Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Darkstorm
Posty: 863
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 137 times
Been thanked: 216 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Darkstorm »

EVOCATVS pisze: 30 sty 2023, 22:34
Kurde, jak ja niedawno chciałem wysłać Gambitowi grę, to mi się nie udało nawet odpowiedzi od niego uzyskać :) Chyba muszę do wewnętrznego kręgu sekty się dostać :D
Przemyśl to dobrze. W tej piwnicy robi się coraz bardziej ciasno i wilgotno a nocą jest źródłem potępieńczych krzyków nieszczęśliwców, którzy nie ogarnęli zasad kolejnego Lacerdy. Pół 3miasta nie może spać...
Awatar użytkownika
612
Posty: 435
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 69 times
Been thanked: 564 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: 612 »

Ciekawe, czy w następnym odcinku dram KPiB będzie drama o dramie z ich ostatniej dramy.
ostry66
Posty: 14
Rejestracja: 14 gru 2009, 20:07
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: ostry66 »

EVOCATVS pisze: 30 sty 2023, 23:19 Co do fantów, to jakbyś nie zasłużył, to raczej ludzie by ich nie dawali :), a jeśli idzie o wykorzystywanie, to w żadnym z filmów nie widziałem żadnych przesłanek ku temu, żeby miało to miejsce (chyba, że robisz to jakoś podprogowo, telepatycznie, czy innymi czarami :wink:)
Ja myślę, że on może tymi kolorami ludzi jakoś czarować ;)
kuba32 pisze: 31 sty 2023, 02:05 Najdłużej wśród "gadających głów" trzymał się u nie Gambit, z racji, że starał się przynajmniej tłumaczyć po krótce gameplay, ale i on nie przetrwał próby czasu, co nie zmienia faktu, że robi super robotę, natomiast mam obawy, czy jego format nie popadł w stagnację (chociaż pewnie tej wyższej klasy średniej).
Ty masz obawy o stagnację, a mnie się wydaje, że wielu ludzi lubi to co zna, a często lepsze jest wrogiem dobrego. Uważam że lepsza stagnacja na takim, powyżej średniej poziomie niż gdyby miał coś ulepszać na siłę. Oglądasz jego materiały i wiesz czego możesz się spodziewać, żadnego pajacowania, oczopląsu czy innych fajerwerków (prócz czarowania światłem). Dla mnie to jest własnie jego siłą, nie kłania się modom, jest sobą i wielu to lubi, i docenia.
kuba32 pisze: 31 sty 2023, 02:05 Ostatnio pojawił się również ciekawy format na polskim YT, który chyba nie został tu jeszcze wspomniany - "patostreamy" live :lol: Pan Kaczmar z Geek Factor zapoczątkował i ja osobiście czekam na więcej, ciekawe tematy zaczęły kiełkować :D Wiem, jestem ohydny.
Mi też w trakcie oglądania skojarzenie z patostreamem się nasuwało choć wyszło spoko. Przysypiający Gambit to złoto ;) Może bym odpuścił zwracanie uwagi na to co kto pije, ale poza tym ciekawe są takie pogaduchy ludzi z "branży"
612 pisze: 31 sty 2023, 08:33 Ciekawe, czy w następnym odcinku dram KPiB będzie drama o dramie z ich ostatniej dramy.
W razie gdyby miało im dram zabraknąć to mają taką na swój temat, że cały odcinek mogą jej poświecić ;)
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1615
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 733 times
Been thanked: 1101 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: ave.crux »

ostry66 pisze: 31 sty 2023, 09:05 W razie gdyby miało im dram zabraknąć to mają taką na swój temat, że cały odcinek mogą jej poświecić ;)
Jak rozpętałem drugą dramę planszową ;)
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

kuba32 pisze: 31 sty 2023, 02:05 natomiast mam obawy, czy jego format nie popadł w stagnację
Kilka zmian co do formatów "ostatnio" się pojawiło (na przykład GSPTG). Jakaś tam zabawa oświetleniem też wskoczyła. Ale poza tym w sumie masz rację. Kręcenie materiałów na YT to poboczna część mojego życia. Znalazłem format, który najłatwiej mi ogarnąć w sposób nie rozwalający funkcjonowania domu i rodziny. Raczej nie będę tu wiele zmieniał, czy eksperymentował. Już to kiedyś robiłem, ale nie byłem zadowolony.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1235 times
Been thanked: 1453 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Mr_Fisq »

