Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4529
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1683 times
Been thanked: 2117 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: PytonZCatanu »

Morgon pisze: 14 sie 2022, 19:12
Kapel pisze: 14 sie 2022, 19:09
Morgon pisze: 14 sie 2022, 17:36 Blood Rage - bo nigdy nie grałem, a poza Chaosem to druga najlepsza gra Langa.
Skoro nigdy nie grałeś, to skąd wiesz? :P
Miałem na myśli wg bgg.
Z pamięci rzucam, że zarówno Blood Rage jak i Rising Sun są wyżej na Bgg od Chaosu 😉
Morgon
Posty: 623
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 30 times
Been thanked: 56 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Morgon »

PytonZCatanu pisze: 14 sie 2022, 19:21
Morgon pisze: 14 sie 2022, 19:12
Kapel pisze: 14 sie 2022, 19:09

Skoro nigdy nie grałeś, to skąd wiesz? :P
Miałem na myśli wg bgg.
Z pamięci rzucam, że zarówno Blood Rage jak i Rising Sun są wyżej na Bgg od Chaosu 😉
Czekałem aż ktoś się zorientuje 😉 To prawda. Jednak ja wychowałem się na Warhammerze i dla mnie Chaos jest najlepszą area control Langa. I nic tego nie zmieni chyba że Lang zaprojektuje coś znowu na licencji Młotka.
dave8
Posty: 746
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 71 times
Been thanked: 93 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: dave8 »

Kawerne bo żona chciała. Zagrałem raz i dokupiłem jeszcze dodatek bo nakład się kończy.
Awatar użytkownika
czarny kapelusz
Posty: 166
Rejestracja: 20 wrz 2017, 23:19
Has thanked: 70 times
Been thanked: 74 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: czarny kapelusz »

Pory Roku + dodatki
Od zawsze chciałem w to zagrać ale jakoś nie było okazji. Udało się ostatnio pyknąć partyjkę u znajomych i wracając do domu znów usłyszałem od żony zarzut, że my takich przyjemnych i prostszych gier nie mamy tylko jakies same kobyły (zarzut nieprawdziwy 8) )... No to już mamy :D
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4107
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2562 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Gizmoo »

Magneton pisze: 10 sie 2022, 20:32 Ruination :mrgreen:
Wszyscy mają Mambę, mam i ja! :D A kupiłem, bo... Lubię dudes on the map. Zakup trochę w ciemno, bo jeszcze nie grałem, ale mechanicznie wygląda przynajmniej solidnie. Egzemplarz był pomalowany w 70% więc też okazja, bo jak podpasuje, to nie będę musiał wydawać milionów monet na malowanie. Tylko jak podpasuje, to pewnie trzeba będzie kupić kickstarterowy dodatek. Kto chętny na zamówienie z Matagota? :lol: Ustawiłem się w przyszłym tygodniu na rozgrywkę, więc zweryfikuję, czy wchodzę w to na maksa.
czarny kapelusz pisze: 18 sie 2022, 13:46 Pory Roku + dodatki
Raczej nie będziesz żałował. Też kupiłem taki zestaw w zeszłym miesiącu i aktualnie to moja "Gra Miesiąca" i raczej nie ulegnie to zmianie, bo nic w sierpniu nie ma szans na detronizację króla. Wbrew pozorom nie jest to taka leciutka gra, jakby się wydawało po ilustracjach. :wink:
Kal-El83
Posty: 1143
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 127 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Kal-El83 »

Ark nova
Bo jakimś cudem udało sie trafić dziś za 209 nówkę ze sklepu. Mix mechanik wydaje się trafiać w moje gusta. Dodatkowo będę mogł poznać mechanikę z torem i siłą kart :)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 628
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Michito »

Pax Renaissance 2 edition

Bo nigdy nie grałem w żadnego Paxa a kiedy tu na forum zapytałem o grę ze skondensowaną mechaniką, to była to jedna z propozycji. Bo poleca ją jeden z forumowych recenzentów, który ponoć nie zna się na grach. Bo była promocja na uszkodzony egzemplarz w planszomanii.

