Ark Nova (Mathias Wigge)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: detrytusek »

Ostatnio miałem taki okres gdzie pograłem w kilka tytułów i oczywiście zaskoczenia wychodziły zewsząd. Od przeciętniaków (anachrony patrzę na ciebie) do pozytywnych zaskoczeń (iki). Jedną z ogrywanych była też AN. Po pierwszej partii zacząłem się zastanawiać o co tyle krzyku. Fajne to to jest ale żeby tak pędzić przez ranking BGG? No bez przesady. Muszę przyznać, że jednak jakbym miał powiedzieć w co ja chcę grać z tych moich nowości to na pierwszym miejscu jest AN. Sam nie wiem czemu - po prostu chcę więcej bo ta gra dostarcza najwięcej funu. Jej sekret jest chyba taki, że ten planszówkowy Frankestein został pozszywany tylko z fajnych elementów. Z takich, które wyróżniały jej poprzedniczki. Nie ma mechanik od czapy ani innych dziwolągów (anachrony marsz do kąta). Jednak wczoraj przydarzyła mi się partia, koszmar i AN pokazała swoją brzydszą odsłonę. Tak się karty ułożyły, że nikt nie dostał przez 90% gry, żadnej karty projektów(?) Te zielone, za które można dostać pokaźniejszą liczbę convervation points (punkty ochrony? nie wiem jak to zostanie przetłumaczone). Te, które leżały od początku też tak średnio pasowały. Gra się skończyła dopiero jak znacznik appeal (uroku?) dotarł do 12 punktu ochrony. O rzesz kawa z mlekiem trwało to na 2 os. lekko ponad 3h, a wcale nie uważam, żebyśmy jakoś wybitnie długo myśleli nad ruchami.
W związku z tym zacząłem czytać czy są jakieś warianty skracające i trafiłem na 3 pomysły:
  • zaczęcie od 10/20 punktu uroku ale to jest wg mnie słabe bo zaczynamy z ustawioną ekonomią.
  • "wymazanie" z toru ochrony pól 11-15 - tzn przeskakujemy je jako ktoś wdepnie. Jeśli ktoś na koniec gry tam nie dotrze to dokładamy mu te 5 pkt. Oczywiście można wybrać inny zakres.
  • zabranie na starcie 1-2 kostek tak by przerwa na kawusie była efektywniejsza. Tu sprawa jest otwarta czy dajemy wybór czy wszyscy tą samą.
Sam jeszcze pomyślałem, o skróceniu toru kawusi o x pól.

Co sądzicie? A może ktoś testował?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1624
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 747 times
Been thanked: 1110 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: ave.crux »

detrytusek pisze: 12 lip 2022, 09:43 Co sądzicie? A może ktoś testował?
Na większe testy trzeba poczekać aż gra dojdzie do szerszej publiki. Na ten moment BGG powie ci więcej, bo tutaj znaczna ilość osób ogrywała co najwyżej AN na TTS.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: detrytusek »

Wczoraj zagrałem z hołmrulem, że tor kawusi robimy za każdym razem o 2 miejsca krótszy. Rozgrywka około 2h, a więc zauważalnie krótsza ale też i zielone karty tym razem szły. Znacznik ochrony wywędrował już na dół planszy. Generalnie jednak grało się równie przyjemnie i zmiana na plus. Myślę czy jeszcze bardziej go nie "obciąć".
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1488
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 725 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: arturmarek »

