun 🙂
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4113
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 269 times
Been thanked: 935 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: brazylianwisnia »

rav126 pisze: 17 maja 2022, 23:43 hmm, a jaka jest różnica? Ja tam jestem początkujący, i wiedzę na temat malowania czerpię z youtube, ale z global illumination jeszcze się nie spotkałem tylko właśnie z object source lighting.
Bo przy malowaniu figurek używa się tylko określenia osl niezależnie jakie jest to symulowane oświetlenie. Są to jednak terminy także z grafiki komputerowej. Global iluminaiton jest wtedy kiedy jest jedno, globalne źródło światła jak nazwa wskazuje ;-)
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
shod
Posty: 574
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 268 times
Been thanked: 178 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: shod »

rav126 pisze: 17 maja 2022, 16:38 To ja w takim razie pokażę na ile póki co udało mi się pomalować Ankh.

Bogowie - figurki są dość duże i szczegółowe, więc malowanie zajmuje trochę czasu.
Nadal walczę z cieniowaniem. Trudno uzyskiwać mi pośrednie odcienie. Ale i tak widzę jakiś tam progres 😉
Farbki: base i layer głównie Vallejo, kilka Citadel. Wash Citadel - Aggrax Earthshade, Nuln Oil, Reikland Fleshshade.
Do uzyskania efektu na podstawkach użyłem Citadel Technical Agrellan Earth i Armageddon dust. Dodatkowo kamyczków przyklejonych klejem Astra, oraz zmielonej i wyprażonej kawy, również przyklejonej tym klejem. Do nakładania farb technical polecam szpatułkę Citadel texture medium.
Tufty polskiego producenta Paint Forge. Bardzo polecam - świetna jakość, bardzo dobry klej, duży wybór 🙂
....
Fajnie się prezentuje Twoje malowanie. Cieniowanie jak cieniowanie...widać je bardziej lub mniej w zależności od figurki. Ja pewnie trochę bym potraktował rozcieńczonym washem to czyste złoto i te biele.
A te armie uzyskały bardzo fajny efekt i kompromis pomiędzy efektem a czasem spedzonym na malowaniu i wygląda wg. mnie lepiej niż sam wash. Też coś podobnego [choć wtedy nie wpadłem na OSL do tego] chciałem zastosować przy wojownikach z Blood Rage, ale ostatecznie maluje w pełnych kolorach. Za to na pewno bym to zastosował przy Cykladach.
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 993
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 629 times
Been thanked: 543 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Irr3versible »

Dzisiaj przyszła paczka od Ogry z nowymi postaciami Unmatched, wrzucam zatem pierwsze 6 postaci.

Obrazek
Spoiler:
Cyel
Posty: 2583
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1233 times
Been thanked: 1442 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Cyel »

Bardzo ładnie i szybko :) Tylko te pozostawione linie podziału formy strasznie dają po oczach.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 993
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 629 times
Been thanked: 543 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Irr3versible »

Cyel pisze: 19 maja 2022, 16:09 Bardzo ładnie i szybko :) Tylko te pozostawione linie podziału formy strasznie dają po oczach.
O widzisz, pisałem na skróty i wyszły brednie :)
Całość zajęła mi ok 3-3.5h na figurkę (uśredniając), nadal jestem bardzo wolny. Dałem sobie cel zakończyć zanim przyjdzie nowa partia 6 figurek - nowe postaci wydane przez Ogry. Vol1 + Robin Hood i Wielka Stopa wiele razy ogrania i w końcu zdecydowałem, że jednak pomaluję.

Odlewy czasem staram się poprawiać, często jednak olewam - wiem, błąd i później mocno psuje efekt malowania. Główny powód, to psychologia. Maluję bo to świetny relaks (główny motywator), a poprawa wyglądu figurek na stole to bonus. Piłowanie i skalopowanie odlewów to kara, która zabija przyjemność obcowania z figurką. Muszę to zwalczyć więc przyjmuję cięgi na klatę. Dzięki :)
MgK1989
Posty: 322
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 126 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: MgK1989 »

Kolejni zawodnicy do BB:

Obrazek

Obrazek

Jeszcze tylko 7 szt….:)
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 182 times
Been thanked: 144 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: aduko »

Komplet Tainted Grail doszedł, więc żeby zacząć grać, trzeba coś pomalować :) podstawke niestety przeszedłem bez pomalowanych i żałuję...


