Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
emka
Posty: 311
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: emka »

Moim zdaniem Phalanx mógłby już udostępnić instrukcję, kiedy już wiadomo, że polska wersja osiągnęła sukces wydawniczy i sprzedaje się dobrze. Nie zrobili tego jednak i uważam, że nie ma powodu by się szarpać. Fakt, to wygoda mieć elektroniczną wersję w PDF, ale nie robiłabym z tego takiej tragedii - sama nauczyłam się zasad właśnie z wersji elektronicznej i to po polsku. Po prostu zrobiłam sobie wcześniej przed wyjściem do pracy na szybko zdjęcia telefonem tych kilku stron :wink: i nie miałam żadnego problemu z odczytaniem, bez żadnej obróbki. Wersję .JPG czy wersję .PDF i tak trzeba na ekranie przybliżyć, jedyną różnicą jest możliwość wyszukiwania, ale ja akurat nie miałam takiej potrzeby, choć czasem wracałam do instrukcji. Jeżeli ktoś bardzo tego potrzebuje, to może użyć słowa kluczowego typu "beer" w wersji angielskiej i nawet przy ograniczonej znajomości języka znajdzie odpowiedź na swoją wątpliwość, jeżeli wcześniej poznał już zasady gry.
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: omas »

Losiek pisze: 11 maja 2021, 16:31 Świetne są ale z nich nikt nie nauczy się grać.
Jezeli jeden ma instrukcje to nie powinno byc problemu.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: Losiek »

To nie tak działa. Ja mam instrukcję a chciałbym aby kolega ją przeczytał bez konieczności jeżdżenia kilkunastu kilometrów aby instrukcję wziąć do siebie. W takim przypadku instrukcja elektroniczna sprawdza się doskonale.
Dodatkowo przed zakupem gry przynajmniej przeglądam a czasem czytam całą instrukcję. Jestem typem czytelnika a nie oglądacza i nie lubię prezentacji wideo czy recenzji wodeo.
martyna.paprocka.ic
Posty: 2
Rejestracja: 01 sie 2020, 15:19

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: martyna.paprocka.ic »

Czy ktoś ma instrukcje w wersji polskiej i byłby tak miły podzielić się? Będę ogromnie zobowiązana :)
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: Losiek »

Gdybyś zadała sobie nieco trudu i przeczytała wątek...
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: Markus »

martyna.paprocka.ic pisze: 25 wrz 2021, 19:57 Czy ktoś ma instrukcje w wersji polskiej i byłby tak miły podzielić się? Będę ogromnie zobowiązana :)
Nikt tej instrukcji w wersji digital nie posiada bo wydawnictwo zwiększa swoje zyski 🙂
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: dwaduzepe »

martyna.paprocka.ic pisze: 25 wrz 2021, 19:57 Czy ktoś ma instrukcje w wersji polskiej i byłby tak miły podzielić się? Będę ogromnie zobowiązana :)
ja mam, w pudelku z grą
martyna.paprocka.ic
Posty: 2
Rejestracja: 01 sie 2020, 15:19

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: martyna.paprocka.ic »

Grę posiadam w języku angielskim, ale mam przy okazji milion wątpliwości, stąd prośba. Przegrzebałam cały Internet, mam wersje skróconą, oglądałam videoinstrukcję, ale nadal potrzebuje pomocy. Jeżeli mój post wydał Wam się głupi i niezgodny z regulaminem... wypada mi po prostu przeprosić :(
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: Lolas »

martyna.paprocka.ic pisze: 26 wrz 2021, 11:08 Grę posiadam w języku angielskim, ale mam przy okazji milion wątpliwości, stąd prośba. Przegrzebałam cały Internet, mam wersje skróconą, oglądałam videoinstrukcję, ale nadal potrzebuje pomocy. Jeżeli mój post wydał Wam się głupi i niezgodny z regulaminem... wypada mi po prostu przeprosić :(
Na forum jest wątek poświęcony zasadom Brass:
viewtopic.php?f=42&t=57505
Może tam znajdziesz odpowiedzi na niektóre z Twoich wątpliwości.
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: Otorek »

martyna.paprocka.ic pisze: 26 wrz 2021, 11:08 Grę posiadam w języku angielskim, ale mam przy okazji milion wątpliwości, stąd prośba. Przegrzebałam cały Internet, mam wersje skróconą, oglądałam videoinstrukcję, ale nadal potrzebuje pomocy. Jeżeli mój post wydał Wam się głupi i niezgodny z regulaminem... wypada mi po prostu przeprosić :(
Problem jest taki, że jak dobrze pamiętam wydawca w PL (Phalanx) z premedytacją nie opublikował instrukcji w języku Polskim. Cholera wie co mieli na mysli, czy to, że ludzie zrobią sobie Brassa PnP czy może własnie, żeby utrudnić życie ludziom z wersją ENG, której oni nie wydają.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: kozz84 »

