Kroniki zamku Avel (Przemek Wojtkowiak)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
pcyzm
Posty: 700
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 215 times

Re: Kroniki zamku Avel (Przemek Wojtkowiak)

Post autor: pcyzm »

Świeżo po dodatku "Nowe Opowieści" i przejściu 1 scenariusza, dodatkowo z modułem Oberon i Tytania.

Ogólnie: chylę czoło bo kawał dobrej i przemyślanej roboty, odświeża serię i ogólnie robi z Avela taki już system w który można grać latami. Nowe elementy może różnie mieszać i zasadniczo nie powodują dużych zmian w regułach (co innego scenariusze bo tutaj zmieniają się reguły wygranej).

A coś negatywnego? Czas rozgrywki na pudełku chyba wzięty z sufitu. 60 minut to chyba co najwyżej solo.

Mam wszystkie dodatki i promki, powiem szczerze, że tutaj już jakiś big box i jedna spójna instrukcja by się mocno przydała.
poxi
Posty: 241
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 108 times

Re: Kroniki zamku Avel (Przemek Wojtkowiak)

Post autor: poxi »

pcyzm pisze: 27 maja 2023, 19:49 Mam wszystkie dodatki i promki, powiem szczerze, że tutaj już jakiś big box i jedna spójna instrukcja by się mocno przydała.
Czy jest szansa na zmieszczenie wszystkiego w jednym pudełku podstawki?
pcyzm
Posty: 700
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 215 times

Re: Kroniki zamku Avel (Przemek Wojtkowiak)

Post autor: pcyzm »

poxi pisze: 01 cze 2023, 21:40
pcyzm pisze: 27 maja 2023, 19:49 Mam wszystkie dodatki i promki, powiem szczerze, że tutaj już jakiś big box i jedna spójna instrukcja by się mocno przydała.
Czy jest szansa na zmieszczenie wszystkiego w jednym pudełku podstawki?
Nie, szkoda byłoby zresztą przygniatać te elementy 3D. Pudło dodatku tak samo duże jak podstawki. Big box by się przydał bo setup z wieloma modułami trochę już trwa.
Jdn
Posty: 295
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 45 times

Re: Kroniki zamku Avel (Przemek Wojtkowiak)

Post autor: Jdn »

Jestem wkoncu po pierwszej grze z nowym dodatkiem. Jest znacznie trudniej na trudnym poziomie. Wygraliśmy tylko dzięki murom, bestia jest znacznie przebieglejsza niż monstrum. Gra się genialnie i daje w kość i to bardzo. Wygraliśmy ostatnim rzutem. Sama gra przyjemna i zbieranie ekwipunku jak zawsze daje super wrażenia. Nie mogę doczekać się kolejnych scenariuszy i jak dojdą krabiki i magowie:). Druga faza w dodatku znacznie trudniejsza przez losowanie co dodatkowo robi bestia. Jak robi mało to ma 5kosci i ciężko ją zaatakować. Dodatkowo na start prawie zawsze zada jakieś obrażenia.
Fajnie, że Rebel posłuchał mojej prośby i mamy gołe karty do dorysowania sobie co chcemy. Pewnie za jakiś czas coś sobie dorysujemy, na razie w nowym dodatku jest tyle nowości, że ciężko ocenić co dodać:) czy railguna czy blastera ;) a może eliksir młodości ;)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5286
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Kroniki zamku Avel (Przemek Wojtkowiak)

Post autor: BOLLO »

Długo omijałem ten tytuł , sądząc że jest to słaba pozycja która nie da mi ani mojej rodzinie frajdy z grania. Jakiż byłem głupi w tym myśleniu. Gra okazała się kapitalną pozycją dla każdego tak naprawdę. Super gra kooperacyjna która daję nam masę frajdy.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4728
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1244 times
Been thanked: 1457 times

Re: Kroniki zamku Avel (Przemek Wojtkowiak)

Post autor: Mr_Fisq »

Nawet Dungeon Dive pochyliło się nad naszym Avelem:
Sprzedam: Lands of Galzyr , Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
ODPOWIEDZ