Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 975
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 683 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Bart Henry »

Na litość boską! Kaczmar, Wojennik, i cała reszta, przestańcie atakował Piotrka!!! Odłóżcie swe kije!
Spoiler:
Miszon
Posty: 2531
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 500 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Miszon »

Tu zaszło stanowczo coś bardzo niedobrego na poziomie komunikacyjnym... Nie wiem, lepiej było się przespać, walnąć browara przed snem i rano przeczytać jeszcze raz i zobaczyć, że tam wcale nie ma tego, czego tam nie ma? :roll:
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 950
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 202 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Losiek »

Bart Henry pisze: 13 paź 2022, 18:49 Na litość boską! Kaczmar, Wojennik, i cała reszta, przestańcie atakował Piotrka!!! Odłóżcie swe kije!
Spoiler:
Nie rozumiem. Ale nie można zrujnować czegoś czego się nie ma.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: eveni »

Zaraz poza Gambitem Piotrek skłóci się ze wszystkimi recentzentami.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 950
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 202 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Losiek »

To jest klasyczny przykład megalomanii. Ja bardzo szybko odsubowałem Trolla, swoją drogą bardzo trafny nick ;)
Darkstorm
Posty: 866
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 139 times
Been thanked: 217 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Darkstorm »

Tak sobie na szybko sprawdziłem.
Kaczmar prowadzi kanał 8 lat. Wojennik 5 lat. No, faktycznie totalny brak doświadczenia.

W moich oczach Piotrek niestety też zaczął tracić swoją postawą. Mam jednak nadzieję, że przemyśli swoje zachowanie. U niego na kanale pierwszy raz usłyszałem o MageKnight za co winien jestem wdzięczność więc póki co powstrzymuję się od unsuba :wink:
Swoją drogą ciekawe czemu Carlos i Marek już nic nie nagrywają.
Czyżby przestali się dogadywać z Piotrkiem?
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Blue »

Mam wrażenie że Piotr od zawsze miał do innych pretensje parafrazując "czemu polscy wydawcy tego nie wydają?! No ja nie wiem!" i zawsze wtedy z tyłu głowy miałem "no to weź zaryzykuj hajs, ew zakredytuj sie i wydaj, skoro to taki pewniak" z różnych materiałów, które nie były bezpośrednio recenzjami też się wyłaniały różne niefajne rzeczy i przekręcenia.

Mimo że już go nie oglądałem i nie przepadałem za nim to kibicowałem mu jak chciał przejść na "zarabianie na YT planszówkowym" ciekawi mnie czy faktycznie jest w stanie się z tego utrzymać, bo mam wrażenie że tu za bardzo nie ma z czego generować regularnego przychodu rzędu 5000zł(no powiedzmy wtedy to pewnie i 3000 by stykło na niski zus itp), żeby to się zaczęło spinać. No ale on już to troche robił, więc pewnie widział jakie są możliwości monetyzacji.

Ja szczerze do dzisiaj się zastanawiam czy ktokolwiek w PL jest w stanie z publicystyki gier planszowych wyciągnąć choćby regularnie minimalną krajową + kase na opłaty. Z reklam YT się nie da, bo za małe zasięgi żeby to coś dało, więc tylko afiliacje, wideoinstrukcje na zlecenie, materiały promocyjne pewnie przed premierą na które ktoś wywali hajs(jak coś jest na wspieraczkach to zagranicznym płacą) itp.

Samo "dać grę" do recenzji pewnie się opłaci jak tylko nie będzie failem całkowitym, bo obstawiam że wystarczy żeby delikwent "sprzedał" swoim zasięgiem 4 sztuki i już się koszty pokryją. Ktoś może miec sponsoring jakiegos sklepu i osadzać reklamy(Kaczmar osadza w każdym odcinku aleplanszówki), nie wiem na jakichś zasadach to ma Kaczmar, ale tez chyba nikt inny tak nie ma żeby osadzać reklame jakiegoś sklepu co film.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1621
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 739 times
Been thanked: 1105 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: ave.crux »