A tego co się orientuję to nie publikują pdf z instrukcjami dla gier niezależnych językowo. Żeby ludzie nie kupowali wersji zagranicznych (taniej) i nie drukowali ich instrukcji.
Awatar użytkownika
predki
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: predki »

kozz84 pisze: 26 wrz 2021, 14:27 A tego co się orientuję to nie publikują pdf z instrukcjami dla gier niezależnych językowo. Żeby ludzie nie kupowali wersji zagranicznych (taniej) i nie drukowali ich instrukcji.
To jaka jest zależność językowa Cynowego Szlaku? Chyba taka sama jak Brassa, a instrukcję udostępnili. Phalanx twierdzi, że włożyli bardzo dużo pracy w tłumaczenie tej instrukcji i dlatego jej nie udostępnią. Nie wiem tylko, co jest tam tak skomplikowane - te 12 stron, z czego dwie to rys historyczny postaci.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: garg »

predki pisze: 26 wrz 2021, 16:17
kozz84 pisze: 26 wrz 2021, 14:27 A tego co się orientuję to nie publikują pdf z instrukcjami dla gier niezależnych językowo. Żeby ludzie nie kupowali wersji zagranicznych (taniej) i nie drukowali ich instrukcji.
To jaka jest zależność językowa Cynowego Szlaku? Chyba taka sama jak Brassa, a instrukcję udostępnili. Phalanx twierdzi, że włożyli bardzo dużo pracy w tłumaczenie tej instrukcji i dlatego jej nie udostępnią. Nie wiem tylko, co jest tam tak skomplikowane - te 12 stron, z czego dwie to rys historyczny postaci.
Rodzą się dwa pytania:
1) Dlaczego polskie wydanie kosztuje więcej niż np. niemieckie?
2) Dlaczego innym firmom jednak opłaca się publikowanie swoich instrukcji?
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Są wydawnictwa które mają takie swoje patologie.
Portal na przykład każe sobie płacić za wczesny dostęp do gry, tak przedpremierowo. Owszem dają gratis, ale i tak wiadomo, że chodzi o piniądz :lol:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
kicpolek
Posty: 12
Rejestracja: 27 sty 2015, 07:27
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: kicpolek »

Najsmutniejsze jest to ze wydaja instrukcje z bledami. Nawet ten kto zaplacil za gre nie otrzyma poprawionej wersji. Zimna wojna lezy na polce z tego powodu. Wazne ze pieniazki im sie zgadzaja.
wini
Posty: 2
Rejestracja: 14 paź 2020, 09:20

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: wini »

Szukając w Internecie instrukcji do Brass Lancashire - natrafiłem na ten wątek, więc kilka uwag.

Po pierwsze, to planszówkami zainteresowałem się na początku pandemii covida, czyli nie tak dawno i mam już małą, ale ciekawą i różnorodną kolekcję gier. Zaczynając od pudełek które na stół wpadają kiedy w odwiedziny przychodzą wnuczki, a kończąc na Brassie Birmingham, kupionym dopiero miesiąc temu.

