Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Asurmar
Posty: 325
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 118 times
Been thanked: 175 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Asurmar »

autopaga pisze: 29 kwie 2023, 01:58 Mnie zastanawia dlaczego instrukcja do Wieśka ma aż 36 stron skoro to niby taka prosta gierka. Przejrzałem z grubsza i tekstu jest więcej niż w instrukcjach do gier Lacerdy.
Ta instrukcja wygląda jakby była napisana w taki sposób, żeby była przystępna dla osób niegrających. Widziałem jak na konwencie ludzie stolik obok polegli na instrukcji do Brzdęka. Jak dla mnie instrukcja do Brzdęka mogła by być jeszcze krótsza, ale to dlatego, że nie potrzebuję się dowiedzieć jak działa deckbuilding, a jak coś będzie niejasne w czasie gry - to spojrzę na BGG. Osoby niegrający potrzebują np. opisu przykładowej rundy, dużo przykładów, wyjaśnienia podstawowych terminów.
mordajeza
Posty: 366
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 173 times
Been thanked: 251 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: mordajeza »

venomik pisze: 29 kwie 2023, 01:21 sporo opinii można mieć bardzo szybko. Wystarczy…
No, jednak nie zgodzę się. Albo inaczej - opinię mieć można, ale dla innych użytkowników forum będzie ona jednak mało wartościowa. Wręcz wprowadzająca w błąd, jeśli wyraźnie nie zaznaczy się, że się w grę nie grało i tak kategoryczne sądy wydaje się tylko na podstawie instrukcji (inna sprawa, że wątpię, czy udzielający się tu strażnicy jakości naszego hobby serio przeczytali te instrukcję do Wiedźmina).

Żeby dopełnić ten offtopowy post - w Wiedźmina nie grałem, więc jeszcze nie ocenię :p A po dostępnych informacjach liczę na grę o poziomie funu i ciężkości zbliżonych do Zewnętrznych Rubieży.
Adziarski
Posty: 37
Rejestracja: 17 kwie 2023, 10:57
Has thanked: 11 times
Been thanked: 5 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Adziarski »

mordajeza pisze: 29 kwie 2023, 08:22
venomik pisze: 29 kwie 2023, 01:21 sporo opinii można mieć bardzo szybko. Wystarczy…
No, jednak nie zgodzę się. Albo inaczej - opinię mieć można, ale dla innych użytkowników forum będzie ona jednak mało wartościowa. Wręcz wprowadzająca w błąd, jeśli wyraźnie nie zaznaczy się, że się w grę nie grało i tak kategoryczne sądy wydaje się tylko na podstawie instrukcji (inna sprawa, że wątpię, czy udzielający się tu strażnicy jakości naszego hobby serio przeczytali te instrukcję do Wiedźmina).

Żeby dopełnić ten offtopowy post - w Wiedźmina nie grałem, więc jeszcze nie ocenię :p A po dostępnych informacjach liczę na grę o poziomie funu i ciężkości zbliżonych do Zewnętrznych Rubieży.
Tylko, ze zewnętrzne rubieże z dodatkiem to naprawdę solidna gra.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1619
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 734 times
Been thanked: 1102 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: ave.crux »

Instrukcja do wieska jest napisana tak żeby każdy zrozumiał. Do tego są 2 strony przykładowych rund jak w root na końcu.
Pełno obrazków i czerwonych wykrzykników. W każdym aspekcie jest rozpiska podpunktami, a potem wyjaśnienie danej mechaniki z przykładami.
Czytałem kilka razy.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 990
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 241 times
Been thanked: 241 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Moonday »

tytus pisze: 29 kwie 2023, 00:31 Zadziwiające, że aż tylu z Was potrafi wyrobić sobie tak mocną opinię o finalnej rozgrywce jedynie na podstawie cudzej recenzji (bądź internetowych gameplay’i). Zaprawdę, zadziwiające.
Może nie mocną, ale jakieś pojęcie, jak się zna poprzednie gry danego autora. Jak ogrywasz gry Lacerdy i jest zapowiedziany nowy tytuł to możesz z góry zakładać, że nie będzie to dobra pozycja do luźnego pogrania. Gry Wookiego należą do drugiej kategorii, czyli są mniej mózgożerne. Ja tego nie uważam za wadę, ale za cechę. Podobnie jest z samochodami, jak ktoś szuka auta wygodnego, to nie kupi czegoś, co ma sportowy charakter.
manicminer
Posty: 855
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 79 times
Been thanked: 114 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: manicminer »

