Gry z kampanią/legacy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
thesadstatue
Posty: 5
Rejestracja: 01 mar 2022, 22:42
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Gry z kampanią/legacy

Post autor: thesadstatue »

Polecicie jakieś dobre gry z kampanią lub/i skupiające się na fabule? Niekoniecznie legacy, ale większość takich gier pasuje do tego co szukam. Dla dwóch osób, stopnień zaawansowania dowolny, setting gier też bez większej różnicy. Tylko gry wydane po polsku, choć zapowiedziane u nas tytuły tego typu też chętnie sobie zanotuję na przyszłość.

Przede wszystkim chodzi o coś, co ma jako taką ciągłość fabularną, albo przynajmniej posiada mocny klimat i jakieś zalążki fabuły. Co ograliśmy w tym stylu między innymi, żeby było jaśniejsze czego szukamy:

- Robinson Crusoe H.M.S. Beagle - dodatek z kampanią bardzo spoko, podstawkę też lubimy
- Pandemic Legacy 1 i 3 - świetne tytuły, na szczycie naszej topki
- Aeon's Ends Legacy - uwielbiamy podstawkę, kampania legacy całkiem okej, choć krótka
- Destinies - super, niewiele tam gameplay'u, ale klimat tak gęsty, że można nożem kroić
- Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa - oryginalny Detektyw to praktycznie numer jeden dla nas
- Wiedeński Łącznik - dużo słabsze niż Detektyw, ale dalej całkiem dobrze się bawiliśmy
- Sherlock Holmes: Detektyw doradczy - wydawało się jak idealna pozycja dla nas. Klimat jest super, opisy świetne, ale sama "rozgrywka" jakoś nie przypadła nam do gustu. Rozegraliśmy kilka scenariuszy i jakoś prawie nigdy nie potrafiliśmy dojść do poprawnych wniosków albo nie wiedzieliśmy co robić dalej
- Gloomhaven szczęki lwa - niestety nam nie podeszło. Fabuły prawie brak, a świat i klimat też niespecjalne. Sama rozgrywka jest w miarę okej, ale chyba po prostu nie podchodzi nam coś w stylu adaptacji gry komputerowej na planszową. No i moja druga połówka za bardzo się przy tej grze denerwuje. W takim stylu prawdopodobnie tylko nieco łatwiejsze i z ciekawszym klimatem/lepszą fabułą

Mam na oku Robinson Crusoe: Opowieści Niesamowite i dodatki do Destinies. Pandemic Legacy 2 rzecz jasna też chcemy ograć, ale to jak w końcu pojawi się dodruk.
Cyel
Posty: 2592
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1455 times

Re: Gry z kampanią/legacy

Post autor: Cyel »

Łowcy AD 2114? Dużo fajnej fabuły z wyborami, spoko mechanika samej rozgrywki, dobry klimat. Na dwie osoby czy solo powinna być nawet lepsza (gram w 4 osoby i jest przez to chyba trochę zbyt zachowawczo).
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1486
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 724 times

Re: Gry z kampanią/legacy

Post autor: arturmarek »

Pierwsze skojarzenie: "wielka trójka Awakenów": Tainted Grail, Etherfields, ISS Vanguard (ostatnia jeszcze nie wyszła po polsku).
Poza tym:
- Kroniki Zbrodni: wersja light Detektywa, dla mnie Detektyw znacznie lepszy, ale to też jest dobre, takie luźniejsze do spokojniejszego popykania. Masz kampanię podstawową, znakomity dodatek Noir i serię niezależnych gier Millenium (1400, 1900, 2400).
- Uśpieni Bogowie, Zapomniane Wody: nie grałem w żadną z nich, ale mają bardzo dobre opinie.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 552
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 122 times
Been thanked: 410 times

Re: Gry z kampanią/legacy

Post autor: Gribbler »

Jeżeli chodzi o fabułę, to polecam Oathsworn. Jak na razie najlepsza fabularnie planszówka, w jaką grałem. Może kiedyś ktoś wyda po polsku.
ODPOWIEDZ