Newton (Simone Luciani, Nestore Mangone)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1750
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1434 times

Re: Newton (Simone Luciani, Nestore Mangone)

Post autor: Leser »

Pozwolę sobie tutaj poinformować, że w popularnym sklepie z północy kraju pojawił się dodatek Nowe Horyzonty - alternatywna plansza postępów.
Polska instrukcja w pdfie na stronie Lucrum (w sklepie zresztą też).

EDIT: Jako Lucrum ściągnęliśmy tego dodatku do Polski raczej homeopatyczną ilość. Będzie dostępny wyłącznie we wzmiankowanym sklepie oraz w bardzo ograniczonej liczbie u nas na konwentach.
Ostatnio zmieniony 04 lis 2022, 12:44 przez Leser, łącznie zmieniany 1 raz.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 990
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 241 times
Been thanked: 241 times

Re: Newton (Simone Luciani, Nestore Mangone)

Post autor: Moonday »

Od siebie dodam, ze jak ktoś dobrze poszuka np. Na iszopoe to znajdzie tez dodatek Wielkie Odkrycia
Matavermis
Posty: 9
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:21
Has thanked: 11 times

Re: Newton (Simone Luciani, Nestore Mangone)

Post autor: Matavermis »

Leser pisze: 04 lis 2022, 11:52 Pozwolę sobie tutaj poinformować, że w popularnym sklepie z północy kraju pojawił się dodatek Nowe Horyzonty - alternatywna plansza postępów.
Polska instrukcja w pdfie na stronie Lucrum (w sklepie zresztą też).

EDIT: Jako Lucrum ściągnęliśmy tego dodatku do Polski raczej homeopatyczną ilość. Będzie dostępny wyłącznie we wzmiankowanym sklepie oraz w bardzo ograniczonej liczbie u nas na konwentach.
Czy to jest ten dodatek dostępny ostatnio na KS Cranio Creations wraz z m.in. dodatkami do Barrage?
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Newton (Simone Luciani, Nestore Mangone)

Post autor: Atk »

Leser pisze: 04 lis 2022, 11:52 Pozwolę sobie tutaj poinformować, że w popularnym sklepie z północy kraju pojawił się dodatek Nowe Horyzonty - alternatywna plansza postępów.
Polska instrukcja w pdfie na stronie Lucrum (w sklepie zresztą też).

EDIT: Jako Lucrum ściągnęliśmy tego dodatku do Polski raczej homeopatyczną ilość. Będzie dostępny wyłącznie we wzmiankowanym sklepie oraz w bardzo ograniczonej liczbie u nas na konwentach.
Szkoda, że info dopiero teraz. Ja czekam na addony 😪
Nosiadbt1100
Posty: 390
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Newton (Simone Luciani, Nestore Mangone)

Post autor: Nosiadbt1100 »

Bałem się troche tych monet metalowych, ale na żywo bardzo fajnie wygladają:) szkoda tylko, że plansza troche wygięta mi przyszła - rogi też zagięte:/
Nosiadbt1100
Posty: 390
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Newton (Simone Luciani, Nestore Mangone)

Post autor: Nosiadbt1100 »

I zapowiedzieli kolejna planszę - Italia :)


Obrazek
dave8
Posty: 750
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 71 times
Been thanked: 94 times

Re: Newton (Simone Luciani, Nestore Mangone)

Post autor: dave8 »

Fajnie wygląda ta mapa.
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 526 times
Been thanked: 272 times

Re: Newton (Simone Luciani, Nestore Mangone)

Post autor: Irka »

... i sklep Cranio już ją wysyła, mimo że dalej mają oznaczone jako w przedsprzedaży.
Niedawno do mnie doszła, razem z paroma innymi rzeczami i małym prezentem od firmy :)

Gdy pytałam przed zamówieniem, to odpowiedzieli: "Italy grand tour is available, we are shipping all preorder in these days", więc może coś innego też już mają.
Nosiadbt1100
Posty: 390
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Newton (Simone Luciani, Nestore Mangone)

Post autor: Nosiadbt1100 »

U mnie nowa mapa już z 2 tyg temu dotarła. I miałem rozkminę z jej przesyłką... otóż zamówiłem tą mapę w Cranio na samym początku przedsprzedaży - kosztowała 6 euro. Standardowa przesyłka z Cranio do Polski to 11 euro - czyli całość powinna wyjść 17 euro. A mi w podsumowaniu zamówienia wyskakuje 6 euro całości .. darmowa przesyłka?... myślałem, że to jakiś błąd na stronie albo coś - kolejnego dnia wszedłem używając innego urządzenia - i to samo... więc zamówiłem - i dotarła :) chciałem być w porządku, ale ewidentnie im coś nie grało :)