Obrazek
Spoiler:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Flamaster
Posty: 41
Rejestracja: 17 lis 2013, 16:00
Lokalizacja: Gościcino
Been thanked: 8 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Flamaster »

Jakiś czas temu zabrałem się za pomalowanie pierwszych figurek z planszówki. Nie mam za wiele gier, więc wybór padł na Rallyman GT.
Starałem się nanieść jak najwięcej detali na te malutkie samochodziki. Teraz o niebo lepiej prezentują się na rozłożonym torze :) W planach mam jeszcze wymalowanie GT5 i zastosowanie cyfr z kalek :)
Obrazek
Mam na sprzedaż dodatki do Rallyman GT. Pakiet samochodzików klasy GT4 (zdjęta folia zewnętrzna). Mistrzostwa Drużynowe (fabrycznie zafoliowane).
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BOLLO »

SCYTHE

Nareszcie skończyłem swój projekt który tak długo leżał ochoczo rozpoczęty i utknął na pewnym etapie. Malowanie figurek do gry Scythe było bardzo trudne dla mnie. Sporo zakamarków, figurki ładne ale bardzo niepraktyczne do malowania bo nie były "płaskie". Chciałem trzymać się realiów i pomalowac je w taki prawdziwy sposób czyli np. armia Bjorna to północ gdzie panuje zima, Gunter bo piękne zielone tereny a Polska pomimo że jest najpiękniejsza ze wszystkich krajów na świecie to pierwsze skojarzenie jakie miałem...-węgiel :-)
Prace niczym na taśmie przebiegały sprawnie i nie mam problemu z tym że powielam tak samo kilka figurek na raz. Nawet takie malowanie sprawiało mi frajdę bo każda następna figurka była lepsza.
Posiłkowałem się internetem i jakimiś tam przykładowymi wizualizacjami. Postacie malowałem na samym końcu. Wiadomo najważniejsze. Po nieudanych próbach zrobienia oczu niczym jajka i ust jak u kobiet lekkich obyczajów stwierdziłem że odpuszczę sobie. Poświęciłem za to więcej czasu na podstawki szczególnie u Ruskich. Właśnie między innymi dlatego projekt stanął....kiedy dowiedziałem się o wojnie w UA. Niby to tylko gra ale jakoś tak realnie nawiązywała do aktualnej sytuacji. Najbardziej obawiałem się pomalowac tygrysa....serio jak ja go odkładałem na potem i potem i jeszcze potem. Nawet była opcja pomalowania go po prostu na biało i zrobienie jakichś ciapek. Zawziałem się jednak i zaryzykowałem. Wyszedł moim zdaniem bardzo dobrze.

Ogólnie na zdjęciu przy powiekszeniu widać mój brak umiejętności jaki chciałbym posiadać ale na żywo całość prezentuję się naprawdę spoko. Popełniłem taki lekki błąd bo na koniec zasprejowałem wszystko klarem w połysku a miał być mat (pomyliłem puszki :mrgreen: ). Można nałożyć 2gą warstwę matu teraz czy już za późno?

Technik jakie używałem to podstawowe: mycie/podkład szary lub czarny z zenithalerm/baza (sporo contrastów)/dry brush/wash/poprawki....nic szczególnego a chciałem spróbować coś nowego jak na przykład "lajering".

Moje dzieci mnie podziwiały jak malowałem i córce pozwoliłem ponaklejać kwiatki więc będzie im milej na to patrzeć podczas grania.

A tak oto prezentuję się całość. Śmiało piszcie swoje uwagi bo chciałbym z każdym projektem malować coraz lepiej i pewniej.
Armie tak naprawdę podobają mi się wszystkie ale jedna jest wyjątkowa. Ciekaw jestem która wam się najbardziej podoba?

Obrazek
Spoiler:
khuba
Posty: 995
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 309 times
Been thanked: 277 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: khuba »

Podróże przez Śródziemię, pomalowane głownie speed paintami od AP na białym podkładzie.
Podstawki standardowo olałem.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 993
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 629 times
Been thanked: 543 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Irr3versible »

khuba pisze: 30 maja 2022, 15:31 Podróże przez Śródziemię, pomalowane głownie speed paintami od AP na białym podkładzie.
Podstawki standardowo olałem.
Spoiler:
O co chodzi z tymi podstawkami? Zużywasz stara farbę?
Wydaje mi się, że powód dla którego podstawki robi się zwykle na szaro to troska by nie przyciągać wzroku tam gdzie nie trzeba. Na Twoich zdjęciach aż trudno oderwać oczy od... podstawek :)
khuba
Posty: 995
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 309 times
Been thanked: 277 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: khuba »

