gra z dodatkiem dla 2,3,4 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
agt
Posty: 1185
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 635 times
Been thanked: 322 times

Re: gra z dodatkiem dla 2,3,4 osób

Post autor: agt »

Od Carcassonne podobno lepsza jest Wyspa Skye. Tylko, że poziom trudności bgg to 2,25. Są dodatki.

Zobacz jeszcze Niezwykłe ogrody.

I Park niedźwiedzi. Poziom poniżej 2, jest dodatek zwiększający trudność. 2-4 graczy. Tylko że ludzie piszą, że najlepszy na 4.

I zobacz Wyprawę do El Dorado. Ma trudność poniżej 2. Zasady nietrudno wytłumaczyć. Gra podstawowa zawiera warianty o różnym poziomie trudności. A jeśli będzie za mało, to są też dodatki. To naprawdę dobra gra :)

Te 2 ostatnie gry niewiele mają wspólnego ze Sporem o Bór, ale są fajne na początek. :)

I Takenoko jeszcze. Jest i dodatek :)

I też ponawiam pomysł na Splendor.

Gdybym miała wybrać z nich jedno na wciąganie w planszówki to brałabym El Dorado.

Jeśli jednak ważne by układało się zestawy kart to zobacz CV. No i te Niezwykłe ogrody. I Fasolki (tylko razem z rozszerzeniem, bo pozwala m.in. grać na 2 osoby).
agt
Posty: 1185
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 635 times
Been thanked: 322 times

Re: gra z dodatkiem dla 2,3,4 osób

Post autor: agt »

Izaa1 pisze: 04 wrz 2022, 16:32 czy warto kupić |Big Box Carcassonne? Czy może edycje jubileuszową i dwa pierwsze dodatki?:D
Nie wiem czy warto kupować Big Box w ciemno, jak nie wiadomo czy się sprawdzi. Zresztą cokolwiek - lepiej najpierw sprawdzić podstawkę, a jak siądzie to dokupić dodatki gdy będą potrzebne.

Jeśli masz możliwość to warto najpierw wypożyczyć np. z biblioteki czy jakiejś odpłatnej wypożyczalni.
Izaa1
Posty: 80
Rejestracja: 10 sty 2022, 23:01
Has thanked: 45 times
Been thanked: 1 time

Re: gra z dodatkiem dla 2,3,4 osób

Post autor: Izaa1 »

Zastanawiam się czy nie kupić czegoś trochę trudniejszego tzn. powyżej 2.1 na BGG i jakąś łatwiejszą grę z tych proponowanych. Wymagania dla tych bardziej skomplikowanych takie same czyli chcę żeby miały
dodatki o większym poziomie trudności. Chcę podjąć decyzję do końca tygodnia. Proszę o pomoc. :)
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1482
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 723 times

Re: gra z dodatkiem dla 2,3,4 osób

Post autor: arturmarek »

Izaa1 pisze: 15 wrz 2022, 14:53 Zastanawiam się czy nie kupić czegoś trochę trudniejszego tzn. powyżej 2.1 na BGG i jakąś łatwiejszą grę z tych proponowanych. Wymagania dla tych bardziej skomplikowanych takie same czyli chcę żeby miały
dodatki o większym poziomie trudności. Chcę podjąć decyzję do końca tygodnia. Proszę o pomoc. :)
Zdecydowanie Terraformacja Marsa
Izaa1
Posty: 80
Rejestracja: 10 sty 2022, 23:01
Has thanked: 45 times
Been thanked: 1 time

Re: gra z dodatkiem dla 2,3,4 osób

Post autor: Izaa1 »

na pewno ta trudniejsza propozycja musi mieć trudność poniżej 3 na BGG jak nie poniżej 2.5 mniej więcej :D
agt
Posty: 1185
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 635 times
Been thanked: 322 times

Re: gra z dodatkiem dla 2,3,4 osób

Post autor: agt »

Izaa1 pisze: 15 wrz 2022, 14:53 Zastanawiam się czy nie kupić czegoś trochę trudniejszego tzn. powyżej 2.1 na BGG i jakąś łatwiejszą grę z tych proponowanych. Wymagania dla tych bardziej skomplikowanych takie same czyli chcę żeby miały
dodatki o większym poziomie trudności. Chcę podjąć decyzję do końca tygodnia. Proszę o pomoc. :)
Izaa1 pisze: 15 wrz 2022, 15:13 na pewno ta trudniejsza propozycja musi mieć trudność poniżej 3 na BGG jak nie poniżej 2.5 mniej więcej :D
Dominion
Na skrzydłach

Napiszę: Zaginiona Wyspa Arnak. Jednak zastrzegam, że może być za trudna. :)
agt pisze: 05 wrz 2022, 00:45 Od Carcassonne podobno lepsza jest Wyspa Skye. Tylko, że poziom trudności bgg to 2,25. Są dodatki
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2022, 00:07 przez agt, łącznie zmieniany 1 raz.
Izaa1
Posty: 80
Rejestracja: 10 sty 2022, 23:01
Has thanked: 45 times
Been thanked: 1 time

Re: gra z dodatkiem dla 2,3,4 osób

Post autor: Izaa1 »

Ktoś jeszcze ma jakieś propozycje? :)
Izaa1
Posty: 80
Rejestracja: 10 sty 2022, 23:01
Has thanked: 45 times
Been thanked: 1 time

Re: gra z dodatkiem dla 2,3,4 osób

Post autor: Izaa1 »

Kupiłam tą wersję Carcassonne czy będzie można ją łączyć z jakimiś dodatkami tak jak w starszej wersji podstawki? Czy lepiej było kupić starszą wersję bo do niej będą dodatki?
https://www.empik.com/bard-carcassonne- ... ,zabawki-p
:D
Izaa1
Posty: 80
Rejestracja: 10 sty 2022, 23:01
Has thanked: 45 times
Been thanked: 1 time

Re: gra z dodatkiem dla 2,3,4 osób

Post autor: Izaa1 »

Jaka jest różnica pomiędzy ta co kupiłam a ta wersją
https://inny-wymiar.pl/pl/p/Carcassonne ... r4QAvD_BwE
Izaa1
Posty: 80
Rejestracja: 10 sty 2022, 23:01
Has thanked: 45 times
Been thanked: 1 time

Re: gra z dodatkiem dla 2,3,4 osób

Post autor: Izaa1 »

agt
Posty: 1185
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 635 times
Been thanked: 322 times

Re: gra z dodatkiem dla 2,3,4 osób

Post autor: agt »

Izaa1 pisze: 20 wrz 2022, 13:23 czym się różni ta wersja https://www.empik.com/bard-carcassonne- ... ,zabawki-p od tej https://inny-wymiar.pl/pl/p/Carcassonne ... r4QAvD_BwE
Najłatwiej byłoby pewnie dowiedzieć się w wątku o Carcassonne. Zapewne taki na forum jest.
Nie mam Carcassonne, a drugiej edycji nigdy nie widziałam. Ale poświęciłam 2 minuty na skorzystanie z wyszukiwarki internetowej i znalazłam to:
https://www.wykop.pl/wpis/14573205/czym ... od-pierws/

Nie wiem czy to prawda, nie mam jak zweryfikować. Piszę o tym by pokazać możliwości działania i zdobywania informacji.

Skoro zadajesz pytanie po raz kolejny i nikt nie odpowiada to może lepiej poszukać gdzie indziej?
A jeśli ta odpowiedź jest do wyszukania w internetach, to najlepiej, żeby kto jej szukał? :)

Powodzenia! :)
ODPOWIEDZ