Barrage (Simone Luciani)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 974
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 683 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Bart Henry »

Po trzech partiach dwuosobowych mogę w końcu powiedzieć, że gramy z pełną świadomością naszych ruchów. Z 3h zeszliśmy do poniżej 2h, jest nadal potencjał na zbicie czasu gry, ale na pewno nie do pudełkowych 1h, nie u nas. Na razie wygląda na to, że umiejętność planszetki Niemiec, ta po zbudowaniu trzech elektrowni, jest niesamowicie mocna. Miałem grę, w której przeciwnik totalnie zepsuł start i mocno odfrunalem punktowo na początku, ale zaczął szybko gonić po odblokowaniu zdolności podwójnej produkcji. Miał taką możliwość przez to, że korzystałem z neutralnych zapór, więc dochodziło do tego, że gdybym oddał pierwszego gracza, to w pierwszym ruchu straciłbym wodę z dwóch miejsc, do których miałem dostęp. Ostatecznie wygrałem 2 punktami, ale w porównaniu do innych umiejętności, ta wydaje się być bardzo mocna.

Czy ktoś ogarniał już grupowy druk fanowskiej planszy dla dwóch graczy?
Awatar użytkownika
JimmyPL
Posty: 263
Rejestracja: 30 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 53 times
Been thanked: 51 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: JimmyPL »

Ja polecam dlatego dodatek, ostatnio wygrałem 4 osobową rozgrywkę ani razu nie odpalając produkcji energii
_leigam_
Posty: 948
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: _leigam_ »

A przez dodatek nie robi się na planszy zbyt luźno?
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Dice Settlers +promka Wyspa dinozaurów Calico+promka Twisted Fables ALL-IN + mata i inne
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1615
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 733 times
Been thanked: 1101 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: ave.crux »

_leigam_ pisze: 25 sie 2022, 14:06 A przez dodatek nie robi się na planszy zbyt luźno?
W żadnym wypadku. Dodatek powoduje, że masz jakieś możliwości poza tłuczeniem się na obleganej mapie. Nie rozwadnia walki o zasoby.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1010
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 750 times
Been thanked: 230 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Beskid »

Bart Henry pisze: 25 sie 2022, 13:35 Czy ktoś ogarniał już grupowy druk fanowskiej planszy dla dwóch graczy?
Podpinam się pod zapytanie, można linkę materiału do druku?
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 974
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 683 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Bart Henry »

Beskid pisze: 25 sie 2022, 15:25
Bart Henry pisze: 25 sie 2022, 13:35 Czy ktoś ogarniał już grupowy druk fanowskiej planszy dla dwóch graczy?
Podpinam się pod zapytanie, można linkę materiału do druku?
Plik jest na BGG, ale w komentarzu jest link do wersji 2.0 pełnej mapy i podzielonej na strony.
Awatar użytkownika
ekwilibrystyczny
Posty: 125
Rejestracja: 19 cze 2020, 17:04
Has thanked: 27 times
Been thanked: 35 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: ekwilibrystyczny »

Też bym chętnie przygarnął taką planszę, gdyby ktoś organizował wydruk
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 986
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 362 times
Been thanked: 777 times
Kontakt:

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Apos »

Hej! Wczoraj graliśmy w Barrage w pełnym składzie i zestawieniu. Podstawka + Barrage: Projekt Leeghwatera + rozszerzenie na 5 graczy. Kocioł, prawdziwy zamęt panował w kanałach i na tamach. Z początku miałem trochę mieszane uczucia, czy nie będzie za luźno, ale walka o każdą 💧, miejsce na elektronie ⚡ i blokowanie przepływu rozwiały wątpliwości.

Pomimo, że wczorajsza rozgrywka trochę trwała, to miałem pełną satysfakcję z rozgrywki. Mocno mi siadły cele punktowe i fajnie opracowałem sobie strategię na grę. Zamiast skupiać się na produkcji energii, poszedłem w budowę struktur i bonusy z planszy, które dawało mi samo-obracające się koło.

