Wandering Towers (Kiesling, Kramer)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4509
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1665 times
Been thanked: 2087 times

Wandering Towers (Kiesling, Kramer)

Post autor: PytonZCatanu »

Obrazek
Obrazek



https://boardgamegeek.com/boardgame/355 ... ing-towers

Each year, the graduating classes of the Ravenrealm Magic School compete to demonstrate their mastery of magic. For the final exam, all the wizards of each class must assemble at the legendary Ravenskeep… but every last one of them has procrastinated, distracted by learning new spells. They’ve also used all their potions—they can’t show up unprepared, with empty potion bottles!

Help your wizards get to Ravenskeep as quickly as possible. Using their magic they could even move the very towers atop which they stand to get there more easily! But how can they refill their potion bottles along the way? Well, here’s a little secret: Trapping wizards allows you to capture some of their magical essence in a bottle…



Obrazek
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4509
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1665 times
Been thanked: 2087 times

Re: Wandering Towers (Kiesling, Kramer)

Post autor: PytonZCatanu »

Wandering Towers
8/10


Najnowsza gra duetu Kisling i Kramer. Zagrałem parę razu przedmierowo i gra jest warta uwagi, więc zakładam o niej temat.

Co to jest? Rodzinna gra wyścigowa z twistem i odrobiną negatywnej interakcji. Jednak ta negatywna interakcja jest tak podana, że bardziej niż złość powoduje kupę śmiechu.

Mamy kilku czarodziejów (na gracza) którzy mają dojść do finałowej wieży po torze w kształcie koła. Mamy na ręku 3 karty i zagrywamy 2 z nich. Możemy poruszyć czarodzieja albo wieżę (oprócz wieży, która jest metą, sa też inne). Jak poruszamy wieżą, poruszamy wszystkimi którzy w niej siedzą, a wieże mogą się stakować na sobie. Nie wszyscy czarodzieje są widoczni, bo jak ktoś naszego przykryje wieżą, musimy pamiętać gdzie on jest. Aha, tor jest kołem, a finałowa wieża też się porusza, więc może być tak, że ktoś stoi na starcie, a meta sama do niego przyjdzie… :)

Spróbujcie to sobie wyobrazić: ruszamy czarodziejami po polach lub po ruszających się wieżach, które się stakują, w kierunku mety która też się rusza :D :twisted:

Gra trochę przypomina mi Luxor, ale jest bardziej rodzinna, zabawna i czasem przeradza się komedie pomyłek :) Jeśli będziecie mieli okazję, siadajcie! Czeka was 20 minut dobrej zabawy.
venez
Posty: 10
Rejestracja: 21 mar 2020, 05:56
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Wandering Towers (Kiesling, Kramer)

Post autor: venez »

Widziałem gameplay. Bardzo przyjemna i szybka gra. :D
Ciekawe, czy jest szansa, że ktoś to wyda w Polsce?
Blue_shoes
Posty: 1
Rejestracja: 31 paź 2020, 17:16
Has thanked: 1 time

Re: Wandering Towers (Kiesling, Kramer)

Post autor: Blue_shoes »

Podobno Rebel ma wydawać jakoś niedługo, ja czekam z niecierpliwością 🤩
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3355 times
Been thanked: 3213 times

Re: Wandering Towers (Kiesling, Kramer)

Post autor: japanczyk »

Swietna gra! Szczegolnie zaawansowany wariant sprawia, ze nagle moga dziac sie cuda
Awatar użytkownika
korbol
Posty: 49
Rejestracja: 29 lip 2018, 20:07
Has thanked: 30 times
Been thanked: 11 times

Re: Wandering Towers (Kiesling, Kramer)

Post autor: korbol »

japanczyk pisze: 01 wrz 2023, 18:26 Swietna gra! Szczegolnie zaawansowany wariant sprawia, ze nagle moga dziac sie cuda
Masz na myśli „Nasty Variant”, w którym można zagrać zaklęcie podczas tury innego gracza, czy coś innego? Wydaje się, że może być wesoło podczas grania, chyba zaopatrzę się we własny egzemplarz.
bananek
Posty: 66
Rejestracja: 13 kwie 2020, 16:07
Has thanked: 35 times
Been thanked: 26 times

Re: Wandering Towers (Kiesling, Kramer)

Post autor: bananek »

Blue_shoes pisze: 01 wrz 2023, 18:23 Podobno Rebel ma wydawać jakoś niedługo, ja czekam z niecierpliwością 🤩
Info z planszowych newsów:
Premiera: 25.10.2023
💰 SCD: 169,95 PLN
Wakabayashi
Posty: 125
Rejestracja: 03 lut 2021, 17:57
Has thanked: 137 times
Been thanked: 18 times

Re: Wandering Towers (Kiesling, Kramer)

Post autor: Wakabayashi »

Świetna gra. Podobała się w każdym towarzystwie. Zarówno familijnie, z dziećmi, casualami i wśród starych nerdów, a zagrałem już ze 20 partii :D
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Wandering Towers (Kiesling, Kramer)

Post autor: dave8 »

Obejrzałem gameplay. Wygląda bardzo dobrze.
Raczej wezmę.
bananek
Posty: 66
Rejestracja: 13 kwie 2020, 16:07
Has thanked: 35 times
Been thanked: 26 times

Re: Wandering Towers (Kiesling, Kramer)

Post autor: bananek »

Chciałem na spokojnie poczekać i kupić w promocji. Tymczasem gra już się niestety wyprzedała. Mam nadzieję, że ogarną dodruk za jakiś czas.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Wandering Towers (Kiesling, Kramer)

Post autor: XLR8 »

Kupiłem dla córki (6 lat) i zagraliśmy. Zdecydowanie nie wrzucałbym jej do kategorii gier rodzinnych bo jak dla mnie jest infantylna. Jednakże jako gra wejścia w głębsze gry taktyczne i jako grą edukacyjna dla dziecka jest fantastyczna.
Uczy ona liczenia, orientacji przestrzennej, ćwiczy pamięć i jest na tyle krótka że nie męczy. Na pewno będziemy w nią ostro ciąć żeby córka ćwiczyła liczenie :)
ODPOWIEDZ