Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3542
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 450 times
Been thanked: 1054 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: psia.kostka »

aduko pisze: 21 lis 2022, 22:36 10 000$ na zaprojektowanie miniaturki
Najs, a jakie sa wymiary miniaturki i ile dolarow za piksel wychodzi? :lol:
Krol Painta i grafiki rastrowej zglasza sie po zlecenia i wyplate :P No tylko skad wziac te psychologiczna wiedze, aby dotrzec obrazkiem do wymagajacego, wysmakowanego odbiorcy. Ambitna branza...
Gambit pisze: 21 lis 2022, 22:41 jestem leniwy i mam inne priorytety
I feel you bro 8)
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
NeXuS AlphA
Posty: 223
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 79 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: NeXuS AlphA »

Gambit pisze: 21 lis 2022, 22:41 Moje miniaturki to epoka kamienia łupanego (...)
Z mojej perspektywy ten stały szablon jest dużo lepszy od tego wszechobecnego strzałkowo-żółtonapisowego-gębowego "badziewie v2.0", ale może dla dlatego, że w sumie trochę wiosen mam na karku i patrzę nieco nazwijmy "staroszkolnie".
Z drugiej może dlatego, że już coś nie musi mnie zachęcić "z przypadku", a zamiast tego łatwiej w zalewie miniaturek wyłapać mi podczas przywijania na telewizorze w ostatnio dodane/polecane itd.
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 242
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: dawciu »

Gambit pisze: 21 lis 2022, 22:41
psia.kostka pisze: 21 lis 2022, 21:13 Moze ktos z tajemnego kregu "kątęt kreatorów" zdradzi, czy sa jakies globalne warsztaty lub lista mailingowa, gdzie ucza tych wszystkich "uzytecznych" socjotechnik? Moze sam yt ma jakis kurs "yt for beginners" only $9.95?
Generalnie w wielu miejscach gdzie mówi się o przyciąganiu wzroku na stronie głównej YT, czy na liście polecanych, jest mowa o specyficznym projektowaniu miniaturek. Pewne rzeczy przyciągają uwagę, inne nużą. Moje miniaturki to epoka kamienia łupanego, ale i tak są ładniejsze niż moja facjata, więc ich nie zmieniam. Poza tym jestem leniwy i mam inne priorytety, więc wolę poświęcić czas na granie, lub spędzanie czasu z rodziną, niż na kombinowanie jaką minę zrobić do miniaturki i jaki chwytliwy slogan na nią wymyśleć "Tego nikt się nie spodziewał!!!".
żartujesz sobie? Twoje miniatury to jest coś czego życzyłbym sobie żeby wszyscy twórcy tak robili. Wchodze na twój kanał i szukam konkretnej recenzji konkretnej gry i znajduję ją od strzała bo nie jestem rozpraszany facjatą mówiącą "o mój Boże, ale jesteś zabawna planszówko" czy "NIE UWIERZYCIE CO ZNAJDUJE SIĘ W TYM PUDEŁKU!!!111". Generalnie nawet na stronie głównej z polecanymi od razu mój wzrok wędruje na twój film i w sekunde mówie - O, Gambit wrzucił recke.
Darkstorm
Posty: 865
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 139 times
Been thanked: 217 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Darkstorm »

Gambit pisze: 21 lis 2022, 22:41 chwytliwy slogan na nią wymyśleć "Tego nikt się nie spodziewał!!!".
Możemy pomóc.