Suma summarum, Barrage z dodatkiem, to moim zdaniem bardzo dobra gra. Każda decyzja się liczy, a błędy bolą. Nie ma losowości. Interakcji między graczami nie brakuje. Osobiście preferuję grę na podstawowej mapie + Projekt Leeghwatera w 4 osoby, ale gra na 5 nie jest taka zła jak sądziłem!
Atk
Posty: 1401
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 498 times
Been thanked: 286 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

Apos pisze: 31 sie 2022, 10:15 Hej! Wczoraj graliśmy w Barrage w pełnym składzie i zestawieniu. Podstawka + Barrage: Projekt Leeghwatera + rozszerzenie na 5 graczy. Kocioł, prawdziwy zamęt panował w kanałach i na tamach. Z początku miałem trochę mieszane uczucia, czy nie będzie za luźno, ale walka o każdą 💧, miejsce na elektronie ⚡ i blokowanie przepływu rozwiały wątpliwości.

Pomimo, że wczorajsza rozgrywka trochę trwała, to miałem pełną satysfakcję z rozgrywki. Mocno mi siadły cele punktowe i fajnie opracowałem sobie strategię na grę. Zamiast skupiać się na produkcji energii, poszedłem w budowę struktur i bonusy z planszy, które dawało mi samo-obracające się koło.

Suma summarum, Barrage z dodatkiem, to moim zdaniem bardzo dobra gra. Każda decyzja się liczy, a błędy bolą. Nie ma losowości. Interakcji między graczami nie brakuje. Osobiście preferuję grę na podstawowej mapie + Projekt Leeghwatera w 4 osoby, ale gra na 5 nie jest taka zła jak sądziłem!
Ja w sobotę poprzednia, też z ekipą siadłem w końcu do dodatku na 5 osób i odczucia identyczne. Miał być luz, a była walka o wszystko. My skończyliśmy w jakieś 2-2.5h w 4 osoby.
Rozgrywka miodna, wieczór rewelacyjny, to tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że król jest jeden i nadal nic nie jest w stanie mi zagrozić!
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Wosho »

Pytanie czy gral ktos na mapie nilu i jakie sa Wasze odczucia?
Bo my dzis zagralismy pierwszy raz i mi sie podobalo a pozostali uwazali ze to psuje gre..
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1615
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 733 times
Been thanked: 1101 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: ave.crux »

Wosho pisze: 24 lis 2022, 00:45 Pytanie czy gral ktos na mapie nilu i jakie sa Wasze odczucia?
Bo my dzis zagralismy pierwszy raz i mi sie podobalo a pozostali uwazali ze to psuje gre..
Dlaczego uważają, że psuje to grę? Wypowiedz się szerzej, bo sam czekam na tę mapę z zamówienia zbiorowego.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Wosho »

Ogolnie wyjatkowo zagralismy na 3 nie 4 bo wszyscy byli ciekawi, zawsze gramy na 4ech zeby bylo najciasniej i najciekawiej.
Tylko ja budowalem poczatkowo tamy obok pól i praktycznie sam wyczyscilem dolna czesc, pozniej zaczalem czyscic srodkowa, i jeden kolega sie dolaczyl po pojedyncze bonusy w gorskiej czesci.
Wiec po 3 czy 4 turze mialem 60 punktow drugi kolega ok 40 trzeci ktory gral w B najmniej ok 20. Oczywiscie zbieralem tez punkty z innych rzeczy ale oni twierdzili ze te "darmowe" akcje/surowce z irygacji daja mi duza przewage.
Jednoczesnie obaj praktycznie nie korzystali z tego wiec ja nazbieralem od groma plytek, plus zbudowalem budynek prywatny ktory umozliwial mi robienie dwoch akcji irygacji itd od pierwszej tury. A dzieki temu ze te pola wymagaja jednego inzyniera zawsze konczylem ture wczesniej wiec moglem przykladowo budowac kanal i produkowac energie w sytuacji gdzie w normalnej grze po zbudowaniu kanalu od razu ktos by mi ukradl wode, a tak moglem pojedynczymi akcjami przeczekac go.
O ilw darmowe surowce i akcje budowy wydaja mi sie ok o tyle rzeczywiscie bonusowa akcja produkcji jest mega mocna.
Mi sie wydaje ze byloby zupelnie inaczej jakby byl czwarty gracz i wszyscy by korzystali z tego ale jestem ciekawy innych opini?
radekmajeski
Posty: 36
Rejestracja: 22 paź 2022, 07:29
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: radekmajeski »