Irr3versible pisze: 30 maja 2022, 16:14 O co chodzi z tymi podstawkami? Zużywasz stara farbę?
Wydaje mi się, że powód dla którego podstawki robi się zwykle na szaro to troska by nie przyciągać wzroku tam gdzie nie trzeba. Na Twoich zdjęciach aż trudno oderwać oczy od... podstawek :)
Czerwony może nie był najlepszym pomysłem, jesli gra spasuje i dorobię się dodatków to pewnie to naprostuje :D
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: KamradziejTomal »

BOLLO pisze: 30 maja 2022, 15:00 SCYTHE

Nareszcie skończyłem swój projekt który tak długo leżał ochoczo rozpoczęty i utknął na pewnym etapie. [...]
Piekło zamarzło Bollo skończył projekt :shock: :shock: :shock:

Bardzo ładnie, te tycie gumoludki to nic przyjemnego do malowania, wyszło Ci super! Bardzo podoba mi się "Wojtek" i tygrysek. Córka też dała radę z kwiatkami ;)
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 83 times
Been thanked: 194 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: 13thSON »

khuba pisze: 30 maja 2022, 15:31 Podróże przez Śródziemię, pomalowane głownie speed paintami od AP na białym podkładzie.
Super wyszło, widać ewidentnie że nie spływają tak jak contrasty. Chyba, że to kwestia znakomitej techniki ?
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
khuba
Posty: 995
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 309 times
Been thanked: 277 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: khuba »

13thSON pisze: 31 maja 2022, 12:43
khuba pisze: 30 maja 2022, 15:31 Podróże przez Śródziemię, pomalowane głownie speed paintami od AP na białym podkładzie.
Super wyszło, widać ewidentnie że nie spływają tak jak contrasty. Chyba, że to kwestia znakomitej techniki ?
Nope - to farbki. Zachowują się lepiej niż contrasty na większych/płaskich powierzchniach.
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
Flamaster
Posty: 41
Rejestracja: 17 lis 2013, 16:00
Lokalizacja: Gościcino
Been thanked: 8 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Flamaster »

khuba pisze: 30 maja 2022, 15:31 Podróże przez Śródziemię, pomalowane głownie speed paintami od AP na białym podkładzie.
Podstawki standardowo olałem.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Figurki wyglądają super :) Pierwszy raz widzę tak wymalowane podstawki w figurkach :P Myślałeś może nad zrobieniem cięciw przy łucznikach i Legolasie? :)
Mam na sprzedaż dodatki do Rallyman GT. Pakiet samochodzików klasy GT4 (zdjęta folia zewnętrzna). Mistrzostwa Drużynowe (fabrycznie zafoliowane).
khuba
Posty: 995
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 309 times
Been thanked: 277 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: khuba »

Flamaster pisze: 31 maja 2022, 15:27 Myślałeś może nad zrobieniem cięciw przy łucznikach i Legolasie? :)
Nie, ale właśnie wygooglałem jak to się robi i to nie jest takie hop-siup (wiercenie+klejenie) - generalnie staram się malować jak najszybciej się da więc takie akcje odpadają.
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
Flamaster
Posty: 41
Rejestracja: 17 lis 2013, 16:00
Lokalizacja: Gościcino
Been thanked: 8 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Flamaster »

khuba pisze: 31 maja 2022, 15:40
Flamaster pisze: 31 maja 2022, 15:27 Myślałeś może nad zrobieniem cięciw przy łucznikach i Legolasie? :)
Nie, ale właśnie wygooglałem jak to się robi i to nie jest takie hop-siup (wiercenie+klejenie) - generalnie staram się malować jak najszybciej się da więc takie akcje odpadają.
Fakt, że jest z tym trochę zabawy. Kiedyś nanosiłem linki na myśliwiec w skali 1:48. Mam zamiar zrobić cięciwy przy figurkach WH: Age of Sigmar :) Póki co czekają ciągle w kolejce :mrgreen:
Mam na sprzedaż dodatki do Rallyman GT. Pakiet samochodzików klasy GT4 (zdjęta folia zewnętrzna). Mistrzostwa Drużynowe (fabrycznie zafoliowane).
ODPOWIEDZ