Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Atk »

LukaszLozz pisze: 18 lis 2022, 19:56 Zamki Burgundii przyjemny filler jak nie ma czasu.

To by był listopad…
Poprawiłeś mi humor 😂
Nie pomyliłeś zamków? Bo z tego co mi wiadomo Burgundii do filerow nie należą 😉
LukaszLozz
Posty: 190
Rejestracja: 24 kwie 2020, 00:07
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 78 times
Been thanked: 78 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: LukaszLozz »

Atk pisze: 18 lis 2022, 21:48
LukaszLozz pisze: 18 lis 2022, 19:56 Zamki Burgundii przyjemny filler jak nie ma czasu.

To by był listopad…
Poprawiłeś mi humor 😂
Nie pomyliłeś zamków? Bo z tego co mi wiadomo Burgundii do filerow nie należą 😉
Trochę to było z przekąsem, ale traktujemy to z małżonka jako coś lekkiego, jak nie chcemy 3h siedzieć przy czymś mozgozernym ;)
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Atk »

LukaszLozz pisze: 18 lis 2022, 22:07
Atk pisze: 18 lis 2022, 21:48
LukaszLozz pisze: 18 lis 2022, 19:56 Zamki Burgundii przyjemny filler jak nie ma czasu.

To by był listopad…
Poprawiłeś mi humor 😂
Nie pomyliłeś zamków? Bo z tego co mi wiadomo Burgundii do filerow nie należą 😉
Trochę to było z przekąsem, ale traktujemy to z małżonka jako coś lekkiego, jak nie chcemy 3h siedzieć przy czymś mozgozernym ;)
Nie no śmieje się 😉 dla mnie filerek poza lekkością musi być krótki, czego o zamkach nie można powiedzieć, mimo że też je lubię!
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4510
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1667 times
Been thanked: 2087 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: PytonZCatanu »

Zamki Burgundii przyjemny filler jak nie ma czasu

Sprostuje, żeby ktoś się nie pomylił: Zamki Burgundii to nie jest filler.🙂 Dość ciężka gra, po 30-40 minut na gracza.
Nokian
Posty: 12
Rejestracja: 14 lis 2022, 14:25
Been thanked: 1 time

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Nokian »

Ostatnio byłem spragniony jakiejś luźnej gry karcianej, takiej przy której mógłbym wychillować i nie byłaby jakaś zbyt skomplikowana no i natrafiłem na dixit. Moja dziewczyna mi ją poleciła i gramy z przyjaciółmi w wolne wieczory. Nie ukrywam lubię ją, nie jest wymagająca i można się zrelaksować. Poza tym ilustracje są ładne i można z innej perspektywy patrzeć na znajomych.
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: aspo »

Wzięło mnie na klasyki z kolekcji. Kupiłem zatem dodatek do Ostatniej Woli, znaleziony na Amazon.pl. Kiedyś bardzo lubiłem tę grę, ale za łatwo się wygrywało na nieruchomości. Polowałem na dodatek już dawno temu, teraz liczę na ciekawy powrót na stół.
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Atk »

Na aleGramy nie mogłem się powstrzymać i poszły 2 dodatki do brzdęk w kosmosie, a nawet w niego nie grywamy 🤦 i dodatek Ogonek do kolejka!

Do tego namówiłem ziomka z ekipy na Mezo, przez kogoś z forum nick nie pamiętam. Chodziła za mną odkąd wyczytałem jego wychwalanie. Ziomek nie był do końca zdecydowany, to mu pomogłem podjąć decyzję, a cena była bardzo fajna. Jedziemy testować jak podejdzie jutro wjazd w dodatki 😂
Ostatnio zmieniony 21 lis 2022, 22:43 przez Atk, łącznie zmieniany 1 raz.
Toluvel
Posty: 56
Rejestracja: 13 cze 2022, 17:12
Has thanked: 19 times
Been thanked: 6 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Toluvel »

Kupiłem Skytear + 4 dodatki za 240zł na olx bo było tanio i mi się podoba :) Teraz nie mogę się doczekać ogrywania, zasady wydają się naprawdę proste i nie wiem dlaczego ludzie mówią o tym jak o "ciężkiej" grze. Pomijam instrukcję uczyłem się z nowych zasad ze strony + filmiki :)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4475
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: garg »

