Ark Nova (Mathias Wigge)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 996
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 380 times
Been thanked: 813 times
Kontakt:

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: Apos »

Flowenol pisze: 06 sie 2022, 22:28 A jak ma się ta gra w odniesieniu do Terraformacji Marsa, która dla mnie okazała się bardzo, bardzo nudna, bo oglądając kilka minut z różnych gameplay’ów AN bardzo ją przypomina, zresztą z tego względu nie wytrzymałem długo i nie wiem co dalej. Czyli dla gracza za żadne skarby nie chcącego grać w kolejną nawet mocno zmienioną, ale rozpoznawalną wersję TM warto czy nie?
Duża TM nie przypadła mi do gustu - grałem ze wszystkimi oficjalnymi dodatkami i musiałem się zmuszać do każdej kolejnej rozgrywki coraz bardziej. Ark Nova oceniam dobrze i co najważniejsze, chętnie siadam do stołu, tłumaczę i gram z zainteresowanymi - a tych jest trochę! Czuć w niej dobrze skomponowane mechaniki. Do tego tematyka, która jest bardziej chwytliwa niż Mars.
O dziwo, mojej dziewczynie która jest wielką fanką TM, to Ark Nova ją wynudziła. Reguły nie ma, kwestia gustu.

Na kolejny weekend jestem umówiony z inną grupą znajomych na rozgrywkę w Ark Nova. Też fani TM oraz cięższego euro - dam znać jakie będą ich wrażenia.

ps. w podsumowaniu miesiąca napisałem trochę więcej o moich wrażeniach z Ark Nova
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1624
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 748 times
Been thanked: 1110 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: ave.crux »

Jestem już po kolejnej partii w Ark Nova. Wyniki -22 do 24.

W końcu przemogłem się i z drugiego pola ochrony przyrody zabrałem pracownika zamiast ulepszać kartę. Pomogło to niesamowicie, ale zagrałem to tylko z tego powodu, że miałem super plan na super combo, a bez tego pracownika nie mógłbym tak efektywnie zagrać karty. W początkowej fazie rozgrywki dało mi to znaczącego boosta i większe możliwości zagrywania akcji, ale w późniejszej fazie i tak bywało, że w notesie zostawał mi 1 pracownik i dochodziło do przerwy. Nie mniej jednak to kolejny plus dla tego tytułu, bo każdą partię nadal gram w inny sposób. Nie koniecznie przez to, że nie wchodzą mi karty gadów, które mega mi siedzą i lubię je zagrywać. Doszło też do rozgrywki kombinowanie z zoo. Tak jak w początkowych partiach w ogóle nie miałem problemu z tym jak rozmieszczam wybiegi, tak teraz przy umieszczaniu kafelka zastanawiam się, gdzie później będzie terrarium czy woliera dużych ptaków, czy te 5 kiosków żeby mi zapunktował ekspert z ameryki się tu zmieści, gdzie postawić kiosk żeby był większy profit i tak wczoraj przy okazji dochodu miałem 18 złota z planszy (plansza restauracja), gdzie miałem 3 kioski i wejście boczne.


Co do porównań do TM, to gdzie oprócz układania kart na stole jest tam Terraformacja?

Budowanie kafli jest całkowicie różne, w TM masz możliwość zamiany roślinek na las, kupna lasu za kasę, kupna miasta za kasę, kupna karty, która daje możliwość postawienia hexa. W AN masz kartę akcji budowa, od jej mocy zależy jaki kafel postawisz, do tego może wpaść jednorazowa nagroda w postaci wybiegu czy karta z budynkiem specjalnym.
W ogóle zagrywanie akcji nie jest takie dowolne jak w terraformacji i zdefiniowane przez 5 kart o różnej mocy.
Cała mechanika przerwy vs pokolenia. W Ark Nova często zdarza się, że przerwa wlatuje wtedy kiedy przeciwnik tego nie chce i musi odrzucić jakąś kartę, albo spadnie mu coś z wystawki. W TM nie masz o to bolączki, bo to gracz, który ostatni spasuje decyduje o końcu rundy.
W AN brak wyścigu o tytuły, można by w sumie pod to podciągnąć pierwsze 8 pól toru ochrony przyrody, ale nagroda nie daje ci punktów na koniec gry tylko jednorazowy bonus w danym momencie. Są tam jednorazowe nagrody, ale zawsze dla spóźnialskich jest nagroda pocieszenia w postaci 5 monet.