detrytusek pisze: 12 lip 2022, 09:43 Ostatnio miałem taki okres gdzie pograłem w kilka tytułów i oczywiście zaskoczenia wychodziły zewsząd. Od przeciętniaków (anachrony patrzę na ciebie) do pozytywnych zaskoczeń (iki). Jedną z ogrywanych była też AN. Po pierwszej partii zacząłem się zastanawiać o co tyle krzyku. Fajne to to jest ale żeby tak pędzić przez ranking BGG? No bez przesady. Muszę przyznać, że jednak jakbym miał powiedzieć w co ja chcę grać z tych moich nowości to na pierwszym miejscu jest AN. Sam nie wiem czemu - po prostu chcę więcej bo ta gra dostarcza najwięcej funu. Jej sekret jest chyba taki, że ten planszówkowy Frankestein został pozszywany tylko z fajnych elementów. Z takich, które wyróżniały jej poprzedniczki. Nie ma mechanik od czapy ani innych dziwolągów (anachrony marsz do kąta). Jednak wczoraj przydarzyła mi się partia, koszmar i AN pokazała swoją brzydszą odsłonę. Tak się karty ułożyły, że nikt nie dostał przez 90% gry, żadnej karty projektów(?) Te zielone, za które można dostać pokaźniejszą liczbę convervation points (punkty ochrony? nie wiem jak to zostanie przetłumaczone). Te, które leżały od początku też tak średnio pasowały. Gra się skończyła dopiero jak znacznik appeal (uroku?) dotarł do 12 punktu ochrony. O rzesz kawa z mlekiem trwało to na 2 os. lekko ponad 3h, a wcale nie uważam, żebyśmy jakoś wybitnie długo myśleli nad ruchami.
W związku z tym zacząłem czytać czy są jakieś warianty skracające i trafiłem na 3 pomysły:
  • zaczęcie od 10/20 punktu uroku ale to jest wg mnie słabe bo zaczynamy z ustawioną ekonomią.
  • "wymazanie" z toru ochrony pól 11-15 - tzn przeskakujemy je jako ktoś wdepnie. Jeśli ktoś na koniec gry tam nie dotrze to dokładamy mu te 5 pkt. Oczywiście można wybrać inny zakres.
  • zabranie na starcie 1-2 kostek tak by przerwa na kawusie była efektywniejsza. Tu sprawa jest otwarta czy dajemy wybór czy wszyscy tą samą.
Sam jeszcze pomyślałem, o skróceniu toru kawusi o x pól.

Co sądzicie? A może ktoś testował?
A czy ten problem "zacinania" się gry występuje bardziej w grze 2-osobowej, przez to, że się mniej mieli kart? Nie grałem, czekam na swój preorder, oglądałem tylko jeden gameplay. Trochę mi się to dziwne wydaje jak po paru rozgrywkach już odczuwasz potrzebę homerulowania.

Nie mam pojęcia o projektowaniu gier, ale mam odczucie, że coś jest nie tak w procesie testów jeśli gracze potrzebują zmieniać zasady po kilku rozgrywkach. Nie wiem czy to jest podobna sytuacja z AN, ale mnie zdenerwował Everdell, który nie ma skalowania. Na BGG szybko pojawił się homerule jakie karty wybrać do talli do gry 2-osobowej, bo oficjalne zasady są po prostu bez sensu. Z resztą sam twórca chyba w którymś momencie dodał to gdzieś jako oficjalny wariant. No, ale takie rzeczy powinny być przetestowane, na kartach powinna być informacja, które używać w rozgrywkach na 2, 3, 4 graczy.

W AN podobnie (jeśli dobrze rozumiem), jeśli brak zielonych kart zacina rozgrywkę, to można było je dać w innym decku (coś jak w Podwodnych Miastach złote karty), można było podzielić talie na "Ery" jak w wielu grach.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: detrytusek »

Tutaj to trochę inny przypadek. Ta gra cały czas działa dobrze tylko trwa. Jeśli to komuś nie przeszkadza to wolno ale się do tego brzegu dotrze. Nie ma bezsensownych kart itp.

To było w ogóle przedziwne ułożenie tych kart bo normalnie na te zielone się trafia. Jak nawet jedna osoba ma pecha to druga je wystawia i od tej pory wszyscy mogą z nich skorzystać i to wystarczy. Tutaj był zonk bo nikt ich nie miał. Na więcej osób ten problem pewnie zniknie bo mieli się jeszcze więcej kart ale gra trwa dłużej sama z siebie. Na 2 os. przerzuci się z pół talii, więc nie jest źle chyba, że się ma wyjątkowego pecha. Pomijając to dla mnie ta gra jest i tak za długa (nawet jak zielone chodzą). Boję się myśleć ile trwa 4p. Dlatego wariant przyśpieszający dla mnie jest cenny, a skrócenie toru kawusi nie zaburza w żaden sposób balansu (o ile się nie przegnie z tym skracaniem). Zamiast tego można by wyłożyć podczas setupu jedną zieloną więcej. Też trochę pomoże.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
khuba
Posty: 1002
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 310 times
Been thanked: 278 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: khuba »

Premiera się zbliża, Portal we wtorek zaczyna wysyłać przedsprzedaże. (dostałem powiadomienie na maila)
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
probbi
Posty: 956
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 102 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: probbi »

Już? ja wiem, żę wysyłają z ok 2 tygodniowym wyprzedzeniem, ale tutaj premiera jest chyba na 18 sierpnia?
khuba pisze: 15 lip 2022, 12:18 Premiera się zbliża, Portal we wtorek zaczyna wysyłać przedsprzedaże. (dostałem powiadomienie na maila)
khuba
Posty: 1002
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 310 times
Been thanked: 278 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: khuba »

No chyba że ktoś za szybko kliknął gdzieś ENTER :D

Treść maila:
Jakub, zaraz pakujemy Twoje zamówienie!

