Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Pomnik
Posty: 324
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 159 times
Been thanked: 109 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Pomnik »

Abizaas pisze: 20 wrz 2023, 10:44 Dla osób które zamówiły Ucztę z Rebela - uważajcie na missprint wyspy Ziemia Baffina. Jeden z egzemplarzy (chyba ten z Norwegów) ma powtórzony błąd z anglojęzycznej wersji, wyspa wskazuje 34 ujemne punkty gdy posiada ich realnie 24. Do tego, Rebel całkowicie niepotrzebnie dołączył poprawione wyspy w Norwegach, bo poprawił je w podstawce i poza tym missprintem nie ma między nimi różnic.
Dzięki za info bo siedzę i oglądam te wyspy i już pod lupa szukałem w jaki sposób są poprawione xD
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
konik
Posty: 44
Rejestracja: 17 sie 2021, 09:52
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: konik »

SeekerKuba pisze: 22 wrz 2023, 14:00 Czy plansza akcji czy jakolwiek się to nazywa jest już wyrobiona na zgięciu na środku w nowej wersji czy to tylko mi się tak trafiło?
U mnie jest wręcz rozerwana na zgięciu. Strasznie słabo z jakością planszy głównej, wręcz razi w porównaniu z pozostałymi elementami. Ogólnie jakość wydania oprócz tej planszy porównywalna z wydaniem Lacerty, które też posiadam. Nową podstawkę kupiłem głównie z tego względu, żeby mieć porządną planszę główną dla 1-2 osób, a okazuje się, że moja samoróbka wydrukowana na papierze o gramaturze 250 i atramentówce bije na głowę jakością tą z wydania Rebela. Dodatkowo wielkość pół akcji na nowej planszy jest taka mini...budynki, to ciężko w ogóle rozróżnić, który jest który. Nie potrafię zrozumieć czym się kierowano w tym wydaniu, że tak zepsuto wykonanie planszy głównej. Złożyłem reklamację na tą planszę i rozerwanie zobaczymy jak potraktują moje zgłoszenie. Nawet jak wymienią na nową, a cały nakład tak tandetnie został wykonany, to niestety szybko znów się rozerwie przy rozkładaniu.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 707
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 552 times
Been thanked: 423 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: miker »

Achesa pisze: 22 wrz 2023, 19:39 U mnie tak samo wyrobiona na zgięciu, choć tylko 1 raz otwarta. Ciekawostka, Rebel na reklamacje odpisał:

"Dzień dobry,
Dziękujemy za wiadomość. Ze względu na proces produkcyjny, wskazane cechy planszy są charakterystyczne dla całego nakładu. Tym samym nie mamy możliwości wymiany planszy.
Informuję również, że jeżeli nie jest Pani zadowolona z jakości produktu, ma Pani prawo do jego zwrotu. Jeżeli jest Pani zainteresowana zwrotem, prosimy o informację."

Tak, że czytam to jako: kliencie indywidualny mam Cię gdzieś jak chcesz to zwróć i tak sprzedało się tyle egzemplarzy że od jednego mniej nie zubożejemy.
Współczuję, bo jak na nową grę, to wygląda jak second hand…

Ciekawe podejście do klienta. Wrzuciłbym obrazki planszy na FB i oznaczył wydawnictwo. Uważam, że forum jest tylko dla Geeków, a na FB siedzi masa ludzi, którym nowy produkt w takim wykonaniu na pewno się nie spodoba. Być może wydawnictwo odpowie wtedy inaczej?

Generalnie cieszę się, że oparłem się pokusie kupna.
LukaszLozz
Posty: 195
Rejestracja: 24 kwie 2020, 00:07
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 82 times
Been thanked: 78 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: LukaszLozz »

Nie no, bez przesady z psioczeniem na obsługę klienta w Rebelu. Mam z nimi same pozytywne doświadczenia przez ostatnie kilka lat. Reagują na każde zapytanie. Podsyłają i wymieniają komponenty.
U mnie plansza też ma te zabielenia jak na zdjęciach wcześniej, ale nie mam odczucia żeby to aż tak wpływało na jakość. Rozumiem kolegę który ma rozdarcia i założę się że wymienią.
Jak dla mnie wszystko z gra jest ok.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Abizaas »

Ja nadal podtrzymuję moją opinię, że wykonanie Rebela jest lepsze. Dziwna sprawa z tą planszą główną, ale jest ona bezużyteczna jak gramy z Norwegami - ja schowałem ją do pudełka od dodatku i schowałem w piwnicy, ale może przy okazji spojrzę czy u mnie jest tak samo.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
HorribleNick
Posty: 71
Rejestracja: 12 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 26 times
Been thanked: 9 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: HorribleNick »

Moja plansza również ma takie ślady, ale Norwegowie wymieniają ją, więc chyba wszystko jedno.
No właśnie, wielokrotnie padało w temacie, aby siadać do Uczty od razu z Norwegami. Szukałem na forum i na BGG czy jest jakaś roadmapa jak do tego się zabrać, żeby nie odbić się przy pierwszej rozgrywce. Rozumiem polecacie podstawka+Norwegowie na początek? Czy jeszcze coś warto wprowadzić/olać?
Spoiler:
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Abizaas »

Chodzi o to, że Norwegowie w rzeczywistości wcale nie utrudniają specjalnie rozgrywki.