Wykładając Ark Novę na stół w ogóle nie mam wrażenia, że jest to zooformacja.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Flowenol
Posty: 92
Rejestracja: 16 sty 2020, 16:21
Has thanked: 20 times
Been thanked: 20 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: Flowenol »

PytonZCatanu pisze: 06 sie 2022, 22:37 Rozumiem, że nie grałeś ani w Terraformacje, ani w Ark Nova i chciałbyś, żeby ktoś je porównał dla Ciebie...) 🤷
Rozumiem, że nie widzisz podobieństw, to o tym napisz po prostu, a nie robisz jakieś dziwne wycieczki…🙄 EOT

Dzięki za odpowiedzi😀
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4567
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1703 times
Been thanked: 2145 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: PytonZCatanu »

Flowenol pisze: 07 sie 2022, 13:41
PytonZCatanu pisze: 06 sie 2022, 22:37 Rozumiem, że nie grałeś ani w Terraformacje, ani w Ark Nova i chciałbyś, żeby ktoś je porównał dla Ciebie...) 🤷
Rozumiem, że nie widzisz podobieństw, to o tym napisz po prostu, a nie robisz jakieś dziwne wycieczki…🙄 EOT
Jest to gra terraformachopodobna. Inna, ale podobna. Duża ilość kart, malo interakcji. Trudno zgadywać co zobaczyłeś w pierwszych minutach gameplaya, że TM określiłeś jako BARDZO NUDNĄ 🙂🤷
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1049
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 620 times
Been thanked: 769 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: Abizaas »

Ja również z tych, którzy nie lubią Terraformacji Marsa a bardzo im się podoba Ark Nova. Są jakieś tam podobieństwa, ale odczucia z gry są całkowicie inne.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 193 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: elayeth »

ave.crux pisze: 07 sie 2022, 08:47 W końcu przemogłem się i z drugiego pola ochrony przyrody zabrałem pracownika zamiast ulepszać kartę. Pomogło to niesamowicie, ale zagrałem to tylko z tego powodu, że miałem super plan na super combo, a bez tego pracownika nie mógłbym tak efektywnie zagrać karty.
Ciekawe, bo u nas wszyscy 4-rej gracze w pierwszej (i na razie jedynej) rozgrywce poszli w pracownika, uznając to za lepszą opcję, gdyż wszystkim karta stowarzyszenia zapychała 5-tą pozycje na kilka tur przed przerwą…
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1624
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 748 times
Been thanked: 1110 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: ave.crux »

elayeth pisze: 07 sie 2022, 17:12

Ciekawe, bo u nas wszyscy 4-rej gracze w pierwszej (i na razie jedynej) rozgrywce poszli w pracownika, uznając to za lepszą opcję, gdyż wszystkim karta stowarzyszenia zapychała 5-tą pozycje na kilka tur przed przerwą…
Zawsze możecie zagrać jakąkolwiek kartę jako Pobranie żetonu X.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: bogas »

elayeth pisze: 07 sie 2022, 17:12 Ciekawe, bo u nas wszyscy 4-rej gracze w pierwszej (i na razie jedynej) rozgrywce poszli w pracownika, uznając to za lepszą opcję, gdyż wszystkim karta stowarzyszenia zapychała 5-tą pozycje na kilka tur przed przerwą…
Trochę dziwne, ale teoretycznie możliwe. Tzw. „bieda akcja”, o której wspomniał ave.crux z wzięciem X i zrzuceniem karty jest jakąś opcją i czasem zdarza się jej użyć. Do tego wybór nie jest aż tak oczywisty, bo nie obrócenie karty z pierwszego bonusu na torze ochrony przyrody wiąże się z tym, że w całej grze obrócimy (ulepszymy) 3 akcje a nie 4. Natomiast nie wzięcie w tym miejscu pracownika nie przekreśla szans na zdobycie wszystkich w trakcie gry.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1624
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 748 times
Been thanked: 1110 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: ave.crux »

Na bgg pojawiły się mapy 9 i 10 w języku angielskim. Trochę z tego francuskiego mi się źle tłumaczyło.
Sama akcja digging to:
Odrzuć kartę z wystawki i uzupełnij wystawkę lub odrzuć kartę z ręki i dobierz kartę z talii.


Obrazek

Obrazek
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4567
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1703 times
Been thanked: 2145 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: PytonZCatanu »

Może trzeba sobie wydrukować 😉

Btw - to są dwie różne planszetki czy one są po dwóch stronach tej samej?
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1624
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 748 times
Been thanked: 1110 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: ave.crux »

PytonZCatanu pisze: 08 sie 2022, 12:52 Może trzeba sobie wydrukować 😉

Btw - to są dwie różne planszetki czy one są po dwóch stronach tej samej?