"Inni wydawcy go znienawidzą! Jego gra dostała 7/10 u Gambita!"
tomwro
Posty: 338
Rejestracja: 12 kwie 2021, 07:47
Has thanked: 21 times
Been thanked: 56 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomwro »

Gambit pisze: 21 lis 2022, 22:41 Moje miniaturki to epoka kamienia łupanego, ale i tak są ładniejsze niż moja facjata...
True🤪😝😆😉
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1482
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 723 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: arturmarek »

Ja od czasu kiedy Kaczmar zaczął w miniaturkach wrzucać sibie, a nie grę, przestałem oglądać. Nie to, żebym się obraził, po prostu jak widziałem grę, która mnie interesuje, to klikałem. Teraz każdy filmik ma taką samą miniaturkę.
tomwro
Posty: 338
Rejestracja: 12 kwie 2021, 07:47
Has thanked: 21 times
Been thanked: 56 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomwro »

arturmarek pisze: 22 lis 2022, 10:21 Ja od czasu kiedy Kaczmar zaczął w miniaturkach wrzucać sibie, a nie grę, przestałem oglądać. Nie to, żebym się obraził, po prostu jak widziałem grę, która mnie interesuje, to klikałem. Teraz każdy filmik ma taką samą miniaturkę.
To już nie można przeczytać tytułu? Ehhh... Ta dzisiejsza młodzież i ich problemy...
Awatar użytkownika
SosnowyPatyk
Posty: 159
Rejestracja: 20 gru 2021, 21:51
Has thanked: 113 times
Been thanked: 123 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: SosnowyPatyk »

Tomka miniaturki są takie grubo olschoolowe, ale przez to fajne. Nawet jak nie ma napisów, a jest czcionka, to tak trąci myszką. Czy unowocześniać? Moim zdaniem niekoniecznie, bo ma swój styl. Kaczmar ma te charakterystyczne paski góra-dół, choć faktycznie mógłby zrezygnować z siebie na miniaturce. Bollo ma dużo contentu, ale jeszcze to fajnie wygląda - początki, to pewnie potem opracuje swój własny szablon. Granie w Chmurach - prosto, czytelnie, bez zbędnych efektów i wystarczy? Moim zdaniem jak najbardziej. Identycznie jest u Gralutki - też prosto i czytelnie.
No ale można jeszcze tak :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrazek
komu? czemu? - ludziom, osobom, planszówkom
z kim? z czym? - z osobą, z planszówką
ludzią - narzędnik słowa ludzia, gdyby istniało ;)
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1532
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 303 times
Been thanked: 646 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: EsperanzaDMV »

Dla mnie te miniaturki to straszne raczysko - u nas w planszówkowym świecie GTTV jest najgorszy pod tym względem, ale to i tak nic w stosunku do tego, jakie miniaturki tworzą kanały typu Ekipa i im podobne - żółte strzałki, clickbaity, wykrzywione w niedowierzaniu twarze... masakra. Oglądam sobie taki kanał "Z Dvpy" i on ma regularne cykle pokazujące (i komentujące) m.in. co obecnie jest na karcie "Na czasie" na YT. Do czasu obejrzenia kilku takich filmów, nie miałem pojęcia jakie to raczysko. Wyśmiewa on właśnie te żółte strzałki i inne patologie w miniaturkach, ale zwrócił też uwagę na inne zjawisko - miniaturki (i generalnie materiały na polskim YT) są bardzo często totalną zżynką z anglojęzycznego YT. Tak długo jak tam będzie to modne, tak długo będziemy musieli na takie miniaturki patrzeć.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 708
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 552 times
Been thanked: 423 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: miker »

Spoiler:
#PrzestańcieTrollowaćGameTrolla :wink: :lol: :lol: Może należałoby założyć bliźniaczy FanPage jak ktoś założył dla Portalu? :D

A serio, to na tę miniaturkę nie da się patrzeć. Przynajmniej wzrokiem 43-latka. Clickbaity mnie odrzucają. Też wolę miniaturki Gambita, bo widzę od razu o czym to jest i albo oglądam, albo nie jestem zainteresowany. Tych Trolli walczących o suby i wyświetlenia, nie trawię. Ale... co ja wiem, jak jestem mniejszością na YT, bo stary :lol:
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 242
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: dawciu »