Moonday pisze: 29 kwie 2023, 10:30
tytus pisze: 29 kwie 2023, 00:31 Zadziwiające, że aż tylu z Was potrafi wyrobić sobie tak mocną opinię o finalnej rozgrywce jedynie na podstawie cudzej recenzji (bądź internetowych gameplay’i). Zaprawdę, zadziwiające.
Może nie mocną, ale jakieś pojęcie, jak się zna poprzednie gry danego autora. Jak ogrywasz gry Lacerdy i jest zapowiedziany nowy tytuł to możesz z góry zakładać, że nie będzie to dobra pozycja do luźnego pogrania. Gry Wookiego należą do drugiej kategorii, czyli są mniej mózgożerne. Ja tego nie uważam za wadę, ale za cechę. Podobnie jest z samochodami, jak ktoś szuka auta wygodnego, to nie kupi czegoś, co ma sportowy charakter.
Są gry które nie są mózgożerne i są dobre, tylko do tego trzeba umieć takie gry robić. Dobre ameri przeważnie nie jest trudne w ogarnięciu. Tylko Wiedźmin nie jest dobrym ameri, więc argument że tak ma być bo Woźniak tak wymyślił nie bardzo się trzyma kupy. Nikt nie oczekiwał Mage Knighta...
Ale takie Nemesis czy CDMD zamiatają Wieśka całkowicie, chcesz dobrą grę do piwa to szukaj u Awaken czy CMON, nie bez powodu ich gry są tak popularne.
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2023, 10:48 przez manicminer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 990
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 241 times
Been thanked: 241 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Moonday »

manicminer pisze: 29 kwie 2023, 10:44 Są gry które nie są mózgożerne i są dobre, tylko do tego trzeba umieć takie gry robić. Dobre ameri przeważnie nie jest trudne w ogarnięciu. Tylko Wiedźmin nie jest dobrym ameri, więc argument że tak ma być bo Woźniak tak wymyślił nie bardzo się trzyma kupy. Nikt nie oczekiwał Mage Knighta...
Ja jeszcze nie wiem, czy Wiedźmin jest dobrą grą, ale zakładam, że tak. Oczywiście to, co się komu podoba to już kwestia subiektywna.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: RUNner »

Przeczytałem instrukcję, obejrzałem dwa gameplaye. Dla mnie Wiedźmin będzie dobrą grą, o przystępnym poziomie komplikacji zasad. W nieogranym gronie tury gracza mogą się przeciągać, ale myślę, że po kilku partiach będzie szybko szło. Oczywiście, nie zamierzam grać w konfiguracji na 4-5 graczy. Dla mnie największym problemem jest sam cel gry, który wydaje się być taki trochę meh. Wyścig do 4 poziomu reputacji jest mało epicki wg mnie i jakiś taki poza fabułą gry. Nie znam kart przygód i nie wiem co konkretnie wnoszą do rozgrywki, więc na razie nie mogę tego ocenić. Cała reszta jest super. Rozwój bohatera, prosty, ale odczuwalny. Walka rewelacyjna i na pewno satysfakcjonująca. Można uniknąć kości? Można! Naprawdę, aż chce się tłuc tych przeciwników przy pomocy kombosów, bo nic tak nie cieszy jak soczysta sekwencja po której zostaje z rywala mokra plama. Woźniak zastosował banalny mechanizm, ale gołym okiem widać, że działa! Ruch bohatera po mapie, odwiedzanie obszarów i uzyskiwanie jakichś korzyści. A to wszystko w absolutnie rewelacyjnej oprawie. Nie można też zapominać o dodatkach, które z pewnością skorygują pewne ułomności samej podstawki. Jestem fanem settingu, dlatego dla mnie był to obowiązkowy zakup. Ale ze względu na mechanikę walki i rozwój postaci, kupiłbym nawet gdyby gra osadzona była w świecie Terrinoth :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
maciek-jagiel
Posty: 29
Rejestracja: 13 mar 2022, 16:30
Has thanked: 8 times
Been thanked: 9 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: maciek-jagiel »