Darkstorm pisze: 14 paź 2022, 09:11
U niego na kanale pierwszy raz usłyszałem o MageKnight za co winien jestem wdzięczność więc póki co powstrzymuję się od unsuba :wink:
Szkoda, że wówczas jak ludzie ograni w MK na czacie pisali, że źle gra i w instrukcji jest napisane, że można cofać ruchy to Piotr stwierdził, że w dupie ma to, że ktoś go poprawia.
A to używał akcji wioski nie będąc w wiosce, a to źle dodawał rany, a to dodawał obróconą kartę jako atak dystansowy, a to odkrywał kafel terenu po tym jak wykonał akcję negocjacji i jakieś inne rzeczy, których już nie pamiętam.
Wyszło tak, że w parę ogarniętych osób pisaliśmy na czacie, a widzowie zaczęli mówić rzeczy w stylu "zobaczyłbym waszą rozgrywkę w Mage Knight z prawidłowymi zasadami". W końcu Piotr wypalił, że on se gra tak, na takich zasadach i nic nam do tego, czyli grał w Mage Knight na zasadach chińczyka, ważne, że się dobrze bawi.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1848 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Blue pisze: 14 paź 2022, 09:37 Ktoś może miec sponsoring jakiegos sklepu i osadzać reklamy(Kaczmar osadza w każdym odcinku aleplanszówki), nie wiem na jakichś zasadach to ma Kaczmar, ale tez chyba nikt inny tak nie ma żeby osadzać reklame jakiegoś sklepu co film.
U mnie od jakiegoś czasu pojawia się reklama Mepel.pl jednak nie mam za to kasy, tylko wsparcie sklepu w postaci przekazywania przez nich nagród dla Patronów.
Darkstorm
Posty: 866
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 139 times
Been thanked: 217 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Darkstorm »

ave.crux pisze: 14 paź 2022, 09:54
Darkstorm pisze: 14 paź 2022, 09:11
U niego na kanale pierwszy raz usłyszałem o MageKnight za co winien jestem wdzięczność więc póki co powstrzymuję się od unsuba :wink:
Szkoda, że wówczas jak ludzie ograni w MK na czacie pisali, że źle gra i w instrukcji jest napisane, że można cofać ruchy to Piotr stwierdził, że w dupie ma to, że ktoś go poprawia.
A to używał akcji wioski nie będąc w wiosce, a to źle dodawał rany, a to dodawał obróconą kartę jako atak dystansowy, a to odkrywał kafel terenu po tym jak wykonał akcję negocjacji i jakieś inne rzeczy, których już nie pamiętam.
Wyszło tak, że w parę ogarniętych osób pisaliśmy na czacie, a widzowie zaczęli mówić rzeczy w stylu "zobaczyłbym waszą rozgrywkę w Mage Knight z prawidłowymi zasadami". W końcu Piotr wypalił, że on se gra tak, na takich zasadach i nic nam do tego, czyli grał w Mage Knight na zasadach chińczyka, ważne, że się dobrze bawi.
Gwoli ścisłości ja usłyszałem pierwszy raz o MK gdy Portal go pierwszy raz wydawał parę lat temu a nie na sławnym strimie, którego nie ma :wink: . Strim chciałem obejrzeć z odtworzenia no ale niestety został ocenzurowany.
Salem
Posty: 2
Rejestracja: 06 kwie 2022, 09:54

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Salem »

Darkstorm pisze: 14 paź 2022, 09:11 W moich oczach Piotrek niestety też zaczął tracić swoją postawą. Mam jednak nadzieję, że przemyśli swoje zachowanie.
Nie przemyśli. To co pokazuje na yt to jego ugładzona wersja. W grupie patronackiej na fb publikuje filmy, tam dopiero pokazuje swoje prawdziwe JA. Nie wydaje mi się, żeby miał sobie coś do zarzucenia. Krytkę odbiera jako hejt, nawet tą ostatnią konstruktywną. Po ostatniej akcji z UOKiK stwierdził że miał trzy małe błędy, a pozostali mieli błędy rażące. I ludzie którzy słuchają innych będą jeszcze żałować, bo tylko on ma rację itp.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8775
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2362 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Curiosity »

