Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Olesław
Posty: 194
Rejestracja: 06 paź 2021, 13:57
Lokalizacja: Ruda Śląska
Has thanked: 24 times
Been thanked: 8 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Olesław »

1. Tiny Epic Dungeons - zbliża się urlop i szukałem czegoś co zajmuje mało miejsca, szybko się rozkłada i szybko gra. To moja pierwsza gra z serii Tiny Epic i nie mogłem uwierzyć, że tak dużo mieści się w tak małych pudełeczkach. Jak dla mnie super. Po tutorialowej rozgrywce na TTS wrażenia jak najbardziej pozytywne. Teraz może uda się namówić żonę na jedną rozgrywkę (ale wcześniej może jeszcze kilka partii solo bo jak będzie problem z tłumaczeniem zasad to może nie być drugiej szansy :D - tym bardziej, że czas mamy tylko późnym wieczorem)

2. Wiedźmin Stary Świat All-In - w końcu się przemogłem i udało się w ostatniej chwili dzięki koledze z forum, który ma jeszcze otwarty PM. Jako wielki fan uniwersum po prostu muszę to mieć nawet jak będzie leżeć na półce. Docelowo chciałbym pomalować figurki i mam nadzieje, że osiągnę zadowalający poziom do czasu aż gra przyjdzie.

3. Blood Rage - kupiłem w bardzo dobrej cenie z drugiej ręki głównie z uwagi na świetne figurki CMON (zaczynam zabawę w malowanie). Raczej nie będzie z kim zagrać, tym bardziej, że nie ma trybu solo.

4. Bloodborne Gra Planszowa - z uwagi na klimat, solo i figurki CMON (jw). Próbowałem Tainted Graila ale odbiłem się - gry tego typu (rozbudowana księga scenariuszy, dużo czytania itp.) chyba jednak są nie dla mnie z uwagi na brak czasu. Tutaj powinno być trochę bardziej dynamicznie (mniej czytania - więcej grania), a jak nie podejdzie to zostaną figurki do pomalowania :)
Ostatnio zmieniony 08 sie 2022, 15:37 przez Olesław, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rastula »

Olesław pisze: 08 sie 2022, 15:28 1. Tiny Epic Dungeons - szukałem czegoś co zajmuje mało miejsca, szybko się rozkłada i szybko gra.

to chyba wtopiłeś bo nic z tego prawdą nie jest :D...
Olesław
Posty: 194
Rejestracja: 06 paź 2021, 13:57
Lokalizacja: Ruda Śląska
Has thanked: 24 times
Been thanked: 8 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Olesław »

rastula pisze: 08 sie 2022, 15:36
Olesław pisze: 08 sie 2022, 15:28 1. Tiny Epic Dungeons - szukałem czegoś co zajmuje mało miejsca, szybko się rozkłada i szybko gra.
to chyba wtopiłeś bo nic z tego prawdą nie jest :D...
Hmm. Miałem na myśli czas rozgrywki poniżej godziny :D. A jeżeli chodzi o zawartość to może jestem spaczony ostatnimi podejściami do Tainted Grail i Mage Knight :D
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rastula »

Olesław pisze: 08 sie 2022, 15:39
rastula pisze: 08 sie 2022, 15:36
Olesław pisze: 08 sie 2022, 15:28 1. Tiny Epic Dungeons - szukałem czegoś co zajmuje mało miejsca, szybko się rozkłada i szybko gra.
to chyba wtopiłeś bo nic z tego prawdą nie jest :D...
Hmm. Miałem na myśli czas rozgrywki poniżej godziny :D. A jeżeli chodzi o zawartość to może jestem spaczony ostatnimi podejściami do Tainted Grail i Mage Knight :D
przegrać można poniżej godziny, fakt - ale to male pudełko zajmuje sporo miejsca na stole ...ogólnie fajna gra, ale na pewno nie kompaktowa po rozłożeniu i w rozgrywce...
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4510
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1667 times
Been thanked: 2087 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: PytonZCatanu »

Olesław pisze: 08 sie 2022, 15:28.

3. Blood Rage - kupiłem w bardzo dobrej cenie z drugiej ręki głównie z uwagi na świetne figurki CMON (zaczynam zabawę w malowanie). Raczej nie będzie z kim zagrać, tym bardziej, że nie ma trybu solo.
Z ciekawości - za ile udało się znaleźć? 🙂
Olesław
Posty: 194
Rejestracja: 06 paź 2021, 13:57
Lokalizacja: Ruda Śląska
Has thanked: 24 times
Been thanked: 8 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Olesław »