ANG unboxing wersji all-in shaded z polską plymatą dla ucieszenia oka w oczekiwaniu na nasze wersje :)
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3556
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 451 times
Been thanked: 1057 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: psia.kostka »

Tak na szybko poprzewijalem ten unboxing i Eredin na koniu nie ma reki, a prezenter nawet sie nie zajaknal o tym w prezentacji. Dziwne? 3 figsy z all-in nie mialy cieniowania. Oj, cos przeczuwam, ze kompletacja i reklamacje natluka kilka(nascie) stron w wątku :? mimo, ze nie naleze do hejterow gry i zycze jej jak najlepiej.
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
Awatar użytkownika
czarzyn
Posty: 14
Rejestracja: 13 lut 2020, 16:23
Has thanked: 10 times
Been thanked: 1 time

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: czarzyn »

Karty w koszulkach - nie ma opcji żeby się zmieściły (choć obejrzałem filmik w przeskokach i może czegoś nie zauważyłem).
maciek-jagiel
Posty: 29
Rejestracja: 13 mar 2022, 16:30
Has thanked: 8 times
Been thanked: 9 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: maciek-jagiel »

psia.kostka pisze: 29 kwie 2023, 18:59 Tak na szybko poprzewijalem ten unboxing i Eredin na koniu nie ma reki, a prezenter nawet sie nie zajaknal o tym w prezentacji. Dziwne? 3 figsy z all-in nie mialy cieniowania. Oj, cos przeczuwam, ze kompletacja i reklamacje natluka kilka(nascie) stron w wątku :? mimo, ze nie naleze do hejterow gry i zycze jej jak najlepiej.
Tak..też widziałem ten brak ręki. Ale to pewnie jakaś wersja recenzencka,zwróć uwagę że pudełko z Eredinem jest już wcześniej otwarte a playmata np. jest polska. Może to być jakiś "składak" wysłany do recenzji.
Probe9
Posty: 2458
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 649 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Probe9 »

psia.kostka pisze: 29 kwie 2023, 18:59 Tak na szybko poprzewijalem ten unboxing i Eredin na koniu nie ma reki, a prezenter nawet sie nie zajaknal o tym w prezentacji. Dziwne? 3 figsy z all-in nie mialy cieniowania. Oj, cos przeczuwam, ze kompletacja i reklamacje natluka kilka(nascie) stron w wątku :? mimo, ze nie naleze do hejterow gry i zycze jej jak najlepiej.
O ile dobrze kojarzę, to ten autor zawsze jest zachwycony tym co dostaje do prezentacji i raczej krytyki z jego strony nie ma co się spodziewać ;)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3556
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 451 times
Been thanked: 1057 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: psia.kostka »

maciek-jagiel pisze: 29 kwie 2023, 19:29 Może to być jakiś "składak" wysłany do recenzji.
Masz racje, obejrzalem calosc filmu i wrazenie jest lepsze, bo te kilka niescislosci rozproszylo sie na calosc materialu, a nie kilka minut przeklikiwania ;) Wiec odszczekuje alert. Pewnie kazda na tyle bogata gra ma podobne wyzwania z kompletacja zamowienia. Tutaj dojdzie jednak niespotykana liczba wspierajacych, chyba kilkanascie tysiecy, wiec jakas dziesieciokrotnosc standardowego druku w PL. A w tlumie latwiej o skuche.
Probe9 pisze: 29 kwie 2023, 21:00 O ile dobrze kojarzę, to ten autor zawsze jest zachwycony tym co dostaje do prezentacji i raczej krytyki z jego strony nie ma co się spodziewać ;)
Troche na takiego wyglada, rahdo-style :P
Ale tez nie po to firma rozsyla gry do prezentacji, aby ktos podnosil gorzkie tematy, ze "oczko mu sie odlepilo, temu misiu". Rozumiem wiec ten marketingowy uklad.