Obrazek

dwie dwustronne wg opakowania.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: detrytusek »

Na drugiej planszy pierwszy od góry, żółty bonus...co to może być?
A pierwsza mapa jakaś mi się słaba wydaje.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1624
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 748 times
Been thanked: 1110 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: ave.crux »

detrytusek pisze: 08 sie 2022, 12:57 Na drugiej planszy pierwszy od góry, żółty bonus...co to może być?
A pierwsza mapa jakaś mi się słaba wydaje.
Na dole masz napisane po angielsku, ale ogólnie chodzi o to, że wykonujesz akcję Kopanie i jeżeli z powodu tej akcji odrzucisz kartę zwierzęcia to możesz sobie ją wsunąć w miejsce gdzie pokazują strzałki, ale nie daje ona nic poza symbolami.

Edit: Wybacz. W tej mapie z jednorazowym bonusem chodzi o to, że możesz sobie ściągnąć kostkę z kontynentu. (na mapie stawiasz na początku kosteczki, które ci mówią czy z tego kontynentu już brałeś bonus). Dzięki temu, że ściągniesz wszystkie możesz otrzymać 1pkt ochrony przyrody
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: mat_eyo »

Zoo z kontynentami wygląda dziwnie i niezbyt zachęcająco - mało bonusów, a chcąc wyrównać to bonusami z kontynentów trzeba rozmieniać się na drobne, zamiast specjalizować pod cele. Oczywiście wszystko zależy od tych drugich, są cele niepowiązane z kontynentami (roślinożercy, jaszczurki, ptaki itd.), ale na pierwszy rzut oka nie zachęca.

Za to drugie zoo wygląda świetnie, przy odpowiednim układzie kart już w pierwszej akcji w grze możemy się wysunąć mocno na prowadzenie w wyścigu po cele. Wystarczy wrzucić tam jakiegoś zwierzaka z dwiema ikonami kontynentu, w akcji zwierząt dorzucić już normalnie zwierzaka z trzecią ikoną i gotowe. Ewentualnie z umiejki zoo wrzucić zwierzę z trzema różnymi ikonami. Oczywiście, wszystko zależy od kart, jak większość tej gry, ale widzę tu potencjał na sporą przewagę na starcie.
sasquach
Posty: 1855
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 944 times
Been thanked: 591 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: sasquach »

detrytusek pisze: 08 sie 2022, 12:57 A pierwsza mapa jakaś mi się słaba wydaje.
Dlaczego? Na tej planszy trzy akcje build stają się build + animals. Wprawdzie nie dostaniesz efektów z tych kart. Ale możesz za darmo zagrać drogie karty z trudnymi wymaganiami, ale dające np. dużo symboli. Dzięki temu może łatwiej ukończyć projekty za dużo punktów. Np. discardujesz sobie słonia który ma dwa symbole Afryki i brakuje Ci już tylko trzech, żeby zrobić projekt za 5 punktów. Moim zdaniem całkiem niezły efekt. I pamiętaj, że discardować można też z wystawki, a jak discardujesz z ręki to dobierasz kartę.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: mat_eyo »

Też bym nie szalał aż tak, że to "tylko" 3 budowy. Pierwsza może być nawet w pierwszym ruchu w grze, jak pisałem, ale do dwóch kolejnych trzeba już dodreptać, stawiając sąsiadujące budynki. Niemniej efekt wydaje mi się bardzo dobry.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: bogas »

mat_eyo pisze: 08 sie 2022, 13:54 Też bym nie szalał aż tak, że to "tylko" 3 budowy. Pierwsza może być nawet w pierwszym ruchu w grze, jak pisałem, ale do dwóch kolejnych trzeba już dodreptać, stawiając sąsiadujące budynki. Niemniej efekt wydaje mi się bardzo dobry.
No chyba, że trafi się "boczne wejście" wtedy 2 praktycznie od razu będą dostępne. Może uda się jeszcze w tym tygodniu zagrać na tych nowych mapach, więc się zweryfikuje co one są warte 8)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4567
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1703 times
Been thanked: 2145 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: PytonZCatanu »

bogas pisze: 08 sie 2022, 14:10
mat_eyo pisze: 08 sie 2022, 13:54 Też bym nie szalał aż tak, że to "tylko" 3 budowy. Pierwsza może być nawet w pierwszym ruchu w grze, jak pisałem, ale do dwóch kolejnych trzeba już dodreptać, stawiając sąsiadujące budynki. Niemniej efekt wydaje mi się bardzo dobry.
No chyba, że trafi się "boczne wejście" wtedy 2 praktycznie od razu będą dostępne. Może uda się jeszcze w tym tygodniu zagrać na tych nowych mapach, więc się zweryfikuje co one są warte 8)
Jakim cudem masz te mapy? 🙂
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: detrytusek »