Wosho pisze: 24 lis 2022, 10:49 Ogolnie wyjatkowo zagralismy na 3 nie 4 bo wszyscy byli ciekawi, zawsze gramy na 4ech zeby bylo najciasniej i najciekawiej.
Tylko ja budowalem poczatkowo tamy obok pól i praktycznie sam wyczyscilem dolna czesc, pozniej zaczalem czyscic srodkowa, i jeden kolega sie dolaczyl po pojedyncze bonusy w gorskiej czesci.
Wiec po 3 czy 4 turze mialem 60 punktow drugi kolega ok 40 trzeci ktory gral w B najmniej ok 20. Oczywiscie zbieralem tez punkty z innych rzeczy ale oni twierdzili ze te "darmowe" akcje/surowce z irygacji daja mi duza przewage.
Jednoczesnie obaj praktycznie nie korzystali z tego wiec ja nazbieralem od groma plytek, plus zbudowalem budynek prywatny ktory umozliwial mi robienie dwoch akcji irygacji itd od pierwszej tury. A dzieki temu ze te pola wymagaja jednego inzyniera zawsze konczylem ture wczesniej wiec moglem przykladowo budowac kanal i produkowac energie w sytuacji gdzie w normalnej grze po zbudowaniu kanalu od razu ktos by mi ukradl wode, a tak moglem pojedynczymi akcjami przeczekac go.
O ilw darmowe surowce i akcje budowy wydaja mi sie ok o tyle rzeczywiscie bonusowa akcja produkcji jest mega mocna.
Mi sie wydaje ze byloby zupelnie inaczej jakby byl czwarty gracz i wszyscy by korzystali z tego ale jestem ciekawy innych opini?
szczerze mowiac to brzmi bardziej jakby twoi wspolgracze nie potrafili w to grac
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Wosho »

Jeden kolega grał dużo raz ale jhakis czas temu, drugi kilka.
Natomiast faktem jest ze zaden z nas nie wiedzial jak ta irygacja dziala, czy dziala i czy warto w nia isc, ja zaryzykowalem i okazalo sie ze oplaca sie.
Moja odpowiedz byla ze gralem tak jak mi pozwoliliscie, podlaczylem sobie 1 poziomowe bazy do każdego pola, zbudowałem budynek ktory dawał mi dwie akcje irygacji i do tego wzialem technologie ktora przy budowie bazy kladzie krople w kazdej mojej bazie bez wody, i do tego bylem ostatnim graczem, wiec ofc najpierw zeszla technologia do krecenia podwyzszeniami..
Skoro widzieli ze to daje dobre benefity mogli sie smialo podlaczyc i tez korzystac..
To co mi sie tez podobalo to to ze wczesniej nikt jej praktycznie nie bral, a teraz zyskala na wartosci :)
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 642
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 245 times
Been thanked: 367 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Nilis »

Wosho pisze: 24 lis 2022, 11:46 Jeden kolega grał dużo raz ale jhakis czas temu, drugi kilka.
No to jak jeden kolega gral dużo ale tylko raz a drugi kilka to miałeś fajny trening na botach.
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Wosho »

Sorry napisałem z bledami, jeden kolega gral prawie tyle co ja, tylko mial dluzsza przerwe, drugi gral od nas zdecydowanie mniej.
W innej grupie przed covidem byl okres ze gralismy co tydzien, ale to w sumie juz ile 3/4 lata temu? :O
Tak czy siak to sa ograni ludzie, grajacy bez problemu w lacerdy itp a nie jakies filthy casuale..
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11033
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3379 times
Been thanked: 3270 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: japanczyk »