Szarlatani z Pasikurowic, Szarlatani z Pasikurowic: Szeptuchy, Szarlatani z Pasikurowic: Znachorzy

Bo po Cubitos chciałem mieć drugą grę PYL w kolekcji. Bo jak już kompletować to na całego. Bo wysokie miejsce na BGG. Bo mam nadzieję, że to gierka do wyciągnięcia do gry z osobami, które nie grają na codzień. Bo sprzedałem inne gry.

Tzolkin + Tzolkin: Plemiona i Przepowiednie

Bo nawet Piotr z PoGraMy polecił. Bo szukałem oryginalnej mechaniki. Bo to klasyk. Bo nie trzeba koszulkować kart :)

Żelazna Kurtyna

Bo z powiększeniem rodziny powiększam wybór szybkich dwuosobówek.

Prezencik

Bo szukałem imprezówki w stylu 6 bierze. Bo aleplanszówki miało spoko cenę i dostawę za złotówkę. Bo zajmuje mało miejsca.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: karawanken »

Botanik. Bo od kiedy wyglądem z żoną militarnie w 7 cudów - Pojedynek nie chce ze mną grać. A potrzebowałem kojenje gry dwuosobowej aby z nią przegrywać.
feniks_ciapek
Posty: 2296
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1600 times
Been thanked: 936 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: feniks_ciapek »

Guild of Merchant Explorers - bo słyszałem, że jest trochę sympatycznego kombinowania przestrzennego, co lubię. Potwierdzam, trochę jest, chociaż na jakąś większą rozkminę nie należy się nastawiać.

Nowe mapy do Kartografów - Frozen Expanse i Kethra's Steppes. Lubię tę "wykreślankę" i chciałem zobaczyć, co tam nowego i ciekawego. Jest ok.

Sokół - dodatek do Zamku. Zamek lubi moja druga połówka, a mnie samego trochę nudzi, więc mam nadzieję, że dodatek trochę odświeży tę pozycję.
Ostatnio zmieniony 20 sie 2022, 10:13 przez feniks_ciapek, łącznie zmieniany 1 raz.
minimati
Posty: 130
Rejestracja: 07 cze 2021, 04:32
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 52 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: minimati »

Dale of Merchants, bo brakowało mi do darmowej wysyłki, a chciałem sprawdzić, gdyż uwielbiam gry z mechaniką deckbuildingu. Po pierwszej rozgrywce wniosek jest taki, że mogłem za tę wysyłkę zapłacić.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5238
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1077 times
Been thanked: 1688 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

Spartakus Krew i zdrada bo mam wreszcie ekipe 4 graczy którzy nie boja sie wbijac noza w plecy.

Blackout Honkong- bo pozniej nie bedzie a jak bedzie to mnie nie bedzie stac.

PuertoRico bo lubimy takie eurasy.

Grajeczka bo ostatnio gram głownie ze swoimi dzieciakami.

Pędzelek do malowania figórek na próbę ktorego nie moge znalezc w kartonie z zamówieniem.

Pakiety KeyForge w ktorego jeszcze nie zagralem ale w tej cenie moje Januszowe serce nie potrafilo odpuscic. 4pln na talie......

Piekniusie nowe kości do mojej Diory. Nareszcie jest ładnie.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4710
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1233 times
Been thanked: 1452 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mr_Fisq »

Cubitos - potrzebowałem odmiany od Szarlatanów. Gra jest zaskakująco podobna, co pomaga w tłumaczeniu, ale na tyle różna że nie mam poczucia odgrzewanego kotleta. Jedyne co boli to cena (zwłaszcza po doliczeniu GeekBoxów które zauważalnie usprawniły setup, a przy tym dobrze komponują się w pudełku z resztą elementów - dzięki warlock!).
Sprzedam: Majowe obniżki: Root, Cykle Arkham, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2758
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 327 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Yuri »

Domek do grania - jak uwielbiam swoją gralnię przydomową tak jednak co dedykowany ku temu domek, to domek. Dzisiaj zaczęły się prace nad moim chyba najambitniejszym projektem, tj, 6os domek 35m2 + 35m2 + 30m2 tarasu i w przyszłości 30m2 zadaszenia nad tarasem, które będzie jednocześnie balkonem.
Spoiler:
Chałupinka leży na terenie Parku Krajobrazowego, a w środku stół dedykowany do gier, fura pomalowanego ameritrashu i przepiękny widok z tarasu, by można się zrelaksować pomiędzy partyjkami przy szklaneczce czegoś dobrego. Taki widok z tarasu w zestawie:
Spoiler:
Spoiler:
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Dazir »