Czy ktoś zastanawiał się nad tłumaczeniem fanowskiego dodatku - tego co daje asymetryczne umiejętności? Chodzi mi po głowie czy by się za to nie chwycić :) byłby ktoś chętny na to?
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 526 times
Been thanked: 272 times

Re: Newton (Simone Luciani, Nestore Mangone)

Post autor: Irka »

Nosiadbt1100 pisze: 11 paź 2023, 14:13 U mnie nowa mapa już z 2 tyg temu dotarła. I miałem rozkminę z jej przesyłką... otóż zamówiłem tą mapę w Cranio na samym początku przedsprzedaży - kosztowała 6 euro. Standardowa przesyłka z Cranio do Polski to 11 euro - czyli całość powinna wyjść 17 euro. A mi w podsumowaniu zamówienia wyskakuje 6 euro całości .. darmowa przesyłka?... myślałem, że to jakiś błąd na stronie albo coś - kolejnego dnia wszedłem używając innego urządzenia - i to samo... więc zamówiłem - i dotarła :) chciałem być w porządku, ale ewidentnie im coś nie grało :)
To jest rzeczywiście zagadka. Moje zamówienie było na adres w Czechach. Wartość 27 euro + 0 kosztów wysyłki.
Myślałam, że to ze względu na adres. Albo że przekroczyłam jakąś wartość. Albo że to promocja dla pierwszego zamówienia.
Jak teraz robię symulację zamówienia tej mapy na adres czeski, to nadal mam 0 kosztów wysyłki. A jeśli na adres polski, to nadal 11 euro.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1750
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1434 times

Re: Newton (Simone Luciani, Nestore Mangone)

Post autor: Leser »

Dalszego oficjalnego supportu dla Newtona ze strony Lucrum już raczej nie będzie, ale jeżeli mi ktoś podrzuci na priv linka do tego dodatku, to postaram się przetłumaczyć w ramach odpowiedzialności za produkt który sam rekomendowałem do wydania.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Nosiadbt1100
Posty: 390
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Newton (Simone Luciani, Nestore Mangone)

Post autor: Nosiadbt1100 »

https://boardgamegeek.com/filepage/1825 ... ion-newton

Tutaj to jest - wygląda ciekawie :) z chęcią pomogę:)

Twórca Mike Paul zaoferował się, że może każdemu chetnemu podesłać pliki oryginalne z Photoshopa - grafikiem nie jestem i programu nie mam, ale angielski znam dobrze :)

Teraz widzę, że nawet można excela wysłać do Twórcy - a on to chyba sam wrzuci
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1548
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 307 times
Been thanked: 321 times

Re: Newton (Simone Luciani, Nestore Mangone)

Post autor: Tringa »

Newton mi akurat średnio podpasował, ale mam i znam Photoshopa, więc jak mi ktoś podeśle oryginalne pliki i tłumaczenie to mogę wrzucić :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1750
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1434 times

Re: Newton (Simone Luciani, Nestore Mangone)

Post autor: Leser »

Dobra, nie ma tego dużo, więc postaram się to ogarnąć w miarę możliwości jak najszybciej i oczywiście w zgodzie z terminologią polskiej wersji. Przyznam, że dawno nie grałem w Newtona, więc fajnie by było, gdyby ktoś bardziej na bieżąco to później po mnie sprawdził.

Edit: Główną część instrukcji zrobię w wordzie, ale karty wrzucę do excela, więc można wypytać autora, czy faktycznie sam to wrzuci.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Nosiadbt1100
Posty: 390
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Newton (Simone Luciani, Nestore Mangone)

Post autor: Nosiadbt1100 »

Spoko, z chęcią pomogę z tym tłumaczeniem :) mam u siebie grę z wszystkim co możliwe, więc mogę to posprawdzać:) daj tylko znać co i jak i możemy walczyć. Nawet potem można jakoś druk ogarnąć:) pewnie mnóstwo osób się nie zbierze, ale "licząc uciechę, strat nie ma":)

A swoją drogą - bardzo polecam zagrać w Newtona na yucata.de - darmowe konto i można sobie zagrać solo - partia 15-20 minut, więc dwie z rzędu można ogarnąć :) a Newton jest coraz lepszy im więcej w niego się gra
ODPOWIEDZ