Dobra wiadomość - we wtorek 19.07 rusza wysyłka gry Ark Nova. Jeszcze lepsza wiadomość - do końca tygodnia możesz dodać do zamówienia dodatkowy produkt i dorzucimy go do tej samej paczki.

Jak to zrobić?

1) Przy realizacji zamówienia w polu Dostawa wybierz:
Zamówienie dołączyć do istniejącego zamówienia przedsprzedażowego Ark Nova.

2) W polu Uwagi wpisz numer zamówienia z grą Ark Nova -
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Majzownik
Posty: 162
Rejestracja: 06 sty 2020, 15:06
Has thanked: 29 times
Been thanked: 64 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: Majzownik »

Jaka jest szansa na to, że preordery ze sklepów innych niż ten portalowy też zostaną rozesłane przed premierą?
Awatar użytkownika
rand
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 120 times
Been thanked: 88 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: rand »

Wątpię. Nie bez powodu premiera jest ustawiona na 18.08, dopiero wtedy sklepy będą mogły zacząć wysyłać gry. Chyba, że coś się zmieniło, ale tak było zawsze.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1624
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 747 times
Been thanked: 1110 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: ave.crux »

Majzownik pisze: 15 lip 2022, 13:08 Jaka jest szansa na to, że preordery ze sklepów innych niż ten portalowy też zostaną rozesłane przed premierą?
Zerowa, bo kupowanie w sklepie portalu powoduje, że otrzymasz grę minimum 14 dni wcześniej niż reszta.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: bogas »

ave.crux pisze: 15 lip 2022, 13:14
Majzownik pisze: 15 lip 2022, 13:08 Jaka jest szansa na to, że preordery ze sklepów innych niż ten portalowy też zostaną rozesłane przed premierą?
Zerowa, bo kupowanie w sklepie portalu powoduje, że otrzymasz grę minimum 14 dni wcześniej niż reszta.
Skoro wysyłają już przedsprzedaże to 14 dni licząc nawet od jutra to będzie 4.08. Tymczasem podana data premiery to 18.08, a więc 28 dni czyli, jakby nie liczyć, dwa razy dłużej.
Może jednak jakieś szanse są?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11177
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3391 times
Been thanked: 3311 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: japanczyk »

bogas pisze: 19 lip 2022, 16:08 Może jednak jakieś szanse są?
Nie ma, Portal wysyła gry do sklepów na premiere
Atk
Posty: 1412
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 504 times
Been thanked: 295 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: Atk »

japanczyk pisze: 19 lip 2022, 16:13
bogas pisze: 19 lip 2022, 16:08 Może jednak jakieś szanse są?
Nie ma, Portal wysyła gry do sklepów na premiere
J/w a sklepy nie mogą wysyłać przed premierą. Po prostu miły gest portalu, że jak przyszła paczka wcześniej to nie czekał do tych "dwóch" tygodni przed premierą. A ludzie tak na nich narzekają!
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: grzeslaw90 »

Atk pisze: 19 lip 2022, 16:28
japanczyk pisze: 19 lip 2022, 16:13
bogas pisze: 19 lip 2022, 16:08 Może jednak jakieś szanse są?
Nie ma, Portal wysyła gry do sklepów na premiere
J/w a sklepy nie mogą wysyłać przed premierą. Po prostu miły gest portalu, że jak przyszła paczka wcześniej to nie czekał do tych "dwóch" tygodni przed premierą. A ludzie tak na nich narzekają!
Wykorzystywanie pozycji wydawcy do sprzedaży produktu 50% drożej o 2 tygodnie wcześniej nie nazywałbym miłym gestem :D
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: detrytusek »

bogas pisze: 19 lip 2022, 16:08
ave.crux pisze: 15 lip 2022, 13:14
Majzownik pisze: 15 lip 2022, 13:08 Jaka jest szansa na to, że preordery ze sklepów innych niż ten portalowy też zostaną rozesłane przed premierą?
Zerowa, bo kupowanie w sklepie portalu powoduje, że otrzymasz grę minimum 14 dni wcześniej niż reszta.
Skoro wysyłają już przedsprzedaże to 14 dni licząc nawet od jutra to będzie 4.08. Tymczasem podana data premiery to 18.08, a więc 28 dni czyli, jakby nie liczyć, dwa razy dłużej.
Może jednak jakieś szanse są?
Minimum 14 dni, a nie 14 dni. Wg mnie szans nie ma, a tylko pokażą na przyszłość, że tym bardziej kupujcie u Nas bo będzie dużo wcześniej.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
sasquach
Posty: 1854
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 944 times
Been thanked: 591 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: sasquach »

