(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Andrzej2020
Posty: 123
Rejestracja: 08 sty 2020, 21:33
Has thanked: 50 times
Been thanked: 20 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Andrzej2020 »

badirama pisze: 21 cze 2023, 10:39
piton pisze: 21 cze 2023, 10:31 BarbaŻyćiel byłoby jeszcze ciekawiej. Połączenie Barbapapy z ... przejdźmy na ż czy chce sie ży dodatkowo :lol:
przepraszam Barbarzycielu, kopniesz mnie w zad za te podśmiehujki.

Zapewne wasze wyliczenia personalne są dobre.

@Badiram'o - cokolwiek dzisiaj tam zastaniesz, wiedz, że są również inni gracze, chętni na najróżniejsze gry. Potraktuj dzisiejszą wizytę zapoznawczo (bez wyciągania daleko idących wniosków). Pogadamy na żywo, będzie git.
Hahaha Barbarzyciel kopie w rzyć, a Barber Życiel to taki fryzjer uzdrowiciel (daje życie) :lol:

Jasne na luzie, ja wgl bardzo doceniam ze was znalazłem i mogę pograć :)
Wojtuś(Brabarzyciel) to jest poczciwe i kochane stworzonko. Bardzo przyjazne dla środowiska ludzkiego. Lubi gry, dobrą zabawę i zaraża uśmiechem. Nic dodać nic ująć. Taki jest nasz Wojteczek. 😊
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3650
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

To forum żyje.
Andrzej2020
Posty: 123
Rejestracja: 08 sty 2020, 21:33
Has thanked: 50 times
Been thanked: 20 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Andrzej2020 »

gafik pisze: 21 cze 2023, 13:51 To forum żyje.
Forum żyje Stasiu. Będę podtrzymywać życie tego forum. 😊
agt
Posty: 1185
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 636 times
Been thanked: 323 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: agt »

gafik pisze: 21 cze 2023, 13:51 To forum żyje.
Chwila nieuwagi i 40 postów w plecy :D
Ostatnio zmieniony 21 cze 2023, 14:19 przez agt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
badirama
Posty: 70
Rejestracja: 25 lut 2023, 03:21
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 40 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: badirama »

God damn it!!! :x właśnie złamały mi się okulary :x bez nich nic nie widzę a nie ma mnie kto podrzucić. Także 50/50 ze przyjadę dziś, staram się właśnie kupić soczewki.
agt
Posty: 1185
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 636 times
Been thanked: 323 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: agt »

badirama pisze: 21 cze 2023, 14:19 God damn it!!! :x właśnie złamały mi się okulary :x bez nich nic nie widzę a nie ma mnie kto podrzucić. Także 50/50 ze przyjadę dziś, staram się właśnie kupić soczewki.
O, kurcze..
Złośliwość rzeczy martwych. Powodzenia!
Andrzej2020
Posty: 123
Rejestracja: 08 sty 2020, 21:33
Has thanked: 50 times
Been thanked: 20 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Andrzej2020 »

badirama pisze: 21 cze 2023, 14:19 God damn it!!! :x właśnie złamały mi się okulary :x bez nich nic nie widzę a nie ma mnie kto podrzucić. Także 50/50 ze przyjadę dziś, staram się właśnie kupić soczewki.
W razie W na Politechnikę jezdzą: 3, 7, 15, 18 oraz 25 na przystanek Sosnkowskiego-Politechnika oraz 11 na przystanek Mikołajczyka.😊
j_g
Posty: 2005
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 511 times
Been thanked: 252 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

badirama pisze: 21 cze 2023, 14:19 właśnie złamały mi się okulary :x
To niefajnie.

Będziesz musiał grafikę na awatarze zmienić.