rastula pisze: 08 sie 2022, 15:49
Olesław pisze: 08 sie 2022, 15:39
rastula pisze: 08 sie 2022, 15:36
to chyba wtopiłeś bo nic z tego prawdą nie jest :D...
Hmm. Miałem na myśli czas rozgrywki poniżej godziny :D. A jeżeli chodzi o zawartość to może jestem spaczony ostatnimi podejściami do Tainted Grail i Mage Knight :D
przegrać można poniżej godziny, fakt - ale to male pudełko zajmuje sporo miejsca na stole ...ogólnie fajna gra, ale na pewno nie kompaktowa po rozłożeniu i w rozgrywce...
Na razie grałem solo, na dwie postacie w TTS, więc nie będę polemizował. Po fizycznej rozgrywce dam znać jak to wyglądało w praktyce ;) W pełnym składzie to na pewno jest dużo i długo. Nie mówiąc już o pierwszej rozgrywce z przyswajaniem zasad (tutaj to już na bank 2h)...
Olesław
Posty: 194
Rejestracja: 06 paź 2021, 13:57
Lokalizacja: Ruda Śląska
Has thanked: 24 times
Been thanked: 8 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Olesław »

PytonZCatanu pisze: 08 sie 2022, 16:02 Z ciekawości - za ile udało się znaleźć? 🙂
Z przesyłką wyszło koło 190 zł. Wszystko w bardzo dobrym stanie - wersja z 2021 roku.
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Witchma »

Pod wpływem spotkania z alpakami nabyłam Lamaland (na pewno jest w tym jakaś logika). Lubimy wszystko, co tetrisowate, więc gra powinna się przyjąć :)
Awatar użytkownika
Magneton
Posty: 7
Rejestracja: 11 sie 2019, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Magneton »

Myślałem, że półki nie pomieszczą już absolutnie nic, ale odrobina pudełkowego tetrisa i jakimś cudem weszły jeszcze 2 pudła - Court of the Dead i Ruination :mrgreen:
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 721 times
Been thanked: 1078 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: ave.crux »

Magic Maze, bo w końcu udało mi się załapać na promocję w cenie 60zł. Czuję, że będzie dużo śmiechu
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: aspo »

A ja się właśnie poddałem ostatniej promocji w sklepie firmowym Lacerty i wrzuciłem do koszyka Puerto Rico i Patchwork Express (to drugie to bardziej na jakiś prezent).
Nawiasem mówiąc: bardzo mi się w tym sklepie podobają ceny wysyłki. Czemu inne sklepy nie mają takich stawek? aż żałuję, że to mój ostatni zakup u nich.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: japanczyk »

aspo pisze: 12 sie 2022, 11:56 A ja się właśnie poddałem ostatniej promocji w sklepie firmowym Lacerty i wrzuciłem do koszyka Puerto Rico i Patchwork Express (to drugie to bardziej na jakiś prezent).
Nawiasem mówiąc: bardzo mi się w tym sklepie podobają ceny wysyłki. Czemu inne sklepy nie mają takich stawek? aż żałuję, że to mój ostatni zakup u nich.
15 zl za wysyłkę? Co w tym fajnego?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mr_Fisq »

japanczyk pisze: 12 sie 2022, 12:03 15 zl za wysyłkę? Co w tym fajnego?
Od 50PLN jest już 5PLN za paczkomat. Może nie jest rewelacyjnie, ale już całkiem przyzwoicie.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: aspo »

japanczyk pisze: 12 sie 2022, 12:03
aspo pisze: 12 sie 2022, 11:56 A ja się właśnie poddałem ostatniej promocji w sklepie firmowym Lacerty i wrzuciłem do koszyka Puerto Rico i Patchwork Express (to drugie to bardziej na jakiś prezent).
Nawiasem mówiąc: bardzo mi się w tym sklepie podobają ceny wysyłki. Czemu inne sklepy nie mają takich stawek? aż żałuję, że to mój ostatni zakup u nich.
15 zl za wysyłkę? Co w tym fajnego?
https://sklep.lacerta.pl/content/8/koszty-wysylki
Zamówienie powyżej 120 zł (cena standardowej "większej" gry) - wysyłka gratis. Powyżej 50 zł paczkomat za 5zł, kurier za 7. Jak dla mnie jest różnica w porównaniu np. z 3T
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rastula »

bo to był sklep który sprzedawał gry po SCD, więc miał z czego dopłacać do wysyłki :)... teraz to tak dobrze wygląda bo ceny są wyprzedażowe...
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: KOSHI »

Reboot box do Zombicide - była akceptowalna cena za sporo dobrego kontentu
Fort Hendrix + Soldier pack - nowe zombie zawsze na propsie i trochę ciekawych rzeczy w dodatku do dowolnego wykorzystania
Zona - postanowiłem dać grze 2 szansę. Liczę, że dodatek ją podciągnie
Promo karty do Zony - bo za 5 zela to jak za darmo
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Atk »

Nie wiem czy już się wcześniej chwaliłem ale

Wszyscy mają Clash of Cultures mam i ja! Głupia sprawa, że nie wziąłem w pierwszym rzucie. Pokazałem ja przed premierą ekipie, stwierdzili że nie podejdzie, po premierze, jeden z ziomków po przeczytaniu recenzji kupił, gra siadła jak cholera więc kupił ją drugi z ekipy, a ja wróciłem z delegacji i pocałowałem pusta półkę.
Teraz stwierdziłem, że nie ma co czekać!