Gambit pisze: 31 sty 2023, 09:22 Kilka zmian co do formatów "ostatnio" się pojawiło (na przykład GSPTG). Jakaś tam zabawa oświetleniem też wskoczyła. Ale poza tym w sumie masz rację. Kręcenie materiałów na YT to poboczna część mojego życia. Znalazłem format, który najłatwiej mi ogarnąć w sposób nie rozwalający funkcjonowania domu i rodziny. Raczej nie będę tu wiele zmieniał, czy eksperymentował. Już to kiedyś robiłem, ale nie byłem zadowolony.
Najlepszym novum na Twoim kanale dla mnie było wprowadzenie cyklu: "Gdzie się podziały tamte gry?" Dla mnie strzał w 10 dla osób szukających gier mających szansę znieść próbę czasu.
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
allagainstyou
Posty: 152
Rejestracja: 19 lis 2020, 15:30
Has thanked: 33 times
Been thanked: 34 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: allagainstyou »

Mr_Fisq pisze: 31 sty 2023, 09:25
Spoiler:
Najlepszym novum na Twoim kanale dla mnie było wprowadzenie cyklu: "Gdzie się podziały tamte gry?" Dla mnie strzał w 10 dla osób szukających gier mających szansę znieść próbę czasu.
Popieram, też lubię ten format. W kolejnych odcinkach (po wstępnych 12) polecam nadal robić "rewizję" więcej lat wstecz... może ograniczyć się do tych gier które zostały w kolekcji, albo tych względem których ocena się zmieniła?
Jeśli chodzi o format recenzji, w recenzjach u Gambita interesuje mnie intro, plusy/minusy i podsumowanie. Zawsze pomijam prezentację gry. Nie dlatego, że Tomek źle tłumaczy, ale dlatego, że:
- zwykle przed pojawieniem się odcinka już wiem mniej-więcej jak ta gra wygląda
- zwykle słucham o planszówkach bez oglądania, robiąc przy okazji coś innego
- wielu recenzentów potrafi dobrze zaprezentować grę i / lub wytłumaczyć jak się w nią gra, ale niewielu potrafi tak dobrze podsumować grę bez wciskania jej na siłę
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Mr_Fisq pisze: 31 sty 2023, 09:25 Najlepszym novum na Twoim kanale dla mnie było wprowadzenie cyklu: "Gdzie się podziały tamte gry?" Dla mnie strzał w 10 dla osób szukających gier mających szansę znieść próbę czasu.
Najśmieszniejsze jest to, że cykl powstał, bo wkurzyłem się na szarpanie z Rewizjami.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rastula »

Gambit pisze: 31 sty 2023, 09:41
Mr_Fisq pisze: 31 sty 2023, 09:25 Najlepszym novum na Twoim kanale dla mnie było wprowadzenie cyklu: "Gdzie się podziały tamte gry?" Dla mnie strzał w 10 dla osób szukających gier mających szansę znieść próbę czasu.
Najśmieszniejsze jest to, że cykl powstał, bo wkurzyłem się na szarpanie z Rewizjami.
biorąc pod uwagę tendencję na rynku niedługo można będzie robić cykl "zapomniane gry zeszłego miesiąca" :D...
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

rastula pisze: 31 sty 2023, 09:46 biorąc pod uwagę tendencję na rynku niedługo można będzie robić cykl "zapomniane gry zeszłego miesiąca" :D...
I materiały będą wyglądać "Ummm...miałem Wam opowiedzieć o jakichś grach, ale zapomniałem o jakich. To do zobaczenia..."" :D
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 438
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 115 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: ScorpZero »

Spoiler:
I już masz pomysł na materiał z okazji 1 Kwietnia. :wink:
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

ScorpZero pisze: 31 sty 2023, 09:52
Spoiler:
I już masz pomysł na materiał z okazji 1 Kwietnia. :wink:
Na 1 kwietnia mam inny pomysł. Tak zwany career ender.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rastula »

Gambit pisze: 31 sty 2023, 09:57
ScorpZero pisze: 31 sty 2023, 09:52
Spoiler:
I już masz pomysł na materiał z okazji 1 Kwietnia. :wink:
Na 1 kwietnia mam inny pomysł. Tak zwany career ender.
i zgodnie z ostatnim trendem zdjęcie gołych czterech na insta?
allagainstyou
Posty: 152
Rejestracja: 19 lis 2020, 15:30
Has thanked: 33 times
Been thanked: 34 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: allagainstyou »