Toluvel pisze: 21 lis 2022, 11:03 Kupiłem Skytear + 4 dodatki za 240zł na olx bo było tanio i mi się podoba :) Teraz nie mogę się doczekać ogrywania, zasady wydają się naprawdę proste i nie wiem dlaczego ludzie mówią o tym jak o "ciężkiej" grze. Pomijam instrukcję uczyłem się z nowych zasad ze strony + filmiki :)
No właśnie pominąłeś główną przyczynę tego "mówienia ludzi" - instrukcję :mrgreen: . To ona sprawia, że w grę nie da się zagrać bez pół litra wódki na głowę.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Toluvel
Posty: 56
Rejestracja: 13 cze 2022, 17:12
Has thanked: 19 times
Been thanked: 6 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Toluvel »

garg pisze: 21 lis 2022, 13:31
Toluvel pisze: 21 lis 2022, 11:03 Kupiłem Skytear + 4 dodatki za 240zł na olx bo było tanio i mi się podoba :) Teraz nie mogę się doczekać ogrywania, zasady wydają się naprawdę proste i nie wiem dlaczego ludzie mówią o tym jak o "ciężkiej" grze. Pomijam instrukcję uczyłem się z nowych zasad ze strony + filmiki :)
No właśnie pominąłeś główną przyczynę tego "mówienia ludzi" - instrukcję :mrgreen: . To ona sprawia, że w grę nie da się zagrać bez pół litra wódki na głowę.
No oryginalnej nie widziałem :D ale ta z https://www.playskytear.com/rules#block-28119 wydaje się super przejrzysta i sama gra jest dość prosta w swoich założeniach, nie ma miliona mechanik. To + filmik z neta i można grać ;) A w ogóle na discordzie tej gry odpowiadają sami twórcy w razie czego :)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: seki »

Toluvel pisze: 21 lis 2022, 11:03 Kupiłem Skytear + 4 dodatki za 240zł na olx bo było tanio i mi się podoba :) Teraz nie mogę się doczekać ogrywania, zasady wydają się naprawdę proste i nie wiem dlaczego ludzie mówią o tym jak o "ciężkiej" grze. Pomijam instrukcję uczyłem się z nowych zasad ze strony + filmiki :)
Ja z instrukcją nie miałem problemu. Po pierwszej partii byłem zachwycony i kupiłem dodatki. Po drugiej partii poszła na sprzedaż. To bardzo dobra gra ale wymaga niesamowicie dużego zaangażowania aby spamiętać moce figurek i umiejki kart. Bez znajomości przeciwnika i swojego ta gra nie ma sensu. Jeśli ktoś się mocno zaangażuje i będzie grać regularnie to moim będzie bardzo zadowolony bo widziałem w grze ogromny potencjał.
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Argue »

Nightfall - bo chciałem sobie dołożyć jakiegoś deckbuildera do kolekcji. Star Realms mi się przejadł, a oprócz tego mam tylko Kamień Gromu. Dodatkowo 29 zł to żaden pieniądz.
Awatar użytkownika
hejcz
Posty: 131
Rejestracja: 07 lut 2020, 12:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 11 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: hejcz »

Toluvel pisze: 21 lis 2022, 11:03 Kupiłem Skytear + 4 dodatki za 240zł na olx bo było tanio i mi się podoba :) Teraz nie mogę się doczekać ogrywania, zasady wydają się naprawdę proste i nie wiem dlaczego ludzie mówią o tym jak o "ciężkiej" grze. Pomijam instrukcję uczyłem się z nowych zasad ze strony + filmiki :)
Nom, wyprzedziles mnie o jeden dzień. Było brać i się nie zastanawiać :p
Toluvel
Posty: 56
Rejestracja: 13 cze 2022, 17:12
Has thanked: 19 times
Been thanked: 6 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Toluvel »

hejcz pisze: 22 lis 2022, 00:00
Toluvel pisze: 21 lis 2022, 11:03 Kupiłem Skytear + 4 dodatki za 240zł na olx bo było tanio i mi się podoba :) Teraz nie mogę się doczekać ogrywania, zasady wydają się naprawdę proste i nie wiem dlaczego ludzie mówią o tym jak o "ciężkiej" grze. Pomijam instrukcję uczyłem się z nowych zasad ze strony + filmiki :)
Nom, wyprzedziles mnie o jeden dzień. Było brać i się nie zastanawiać :p
O to miałem szczęście ;) Jest jeszcze za 200zł z 2 dodatkami, też niezła oferta :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