grzeslaw90 pisze: 19 lip 2022, 16:48 Wykorzystywanie pozycji wydawcy do sprzedaży produktu 50% drożej o 2 tygodnie wcześniej nie nazywałbym miłym gestem :D
Na początki przedsprzedaży, ze zniżką, wychodziło po 216zł za sztukę. Gdzie mogę kupić ark novę za 108? Chętnie kupię każdą ilość :P
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: bogas »

sasquach pisze: 19 lip 2022, 21:53
grzeslaw90 pisze: 19 lip 2022, 16:48 Wykorzystywanie pozycji wydawcy do sprzedaży produktu 50% drożej o 2 tygodnie wcześniej nie nazywałbym miłym gestem :D
Na początki przedsprzedaży, ze zniżką, wychodziło po 216zł za sztukę. Gdzie mogę kupić ark novę za 108? Chętnie kupię każdą ilość :P
Ja wiem, że wakacje, że nie każdy jest ścisłowcem, ale 216 do 108 to na pewno nie jest o 50% drożej :wink:
Marbel
Posty: 224
Rejestracja: 13 sie 2021, 08:03
Has thanked: 101 times
Been thanked: 29 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: Marbel »

sasquach pisze: 19 lip 2022, 21:53
grzeslaw90 pisze: 19 lip 2022, 16:48 Wykorzystywanie pozycji wydawcy do sprzedaży produktu 50% drożej o 2 tygodnie wcześniej nie nazywałbym miłym gestem :D
Na początki przedsprzedaży, ze zniżką, wychodziło po 216zł za sztukę. Gdzie mogę kupić ark novę za 108? Chętnie kupię każdą ilość :P
216? To chyba jak się ma rabat 10% czy więcej... Zamówiłem na Księgralni i pewnie będzie trzeba miesiąc czekać jeszcze. W sumie bez sensu trochę. Po co to sztucznie trzymać na magazynie? Ja rozumiem, że zamawiając w Portalu ma się szybciej, bo oni mogą od razu wysyłać po głównej dostawie. Tym razem nie wziąłem bo 50 czy 100 zł (z żetonami) więcej to wystarczająco więcej, że te 2 tygodnie jestem w stanie poczekać.
Uberfani Portalu dostaną miesiąc szybciej. Ja sam sprzyjam Ignacemu i kibicuję temu co robi, ale spokojnie mogą przyspieszyć premierę. Ja akurat 20.08 wyjeżdżam za granicę i będę musiał kogoś prosić by mi odebrał paczkę skoro sklep będzie wysyłał nie szybciej niż 18.08.
Generalnie biznesowo (i w sumie wizerunkowo też) powinni przyspieszyć premierę, skoro w ciągu najbliższych dwóch tygodni, skoro kontenery dojechały, mogą porozsyłać po sklepach i puścić do sprzedaży. I kasa się będzie zgadzać i hajp urośnie. Pierwsi fani dostaną w tym tygodniu, napięcie będzie narastać, bo opinii się więcej pojawi w ciągu tygodnia-dwóch, balonik się nadyma i akurat reszta ruszy do sklepów kupić, bo w internetach już mają... A tu klops przyjdzie w II pół sierpnia. Asia z OnTable też ma livestream robić w tym tygodniu, to po co dmuchać balonik, by za miesiąc było w sprzedaży?

Wierzę ;)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4567
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1703 times
Been thanked: 2145 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: PytonZCatanu »

Jak MichalStajszczak tu wpadnie, to dostanie zawału.... 🙂
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: detrytusek »

PytonZCatanu pisze: 19 lip 2022, 22:25 Jak MichalStajszczak tu wpadnie, to dostanie zawału.... 🙂
Ja musiałem natrzeć skronie Amolem...
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: grzeslaw90 »

bogas pisze: 19 lip 2022, 22:21
sasquach pisze: 19 lip 2022, 21:53
grzeslaw90 pisze: 19 lip 2022, 16:48 Wykorzystywanie pozycji wydawcy do sprzedaży produktu 50% drożej o 2 tygodnie wcześniej nie nazywałbym miłym gestem :D
Na początki przedsprzedaży, ze zniżką, wychodziło po 216zł za sztukę. Gdzie mogę kupić ark novę za 108? Chętnie kupię każdą ilość :P
Ja wiem, że wakacje, że nie każdy jest ścisłowcem, ale 216 do 108 to na pewno nie jest o 50% drożej :wink:
Wydawało mi się, że cena wyjściowa była bliżej 300 zł.
poxi
Posty: 241
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 110 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: poxi »