Gambit pisze: 31 sty 2023, 09:57
Spoiler:
Na 1 kwietnia mam inny pomysł. Tak zwany career ender.
Zrobisz recenzję Wiedźmina i powiesz, że to gra na podstawie serialu z Michałem Żebrowskim?
Darkstorm
Posty: 863
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 137 times
Been thanked: 216 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Darkstorm »

Gambit pisze: 31 sty 2023, 09:57 Na 1 kwietnia mam inny pomysł. Tak zwany career ender.
Eee to każdy od razy by się domyśliło co chodzi.
Ale może gameplay z prusage by dobrze wsiadł :wink:
gregoff
Posty: 798
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 539 times
Been thanked: 163 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: gregoff »

Gambit pisze: 31 sty 2023, 09:57
ScorpZero pisze: 31 sty 2023, 09:52
Spoiler:
I już masz pomysł na materiał z okazji 1 Kwietnia. :wink:
Na 1 kwietnia mam inny pomysł. Tak zwany career ender.
Diuna Sekrety Rodu rewizja 10 na 10 ;)
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
allagainstyou
Posty: 152
Rejestracja: 19 lis 2020, 15:30
Has thanked: 33 times
Been thanked: 34 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: allagainstyou »

gregoff pisze: 31 sty 2023, 10:49
Gambit pisze: 31 sty 2023, 09:57
ScorpZero pisze: 31 sty 2023, 09:52
Spoiler:
I już masz pomysł na materiał z okazji 1 Kwietnia. :wink:
Na 1 kwietnia mam inny pomysł. Tak zwany career ender.
Diuna Sekrety Rodu rewizja 10 na 10 ;)
E, lipa bo rewizji już nie ma. Lepsza byłaby recenzja jakiejś wersji Monopoly / Chinczyka / Grzybobrania i danie jej czegokolwiek ponad 4/10 (aka: lepsze niż Gloomhaven)
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1615
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 733 times
Been thanked: 1101 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: ave.crux »

Jakby materiał był krótszy niż 30 min to byłoby duże zaskoczenie z mojej strony :D
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: eveni »

Recenzja Frosthaven i ocena 10/10 :wink:
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rastula »

allagainstyou pisze: 31 sty 2023, 10:55
gregoff pisze: 31 sty 2023, 10:49
Gambit pisze: 31 sty 2023, 09:57

Na 1 kwietnia mam inny pomysł. Tak zwany career ender.
Diuna Sekrety Rodu rewizja 10 na 10 ;)
E, lipa bo rewizji już nie ma. Lepsza byłaby recenzja jakiejś wersji Monopoly / Chinczyka / Grzybobrania i danie jej czegokolwiek ponad 4/10 (aka: lepsze niż Gloomhaven)
Watch it played zrobiła tutka monopoly na April's fool :D
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3363
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2026 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Ardel12 »

Gambit pisze: 30 sty 2023, 22:50 Ardel12 pisze: ↑pn sty 30, 2023 10:17 pm
Ja się o nich dowiedziałem dopiero przez wystąpienie u Gambita, którego wtedy jeszcze oglądałem.
Co schrzaniłem, że już nie oglądasz?
Raczej nic. Wspominałem wcześniej, że się pożegnałem z Twoim kanałem, bo rozjechaliśmy się gustem. Ot co dla Ciebie kiedyś bywało dobre to było i dla mnie. Obecnie rozmijamy się w ocenach jak i wadach/plusach. Opisy zasad zacząłem przewijać, bo mi nie dają odpowiednich informacji, które mam z gameplayów i nagle wiele z filmików nie zostało dla mnie.

Robisz dobrą robotę co widać po wspierających Cię ludziach, ale ja szukam recenzentów ze zbliżonym do mnie gustem, a ten zmienia się w czasie. Obecnie w sumie nie mam żadnego, którego uważałbym za wyrocznię(mówi dobre, to biorę), raczej oglądam gameplaye, czytam zasady i chłonę unboxingi.
Awatar użytkownika
Zawaterniok
Posty: 114
Rejestracja: 12 kwie 2022, 14:29
Has thanked: 51 times
Been thanked: 20 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Zawaterniok »