Dawno mnie nie było tutaj ale to i dobrze bo oznacza to że przystopowałem radykalnie z zakupami (sic!).
Nie mniej jednak na uku miałem kika tytułów i wkońcu spłynęło do co było w koszyku:

Dominion- bo to klasyk i propoplasta deckbuilderów które bardzo przecież lubię.
Papierowe Podziemia- bo nie mam u siebie tego typu gier a chciałem coś takiego do solo
Epoka Kamienia- bo to klasyk i jeden z pierwszych nieskomplikwanych workerplacementów
Zwierzęcy Front-chciałem coś dla dzieci kupić za 15min grania a słuszałem że nie głupie to
Suburbia- bo nie miałem kafelkowej gry o budowaniu miasta no i Portal wiec wiadomo...

Jeszcze coś w tym roku pewnie wpadnie ale bez szału jak widzę. Dosyć dobry (słaby) rok zakupowy ten 2022.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Yuri »

Shadows od Brimstone:
- Long Arm od the Law supplement
- Wrestler Specialty Ally
- Occult Apprentice Specialty Ally
- Grizzled Guard Specialty Ally
- Honourable Guard Specialty Ally
- Trederran Banshee Shock Troopers Enemy Pack
...by zwyczajnie być z nowinkami na bieżąco. Wiem, że jak teraz nie kupię to później taniej nie będzie, a SoB to akurat jedna z niewielu pozycji, które przeżyły u mnie planszówkowa czystkę. Więc chcę mieć ten tytuł kompletny.
P.s. no i Żabolce widzę coraz więcej figsow lepią w U.S. wiec to kolejny powód by ich wesprzeć.
P.s.2 tak, wiem na KSa czekamy już 4,5 roku 😁
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Atk »

Skorzystałem z promocji bf na Treflu i kupiłem
Classic Recycled (magnetyczne pałki z kulkami). Na AleGramy trefl miał swój pokój zabaw i mój 1.5 roczny syn nie mógł się tym przestać bawić. Mam nadzieję, że w domu mu się nie znudzi za szybko
Awatar użytkownika
Partizant
Posty: 36
Rejestracja: 16 paź 2020, 16:36
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 21 times
Been thanked: 14 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Partizant »

Betrayal at house on the hill 3 PL
bo brakowało mi lekkiego ameri z niskim progiem wejścia. Na półce zalega Descent od którego większość znajomych się odbija.
A 185 zł w promocji dodatkowo zachęciło do zakupu.
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 339
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 441 times
Been thanked: 135 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: esubotowicz »

Od pewnego czasu zastanawiałam się nad wyborem pierwszego Lacerdy do kolekcji, rozważałam Gallerist, Vinhos oraz Weather Machine. Ale brak informacji o cenie tej ostatniej wstrzymywał mnie przed zakupem. Ostatnia niewiadoma została ujawniona, więc podjęłam decyzję o zakupie Vinhosa Deluxe, który jest przystępniejszy jeśli chodzi o zasady, a także tańszy.
Na razie gra trafi na półkę, zapoznam sie z nią bliżej pewnie w przerwie świątecznej.
Druga nowość w kolekcji to Poszukiwanie Planety X. Tutaj już udało się od razu rozegrać dwie partyjki solo i nie powiem, ciągnie do niej 🙂
Ewa
rdbeni0
Posty: 402
Rejestracja: 19 sty 2020, 00:06
Has thanked: 65 times
Been thanked: 72 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rdbeni0 »

... bo Black Friday i było na promocji:

-- Everdell za 139 zł z wysyłką
-- Wśiąść do Pociągu Europa za 110 zł z wysyłką
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 339 times
Been thanked: 309 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Chudej »

Tekhenu + dodatek
Founders of Teotihuacan
Kamienna Mandala dodatek
Tabannusi

Bo była promocja na stronie B&D i bardzo tanio wyszło. Ostatecznie jednak uznałem, że przesadziłem i Tabannusi odsprzedam koledze, który sam miał to na oku.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: seki »

Poszukiwanie planety X - bo zgodność opinie co do tej gry była jak nigdy. I rzeczywiście swietna dedukcja z łatwymi zasadami.