Kropelką pociągnij.
badirama pisze: 21 cze 2023, 14:19 Także 50/50 ze przyjadę dziś, staram się właśnie kupić soczewki.
Powodzenia. Gdy tylko się coś wyjaśni, informuj.
Awatar użytkownika
badirama
Posty: 70
Rejestracja: 25 lut 2023, 03:21
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 40 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: badirama »

Andrzej2020 pisze: 21 cze 2023, 14:52
badirama pisze: 21 cze 2023, 14:19 God damn it!!! :x właśnie złamały mi się okulary :x bez nich nic nie widzę a nie ma mnie kto podrzucić. Także 50/50 ze przyjadę dziś, staram się właśnie kupić soczewki.
W razie W na Politechnikę jezdzą: 3, 7, 15, 18 oraz 25 na przystanek Sosnkowskiego-Politechnika oraz 11 na przystanek Mikołajczyka.😊
To super ale ja jadę z Prudnika, to znaczy nie jadę, bo nic nie widzę :lol: Na tyle ze pomyliłem pudełka i zamiast Blood Rage wsadziłem do samochodu Too Mang Bones :lol: a pudełka zupełnie nie podobne.

Hehe ciekawe czy kolejarze by mnie przyjęli do gry - ślepy i nie zna zasad 😅😅
Awatar użytkownika
badirama
Posty: 70
Rejestracja: 25 lut 2023, 03:21
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 40 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: badirama »

j_g pisze: 21 cze 2023, 15:01
badirama pisze: 21 cze 2023, 14:19 właśnie złamały mi się okulary :x
To niefajnie.

Będziesz musiał grafikę na awatarze zmienić.

Kropelką pociągnij.
badirama pisze: 21 cze 2023, 14:19 Także 50/50 ze przyjadę dziś, staram się właśnie kupić soczewki.
Powodzenia. Gdy tylko się coś wyjaśni, informuj.
Hehe :)

Kropelka nie raje rady :(

A do której siedzicie dziś? 19-20 czy bardziej 22?
j_g
Posty: 2005
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 511 times
Been thanked: 252 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

badirama pisze: 21 cze 2023, 15:03 A do której siedzicie dziś? 19-20 czy bardziej 22?
Najpóźniej o godz. 21:00 oddajemy klucze. Czasami kończymy przed czasem. Mocno zależy. Rzadko wychodzimy przed godz. 20:30, ale zdarza się.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3078
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 90 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Bardziej do 21.
agt
Posty: 1185
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 636 times
Been thanked: 323 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: agt »

badirama pisze: 21 cze 2023, 15:05 Kropelka nie raje rady :(
Gdy mi się złamały na tym łączeniu pomiędzy szkłami, przy jednym ze szkieł, to kleiłam chamsko kawałkami plastra z metra. Na parę godzin dawało czasem radę. :)
badirama pisze: 21 cze 2023, 15:03 Hehe ciekawe czy kolejarze by mnie przyjęli do gry - ślepy i nie zna zasad
Próbuj - masz duże szanse: jeśli nie odmówią wprost, tylko będą krzywo patrzeć, to nie zauważysz :lol:
Awatar użytkownika
badirama
Posty: 70
Rejestracja: 25 lut 2023, 03:21
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 40 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: badirama »

Motyla noga nie dotrę dziś. A coś czułem ze się rozsypią, już 3 miesiąc je kleje i ratuje. Ale zamówiłem już nowe, czekam teraz na soczewki kontaktowe żeby móc w międzyczasie funkcjonować :lol:

Ja mam teraz sporo wolnego czasu wiec chętnie zagram w weekend. Jeśli nie to w przyszła środę nic mnie nie zatrzyma 😁
Awatar użytkownika
badirama
Posty: 70
Rejestracja: 25 lut 2023, 03:21
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 40 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: badirama »

Btw - czy ktoś z Opola był na Pyrkonie teraz?
Awatar użytkownika
badirama
Posty: 70
Rejestracja: 25 lut 2023, 03:21
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 40 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: badirama »

Halo halo? :) w co graliście? Czy ktoś ma ochotę pograć w weekend?