Blue pisze: 14 paź 2022, 09:37 Ja szczerze do dzisiaj się zastanawiam czy ktokolwiek w PL jest w stanie z publicystyki gier planszowych wyciągnąć choćby regularnie minimalną krajową + kase na opłaty.
https://patronite.pl/GameTrollTV

185 patronów
6 309 zł miesięcznie
192 290 zł łącznie

dla porównania:
https://patronite.pl/GambitTV

173 patronów
3 516 zł miesięcznie


https://patronite.pl/OnTable

126 patronów
6 752 zł miesięcznie

https://patronite.pl/GeekFactor/


70 patronów
1 264 zł miesięcznie
43 446 zł łącznie
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1485
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 723 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: arturmarek »

Darkstorm pisze: 14 paź 2022, 09:11 Swoją drogą ciekawe czemu Carlos i Marek już nic nie nagrywają.
Czyżby przestali się dogadywać z Piotrkiem?
Właśnie miałem pisać, że się dziwię, że Piotr dogaduje się z Markiem i Carlosem, którzy wydają się super facetami. Kiedyś oglądałem materiały, w których byli Marek lub Carlos i jakoś byłem w stanie przeboleć Piotra, ale od pewnego czasu, jak coraz więcej głupot Piotra wyłapywałem, to już nie byłem w stanie go strawić nawet dla posłuchania Carlosa i Marka. Nawet nie wiedziałem, że całkiem zniknęli z kanału.
azazelmo
Posty: 917
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 152 times
Been thanked: 295 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: azazelmo »

Spoiler:
Aj, mogłem tego nie oglądać. Sprawdziłem moich ulubionych:
Piotrka z Grania w Chmurach:
35zł miesięcznie, Wojennik: 35 zł miesięcznie

a jak wpisałem w google Gradanie + patronite to takie coś wyskoczyło:

Obrazek

Czyli licytacja majątku własnego :(

Poumierają nam chłopy z głodu. Ciuniek to jeszcze to mityczne pole ma, to się wyżywi, ale reszta?
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Blue »

Curiosity pisze: 14 paź 2022, 10:19
Spoiler:
Fakt zapomniałem o patronite
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8775
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2362 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Curiosity »

azazelmo pisze: 14 paź 2022, 10:32
Aj, mogłem tego nie oglądać.
To nawet nie wchodź na profil Baniaka :lol:
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 325
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 198 times
Been thanked: 248 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BasiekD »

To jest dla mnie wielka zagadka. Zawsze wydawało mi się, że rpg to taka nisza niszowych spraw, a planszówki to przy tym ho ho inny świat. A tu bach - Baniak zgarnia pulę, o której planszówkowi twórcy nawet nie myślą. Człowiek żyje mitami, fałszywymi przekonaniami.

Z czego wynika, że on może, a "nasi" nie?
Ja uważacie?

Kwoty z patronite pokazane przez Curiosity pokazują, że coś tam się da, ale kokosów nie ma nikt. Oby wszystko było przed wami :)
Awatar użytkownika
miker
Posty: 708
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 552 times
Been thanked: 423 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: miker »