Iron helm
Gate
The night zombie survival game

Obie na pnp arcade. Niby była wyprz na gate, ale koszt wysyłki mnie zabił.
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Witchma »

Zaginiona Wyspa Arnak - bo była w niskiej cenie na Amazonie, a kupiłam stolik, na którym powinna się zmieścić.
Olesław
Posty: 195
Rejestracja: 06 paź 2021, 13:57
Lokalizacja: Ruda Śląska
Has thanked: 24 times
Been thanked: 8 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Olesław »

rastula pisze: 08 sie 2022, 15:49
Olesław pisze: 08 sie 2022, 15:39
rastula pisze: 08 sie 2022, 15:36
to chyba wtopiłeś bo nic z tego prawdą nie jest :D...
Hmm. Miałem na myśli czas rozgrywki poniżej godziny :D. A jeżeli chodzi o zawartość to może jestem spaczony ostatnimi podejściami do Tainted Grail i Mage Knight :D
przegrać można poniżej godziny, fakt - ale to male pudełko zajmuje sporo miejsca na stole ...ogólnie fajna gra, ale na pewno nie kompaktowa po rozłożeniu i w rozgrywce...
W końcu zagrałem już na stole i masz absolutną rację jeżeli chodzi o czas rozgrywki. Nie ma szans na rozegranie pełnej partii poniżej godziny. Zeszło 2h mimo, że szło całkiem sprawnie (kilka razy zajrzałem jeszcze do zasad). Nie wiem skąd na pudełku i bgg czas rozgrywki 30-60 min (chyba, że per postać). 1,5h to minimum.
Natomiast jeżeli chodzi o setup do dalej uważam, że jest całkiem szybko - max 5 minut i wszystko było już gotowe do rozgrywki.
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 456 times
Been thanked: 307 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: vikingowa »

CO2: Second Chance - bo Lacerda
On Mars - bo Lacerda
Vinhos - bo Lacerda :D

W końcu będę mieć wszystkie perełki od tego geniusza... najlepsze gry euro ever!
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5238
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1077 times
Been thanked: 1688 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

vikingowa pisze: 22 sie 2022, 14:07 CO2: Second Chance - bo Lacerda
On Mars - bo Lacerda
Vinhos - bo Lacerda :D

W końcu będę mieć wszystkie perełki od tego geniusza... najlepsze gry euro ever!
Bałbym się z Tobą grać.... :mrgreen:
kamiya
Posty: 119
Rejestracja: 06 lip 2006, 12:03
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 55 times
Been thanked: 35 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: kamiya »

BOLLO pisze: 22 sie 2022, 14:08
vikingowa pisze: 22 sie 2022, 14:07 CO2: Second Chance - bo Lacerda
On Mars - bo Lacerda
Vinhos - bo Lacerda :D

W końcu będę mieć wszystkie perełki od tego geniusza... najlepsze gry euro ever!
Bałbym się z Tobą grać.... :mrgreen:
Lepiej pomyśl o zagraniu w jakąś grę Lacerdy. Ja jestem gotów spróbować. 😁
> Kamiya <

"Jestem starszy niż Google"
Atk
Posty: 1400
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 496 times
Been thanked: 286 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Atk »

Yuri pisze: 20 sie 2022, 19:21 Domek do grania - jak uwielbiam swoją gralnię przydomową tak jednak co dedykowany ku temu domek, to domek. Dzisiaj zaczęły się prace nad moim chyba najambitniejszym projektem, tj, 6os domek 35m2 + 35m2 + 30m2 tarasu i w przyszłości 30m2 zadaszenia nad tarasem, które będzie jednocześnie balkonem.
Spoiler:
Chałupinka leży na terenie Parku Krajobrazowego, a w środku stół dedykowany do gier, fura pomalowanego ameritrashu i przepiękny widok z tarasu, by można się zrelaksować pomiędzy partyjkami przy szklaneczce czegoś dobrego. Taki widok z tarasu w zestawie:
Spoiler:
Spoiler:
Jak zostać twoim towarzyszem do grania? 😄
Meeega! Powodzenia! Ja mam w planie po prostu kupić/zbudować dom z możliwością adaptacji wyższego strychu ale w sumie domek gościnny jaki gralnia nie jest głupim pomysłem!
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2758
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 327 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Yuri »

