Najlepsza gra z serii gier Tiny Epic

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.

Która gra z serii Tiny Epic jest według Ciebie najlepsza?

Tiny Epic Dungeons
14
31%
Tiny Epic Pirates
0
Brak głosów
Tiny Epic Dinosaurs
2
4%
Tiny Epic Tactics
1
2%
Tiny Epic Mechs
3
7%
Tiny Epic Zombies
3
7%
Tiny Epic Quest
2
4%
Tiny Epic Western
3
7%
Tiny Epic Galaxies
11
24%
Tiny Epic Defenders
3
7%
Tiny Epic Kingdoms
3
7%
 
Liczba głosów: 45

antonio3333
Posty: 726
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 43 times
Been thanked: 72 times

Najlepsza gra z serii gier Tiny Epic

Post autor: antonio3333 »

Hej,
tak jak w temacie. Jaka jest według Ciebie najlepsza gra z serii Tiny Epic? Oddaj głos i jeśli chcesz to napisz kilka słów dlaczego właśnie ta część uderzyła w Twoje serducho najbardziej :) Jeśli chcecie możecie również opisać, o ile mieliście styczność, dodatki do wymienionych, bo o dziwo takowe istnieją :D
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Najlepsza gra z serii gier Tiny Epic

Post autor: trixon »

Miałem styczność z trzema tytułami i żaden nie skradł mojego serca:
Tiny epic zombies - ograne raz. Jakoś płytka da gra mi się wydała. W dodatku kooperacja, za którą nie przepadam.
Tiny epic quest - kupiłem oczami, bo gra wizualnie bardzo mi się podobała. Mechanicznie średnia. Dużo losowości, której nie lubię.
Tiny epic mechs - skusiłem się na wersję KS. Zagrałem raz na 2 osoby. W 2 osoby średnia pozycja. Mam wrażenie, że w więcej osób grało by się lepiej. Na więcej jednak nie zagrałem, bo w takim gronie na stół zazwyczaj trafiały troszkę cięższe tytuły.

Po trzech średnich odczuciach z rozgrywki, na razie kolejne gry z serii sobie odpuściłem.

Moje opinie są często po 1-2 rozgrywkach, więc może czegoś nie dostrzegłem w tych grach. Z tej trójki mimo wszystko chyba najbardziej poleciłbym Questa.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Najlepsza gra z serii gier Tiny Epic

Post autor: BOLLO »

Niestety ale nie będę w stanie wpisać się w ankietę bo grałem (sporo) jedynie w 2 tytuły:

Małe Epickie Królestwa- niby to 4x ale gra nie dawała mi tego co oczekiwałem po niej. Fajne były urozmaicone rasy i pomysł sam w sobie też ok ale to takie okrojone 4x że nie było tutaj mowy o "podbojach". Przechodzenie między kolacjami koślawe jak dla mnie. Bitwy bardzo przewidywalne ile da gracz surowców. Za mało zmiennych i mało strategii w tej grze. Po ograniu większością raz szybko sprzedałem.

Małe Epickie Mechy- Wcale nie takie małe bo na 4 graczy zajmuje to trochę stołu. Gra jak najbardziej spełnia moje oczekiwania co do serii TE. Jest sporo strategii jest analizowanie ruchów przeciwnika i planowanie. Gra najlepiej działa na 3graczy. Na 2 dosyć przewidywalna a na 4 za długa. Bardzo fajnie wygląda planowanie akcji no i te bronie mechy i grafiki. Dla mnie gra bardzo dobra i godna polecenia. Nie jest trywialna i naprawdę to skondensowany skirmish w pudełku Tiny.

Mam jeszcze w zasobach TE Podziemia ale czekam na poprawione kafle od Galkty. Ta seria jest bardzo wychwalana ale też podobno nie za prosta i nie intuicyjna wiec troszkę się obawiam czy z żółtodziobami do pogrania.

Bardzo pochlebne opinie zbiera natomiast seria Galaxy która będize wydana przez galaktę jeszcze w tym roku. Przyjrzę się jej bliżej tuż przed premierą czy warto.

Ja natomiast najbardziej jestem ciekaw wercji TE Pirates i Tactis.

Poniżej zestawienie wszystkich może komuś się przyda.

https://www.youtube.com/watch?v=q8Ka7oJ3H1o
gogovsky
Posty: 2271
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 473 times
Been thanked: 518 times

Re: Najlepsza gra z serii gier Tiny Epic

Post autor: gogovsky »

Grałem w 4 tytuły i brakuje odpowiedzi Tiny Epic Crap. Niestety Epic tylko z nazwy ta seria ma.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1675
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 371 times
Kontakt:

Re: Najlepsza gra z serii gier Tiny Epic

Post autor: nidhog »

gogovsky pisze: 30 sie 2022, 09:10 Grałem w 4 tytuły i brakuje odpowiedzi Tiny Epic Crap. Niestety Epic tylko z nazwy ta seria ma.
To temat, która najlepsza, a nie czy seria Ci się podoba. Wszystko też zależy, na które trafiłeś, bo są lepsze i gorsze. Ale zdecydowanie ceapwm bym ich nie nazwał :)
Moje zbiórki - szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
ODPOWIEDZ