Blue pisze: 14 paź 2022, 09:37 Mimo że już go nie oglądałem i nie przepadałem za nim to kibicowałem mu jak chciał przejść na "zarabianie na YT planszówkowym" ciekawi mnie czy faktycznie jest w stanie się z tego utrzymać, bo mam wrażenie że tu za bardzo nie ma z czego generować regularnego przychodu rzędu 5000zł(no powiedzmy wtedy to pewnie i 3000 by stykło na niski zus itp), żeby to się zaczęło spinać. No ale on już to troche robił, więc pewnie widział jakie są możliwości monetyzacji.
Ja szczerze do dzisiaj się zastanawiam czy ktokolwiek w PL jest w stanie z publicystyki gier planszowych wyciągnąć choćby regularnie minimalną krajową + kase na opłaty. Z reklam YT się nie da, bo za małe zasięgi żeby to coś dało, więc tylko afiliacje, wideoinstrukcje na zlecenie, materiały promocyjne pewnie przed premierą na które ktoś wywali hajs(jak coś jest na wspieraczkach to zagranicznym płacą) itp.
Samo "dać grę" do recenzji pewnie się opłaci jak tylko nie będzie failem całkowitym, bo obstawiam że wystarczy żeby delikwent "sprzedał" swoim zasięgiem 4 sztuki i już się koszty pokryją. Ktoś może miec sponsoring jakiegos sklepu i osadzać reklamy(Kaczmar osadza w każdym odcinku aleplanszówki), nie wiem na jakichś zasadach to ma Kaczmar, ale tez chyba nikt inny tak nie ma żeby osadzać reklame jakiegoś sklepu co film.
Nie jestem Youtuberem, więc zgodnie z tym co Troll (też uważam, że słuszny nick ;)) mi napisał, w du... byłem i gó... widziałem, ale się wypowiem, bo tak jak on nie potrafi grać w gry, tak ja nie potrafię w monetyzację :D
Przychody możesz generować z (nie mówię, że Troll je ma z tych źródeł):
1. Filmów sponsorowanych - patrz Kaczmar i video instrukcje
2. Monetyzacja na YT (raczej marna, bo Polska ma marną monetyzację, stąd inni twórcy otwierają swoje kanały po angielsku i testują)
3. Reklamy wydawców (Gambit to Mepel, Troll - duża plansza Rebel na koniec każdego filmu, Kaczmar Aleplanszówki.pl, etc.) - nie wnikam kto co z tego ma, po prostu kolejny kanał
4. Patronite - i tu już możemy mówić i czymś konkretnym, ale nadal zależy ilu i jakich masz wyznawców
5. Eventy około i poza-planszówkowe - i tu jest sendo sprawy. Troll jakiś czas temu chyba nawet powiedział, że to jest główne źródło przychodu. Na przykład wpadasz na imprezę firmową, gdzie jednym z zadań dla grup jest zagranie w jakąś planszówkę, które ma na celu wytypowanie naturalnych liderów, etc.
EDIT
6. Konsultacje (dzięki arturmarek, bo zapomniałem o tym). Mając duża publikę możesz sterować celami wydawniczymi wydawnictw. Oczywiście w pewnych zakresach, ale dam przykład od Trolla. Od jakiegoś czasu mówił o grze Władcy Podziemi. Że trzeba to znowu wydać, etc. Pomijam, że ja jako niedowiarek nie wierzę w przypadki, zupełnie kilka miesięcy później Rebel wydaje Władców Podziemi. Myślicie, że Rebel posłuchał Trolla? Czy Rebel poprosił Trolla o wzbudzenie zainteresowania przed planowanym wydaniem?

Ale żeby nie było tak słodko, że samymi eventami i Patronite'ami człowiek żyje. Te są osiągalne tylko wtedy, gdy istniejesz w Internecie, właśnie dzięki YT, FB, etc. Bo inaczej dostaniesz ochłapy.
Czekam aż Troll mnie tu poprawi, wszak w d... byłem i g... widziałem :D
Ostatnio zmieniony 14 paź 2022, 11:16 przez miker, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kokosowy14
Posty: 323
Rejestracja: 22 sie 2021, 10:13
Has thanked: 160 times
Been thanked: 70 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kokosowy14 »

BasiekD pisze: 14 paź 2022, 10:43 To jest dla mnie wielka zagadka. Zawsze wydawało mi się, że rpg to taka nisza niszowych spraw, a planszówki to przy tym ho ho inny świat. A tu bach - Baniak zgarnia pulę, o której planszówkowi twórcy nawet nie myślą. Człowiek żyje mitami, fałszywymi przekonaniami.

Z czego wynika, że on może, a "nasi" nie?
Ja uważacie?

