Gra miesiąca - Maj 2022

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4486
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1445 times
Been thanked: 1103 times

Re: Gra miesiąca - Maj 2022

Post autor: garg »

Gizmoo pisze: 09 cze 2022, 15:11
BOLLO pisze: 09 cze 2022, 14:44 lepiej kupić piwka, poprosic kolege z dużą stopą o zrobienie trasy w piaskownicy, wyprosić tamtejsze dzieci i bawić się za darmoszkę :mrgreen:
Szczególnie dobrym pomysłem jest granie przy jakże stabilnej, polskiej pogodzie, w jakże czystych polskich piaskownicach. No ale jak ktoś lubi przeszkody w postaci kałuż i kocich odchodów, to rzeczywiście - może to być świetna zabawa za darmoszkę. Można to uznać nawet za darmowy dodatek do Pitch Cara - Kuveta Drivers. :lol:
Wapniak z Pana, Panie Kolego :mrgreen: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5297
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1708 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - Maj 2022

Post autor: BOLLO »

Gizmoo pisze: 09 cze 2022, 15:11
BOLLO pisze: 09 cze 2022, 14:44 lepiej kupić piwka, poprosic kolege z dużą stopą o zrobienie trasy w piaskownicy, wyprosić tamtejsze dzieci i bawić się za darmoszkę :mrgreen:
Szczególnie dobrym pomysłem jest granie przy jakże stabilnej, polskiej pogodzie, w jakże czystych polskich piaskownicach. No ale jak ktoś lubi przeszkody w postaci kałuż i kocich odchodów, to rzeczywiście - może to być świetna zabawa za darmoszkę. Można to uznać nawet za darmowy dodatek do Pitch Cara - Kuveta Drivers. :lol:
Niestety ale większość piaskownic jest zanieczyszczona przez totalnych imbecyli którzy nie znają podstaw współżycia między ludźmi , a na zwrócenie uwagi reagują agresją.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4114
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2662 times
Been thanked: 2576 times

Re: Gra miesiąca - Maj 2022

Post autor: Gizmoo »

garg pisze: 09 cze 2022, 15:19 Wapniak z Pana, Panie Kolego :mrgreen: .
Nie zaprzeczę :wink: , ale co ma wapno do piasku?

Jak za oknem jest kiepska pogoda, to i tak pójdziecie grać w kapsle na zewnątrz? Chętnie zobaczę fotorelację z takich zmagań. :lol:

W sumie zamiast zdania: "karty nie podeszły, głupia, losowa gra", można się wytłumaczyć "Deszcz padał, był kiepski poślizg, a jeszcze do tego wyładowania atmosferyczne, wpłynęły na zdolności motoryczne". Coś jak tłumaczenie naszych kopaczy, po hokejowym wyniku. :lol:
sajlenthill
Posty: 242
Rejestracja: 30 mar 2015, 12:50
Has thanked: 79 times
Been thanked: 22 times

Re: Gra miesiąca - Maj 2022

Post autor: sajlenthill »

Maj za nami, dość dobry planszówkowo miesiąc. Nadal udaje się utrzymać tendencję ogrywania poważnych tytułów. A więc miesiąc wyglądał następująco:

- 1848, 18CZ, 18DO - kolejne partie w 2- i 4 osobowym składzie. Gry z serii 18xx na dobre zagościły na stole i oby się to nie zmieniło.
- 1960: The Making of the President - powrót po dłuższym czasie do tego tytułu. Obawiałem się czy po takiej przerwie i już po wielu partiach na koncie nadal będzie mnie intrygować/ekscytować. A i owszem! Mogę mieć tylko pretensje do siebie, że tak rzadko w to gram. Gra ma nieśmiertelne miejsce na mojej półce.
- Julius Caesar - po ciągłych zachwytach nad Sekigaharą (i wtopie z Granadą) kolejny bloczkowy tytuł. Ciekawe rozwiązania walki i przekręcania bloczków (siła). Dodatkowo dochodzą karty potrafiące namieszać. Niestety partia trwała zbyt krótko żebym mógł się z grą bardziej zaznajomić ale mam nadzieję, że niedługo poprawka.
- Sekigahara - świetna kolejna już partia. Już na początku udało mi się zepchnąć Tokugawę do głębokiej defensywy. Niestety trudno było utrzymać ten stan rzeczy ze względu na wymagającego przeciwnika. Koniec końców (przez ułańską fantazję) Ishida poległ pod jakąś wsią niedaleko stolicy (Bździochy chyba;-)) Zdrowa i dynamiczna partia, bez kunktatorstwa. Mega emocje za każdym razem.
- Polis - powrót do tytułu po straaaaasznie długiej przerwie. Na nowo ogarnianie zasad. I tak - mam świadomość, że to naprawdę dobry tytuł ale jakoś nie potrafię w to dobrze zagrać. Może dlatego, że gram ze zbyt długimi odstępami. I coś mi mówi, że teraz będzie podobnie :-(
- Onitama - najwięcej partii (20), głównie z synem. Taka szachowa wariacja. Syn bardzo lubi a że w jedną partię można zagrać w 10-15min to gramy kilka razy pod rząd. Fajna i szybka łamigłówka.

Gra miesiąca - to będzie trochę jak z Leonardo DiCaprio - wiele razy był nominowany do Oscara i w końcu się doczekał. I tak samo będzie z Sekigaharą - wiele razy w czubie ale za każdym razem coś było minimalnie lepsze. Teraz Seki nareszcie na zasłużonym pierwszym miejscu!!!
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: Gra miesiąca - Maj 2022

Post autor: charlie »

JollyRoger90 pisze: 09 cze 2022, 10:13
charlie pisze: 08 cze 2022, 23:23
Nowość miesiąca: Palec Boży - właściwie od razu stała się ulubioną pstrykanką.
Gra miesiąca: Palec Boży.
A jakie znasz jeszcze psytrykanki? Chętnie rzucę okiem na nie :)
Garg mnie uprzedził z listą, ale grałem w kilka tych najpopularniejszych (poza Crokinole): Pitchcar, Pitchcar Mini, Flick'em up, Icecool, Mini Curling. Plec Boży jest najciekawszy, bo łączy klika z nich w jedno, temat jest zrobiony z jajem i jest to atrakcyjne dla wszystkich, którym pokazuję.
ODPOWIEDZ