Co sadzicie o polskim tytule - Afera na Nilu? :D Dobrze, ze nie przetlumaczyli tego jako Romans na Nilu xD

Nie wiem jak was, ale mnie bawi to polskie kuriozalne tlumaczenie
(tak jakby komus umknelo - prawidlowe tlumaczenie moim zdaniem powinno brzmiec Sprawa/Kwestia Nilu)
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2098
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: tomp »

Dobrze, że nie inspirowali się powieściami Agathy Christie xD
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7334
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1108 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: detrytusek »

japanczyk pisze: 02 gru 2022, 15:32 Co sadzicie o polskim tytule - Afera na Nilu? :D Dobrze, ze nie przetlumaczyli tego jako Romans na Nilu xD

Nie wiem jak was, ale mnie bawi to polskie kuriozalne tlumaczenie
(tak jakby komus umknelo - prawidlowe tlumaczenie moim zdaniem powinno brzmiec Sprawa/Kwestia Nilu)
Ale wiesz...afera to afera...brzmi bardziej pudelkowo czyli chwytliwie. Kwestia Nilu to równie dobrze mogłaby dotyczyć jego zanieczyszczenia albo zmniejszenia populacji mew karłowatych :). No nie ma w tym haczyka.
Z drugiej strony ten romans brzmi jeszcze lepiej :).
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Qardasowsky
Posty: 70
Rejestracja: 31 sty 2021, 22:43
Has thanked: 77 times
Been thanked: 96 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Qardasowsky »

A mi się właśnie podoba ta przesadzona, over the top nazwa, pierwsze skojarzenie to rzeczywiście Agatha Christie ale w przyjemny sposób. Na romans też bym się nie obraził :) Mniej przyjemna będzie pewnie jakość mapy przypominająca tą z podstawki, ale chętnie kupię żeby zobaczyć jak działa gra na dwie osoby na przystosowanej specjalnie mapie.
radekmajeski
Posty: 36
Rejestracja: 22 paź 2022, 07:29
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: radekmajeski »

Awantura na Nilu
Akwamarynowy
Posty: 106
Rejestracja: 18 lut 2020, 17:32
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Akwamarynowy »

A co się dzieje z mapką na 2 osoby? Z tego co widzę Afera na Nilu to nie jest właśnie ta. Tutaj też raczej na 3/4 osoby jest rekomendowana.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1615
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 733 times
Been thanked: 1101 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: ave.crux »

Akwamarynowy pisze: 06 gru 2022, 11:29 A co się dzieje z mapką na 2 osoby? Z tego co widzę Afera na Nilu to nie jest właśnie ta. Tutaj też raczej na 3/4 osoby jest rekomendowana.
AFAIK mapa na 2 osoby to fanowski wytwór do ściągnięcia na BGG i poza tym nie było żadnej informacji, że ma być oficjalnie wydana.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
_leigam_
Posty: 948
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: _leigam_ »

ave.crux pisze: 06 gru 2022, 12:05
Akwamarynowy pisze: 06 gru 2022, 11:29 A co się dzieje z mapką na 2 osoby? Z tego co widzę Afera na Nilu to nie jest właśnie ta. Tutaj też raczej na 3/4 osoby jest rekomendowana.
AFAIK mapa na 2 osoby to fanowski wytwór do ściągnięcia na BGG i poza tym nie było żadnej informacji, że ma być oficjalnie wydana.
Akurat pisali że jest w w przygotowaniu 2 osobowa, ale po nilu.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Dice Settlers +promka Wyspa dinozaurów Calico+promka Twisted Fables ALL-IN + mata i inne
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1615
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 733 times
Been thanked: 1101 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: ave.crux »

_leigam_ pisze: 06 gru 2022, 12:42 Akurat pisali że jest w w przygotowaniu 2 osobowa, ale po nilu.
Masz gdzieś link? Jedyne co znalazłem to info sprzed 22 miesięcy co rzutowałoby na "aferę na nilu" właśnie.

Obrazek
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
ODPOWIEDZ