EsperanzaDMV pisze: 22 lis 2022, 12:49 Oglądam sobie taki kanał "Z Dvpy" i on ma regularne cykle pokazujące (i komentujące) m.in. co obecnie jest na karcie "Na czasie" na YT. Do czasu obejrzenia kilku takich filmów, nie miałem pojęcia jakie to raczysko. Wyśmiewa on właśnie te żółte strzałki i inne patologie w miniaturkach, ale zwrócił też uwagę na inne zjawisko - miniaturki (i generalnie materiały na polskim YT) są bardzo często totalną zżynką z anglojęzycznego YT. Tak długo jak tam będzie to modne, tak długo będziemy musieli na takie miniaturki patrzeć.
Hahahaha DwaSpidermany.jpg
Przecież on robi dokładnie to samo hahaha
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 440
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Fiacik »

Clickbaity i dziwaczna ekspresyjność na GTTV? Był czas przywyknąć przecież. Widać, że ostatnio kanał poszedł mocno w kierunku monetaryzacji działalności, ilość reklam w trakcie odcinka wzrosła 4x. Czy można się dziwnić w dziesiejszych czasach? Nie wiem. W każdym razie lubię oglądać sobotni przegląd, ale patrzę na to z przymrużeniem oka, ponieważ wszystkie audycje zawierają specyficzny, aby nie powiedzieć głupawy humor. Mam też wrażenie, że od jakiegoś czasu mocno lokują poszczególne produkty.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2022, 13:14 przez Fiacik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5282
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Curiosity pisze: 21 lis 2022, 16:10 Już tu się przewijała dyskusja na ten temat:

viewtopic.php?f=64&t=31496&start=500#p807535
Curisity...jestem pod wielkim wrażeniem jak umiałeś odnaleźć odpowiednią odpowiedz na to pytanie cofając się do 2016r....WOW :shock:
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2101
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomp »

@SosnowyPatyk
Nie wrzucaj materiałów z wizji lokalnej... Dzieci straszysz i będą miały koszmary...
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Kiler
Posty: 122
Rejestracja: 07 sie 2010, 18:26
Lokalizacja: Starachowice/Warszawa/Wałcz/Piła
Has thanked: 4 times
Been thanked: 24 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Kiler »

Fiacik pisze: 22 lis 2022, 13:13 Clickbaity i dziwaczna ekspresyjność na GTTV? Był czas przywyknąć przecież. Widać, że ostatnio kanał poszedł mocno w kierunku monetaryzacji działalności, ilość reklam w trakcie odcinka wzrosła 4x. Czy można się dziwnić w dziesiejszych czasach? Nie wiem. W każdym razie lubię oglądać sobotni przegląd, ale patrzę na to z przymrużeniem oka, ponieważ wszystkie audycje zawierają specyficzny, aby nie powiedzieć głupawy humor. Mam też wrażenie, że od jakiegoś czasu mocno lokują poszczególne produkty.
Ten kanał zaczynał jako blok reklamowy produktów, którymi handlował, także to bardziej powrót do korzeni... hmm chociaż nie, raczej "renesans tradycji" byłby celniejszym określeniem.
Spoiler:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5282
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Wystawiam sie na biczowanie....czy moje miniatury sie wam podobaja czy sa wam totalnie obojetne bo i tak nie chcelibyscie w nie kliknac?

Ja mam tak ze jak jest miniatura fajnej baki w samochodze z piersiami na wierzchu to nie ma bata zawsze mnie sie kliknie zeby dowiedziec sie jak ten pas ja trzyma😄

Tak samo jak jakos owad siedzk na rece i gos krzyczy z bolu....a tego bólu w rzeczywistosci nie ma. To sa klikbajty w formie obrazka. Jezeli chodzi o gry to ikona nie jest w stanie mnie zachecic krzyczac kliknij mnie bo jestem fajna gra. Klikam te gry o ktorych chce sie dowiedziec. Dlatego zapytam wam czy wy klikacie gry ktorych nie znacie tylko dla tego ze miniatura jest atrakcyjna?