W mojej opinii najlepiej zacząć z Norwegami i obydwoma mini dodatkami, nie wprowadza to specjalnie więcej zasad - my jednak zawsze wyłączamy losowe żniwa z minidodatku #2, być może warto całkowicie wyłączyć minidodatek #2 w trakcie pierwszej rozgrywki.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Abizaas »

Sumarycznie nowe wydanie posiada dwa błędy w druku, oba są powieleniem starych błędów z anglojęzycznych druków. Nie wiem jak z błędami na kartach, na ten moment żadnych nie znalazłem.

1. Brak ikony przekuwania na odwrocie jednego z kafelków, zdjęcia w spojlerze
Spoiler:
2. Ziemia Baffina w Norwegach ma niepoprawnie nadrukowaną liczbę punktów (-34 zamiast -24). W podstawce jest wydrukowana prawidłowo.

Żeby nie dublować postów, od razu pokażę jak zmieścić wszystko w jednym pudle. Kafelki wkładamy do pudełka w zupełnie inny sposób niż jest to opisane w instrukcji, ale rozegraliśmy tak już wiele rozgrywek i uważamy ten rozkład za ergonomiczny. Wszystko w zdjęciach w spojlerze poniżej.
Spoiler:
W pudełku od Norwegów trzymamy:
- starą planszę
- zbanowane karty (minidodatek #2)
- pusty pojemnik na kafelki
- stary scorepad
- duplikaty wysp

Swój stary egzemplarz od Lacerty sprzedałem jakiś rok temu. Ale tęskniłem za tą grą! Jest na prawdę prześwietna.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 642
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 245 times
Been thanked: 367 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Nilis »

Abizaas pisze: 23 wrz 2023, 20:51 Swój stary egzemplarz od Lacerty sprzedałem jakiś rok temu. Ale tęskniłem za tą grą! Jest na prawdę prześwietna.
Czyli za rok powrót do On Mars?
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Abizaas »

Nilis pisze: 23 wrz 2023, 21:11
Abizaas pisze: 23 wrz 2023, 20:51 Swój stary egzemplarz od Lacerty sprzedałem jakiś rok temu. Ale tęskniłem za tą grą! Jest na prawdę prześwietna.
Czyli za rok powrót do On Mars?
Niee, tego gościa mamy dość na stałe. Uczta wyleciała, bo wyszło jakieś info o dodruku i Duńczykach (a miałem zestaw PL+DE+EN) - On Mars wyleciał, bo jest przekombinowany jak na to co oferuje.

Żeby w pełni nie offtopować to focia z dzisiejszej rozgrywki:
Spoiler:

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1685
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 882 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: XLR8 »

Nilis pisze: 23 wrz 2023, 21:11
Abizaas pisze: 23 wrz 2023, 20:51 Swój stary egzemplarz od Lacerty sprzedałem jakiś rok temu. Ale tęskniłem za tą grą! Jest na prawdę prześwietna.
Czyli za rok powrót do On Mars?
Raczej nie. Sam wróciłem do obu gier po długiej przerwie i Uczta zdecydowanie lepiej się zestarzala. Mars to tylko rush po blueprinty i kampienie, Uczta to oczywiście dużo bardziej przepastna i sandboxowa gra, ale to do niej usiądę dużo chętniej. Lacerda to najbardziej przehypowany designer wszechczasów.
Janusz_Wykidajlo
Posty: 54
Rejestracja: 11 kwie 2022, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 224 times
Been thanked: 39 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Janusz_Wykidajlo »

Abizaas pisze: 23 wrz 2023, 20:51
Spoiler:
Do tego co napisałeś dodałbym literówkę na jednej z kart:

Obrazek


A tak to w sumie czekam na porządny insert od re-drewno. Nie lubię trzymania komponentów w woreczkach foliowych.
Rabaty: portal = 6%, planszostrefa = 10%, planszomania = 10%, 3trolle = 2%.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Abizaas »

Spoiler:
Dobrze że informujesz, przekazałem info o błędach do rebela. Ja też czekam na insert od reDrewno, obstawiam że będzie z nim dużo wygodniej.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Pomnik
Posty: 324
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 159 times
Been thanked: 109 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Pomnik »

Abizaas pisze: 24 wrz 2023, 09:03
Spoiler:
Dobrze że informujesz, przekazałem info o błędach do rebela. Ja też czekam na insert od reDrewno, obstawiam że będzie z nim dużo wygodniej.
Jak macie drukarke 3d (albo znacie kogoś kto ma) to polecam to: https://www.thingiverse.com/thing:5730096
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
dżodżo
Posty: 114
Rejestracja: 13 lip 2017, 19:12
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: dżodżo »

