Wyprawa do Newdale - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
NestorZolo
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2019, 08:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 507 times
Been thanked: 123 times

Wyprawa do Newdale - pytania i wątpliwości

Post autor: NestorZolo »

Chyba jest błąd w instrukcji :

Str 14 przy opisie żetonów premii.

Czwarty rząd, trzecia kolumna - Żeton przedstawia odrzucenie 2 kart prezentujących bawełne, a w instrukcji stoi, żeby odrzucić dwa znaczniki bawełny.

Przykładowo, trzeci rząd, pierwsza kolumna - żeton ma ikony kart z drewnem i instrukcja mówi, żeby odrzucić karty. Pozostałe żetony, gdy instrukcja mówi o odrzuceniu znaczników, mają ikonki surowców w kole zębatym.

Dopiero studiuje tą instrukcję i być może ja czegoś nie rozumiem. Ponadto jest to bardziej chochlik. Przypuszczam, że podczas gry każdy będzie postępował zgodnie z żetonem, a nie zgodnie z instrukcją dotyczącą tego żetonu.
1.GWT, 2.BrassB, 3.Madeira, 4.Wildcatters, 5.ProjektGaja, 6.Skymines, 7.KlanyKaledonii, 8.Yokohama, 9.Endeavor, 10.Tyrrants, 11.Hansa, 12.A&K
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1727
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 113 times
Been thanked: 85 times

Re: Wyprawa do newdale

Post autor: Tomzaq »

Chochlik. Odrzuca się karty - zgodnie z żetonem.
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
NestorZolo
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2019, 08:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 507 times
Been thanked: 123 times

Re: Wyprawa do Newdale - pytania i wątpliwości

Post autor: NestorZolo »

Zagraliśmy wczoraj ósmy rozdział i mam pytanko do posiadaczy angielskiej wersji. Polska instrukcja mówi, że zatrudniając kuka nie stawiamy domku na planszy. Czy aby na pewno chodzi TYLKO o kuka? Logiczne by było, że każdego marynarza zatrudnianego z tawerny.
1.GWT, 2.BrassB, 3.Madeira, 4.Wildcatters, 5.ProjektGaja, 6.Skymines, 7.KlanyKaledonii, 8.Yokohama, 9.Endeavor, 10.Tyrrants, 11.Hansa, 12.A&K
Awatar użytkownika
skibo
Posty: 100
Rejestracja: 18 paź 2021, 12:37
Has thanked: 59 times
Been thanked: 21 times

Re: Wyprawa do Newdale - pytania i wątpliwości

Post autor: skibo »

Czołem załoga , studiuje instrukcję i mam zapytanie odnośnie łańcucha produkcji bo nie mogę rozkminić czy wykonuje się ja tylko raz czy wielokrotnie.

Wybieram akcje znacznika nr 1,2 .
Znacznik nr 1 dokładam do konkretnej karty np farma ( po środku jest zębatka z krową)

Znacznik nr 2 ładuje na planszy akcji np budowanie.

Dodatkowo posiadam kartę w produkcji z rzeźnią ( po środku jest zębatka z mięsem, a obok łańcuch produkcji z zębatka z krową) na której nie umieściłem znacznika .

I teraz w akcji zdejmowania znacznika nr 1 udało mi się wyprodukować 3 krowy :) jak działa teraz prawidłowo łańcuch produkcji?

Tzn czy w tej samej akcji mogę odrzucić np karty z ręki żeby dołożyć kolejne znaczniki do karty zębatki z krową , aby było więcej monet. (Wg ikon łańcucha)?

Czy dalej w tej samej akcji mogę dodatkowo przerzucić towary z zębatki z krową na kartę rzeźni ze skórą? Pomimo ze nie ma tam znacznika ?

Czy akcję łańcucha wykonuje się tylko raz dla każdej karty osobno , ale konkretnie ze znacznikiem ?

Myśle , że dobrze zilustrowałem :)

Dzięki za odpowiedź
Eldaril
Posty: 58
Rejestracja: 13 sty 2020, 08:22
Has thanked: 18 times
Been thanked: 50 times

Re: Wyprawa do Newdale - pytania i wątpliwości

Post autor: Eldaril »

Łańcuch wykonujesz tylko dla tych kart, na których masz znacznik (poza ostatnią produkcją na koniec gry).
W Twoim przykładzie na rzeźni nie masz znacznika, nie produkujesz tam, nie możesz przeprowadzić łańcucha.
Awatar użytkownika
skibo
Posty: 100
Rejestracja: 18 paź 2021, 12:37
Has thanked: 59 times
Been thanked: 21 times

Re: Wyprawa do Newdale - pytania i wątpliwości

Post autor: skibo »

Czyli gdybym miał znacznik na dwóch kartach to na pierwszej mógłbym wymienić dodatkowo karty na dobra i przenieść je na na druga lepsza kartę ze znacznikiem, tak ?
Eldaril
Posty: 58
Rejestracja: 13 sty 2020, 08:22
Has thanked: 18 times
Been thanked: 50 times

Re: Wyprawa do Newdale - pytania i wątpliwości

Post autor: Eldaril »

Jeżeli dobrze zrozumiałem, to wtedy to będą dwa łańcuchy.
Najpierw jeden łańcuch (niech będą te krowy). Żeby zrobić łańcuch płacisz kartami z ręki i dostajesz +1 surowiec.
Drugi łańcuch, rzeźnia. Płacisz krowami i też dostajesz +1.
Oczywiście musisz mieć na każdej tej produkcji znacznik.
Poza tym łańcuch możesz przeprowadzić nawet jeśli nie wykonasz produkcji. Np. w sytuacji gdy masz znacznik, ale dałeś na mocniejszej opcji i brakło asystentów. Nie wyprodukujesz standardowo, ale i tak możesz wykonać akcję łańcucha.
Awatar użytkownika
skibo
Posty: 100
Rejestracja: 18 paź 2021, 12:37
Has thanked: 59 times
Been thanked: 21 times

Re: Wyprawa do Newdale - pytania i wątpliwości

Post autor: skibo »

Ok chyba klarownie wytłumaczone :)

Dzięki ;)
ODPOWIEDZ