Karak regent - pytania, zasady, wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
outsider404
Posty: 6
Rejestracja: 04 maja 2016, 18:52

Karak regent - pytania, zasady, wątpliwości

Post autor: outsider404 »

Czy podczas walki na arenie gracz broniący rzuca kośćmi?

Instrukcja mówi że walczy sie jak z potworami a potwory nie rzucają koścmi

Z drugiej strony jeśli tylko atakujący rzuca kośćmi to ma wielki handicap i praktycznie pewną wygraną

Z trzeciej strony jakby obrońca rzucał kośćmi to z kolei on miałby wielki handicap
Kal-El83
Posty: 1154
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 137 times

Re: Karak regent - walka na arenie

Post autor: Kal-El83 »

Obrońca też rzuca. O ile mnie pamięć nie myli, jest nawet zapis że atakujący rzuca pierwszy i deklaruje użycie czarów =)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
bistia
Posty: 16
Rejestracja: 19 mar 2014, 12:48
Has thanked: 3 times

Karak regent mistrz miecza

Post autor: bistia »

Cześć. Mamy wątpliwość odnośnie umiejętności postaci z podstawki - Victorius, mistrza miecza po wejściu na kafelek przeklętej komnaty. Po wyrzuceniu 1 może on przerzucić tę kość zgodnie z umiejętnością szkolenie bojowe czy zgodnie z nazwą umiejętności można użyć jej tylko w walce?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Karak regent mistrz miecza

Post autor: RUNner »

Tylko w walce.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
bistia
Posty: 16
Rejestracja: 19 mar 2014, 12:48
Has thanked: 3 times

Re: Karak regent - pytania, zasady, wątpliwości

Post autor: bistia »

Dzięki za odpowiedź. Tak mi się też wydaje biorąc to na logikę, ale współgraczowi brakuje w opisie umiejętności zapisu "w walce". Gdzieś jest jakieś FAQ albo coś podobnego? Cytując gracza: "zdanie randoma z internetu się nie liczy"...
Tomek7
Posty: 13
Rejestracja: 04 mar 2023, 00:21

Re: Karak regent - pytania, zasady, wątpliwości

Post autor: Tomek7 »

Pytanie dotyczy bardziej podstawowej wersji gry, ale nie chciałem zakładać nowego wątku.
Czy zaklęcie leczenia pozwala na negatywną interakcję? W instrukcji napisano, że może być użyte na dowolnym graczu, czy więc mogę użyć go aby odciągnąć rywala np. od smoka, albo skarbu? Jeżeli tak, to kto decyduje, do którego punktu leczenia zostanie przeniesiona postać (ja, czy przenoszony)? Czy mogę je użyć na całkowicie zdrowym graczu, albo tylko dotkniętym klątwą?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Karak regent - pytania, zasady, wątpliwości

Post autor: RUNner »

W opisie zaklęcia jest podana dowolna płytka UF, a wybiera ją gracz rzucający zaklęcie. I owszem, można je rzucić na zdrowego, ale przeklętego bohatera.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Tomek7
Posty: 13
Rejestracja: 04 mar 2023, 00:21

Re: Karak regent - pytania, zasady, wątpliwości

Post autor: Tomek7 »

Dziękuję za odpowiedź. Rozumiem, że nie jest potrzebna zgoda gracza, na którego rzucane jest to zaklęcie. Np. w rozgrywce 2 osobowej gdy dwóch graczy ściga się w pokonaniu smoka, jeden z nich może pod pretekstem leczenia użyć tego zaklęcia i przenieś rywala na drugi, odległy koniec lochów o ile znajduje się tam UF?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Karak regent - pytania, zasady, wątpliwości

Post autor: RUNner »

Tak właśnie można zrobić. Generalnie jest to bardzo potężne zaklęcie… ofensywne. Dlatego my gramy tak, że przenosimy do najbliższej UF od postaci, ale to już nasza zasada domowa.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ODPOWIEDZ