W tygodniu poza środami (bo wtedy wiadomo gdzie) możemy zagrać w muzeum starych komputerów - czyli dokładnie „Klubowe muzeum retro komputerów, gier i demosceny„ na ulicy Łangowskiego 1/2 w godzinach 7-21 oraz w sobotę po 18 do oporu ile damy radę :)
Pudelek
Posty: 647
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Pudelek »

badirama pisze: 22 cze 2023, 17:47 Halo halo? :) w co graliście?
był wyciek gazu, wszyscy padli nad stolikami
Awatar użytkownika
badirama
Posty: 70
Rejestracja: 25 lut 2023, 03:21
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 40 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: badirama »

Mocny ten gaz był ze ciagle trzyma :lol:

Założyłem serwer na Discord „Planszowe Opole”, jako logo użyłem starej grafiki znalezionej w Google. Wystarczy kliknąć w link:
https://discord.gg/hZTMtPCK

Obrazek

Możemy tam pisać lub rozmawiać audio i umawiać się na gry. Jak nie pyknie to trudno ale myśle ze warto spróbować.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3417
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1163 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

Odpowiadam zatem zbiorczo @up
1) Grane było: Arnak i 18Ardennes (2 stoliki)
2) patrząc na komunikację tutaj, to ten discord raczej słabo widzę. Jak ludzie już tutaj dadzą znać to święto lasu. Zostaw, może tam zakwitnie lepsze życie, ale wątpię. Poza tym jest FB o tym niżej.

3) sprawa MUZEUM KOMPUTERÓW (kom-pu-ter) - to rozumiem, że tam jeden stół jest tylko i zasadniczo jedna ekipa gra w jedną grę?

no i przyjedź kiedyś na otwarte spotkania do biblioteki w piątek, tam znajdziesz więcej grajków do ameri/przygody itp. Oni też grają prywatnie często po domach. Tutaj na poibudzie nie bywają.

Istnieje grupa na FB (granie w) planszówki w Opolu - nie pamiętam nazwy - oraz grupa przyjaciele sklepu Graszki.pl
tam też się ludzie umawiają, często-gęsto i raczej bliżej Twoich preferencji. (nie pamiętam czy grupy otwarte/zamknięte).

Poza tym jest ekipa w Krapkowicach-Otmęcie i oni grają regularnie euro-ameri (bo nie umio w pociongi), ale to musiałby kolega Dark Bogas się odezwać i ewentualnie mnie zganić za odkrycie masońskich kart.

Ogólnie mam wrażenie (pewność), że w Opolu i okolicach masa ludzi gra w planszówki, ale raczej po domach-prywatnie już. Okazjonalne eventy (biblioteki) też nawiedzają, tam można się zapoznać najprędzej. W sumie osób, z którymi gram, a raczej grałem i pomieszkują w okolicy nadal to naliczę spokojnie ze 30-40.
Złote czasy kiedy było nas co tydzień 15-20 osób na polibudzie i jeszcze sala do MTG obok, to se ne vrati. Jednak każdy ma trochę więcej lat i trochę więcej dzieci, obowiązków.
Pozdro
Awatar użytkownika
badirama
Posty: 70
Rejestracja: 25 lut 2023, 03:21
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 40 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: badirama »

1) Grane było: Arnak i 18Ardennes (2 stoliki)
Arnak ❤️
2) patrząc na komunikację tutaj, to ten discord raczej słabo widzę. Jak ludzie już tutaj dadzą znać to święto lasu. Zostaw, może tam zakwitnie lepsze życie, ale wątpię. Poza tym jest FB o tym niżej.
Kumam. Serwer jest darmowy na Discord i założyłem go w 30 sekund wiec jak nie zadziała to nic nie szkodzi. Bede go promował wśród różnych grup w Opolu, może się przyjmie - zaleta jest taka ze jest to chat na żywo wiec nawet tuż przed spotkaniem albo w trakcie można coś pisać. Let us see :)
Fb nie mam.
3) sprawa MUZEUM KOMPUTERÓW (kom-pu-ter) - to rozumiem, że tam jeden stół jest tylko i zasadniczo jedna ekipa gra w jedną grę?
Jest jeden długi stół i krzesła na 10-12 osób. Czyli spokojnie można w 3 ekipy grać myśle. Trzeba przetestować.
no i przyjedź kiedyś na otwarte spotkania do biblioteki w piątek, tam znajdziesz więcej grajków do ameri/przygody itp. Oni też grają prywatnie często po domach. Tutaj na poibudzie nie bywają.
Proszę o więcej info bo piątek jest dziś :D może zdążę jeszcze - o której i gdzie?
Istnieje grupa na FB (granie w) planszówki w Opolu - nie pamiętam nazwy - oraz grupa przyjaciele sklepu Graszki.pl
tam też się ludzie umawiają, często-gęsto i raczej bliżej Twoich preferencji. (nie pamiętam czy grupy otwarte/zamknięte).
Rozmawiałem z miła panią z tego sklepu i oni raz w miesiącu w bibliotece grają. Next spotkanie w lipcu ale zapomniałem datę :lol: można zawsze spytać w sklepie.
Ogólnie mam wrażenie (pewność), że w Opolu i okolicach masa ludzi gra w planszówki, ale raczej po domach-prywatnie już. Okazjonalne eventy (biblioteki) też nawiedzają, tam można się zapoznać najprędzej. W sumie osób, z którymi gram, a raczej grałem i pomieszkują w okolicy nadal to naliczę spokojnie ze 30-40.
Złote czasy kiedy było nas co tydzień 15-20 osób na polibudzie i jeszcze sala do MTG obok, to se ne vrati. Jednak każdy ma trochę więcej lat i trochę więcej dzieci, obowiązków.
Pozdro
Więcej lat, więcej żon :lol:
Dzięki za informacje i pozdrowionka dla ciebie :)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3417
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1163 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