Nie byl to tez material oficjalny wydawcy, wiec nie nalezy sie doczepiac, ze nie poskladali jednolitego zestawu "do reklamy". A yt prezenter szyje z tego co dostal. Karty tez mu przemieszali lekko poprzednicy. Taki zestaw do grania niz oficjalnego unboxingowania.


Wrzucam foto oddalonych kosci z filmu:
Spoiler:
Byly glosy, ze sa nieczytelne. Ale przeciez nie musimy widziec tych cyferek w srodku. Po symbolach z daleka widac dobrze co wypadlo. Przypominam, ze kropek na k6 tez raczej nie liczymy, tylko "z pamieci" wiemy co wypadlo :P

No moze te z ciemnym tlem mniej wyrazne dla mnie, ale percepcja kontrastu jest chyba sprawa indywidualna, szczegolnie ze jestem daltonem :mrgreen:
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 990
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 241 times
Been thanked: 241 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Moonday »

maciek-jagiel pisze: 29 kwie 2023, 19:29 Tak..też widziałem ten brak ręki. Ale to pewnie jakaś wersja recenzencka,zwróć uwagę że pudełko z Eredinem jest już wcześniej otwarte a playmata np. jest polska. Może to być jakiś "składak" wysłany do recenzji.
Tak, autor unboxingu nawet wspomina o tym. To na pewno nie jest wersja zamówiona na wspieraczce. Wydaje mi się, że poza Azjatami nikt jeszcze swoich kopii nie otrzymał, a już na pewno w wersji all-in. Raczej wątpię, że GoB nie wychwyciłby takiego błędu, skoro potrafili nawet przerobić na ostatnią chwilę wypraski dla wersji bigbox, bo nie mieściły kart w koszulkach.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1619
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 734 times
Been thanked: 1102 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: ave.crux »

psia.kostka pisze: 29 kwie 2023, 21:32
Byly glosy, ze sa nieczytelne. Ale przeciez nie musimy widziec tych cyferek w srodku. Po symbolach z daleka widac dobrze co wypadlo. Przypominam, ze kropek na k6 tez raczej nie liczymy, tylko "z pamieci" wiemy co wypadlo :P

No moze te z ciemnym tlem mniej wyrazne dla mnie, ale percepcja kontrastu jest chyba sprawa indywidualna, szczegolnie ze jestem daltonem :mrgreen:
Na filmikach i zdjęciach też myślałem że są czytelne, ale jak gracze rzucali to za każdym razem był problem z 5 i 6
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
manicminer
Posty: 855
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 79 times
Been thanked: 114 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: manicminer »

psia.kostka pisze: 29 kwie 2023, 21:32


Wrzucam foto oddalonych kosci z filmu:
Spoiler:
Byly glosy, ze sa nieczytelne. Ale przeciez nie musimy widziec tych cyferek w srodku. Po symbolach z daleka widac dobrze co wypadlo. Przypominam, ze kropek na k6 tez raczej nie liczymy, tylko "z pamieci" wiemy co wypadlo :P

No moze te z ciemnym tlem mniej wyrazne dla mnie, ale percepcja kontrastu jest chyba sprawa indywidualna, szczegolnie ze jestem daltonem :mrgreen:
Serio? To że kości są nieczytelne to nie problem, bo można zapamiętać symbole? Jaki bias... Przypomnę że gra zebrała 40 mln.
Bronienie tego że figurki są niedorobione... Jeśli wysyłają taką pokazówkę do mediów... Żeby się nie okazało że tak jest w co drugim zestawie... Bo forum pęknie w szafach.
Z pozytywnych rzeczy to podstawki figurek, naprawdę tutaj nie ma czego się wstydzić, dodaje to do ich ogólnego wyglądu i widać że jest to zrobione by podnieść ogólne wrażenie co do przeciętnych figurek, cieniowanie też wygląda ok.
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2023, 07:21 przez manicminer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3556
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 451 times
Been thanked: 1057 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: psia.kostka »

manicminer pisze: 30 kwie 2023, 06:54 Serio? To że kości są nieczytelne to nie problem, bo można zapamiętać symbole?
Jesli musisz zapamietac, ze kwadrat oznacza 4 to sorry stary :roll:

Twoje trollowanie gry jest juz nudne, "ić stond". Serio.
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: RUNner »

manicminer pisze: 29 kwie 2023, 10:44 Ale takie Nemesis czy CDMD zamiatają Wieśka całkowicie, chcesz dobrą grę do piwa to szukaj u Awaken czy CMON, nie bez powodu ich gry są tak popularne.
Nemesis mało co zamiata bo to raczej interaktywny film niż gra. Do tego jest to coop/semi coop. CDMD to już typowy coop (świetny, nie zaprzeczę!). Jak już porównujesz to może zestawisz ze sobą gry z tej samej kategorii? W grupie rywalizacyjnych gier przygodowych Wiedźmin będzie w czołówce.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
manicminer
Posty: 855
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 79 times
Been thanked: 114 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: manicminer »

RUNner pisze: 30 kwie 2023, 07:56
manicminer pisze: 29 kwie 2023, 10:44 Ale takie Nemesis czy CDMD zamiatają Wieśka całkowicie, chcesz dobrą grę do piwa to szukaj u Awaken czy CMON, nie bez powodu ich gry są tak popularne.
Nemesis mało co zamiata bo to raczej interaktywny film niż gra. Do tego jest to coop/semi coop. CDMD to już typowy coop (świetny, nie zaprzeczę!). Jak już porównujesz to może zestawisz ze sobą gry z tej samej kategorii? W grupie rywalizacyjnych gier przygodowych Wiedźmin będzie w czołówce.
A z gier z Wiedźminem na pierwszym miejscu. Kategoria to gry do piwa, bo to jest tutaj najczęściej powtarzany argument, że Wiesiek taki jest bo tak został wymyślony, jako prosta gra dla tych co nie grają za często. Jak monopoly czy Zombicide. Zastanawiam się tylko co z tymi znajomymi co Wiedźmina nie lubią? Im też się spodoba czy będą woleli coś innego? A gdyby tutaj nie było Wiedźmina tylko randomowe fantasy? Też by to była dobra gra? Myślę że każdy powinien sobie sam na to odpowiedzieć.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1619
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 734 times
Been thanked: 1102 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: ave.crux »

Gra do piwa nie oznacza że gra jest kiepskawa i nie powoduje, że nagle gry różne już u podstaw będą się dobrze porównywały, bo łącznikiem będzie piwo.

Ja to mówię przez pryzmat tego, że nie muszę siedzieć z nosem w planszy i kminic każdego następnego ruchu żeby wygrać tylko mogę siąść z luźnym podejściem. Jedyna większa zmiana taktyki na kolejną rundę to zabicie potwora przez innego gracza.

W kategorii rywalizacyjnych gier przygodowych to raczej powinieneś wziąć mkue, sw zewnętrzne rubieże czy runebounda.
W rubieże nie grałem, że runebound i mkue bardzo lubię.
Mkue jest ciężkie i będzie razem w kolekcji z wieskiem, gdyby Wiesiek miał być trudniejszy to nie widziałbym powodu żeby mieć obie gry, bo zwykle wyciągałbym mkue przed wiedzminiem. Runebound w kolekcji nie mam. W odczuciach jest podobny do wiedźmina co powodowałoby u mnie posiadanie albo jednej albo drugiej gry, obie te gry (wiedzmin i runebound) oceniam identycznie.