Kwoty z patronite pokazane przez Curiosity pokazują, że coś tam się da, ale kokosów nie ma nikt. Oby wszystko było przed wami :)
Moim zdaniem to wynika z faktu, że takie sesje RPG bardzo dobrze się ogląda i na żywo i z nagrania. Ponadto nie trzeba w ogóle się interesować RPG żeby rozumieć o co chodzi i dobrze bawić. Dlatego wspierający niejako finansują sobie dobrą rozrywkę na długie godziny. Przy planszówkach po co masz to robić skoro interesuje Cię tylko recenzja albo jedna rozgrywka żeby zdecydować się na zakup lub zrezygnować. Nie wiem czy byłoby grono osób które oglądałoby cały czas rozgrywki w jakiś tytuł i ogólnie chyba transmisję planszowr na żywo nie cieszą się dużym zainteresowaniem (jeżeli mówimy o wydanych już tytułach). Tak przynajmniej ja to widzę.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1848 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

miker pisze: 14 paź 2022, 10:48 Nie jestem Youtuberem, więc zgodnie z tym co Troll (też uważam, że słuszny nick ;)) mi napisał, w du... byłem i gó... widziałem, ale się wypowiem, bo tak jak on nie potrafi grać w gry, tak ja nie potrafię w monetyzację :D
Przychody możesz generować z (nie mówię, że Troll je ma z tych źródeł):
1. Filmów sponsorowanych - patrz Kaczmar i video instrukcje
2. Monetyzacja na YT (raczej marna, bo Polska ma marną monetyzację, stąd inni twórcy otwierają swoje kanały po angielsku i testują)
3. Reklamy wydawców (Gambit to Mepel, Troll - duża plansza Rebel na koniec każdego filmu, Kaczmar Aleplanszówki.pl, etc.) - nie wnikam kto co z tego ma, po prostu kolejny kanał
4. Patronite - i tu już możemy mówić i czymś konkretnym, ale nadal zależy ilu i jakich masz wyznawców
5. Eventy około i poza-planszówkowe - i tu jest sendo sprawy. Troll jakiś czas temu chyba nawet powiedział, że to jest główne źródło przychodu. Na przykład wpadasz na imprezę firmową, gdzie jednym z zadań dla grup jest zagranie w jakąś planszówkę, które ma na celu wytypowanie naturalnych liderów, etc.

Ale żeby nie było tak słodko, że samymi eventami i Patronite'ami człowiek żyje. Te są osiągalne tylko wtedy, gdy istniejesz w Internecie, właśnie dzięki YT, FB, etc. Bo inaczej dostaniesz ochłapy.
Czekam aż Troll mnie tu poprawi, wszak w d... byłem i g... widziałem :D
Szybkie spojrzenie z mojej strony.

1. Nie wiem ile to może przynosić, nie robię takich rzeczy
2. Wypłata jest od 300 złotych zebranych na koncie. Po odpaleniu monetyzacji czekałem jakieś półtora roku na pierwszą :) Im większy kanał i więcej wyświetleń tym pewnie lepiej.
3. Mam reklamę Mepla, ale tak jak pisałem wcześniej ja sam nic z tego nie mam. No dobra, były czasy, kiedy Mepel podrzucił mi grę do recenzji i zostawił. Ale teraz już tego nie praktykuje. Natomiast funduje nagrody dla moich Patronów.
4. Jest, działa i wspiera mój domowy budżet.
5. Nie moja działka :)
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1485
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 723 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: arturmarek »

miker pisze: 14 paź 2022, 10:48
Spoiler:
Ale żeby nie było tak słodko, że samymi eventami i Patronite'ami człowiek żyje. Te są osiągalne tylko wtedy, gdy istniejesz w Internecie, właśnie dzięki YT, FB, etc. Bo inaczej dostaniesz ochłapy.
Czekam aż Troll mnie tu poprawi, wszak w d... byłem i g... widziałem :D
Ja byłem jeszcze głębiej i już nic tam nie widziałem. Ale... Widziałem ten filmik kiedy Piotr mówił, że rzuca pracę w szkole i będzie zajmował się planszówkami full time. Moim zdaniem te dochody stricte recenzencko-youtuberskie to jest małą część tego co robi Piotr. Domyślam się, że głównie pomaga w marketingu, jest swego rodzaju konsultantem. I tutaj, biorąc pod uwagę wielkość kanału, liczbę osób uczestniczących w jego topkach itp., to ma dużą wiarygodność. Będąc firmą, która chce reklamować produkty growo-zabawkowe, miałby u mnie zaufanie, że wie jak coś takiego zrobić, podobnie CRM (nie wiem jak to po polsku - customer relationship managment).