Poczekajmy, aż uda się zakończyć temat to pewnie coś da się zrobić w tym zakresie :) Mam przeróżne pomysły :)

Choć moja kolekcja jest w zasadzie zamknięta to ostatnio szarpnąłem się na zakup:
GATE
GATES
GATES Game Mat

... obniżka na Crowd Sale o 40% i fakt, że często w podróż nie mogę wiele zabrać, a gra mieści się w dwóch pudełkach na landrynki, zrobiły swoje :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Mark442
Posty: 86
Rejestracja: 25 wrz 2019, 11:11
Has thanked: 248 times
Been thanked: 63 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mark442 »

...
- Catan: Pojedynek (75 zł), bo koniec nakładu i ceny poszybowały nawet do 380 zł (prywatna oferta), a tak w ogóle do gry z wnukami i na wprowadzenie nowych graczy w świat gier bez prądu... :D
- Puerto Rico (karciane) (65 zł), bo chyba wszystko jw.
- Clash of Cultures, bo to wina Gambita :D i okazja w Smyku (392 zł z dostawą) i w końcu warto to mieć na półce obok TTA
- Tyrants of the Underdark, bo tanio w Gandalfie i w Grach bez Prądu (134,41-139,95 zł) i ponoć gra nie będzie wznawiana i dodruku nie będzie, a większość YT-berów piała z zachwytu nad grą i... Ale nam nic nie urwało; ot zwykły deckbuilding ze zwykłym worker placementem. Póki co zostanie i będzie do gry z wnukami i może raz kiedyś, jak znajomi będą prosić lub sami do wody rozmownej, z braku innych propozycji gier... Ostatecznie poczekamy na Januszowy wzrost cen i gra pójdzie do sprzedaży. Komponenty, żetony) i ich jakość i jakość kart faktycznie pod zdechłym Azorem.

PS. W Meplu pojawiły się ponownie wszystkie kolory dodatków zastępujących fatalnej jakości żetony do Tyrants`ów...
Mark
___________________________
Patchwork to nie moja bajka !!
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5238
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1077 times
Been thanked: 1688 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

kamiya pisze: 22 sie 2022, 19:54
BOLLO pisze: 22 sie 2022, 14:08
vikingowa pisze: 22 sie 2022, 14:07 CO2: Second Chance - bo Lacerda
On Mars - bo Lacerda
Vinhos - bo Lacerda :D

W końcu będę mieć wszystkie perełki od tego geniusza... najlepsze gry euro ever!
Bałbym się z Tobą grać.... :mrgreen:
Lepiej pomyśl o zagraniu w jakąś grę Lacerdy. Ja jestem gotów spróbować. 😁
A co zamówiłeś coś? Czy raczej mam coś na półce o czym nie wiem że mam? A może chodzi ci o Vinhos ale w formie degustacji w lokaliku?

I pamiętaj że mój próg przy Shipyardzie sięgał zenitu a do Lacerdy to jeszcze ho ho ho.... :mrgreen:
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 242
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: dawciu »

Mr_Fisq pisze: 20 sie 2022, 10:34 Cubitos - potrzebowałem odmiany od Szarlatanów. Gra jest zaskakująco podobna, co pomaga w tłumaczeniu, ale na tyle różna że nie mam poczucia odgrzewanego kotleta. Jedyne co boli to cena (zwłaszcza po doliczeniu GeekBoxów które zauważalnie usprawniły setup, a przy tym dobrze komponują się w pudełku z resztą elementów - dzięki warlock!).
O jakich geekboxach mówisz? Jest jakieś customowe rozwiązanie? Bo te kartonikowe pudełeczka to moim zdaniem tragiczny pamysł
Awatar użytkownika
nimsarn
Posty: 309
Rejestracja: 04 lis 2005, 16:54
Lokalizacja: Z buszu! W centrum Zielonej Góry
Has thanked: 509 times
Been thanked: 176 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: nimsarn »

Ostatnio kupiłem /kupiła mi żonka... tzn. Dostałem na rocznicę 8)
World of Warcraft: Wrath of the Lich King
Pierwszy Pandemic w rodzinie i to całkiem przyjemny... :D Może i nie najlepszy ale zawsze pierwszy :P
ODPOWIEDZ