menelobej pisze: 31 sty 2023, 01:29 A ja tam uważam przy tej burzy o kanał GrAlutki i słowa z Marka z KPiB, że cały ten Youtube planszówkowy to taka trochę jednak schematyczna i powtarzalna kraina, w której w 90% filmików gadająca głowa lub więcej głów mówi o konkretnej planszówce i daje jej jakąś ocenę, albo zestawia jakąś topkę. I pal licho, że to tak wygląda schematycznie, to niestety jakość i atrakcyjność tych wystąpień w jest większości podobna czyli tak mniej lub bardziej klasa średnia z tendencją do bycia bliżej niższej klasy średniej, mówiąc językiem kategorii motoryzacyjnych.
Pamiętam jak jakieś 10 lat szeroko w obrocie były różne periodyki w formie czasopism czy portali z recenzjami pisanymi czy blogów i zamieszczane tam recenzje w większości naprawdę dobrze się czytało i można było przy tym dowiedzieć się sporo o danej grze. Potem słowo pisane zaczęło dość szybko ustępować pola kanałom Youtube i chyba uproszczenie dla odbiorcy przekazu w postaci wizji sprawiło, że wkradło się większe niedbalstwo w sposobie przekazywania treści u jej autorów.
Jednocześnie niewiele osób tak naprawdę ma coś co je wyróżnia na tle innych gadających planszowych głów, żeby przyciągnąć większą liczbę subskrybentów i regularnych widzów. Piotrkowi z GTTV można zarzucać różne rzeczy, ale on czuje się dość swobodnie przed kamerą i to widać i czuć - w sumie był nauczycielem, a komunikatywność i umiejętność prezentacji to dość pożądana cecha u przedstawicieli tej grupy zawodowej, a do tego jest mocno wkręcony w hobby. Kaczmar z Geek Factor też czuje kamerę i ma swój styl podobnie jak Wookie. Gambit ma coś w swoim sposobie mówienia i oceniania, że większość widzów czuje, że on wie co mówi i warto człowieka wysłuchać, nawet jeśli miałbyś się z nim nie zgadzać, chociaż połowa go przyśpiesza w odtwarzaczu bo jak można tak wolno mówić do widza. Są jeszcze tacy pasjonaci jak Michel z WojennikTV z dużą dozą merytorycznego przekazu, ale skala przekazu odpowiada mniej więcej niszy do której skierowanych jest większość jego materiałów. Pozostali twórcy w większości mają lepsze i gorsze momenty, np. Regały Marcińskie są całkiem fajnym kanałem, ale niestety trochę mało materiałów przybywa. Ciekawostką jest pozycja w planszowym Youtube Asi z OnTable, bo to chyba jedyny kanał, który się przebił w ostatnich latach wśród bardziej masowego widza - jak dla mnie merytoryczne bywa różnie, ale forma przekazu wysokiej jakości. Gdzie na takiej wysokiej jakości nie wybyli się aż tak mocno chłopaki z PoGRAmy, choć merytorycznie słabsi nie byli w mojej ocenie. Fajnie, że przybywa różnych gameplayów w tym rozgrywek solo, ale one chyba też nadal stanowią mocną niszę.
Generalnie uważam, że szału nie ma i większość youtuberów planszowych nie osiągnie jakiegoś spektakularnego sukcesu i chyba powinni się z tym pogodzić, bo poświęcanie swojego cennego czasu na to, żeby przypodobać się bardziej jakiejś grupie potencjalnych subskrybentów to czas stracony. Po prostu albo się ma pomysł na siebie i jak to przekazać z pasją i autentycznie gdzie może się okazać, że masowy widz się od tego odbije, albo klepie się takie średniaki. Oczywiście na pewno są tacy twórcy, co nie zwracają uwagi zbytnio na lajki i subskrypcje bo samo nagrywanie tych materiałów to dla nich przyjemność, ale jednak jak przeglądam Youtube to średniactwo króluje.
Zgadzam się, ale warto zauważyć, że kij ma dwa końce. Te planszówkowe kanały i materiały są robione przez amatorów, zapaleńców, hobbystów - zwykle z ich własnych środków, pomysłów, nagrywane przy użyciu chałupniczych metod. Może to tak z wierzchu prosto wygląda, ale za wysokiej jakości contentem na Youtube/Instagramie/Tiktoku, itp. stoi masa ludzi i kasy. Ten produkt końcowy, który my widzimy, to zwykle efekt dużego nakładu. A tutaj Panowie/Panie sobie nagrywają, podejrzewam, że po pracy.
Ja mam dodatkowo wrażenie, że te kanały po prostu działają w pewnej niszy - tu raczej nie ma co liczyć na ogromne wyświetlenia i jakąś kasę z tego. No i to wszystko się przekłada na efekt końcowy. Ja i tak jestem pełen podziwu dla recenzentów/autorów za pasję, jaką w to wkładają. Lubię sobie posłuchać tego na słuchawkach, albo podczas jazdy samochodem. Wiadomo, że z czasem pewna ewolucja formatu jest bardzo wskazana, ale ja nie oczekuję jakiś fajerwerków.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 707
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 552 times
Been thanked: 423 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: miker »