Na podobnej zasadzie Alex z BoargGameCo dostał robotę w Gamefound. No i w interesie youtuberów jest, aby widzom wydawało się, że oni żyją z monetyzacji i Patronite, bo chętniej biednemu wrzucą te parę złotych na Patronite. Znowu przykład Alexa. Po tym jak powiedział, że rzuca robotę, żeby się zająć YT full time i brakuje mu $ na wyżywienie czwórki dzieci, Patronite skoczył mu kosmicznie.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 708
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 552 times
Been thanked: 423 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: miker »

Gambit pisze: 14 paź 2022, 11:08
Spoiler:
Szybkie spojrzenie z mojej strony.

1. Nie wiem ile to może przynosić, nie robię takich rzeczy
2. Wypłata jest od 300 złotych zebranych na koncie. Po odpaleniu monetyzacji czekałem jakieś półtora roku na pierwszą :) Im większy kanał i więcej wyświetleń tym pewnie lepiej.
3. Mam reklamę Mepla, ale tak jak pisałem wcześniej ja sam nic z tego nie mam. No dobra, były czasy, kiedy Mepel podrzucił mi grę do recenzji i zostawił. Ale teraz już tego nie praktykuje. Natomiast funduje nagrody dla moich Patronów.
4. Jest, działa i wspiera mój domowy budżet.
5. Nie moja działka :)
Luz Tomek. Nie pisałem tego, żeby obnażać czyjeś finanse. Nawet Trolla :), bo mam podejście, że nie zaglądam ludziom do portfela, ale dbam o swój, żeby mieć wystarczająco i móc sobie kupić gry Lacerdy ;)
Podałem jedynie opcje, które ja widzę. Na pewno są inne, lepsze lub gorsze.

PS. A jak siedzimy w Patronite to polecam zobaczyć Patronite Cash'a, podróżnika, którego sam oglądam: https://patronite.pl/Vlogcasha. Ale to zupełnie inne koszty wejścia, niż w biznes planszówkowy. Poza tym blogi podróżnicze mają to do siebie, że szybko się nudzą.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5288
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

miker
Z tego też się ma pieniążki...
https://fb.watch/g8ULPbCc_E/
probbi
Posty: 955
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 94 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: probbi »

BasiekD pisze: 14 paź 2022, 10:43 To jest dla mnie wielka zagadka. Zawsze wydawało mi się, że rpg to taka nisza niszowych spraw, a planszówki to przy tym ho ho inny świat. A tu bach - Baniak zgarnia pulę, o której planszówkowi twórcy nawet nie myślą. Człowiek żyje mitami, fałszywymi przekonaniami.

Z czego wynika, że on może, a "nasi" nie?
Ja uważacie?

Kwoty z patronite pokazane przez Curiosity pokazują, że coś tam się da, ale kokosów nie ma nikt. Oby wszystko było przed wami :)
Baniak był pierwszym który wystartował z kanałem na yt i wszedł później na patronite. Obecnie masz mnóstwo kanałów o tematyce RPG i większość z nich mocno krytykuje Baniaka. Po części z zawiści a po części słusznie za to, że prowadzi liniowo sesje.
Wniosek z tego taki, że kto pierwszy ten lepszy, zarówno w RPG jak i w planszówkach (Troll i Wookie)
Awatar użytkownika
miker
Posty: 708
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 552 times
Been thanked: 423 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: miker »

BOLLO pisze: 14 paź 2022, 11:20 miker
Z tego też się ma pieniążki...
https://fb.watch/g8ULPbCc_E/
Ale przecież powiedział, że nie ma z tego pieniędzy, zniżki, etc.
Nie wnikam czy na taką liczy, bo dla mnie nie jest wiarygodny w ogóle. Ale mój problem jest taki, że mając 43 lata nie wierzę we wszystko co czytam i widzę w Internecie ;)
ODPOWIEDZ