Dla mnie moze.byc to czarny napis na bialym tle. No ale robie te miniaturki i powiem wam ze niechce mi sie tegk wymyslac i upiekszac niewiadomo jak.....syndrom Gambita mam w sobie i przesiakniety zostalem :mrgreen:
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2101
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomp »

BOLLO pisze: 22 lis 2022, 16:46
Spoiler:
Poczuj się, że się wystawiłeś. Wg mnie zawartość materiału liczy się, a nie ikonka. Dla mnie to mógłby być biały prostokąt.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 433
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 78 times
Been thanked: 509 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: crazygandalf »

A my robimy takie proste plansze bez twarzy i żółtych strzałek. I też przyciągają wzrok. O np. takie jak ta. :D
Obrazek
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3542
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 450 times
Been thanked: 1054 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: psia.kostka »

Ryzykownym jest umieszczanie jakiejs istotnej informacji (numeru odcinka?) w prawym, dolnym rogu, bo ja tam mam (wklejona przez yt) dlugosc klipu, ktora zaslania miniaturke. Moze na komorkach to inaczej/lepiej sie prezentuje niz PC.

Ja zasubowalem ostatnio Wojennika i Gambita, go boomers :D
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5282
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

psia.kostka pisze: 22 lis 2022, 21:57 Ryzykownym jest umieszczanie jakiejs istotnej informacji (numeru odcinka?) w prawym, dolnym rogu, bo ja tam mam (wklejona przez yt) dlugosc klipu, ktora zaslania miniaturke. Moze na komorkach to inaczej/lepiej sie prezentuje niz PC.

Ja zasubowalem ostatnio Wojennika i Gambita, go boomers :D
Tak też to zauważyłem. Mi to jedynie pomaga gdy używam YT Studio....ale może z tego zrezygnuję skoro widz z tego nijak nie korzysta. Co to twarzy na miniaturce to ja to rozumiem bo to jest utożsamianie się z kanałem tak jak wklejanie loga. Mi te "dziwne gęby" nie przeszkadzają ale ja tak po prostu nie potrafię. Chociaż nie mówię absolutnie że to jest złe. Widać że jest to klikalne więc ludzie to robią. Asia ma np fajne miniatury.
tomwro
Posty: 338
Rejestracja: 12 kwie 2021, 07:47
Has thanked: 21 times
Been thanked: 56 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomwro »

SosnowyPatyk pisze: 22 lis 2022, 11:11 Bollo ma dużo contentu...
Czyli na yt kto?
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 182 times
Been thanked: 144 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: aduko »

tomwro pisze: 23 lis 2022, 01:22
SosnowyPatyk pisze: 22 lis 2022, 11:11 Bollo ma dużo contentu...
Czyli na yt kto?


Obrazek
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2269
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 397 times
Been thanked: 1053 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Leviathan »

psia.kostka pisze: 22 lis 2022, 21:57
Ja zasubowalem ostatnio Wojennika i Gambita, go boomers :D
:shock:
Ja Ci dam boomera!
Wiecznie młody i wiecznie skłonny do gry! :wink:
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7334
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1108 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

aduko pisze: 23 lis 2022, 06:55
Spoiler:
I użyłeś żółtej strzałki, a to jest insta shame...
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1482
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 723 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: arturmarek »

Z tymi miniaturkami, to pewnie też ma znaczenie jak się używa YT. Ja np. w 95% używam na telefonie, z wyłączonym ekranem. Głownie w samochodzie lub na spacerze z psem. A, że nie udaje mi się zmotywować do utworzenia playlisty, to jak się kończy materiał, to klikam po ikonce w jakiś kolejny, bez czytania. Dlatego jak się miniaturka konkretnej gry lub coś w tym stylu to jest szansa, że klikne, a jak np. Kaczmar zmienił na siebie z jakimiś paskami, to w ten ułamek sekundy, który poświęcam na przełączenie materiału, u mnie przeważnie jest ominięty.
ODPOWIEDZ