Zawaterniok pisze: 31 sty 2023, 12:22 Zgadzam się, ale warto zauważyć, że kij ma dwa końce. Te planszówkowe kanały i materiały są robione przez amatorów, zapaleńców, hobbystów - zwykle z ich własnych środków, pomysłów, nagrywane przy użyciu chałupniczych metod.
O to to. Niestety w dzisiejszym świecie, jak ktoś nie chce nagrywać filmów do szuflady, to jakość i pomysł się liczy. Próbowałem oglądać Planszówkowy PKS, ale jakość ich wideo sugeruje, że materiał nagrywają za pomocą ziemniaka zamiast kamery. Koniec końców odpuściłem ze względu na jakość.
I żeby nie było, że wodotryskami i jakością 4k człowiek żyje. Asi Na Stole nie zdzierżyłem, bo tam jakość wyprzedza o lata świetlne kontent, którego brak. Więc pożegnaliśmy się nawet wcześniej i nie tęsknimy za sobą :)

Brutalna prawda. Materiał ma być ładny (!!!), merytoryczny, ciekawy i w miarę krótki (to ostatnie dla okazjonalnych widzów). Co przy preferencjach YT do zwiększania zasięgów oznacza, że więcej niż 10 minut, ale raczej mniej niż 15, bo nowi "gracze" nie wytrzymają natłoku informacji ;)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5280
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1086 times
Been thanked: 1705 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

miker pisze: 31 sty 2023, 14:37
Brutalna prawda. Materiał ma być ładny (!!!), merytoryczny, ciekawy i w miarę krótki (to ostatnie dla okazjonalnych widzów). Co przy preferencjach YT do zwiększania zasięgów oznacza, że więcej niż 10 minut, ale raczej mniej niż 15, bo nowi "gracze" nie wytrzymają natłoku informacji ;)
Kurcze totalnie sie nie mieszczę w tych ramach.... :( ale muszę się zgodzić natomiast z Zawaterniok. Tak to dokładnie u mnie wygląda . Totalna amatorka i nagrywam na luzie dla samego nagrywania aby propagować to hobby i powiedzieć coś od siebie chociaż dla tej jednej zbłąkanej owieczki. Nie jest łatwo i szczerzę wyznam że myślałem że jest to zdecydowanie łatwiejsze i każdy to będzie potrafił. W takich momentach zaczyna się doceniać każde dobre słowo płynące od ludzi dobrej woli a każda krytyka to niejako cios w plecy bo w duchu sam sobie odpowiadasz (człowieku o co ci chodzi przecież ja to robię za darmo....poświęcając nie tylko swój czas).
Miałem totalnie inne wyobrażenie tego wszystkiego i dosłownie zderzyłem się z rzeczywistością.
Ale traktuję to jako przygodę i w pewnym sensie "inwestycję" w siebie i własne umiejętności. Zasiedziałem się w jaskini dosyć długo.....broda nadal mi została... :mrgreen:
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 764
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: _Berenice_ »

O to to. Niestety w dzisiejszym świecie, jak ktoś nie chce nagrywać filmów do szuflady, to jakość i pomysł się liczy. Próbowałem oglądać Planszówkowy PKS, ale jakość ich wideo sugeruje, że materiał nagrywają za pomocą ziemniaka zamiast kamery. Koniec końców odpuściłem ze względu na jakość.
A możesz napisać bardziej konkretnie? Ponieważ nie nagrywamy ziemniakiem, ale sprzętem na który złożyliśmy się w czwórkę, wiadomo że nie jest to sprzęt profesjonalny, ale jednak :wink: Mówię oczywiście o ostatnich odcinkach, bo przy pierwszych mieliśmy wiele wtop z niewiedzy, co do używania sprzętu i obsługi programów obrabiających.

Bo ja ogólnie jestem jakoś ślepa wizualnie i przy tej naszej jakość HD na youtube nie widzę jakichś większych bolączek. Nie to, żebym się teraz starała wybielić czy pokazać, że jesteśmy fenomenalni wizualnie xD, ale przy tej mojej wizualnej ślepocie wszystkie konkretne wskazania palcem będą bardzo przydatne :D
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
ODPOWIEDZ