Summoner Wars - bo lubię gry pojedynkowe.

Diuna imperium potęga ix - bo to świetny dodatek do jednej z moich ulubionych gier.

Radlands - bardzo podoba mi się wygląd i mechanika. Zmienność związana z obozami i ich obroną powinna dać dużą regrywalnosc przy jednocześnie małej zmienności zasad. Zbiera dobre opinie.

Red7 bo była w bardzo niskiej cenie na BlackFriday a małe mobilne proste karcianki przydają się w mojej kolekcji.

Auztralia bo już kiedyś miałem na wish liście i rozważałem zakup gdy była wyprzedawania za 80 zł. Wczoraj dorwałem na olxie za 140 ale skłoniła mnie do zakupu promocja na dwa dodatki.

Auztralia Zemsta i Tazmania bo na BF były za 50 zł z darmową wysyłką. W tym momencie przy tak rozbudowanej zawartości Auztralii liczę, że gra da mi sporo ciekawych rozgrywek.

Pętla loop - bo Wy twierdzicie, że to dobra kooperacja więc mówię sprawdzam! Była też w fajnej cenie na BF.

Sorcerer City - bo budowa miasta i obrona przed potworami. Brzmi nieźle. Jest intrygująca, wojennik tv zagrywał się w nią solo swego czasu. W BF za 50 zł więc długo się nie zastanawiałem.

Mutants - bardzo podoba mi się mechanizm odpalania zdolności kart różnych w zależności od tego czy wchodzi do gry czy z niej wychodzi. Mechanizm jest ciekawy, gra wydaje się mocno regrywalne i chętnie sprawdzę. Płaciłem zdaje się 35 zł w BF.
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Otorek »

BF w Polsce niestety nie zaproponował mi nic dla mnie ciekawego, ale na szczęście Szwedzi i Finowie byli bardziej miłosierni.
- Bezpośrednio od Free League na -50% wziąłem RPG: Twilight 2000 + pierdółki - lekkie postapo z mocnym militarnym sznytem i dość planszową walką powinno się doskonale sprawdzić, do tego akcja dzieje się w zrujnowanej Polsce (lub Szwecji)...
- Od Fińskiego sklepu z okazji BF wpadło Commands & Colors: Ancients od GMT. Powinna się sprawdzić jako prosta gra wojenna, na wciąganie znajomych w coś bardziej skomplikowanego - no i jest szeroko polecana.
Qardasowsky
Posty: 70
Rejestracja: 31 sty 2021, 22:43
Has thanked: 77 times
Been thanked: 96 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Qardasowsky »

Blue Moon Legends - Bo nigdy nie grałem w gry Knizii. Bo śmiesznie niska cena w porównaniu do wersji angielskiej. Bo szybkich dwuosobówek nigdy za wiele.

Ankh: Bogowie Egiptu - Area Control działające na dwie osoby? Count me in. Bo chciałem coś z trylogii Langa. Blood Rage nie siadł mi klimatem, a Rising Sun, który trafia do mnie najbardziej, niestety działa jedynie od 3+. Bo retail podstawki można z drugiej ręki dostać w porządnej cenie. Bo jak siądzie to mam do wyboru sporo dodatków + SG z KSa
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Jiloo »

TripLock z dodatkami – bo od dawna była na wishliście, ale nie była priorytetem. CTG ładną promkę zrobiło i w grupówce wysyłka za darmo to wziąłem bez wachania.
Qardasowsky pisze: 26 lis 2022, 13:26 Blue Moon Legends - Bo nigdy nie grałem w gry Knizii. Bo śmiesznie niska cena w porównaniu do wersji angielskiej. Bo szybkich dwuosobówek nigdy za wiele.
Fajna, niedoceniona (moim zdaniem), szybka dwu osobówka. Wymaga trochę czasu, żeby poznać niesymetryczne talie, ale bardzo przyjemna. Ja swoją oddałem znajomym do kawiarni, bo niestety nie za bardzo mam z kim grać (żonie nie podeszła kwestia uczenia się działania każdej talii).
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
ODPOWIEDZ