No i jak już jesteśmy przy pytaniach czy wiedzmin by się obronił gdyby nie był wiedzminem, to w świecie terrinoth byłby bez problemu grywalny.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 990
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 241 times
Been thanked: 241 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Moonday »

psia.kostka pisze: 30 kwie 2023, 07:14 Twoje trollowanie gry jest juz nudne, "ić stond". Serio.
Wystarczy nie karmić trolla. Widać że człowiek ma jakiś osobisty problem, bo przytacza argumenty, które już dawno zostały obalone. Zostawić, nie odpisywać
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1016
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 753 times
Been thanked: 233 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Beskid »

Moonday pisze: 30 kwie 2023, 09:22
psia.kostka pisze: 30 kwie 2023, 07:14 Twoje trollowanie gry jest juz nudne, "ić stond". Serio.
Wystarczy nie karmić trolla. Widać że człowiek ma jakiś osobisty problem, bo przytacza argumenty, które już dawno zostały obalone. Zostawić, nie odpisywać
A może pozwólmy innym mieć krytyczne uwagi i obserwacje, nawet jeśli jeszcze nie grali, zamiast urządzać krucjaty.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 990
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 241 times
Been thanked: 241 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Moonday »

Beskid pisze: 30 kwie 2023, 09:54
Moonday pisze: 30 kwie 2023, 09:22
psia.kostka pisze: 30 kwie 2023, 07:14 Twoje trollowanie gry jest juz nudne, "ić stond". Serio.
Wystarczy nie karmić trolla. Widać że człowiek ma jakiś osobisty problem, bo przytacza argumenty, które już dawno zostały obalone. Zostawić, nie odpisywać
A może pozwólmy innym mieć krytyczne uwagi i obserwacje, nawet jeśli jeszcze nie grali, zamiast urządzać krucjaty.
Nie mam nic do krytycznych uwag ale zapętlanie się w koło tych samych argumentów na temat których już przetoczyła się dyskusja a forumowicz ewidentne ma w nosie inne opinie, bo się nawet do nich nie potrafi ustosunkować, jest już zwykłym hejtem. To jest forum dyskusyjne wiec dyskutujmy zamiast uprawiać monolog. Jeżeli ktoś wpada w środek dyskusji tylko po to żeby wrzucić swoje 3 grosze bez czytania opinii innych, to ma ewidentne jakiś problem.
Awatar użytkownika
goldsun
Posty: 564
Rejestracja: 11 cze 2021, 10:11
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 16 times
Been thanked: 196 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: goldsun »

Beskid pisze: 30 kwie 2023, 09:54
Moonday pisze: 30 kwie 2023, 09:22
psia.kostka pisze: 30 kwie 2023, 07:14 Twoje trollowanie gry jest juz nudne, "ić stond". Serio.
Wystarczy nie karmić trolla. Widać że człowiek ma jakiś osobisty problem, bo przytacza argumenty, które już dawno zostały obalone. Zostawić, nie odpisywać
A może pozwólmy innym mieć krytyczne uwagi i obserwacje, nawet jeśli jeszcze nie grali, zamiast urządzać krucjaty.
Ależ nikt nie broni mieć krytycznych uwag.
Tylko w tym przypadku to są w kółko te same uwagi, w dodatku wyciągnięte z miejsca gdzie słońce nie dochodzi.
Porównać rozgrywke i jej klimat pomiędzy Nemesisem, CDMD i Wiedźminem można, jeśli się w takich rozgrywkach uczestniczyło.
Porównywać można gry w jakimś stopniu podobne - CDMD jest coopem, a w Wiedźminie wprawdzie coop jest, ale akurat tego nikt nie miał szansy do tej pory potestować.
Więc takie "krytyczne uwagi" i mówienie jaki to Wiedźmin jest bez sensu, jak do tej pory, to są tylko przejawy wybitnej niechęci i ewidentnego trollowania tego pana.
Jak dla mnie zalatujące po prostu ewidentnym "życzę temu jak najgorzej".
Jak się ma jakieś uwagi, to dobrze przynajmniej starać się być chociaż trochę obiektywnym, a tutaj kompletnie tego nie widać.
--
Dołączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun
ODPOWIEDZ