Marbel pisze: 19 lip 2022, 22:24 Uberfani Portalu dostaną miesiąc szybciej. Ja sam sprzyjam Ignacemu i kibicuję temu co robi, ale spokojnie mogą przyspieszyć premierę. Ja akurat 20.08 wyjeżdżam za granicę i będę musiał kogoś prosić by mi odebrał paczkę skoro sklep będzie wysyłał nie szybciej niż 18.08.
Skąd wiesz, że mogą?
Nie chcę tu bronić Portalu, ale ja nie jestem przekonany, że mogą. Zakładasz, że na raz dostali cały druk, a ze względu na poprzerywane łańcuchy produkcji i transportu nie jest to takie proste.
Rebel zarówno w przypadku Arnaka, jak i dodatku do niego, rzucał na rynek towar, który natychmiast się wyprzedał, a po ok miesiącu resztę druku. Podobnie było z G3 i drugim dodatkiem do Szarlatanów. Na którejś transmisją z Agatą z Lacerty, mówiła, że byli w stanie ''domówić" większy nakład Spirit Island widząc wyniki przedsprzedaży (aczkolwiek nie wiem, czy było ono dostarczone naraz). Czy zrobienie hucznej premiery gry i jednoczesne napisanie, że nie da się jej obecnie kupić, bo brakło, ale spokojnie, druga dostawa będzie za miesiąc, to dobry marketing?
Spodziewam się, że gdyby faktycznie dało się przyspieszyć premierę na pełną skalę, to by to zrobili.
Marbel
Posty: 224
Rejestracja: 13 sie 2021, 08:03
Has thanked: 101 times
Been thanked: 29 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: Marbel »

poxi pisze: 19 lip 2022, 22:44
Marbel pisze: 19 lip 2022, 22:24 Uberfani Portalu dostaną miesiąc szybciej. Ja sam sprzyjam Ignacemu i kibicuję temu co robi, ale spokojnie mogą przyspieszyć premierę. Ja akurat 20.08 wyjeżdżam za granicę i będę musiał kogoś prosić by mi odebrał paczkę skoro sklep będzie wysyłał nie szybciej niż 18.08.
Skąd wiesz, że mogą?
Nie chcę tu bronić Portalu, ale ja nie jestem przekonany, że mogą. Zakładasz, że na raz dostali cały druk, a ze względu na poprzerywane łańcuchy produkcji i transportu nie jest to takie proste.
Rebel zarówno w przypadku Arnaka, jak i dodatku do niego, rzucał na rynek towar, który natychmiast się wyprzedał, a po ok miesiącu resztę druku. Podobnie było z G3 i drugim dodatkiem do Szarlatanów. Na którejś transmisją z Agatą z Lacerty, mówiła, że byli w stanie ''domówić" większy nakład Spirit Island widząc wyniki przedsprzedaży (aczkolwiek nie wiem, czy było ono dostarczone naraz). Czy zrobienie hucznej premiery gry i jednoczesne napisanie, że nie da się jej obecnie kupić, bo brakło, ale spokojnie, druga dostawa będzie za miesiąc, to dobry marketing?
Spodziewam się, że gdyby faktycznie dało się przyspieszyć premierę na pełną skalę, to by to zrobili.
Hmm.. Nie wiem, ale Portal twierdził, że przygotował się dobrze na premierę sugerując, że dużo zamówili. Nie sądzę, by rozbijali dostawy, ale kto ich tam wie ile kontenerów AN będzie? Póki gracze jeszcze mają kasę (z wakacji kredytowych ;)) to trzeba dać możliwość zakupu każdemu. Fakt, jeśli teraz przyszła 1 paleta, a za miesiąc mają przyjść 2 kontenery to lepiej poczekać, bo wspomniany dodatek do Arnaka się wyprzedał a potem chyba ssania takiego nie było. Nie mniej nie wierzę, że teraz przyszła część towaru, a reszta za miesiąc. Trzeba kuć póki gorące.

Choć przypadek Ankh pokazuje, że dodatki przyszły też z opóźnieniem... :?
sasquach
Posty: 1854
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 944 times
Been thanked: 591 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: sasquach »

bogas pisze: 19 lip 2022, 22:21 Ja wiem, że wakacje, że nie każdy jest ścisłowcem, ale 216 do 108 to na pewno nie jest o 50% drożej :wink:
Racja, moja wina.
ODPOWIEDZ