Poza tym kupiłem na urlop z dzieciakami
Potwory w Tokyo Nie sądziłem, że przy takim festiwalu losowości będę się tak dobrze bawił. TI4 powinno się uczyć, jak się robi gry z kośćmi! W sumie to samo mógłbym napisać przy CoC. Od niego TI4 też mógłby się uczyć 😜

Wyprawa do El Dorado Tyle osób chwaliło więc z w/w powodu dorzuciłem i ta grę do koszyka. Gra siadła o wśród dorosłych i dzieciaków (od 9 lat). Lekka i przyjemna, a za razem trochę rozkminy. Na ostatnim wieczorze z tą gra, wygrały same dzieciaki, a ja z kumplem jakoś specjalnie się nawet nie podkładalismy i dużo nie podpowiadalismy.

Aaaaa jeszcze Decrypto ale tego nie zdążyłem otworzyć nawet 😜
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 297 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Grzdyll »

Atk pisze: 13 sie 2022, 20:03 Aaaaa jeszcze Decrypto ale tego nie zdążyłem otworzyć nawet 😜
Otworzyć zdecydowanie warto, szczególnie w perspektywie 6+ osób (a i więcej też obsłuży).

Żeby nie robić offtopu, ja się z kolei złamałem z okazji wyprzedaży Lacerty, kupując Magic Maze i dorzucając Patchwork Express. Sądząc po gameplayach nie powinienem żałować.
SoAmazinglyBad
Posty: 257
Rejestracja: 14 mar 2017, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 169 times
Been thanked: 44 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: SoAmazinglyBad »

:) ja też się znowu złamałem i takie są efekty:

The King Is dead - lekkie area control z tricktakingiem + fajna okładka - możemy sprawdzić
Pracownia Snów - bo podobały mi się recenzje na forum w temacie + wyprzedaż Lacerty
Ostium - bo chciałem bardziej zaawansowaną grę pojedynkową + wyprzedaż Lacerty
kuba32
Posty: 327
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: kuba32 »

SoAmazinglyBad pisze: 13 sie 2022, 22:54 The King Is dead - lekkie area control z tricktakingiem + fajna okładka - możemy sprawdzić
W tej grze trick-tackingu nie uświadczysz, możliwe że mylisz z jego młodszym bratem - Brian Boru, tego samego twórcy :wink:
SoAmazinglyBad
Posty: 257
Rejestracja: 14 mar 2017, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 169 times
Been thanked: 44 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: SoAmazinglyBad »

Oh to chyba mi się oba zmiksowany tytuły ;)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rastula »

keyforge starter i kartonik talii - nie wiem dlaczego...bo prawie za darmo dawali ;)

hero realms + 2 hero packi - bo to esencjonalny DB ...a star realms mam po angielsku, co trochę synkowi jeszcze przeszkadza ...poza tym był kupon na shopee

war chest - bo to sprytny abstrakt i bag building z dużą zmiennością między partiami...no i shopee kupon ;)
Morgon
Posty: 620
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 56 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Morgon »

Blood Rage - bo nigdy nie grałem, a poza Chaosem to druga najlepsza gra Langa.
Kemet Blood and Sand - kilka razy interesowałem się kemetem na przestrzeni lat, a to nie było podstawki, a to nie było dodatku, odpuściłem. Ostatnio Rebel miał nowe wydanie więc wziąłem bo cena wychodziła taka jak za starego z dodatkiem albo nawet taniej, zależy gdzie spojrzeć.
Clash of cultures edycja monumentalna - zainteresowałem się bo dodruk akurat, obejrzałem kilka filmików na YT i musiałem wziąć bo uwielbiam gry cywillizacyjne i długo nie mogłem znaleźć godnej konkurencji dla Poprzez Wieki.
Cthulhu death may die + dodatki - znajomi przynieśli i tak mi siadło jak zombicide mi nie siadł. Skalowanie super, nie trzeba obsługiwać 6 bohaterów itd. Takiej lekkiej turlanki nie miałem w kolekcji, do tego fajne figurki, będzie co malować.
Kapel
Posty: 51
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:49
Has thanked: 40 times
Been thanked: 38 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Kapel »

Morgon pisze: 14 sie 2022, 17:36 Blood Rage - bo nigdy nie grałem, a poza Chaosem to druga najlepsza gra Langa.
Skoro nigdy nie grałeś, to skąd wiesz? :P
Morgon
Posty: 620
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 56 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Morgon »

Kapel pisze: 14 sie 2022, 19:09
Morgon pisze: 14 sie 2022, 17:36 Blood Rage - bo nigdy nie grałem, a poza Chaosem to druga najlepsza gra Langa.
Skoro nigdy nie grałeś, to skąd wiesz? :P
Miałem na myśli wg bgg.
ODPOWIEDZ