badirama pisze: 23 cze 2023, 13:51 Proszę o więcej info bo piątek jest dziś :D może zdążę jeszcze - o której i gdzie?
.
Rozmawiałem z miła panią z tego sklepu i oni raz w miesiącu w bibliotece grają. Next spotkanie w lipcu ale zapomniałem datę :lol: można zawsze spytać w sklepie.
właśnie to ta Miła Pani z Graszki.pl współorganizuje z Miejską Biblioteką Publiczną takowe spotkania. Masz odpowiedź ;)

Inne, niecykliczne raczej, są w wojewódzkiej bibliotece - nocne granie, zwykłe granie i to chyba organizuje Fenix czyli stowarzyszenie gier RPG/fantasy. To chyba trzeba na ich strony zagląać
badirama pisze: 23 cze 2023, 13:51 Jest jeden długi stół i krzesła na 10-12 osób. Czyli spokojnie można w 3 ekipy grać myśle. Trzeba przetestować.
to jak jest taki wielki stół i tyle krzeseł to jak przyjdzie 6-8 osób i dwie gry będzie git myślę, zostaw margines na większe gry hehe
Hmm no trzeba kiedyś zrobić rekonesans i sprawdzić w praktyce.
Dzięki za cynk, bo dość długie godziny i względnie elastyczne dni to duży plus.
Awatar użytkownika
badirama
Posty: 70
Rejestracja: 25 lut 2023, 03:21
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 40 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: badirama »

Ze strony https://fenix.rpg.pl/

„Nasze spotkania odbywają się na ulicy Damrota 4/15 w każdą środę o godzinie 18:00.

Zapraszamy 🙂

…jak zapraszają to przyjdę :)

Poza tym 15-17 września jest Opolcon! https://opolcon.pl/

Jeszcze dodam ze niebawem jest „Planszówki w Opactwie – urlop z planszówkami w Jarosławiu”

Ja będę :)

https://boardtime.pl/2023/03/planszowki ... lawiu.html
Szaket
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwie 2020, 09:39

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Szaket »

badirama pisze: 21 cze 2023, 16:34
Ja mam teraz sporo wolnego czasu wiec chętnie zagram w weekend. Jeśli nie to w przyszła środę nic mnie nie zatrzyma 😁
No to odzywam się i wyrażam chęć pogrania. :wink: Do Opola może mi niekoniecznie po drodze (jak to ktoś wyżej pisał, za dużo dzieci i obowiązków) ale Prudnik jak najbardziej, mogę też zaprosić do siebie, do Olbrachcic.
Awatar użytkownika
badirama
Posty: 70
Rejestracja: 25 lut 2023, 03:21
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 40 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: badirama »

Nice! Pisze na priv :D
Szaket
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwie 2020, 09:39

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Szaket »

badirama pisze: 24 cze 2023, 21:35 Nice! Pisze na priv :D
Super, czekam z niecierpliwością :P
ODPOWIEDZ