PytonZCatanu pisze: 08 sie 2022, 14:16 Jakim cudem masz te mapy? 🙂
Zakładam, że z drukarki :)
sasquach pisze: 08 sie 2022, 13:45 Dlaczego?
Co do mapy to tak daleko te symbole są od siebie (+specjalnie zrobione przewężenia), że mam wrażenie, że boost na początku jakiś będzie ale potem mnie przystopuje na pół rozgrywki, a ostatni symbol to już pewnie i tak będę miał wszystkie potrzebne ikonki.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: bogas »

PytonZCatanu pisze: 08 sie 2022, 14:16
bogas pisze: 08 sie 2022, 14:10
mat_eyo pisze: 08 sie 2022, 13:54 Też bym nie szalał aż tak, że to "tylko" 3 budowy. Pierwsza może być nawet w pierwszym ruchu w grze, jak pisałem, ale do dwóch kolejnych trzeba już dodreptać, stawiając sąsiadujące budynki. Niemniej efekt wydaje mi się bardzo dobry.
No chyba, że trafi się "boczne wejście" wtedy 2 praktycznie od razu będą dostępne. Może uda się jeszcze w tym tygodniu zagrać na tych nowych mapach, więc się zweryfikuje co one są warte 8)
Jakim cudem masz te mapy? 🙂
Akurat tak wyszło, że znajomy "ninja" był na GenConie, udało mu się przejść zasieki, wykosić konkurencję i zdobyć te mapy 8)
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1624
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 748 times
Been thanked: 1110 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: ave.crux »

Odkrycie roku. Kapsle z portalu się do czegoś przydają i nie jest to określanie ile mam zwierząt w zoo (bo mam 1 gada więcej niż widać). Otóż kto wypuszczał na wolność zwierze z wewnętrznego wybiegu w zapełnionym zoo ten się w cyrku nie śmieje. Dzięki kapslom portalu układam wybieg na "zajętej" stronie, ale zajętość uznaje dopiero kiedy jest tam kapsel zwierzaka. Dzięki temu moje grube palce nie niszczą układanki. Fanfary. Kurtyna.
Obrazek
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: detrytusek »

ave.crux pisze: 10 sie 2022, 07:50
Spoiler:
A mnie zastanawia niedźwiedź na jednym wybiegu z antylopą...To taki specjalny pokaz 18+ po 23, a na klatce wisi czerwony kwadracik ;)?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: mat_eyo »

Jak dla mnie bez sensu, dokłada tylko więcej obsługi. Nikomu nie zabronię ich używać, ale urocze jest, jak ludzie usilnie starają się znaleźć zastosowanie dla tego bonusu od Portalu ;)
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1624
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 748 times
Been thanked: 1110 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: ave.crux »

detrytusek pisze: 10 sie 2022, 08:28
A mnie zastanawia niedźwiedź na jednym wybiegu z antylopą...To taki specjalny pokaz 18+ po 23, a na klatce wisi czerwony kwadracik ;)?
Karta pandy miała 2 ikonki - niedźwiedzia i roślinożercy
mat_eyo pisze: 10 sie 2022, 08:42 Jak dla mnie bez sensu, dokłada tylko więcej obsługi. Nikomu nie zabronię ich używać, ale urocze jest, jak ludzie usilnie starają się znaleźć zastosowanie dla tego bonusu od Portalu ;)
No właśnie odkąd nie obracam wybiegów to obsługa w sumie na podobnym poziomie.

Jak je masz, ale nie używasz to może zechcesz sprzedać?
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1049
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 620 times
Been thanked: 769 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: Abizaas »

mat_eyo pisze: 10 sie 2022, 08:42 Jak dla mnie bez sensu, dokłada tylko więcej obsługi. Nikomu nie zabronię ich używać, ale urocze jest, jak ludzie usilnie starają się znaleźć zastosowanie dla tego bonusu od Portalu ;)
Ja używam tych żetonów od portalu i uważam, że są świetne. Ich obsługa zajmuje mało czasu a widzę jakie zwierzątka mam w Zoo.

Przyznaję też, że są całkowicie zbędne i bezużyteczne do rozgrywki. Ale miłe dla oka :)

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
ODPOWIEDZ