I tu o instrukcji, Brass Birmingham to pierwsza gra którą kupiłem w ciemno, wyłącznie na podstawie recenzji dostępnych w Internecie, bo instrukcji nie znalazłem. Polityki wydawców chowających instrukcje nie rozumiem, pewnie myślą, że na podstawie achów-ochów kilku recenzentów, sprzedadzą na pniu wszystkie pudełka. Raz się jednego z takich wydawców zapytałem, czemu nie udostępnia instrukcji w pliku pdfa'a, ale wyjaśnienie było po prostu żałosne.
Również za żałosne, uważam politykę reklamowania dodruków, jaką stosują niektórzy wydawcy, tylko po to, by zbierać wcześniej kasę, bezkrytycznie później opóźniając termin wydania. Choć nie ukrywam, że właśnie takie dwa pudełka zamówiłem, zapłaciłem, ale wyłącznie z tego powodu, że kilka ciekawych gier, jakie bym z chęcią chciał mieć w swojej kolekcji, przez taką politykę wydawców straciłem.
Awatar użytkownika
battledwarf
Posty: 121
Rejestracja: 26 mar 2016, 12:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 25 times
Been thanked: 24 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: battledwarf »

hej jak ktos ma w wersji pl birmingham i/lub lancashire i chciałby się podzielic skanem instrukcji to poproszę o kontakt, jeśli ktoś z okolic Wrocławia to się jakimś domowym winkiem lub nalewką odwdzięczę.
Chętnie zagram w gry planszowe w okolicach Żernik Wrocławskich lub Świętej Katarzynie:)
tomwro
Posty: 338
Rejestracja: 12 kwie 2021, 07:47
Has thanked: 21 times
Been thanked: 56 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: tomwro »

Temat w 2023 nadal bez zmian? Nie ma aktualnej instrukcji pdf po polsku? Ma kwota skan chociaż do Brass B.?
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4515
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2093 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: PytonZCatanu »

W ramach świętowania nowego numeru 1 w czwartek odświeżam Brassa. Chciałem się przygotować, nie grałem od 2 lat. Szukałem instrukcji i....trafiłem tutaj. Naprawdę nie ma wersja pdf? 😱

Śmieszne zagranie w dzisiejszych czasach.
tomwro
Posty: 338
Rejestracja: 12 kwie 2021, 07:47
Has thanked: 21 times
Been thanked: 56 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: tomwro »

Mam od kogoś zdjęcia jeśli chcesz. Co do instrukcji to nam nadzieję, że przy Rebelu się to zmieni...
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: seki »

Polskiej nie ma ale są oryginalne po angielsku. Domyślam się, że nie takiej szukacie ale po wpisie można odnieść wrażenie, że nie ma żadnej.
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 441 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: vnzk »

PytonZCatanu pisze: 21 lut 2023, 09:23 Śmieszne zagranie w dzisiejszych czasach.
Roxley było tego samego zdania. Niedawno przypadkiem trafili na stronę Rebela, zobaczyli że tam instrukcje podlinkowane są przy każdej grze i... resztę historii już znasz.
tomwro
Posty: 338
Rejestracja: 12 kwie 2021, 07:47
Has thanked: 21 times
Been thanked: 56 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: tomwro »

vnzk pisze: 21 lut 2023, 09:31
PytonZCatanu pisze: 21 lut 2023, 09:23 Śmieszne zagranie w dzisiejszych czasach.
Roxley było tego samego zdania. Niedawno przypadkiem trafili na stronę Rebela, zobaczyli że tam instrukcje podlinkowane są przy każdej grze i... resztę historii już znasz.
Czyli? Bo na Rebelu instrukcji brak. Czyli nie wiemy o jaką resztę historii Ci chodzi...
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 441 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: vnzk »

tomwro pisze: 21 lut 2023, 09:33
vnzk pisze: 21 lut 2023, 09:31 Roxley było tego samego zdania. Niedawno przypadkiem trafili na stronę Rebela, zobaczyli że tam instrukcje podlinkowane są przy każdej grze i... resztę historii już znasz.
Czyli? Bo na Rebelu instrukcji brak. Czyli nie wiemy o jaką resztę historii Ci chodzi...
W zalożeniu chodziło mi o żart.
Roxley też się wkurza, że Phalanx nie daje instrukcji po polsku -> widzi, że Rebel do swoich gier daje -> dajemy Brassa Rebelowi.

Jako, że na wytłumaczony (jak widać również niezbyt jasny) żart reakcja może być tylko jedna, pozwól że zareaguję za Ciebie:

- Aha

:wink:
tomwro
Posty: 338
Rejestracja: 12 kwie 2021, 07:47
Has thanked: 21 times
Been thanked: 56 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: tomwro »

Spoko spoko. Jednak jak jakiś czas temu szukałem instrukcji to orginalu w pdfie też nigdzie nie widziałem...
ODPOWIEDZ