Mam wersję Lacerty i myślę nad zakupem Norwegów, czytam ten temat i byłbym wdzięczny za pomoc w uporządkowaniu faktów:
- pogubiłem się z tą Ziemią Baffina. O co tu chodzi? Widzę, że jest mowa o jakejś pomyłce w wersji z Norwegów, ale po co w Norwegach jest ten kafelek skoro to wyspa z podstawki? Na marginesie, w mojej podstawce jest prawidłowa wartość, 24 pkt.
- w nowej wersji podstawki dla mniejszej liczby graczy jest nowa plansza. W przypadku gry z Norwegami i tak nie ma to znaczenia jak rozumiem, używasz planszy z Norwegów? (Swoją drogą czy ona ma też dwie wersje?). Z ciekawości już bardziej, jest gdzieś jakieś porównanie obydwu wersji? Oraz czy to może coś zmienia w kwestii używania kafelków powtórzenia akcji na większą liczbę graczy?
- Czy coś powinienem może jeszcze wiedzieć w kwestii łączenia wersji? Może ktoś, kto tego już dokonał mógłby coś powiedzieć?
- Do Norwegów jak rozumiem promki nie są dołączone, czyli po prostu z tymi wyspami mogą się właściciele starej podstawki raczej pożegnać?
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Abizaas »

dżodżo pisze: 24 wrz 2023, 11:15 - Czy coś powinienem może jeszcze wiedzieć w kwestii łączenia wersji? Może ktoś, kto tego już dokonał mógłby coś powiedzieć?
- Do Norwegów jak rozumiem promki nie są dołączone, czyli po prostu z tymi wyspami mogą się właściciele starej podstawki raczej pożegnać?
dżodżo pisze: 24 wrz 2023, 11:15 Mam wersję Lacerty i myślę nad zakupem Norwegów, czytam ten temat i byłbym wdzięczny za pomoc w uporządkowaniu faktów:
- pogubiłem się z tą Ziemią Baffina. O co tu chodzi? Widzę, że jest mowa o jakejś pomyłce w wersji z Norwegów, ale po co w Norwegach jest ten kafelek skoro to wyspa z podstawki? Na marginesie, w mojej podstawce jest prawidłowa wartość, 24 pkt.
Bo ten błąd występuje tylko w Norwegach, w których rebalansowano podstawowe wyspy - Ziemia Baffina daje +10VP zamiast +12VP, więc jest to bardzo mały szczegół. Poprawiając tę ilość punktów zrobiono jednak błąd w innym miejscu, czyli w ich ujemnej liczbie i pokazano -34vp zamiast -24vp, jest to znowu drobnostka bo i tak zliczamy punkty z wyspy na której są one nadrukowane poprawnie. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.
dżodżo pisze: 24 wrz 2023, 11:15 - w nowej wersji podstawki dla mniejszej liczby graczy jest nowa plansza. W przypadku gry z Norwegami i tak nie ma to znaczenia jak rozumiem, używasz planszy z Norwegów? (Swoją drogą czy ona ma też dwie wersje?). Z ciekawości już bardziej, jest gdzieś jakieś porównanie obydwu wersji? Oraz czy to może coś zmienia w kwestii używania kafelków powtórzenia akcji na większą liczbę graczy?
Tak, z Norwegami używa się planszy z Norwegów która jest głównym atutem tego dodatku, bo posiada dodatkową specjalną kolumnę. Tak, plansza Norwegów również ma dwie wersje w zależności od liczby graczy. Gdzieś w internecie znajdziesz porównanie, chyba najłatwiej poszukać w zdjęciach na bgg. Kafelki są wyrzucane w Norwegach.
dżodżo pisze: 24 wrz 2023, 11:15 - Czy coś powinienem może jeszcze wiedzieć w kwestii łączenia wersji? Może ktoś, kto tego już dokonał mógłby coś powiedzieć?
Nie, jedyne co, to nie dostaniesz mini-dodatków które są w nowej podstawce.
dżodżo pisze: 24 wrz 2023, 11:15 - Do Norwegów jak rozumiem promki nie są dołączone, czyli po prostu z tymi wyspami mogą się właściciele starej podstawki raczej pożegnać?
Tak i nie. Dodatki te są często dostępne w planszostrefie w wersji EN, ale nie ma na nich żadnego tekstu, więc możesz się zaopatrzyć tam. Na ten moment są jednak niedostępne, być może warto podpytać Adama.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
sasquach
Posty: 1839
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 935 times
Been thanked: 588 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: sasquach »

Abizaas pisze: 24 wrz 2023, 11:23 Tak, z Norwegami używa się planszy z Norwegów która jest głównym atutem tego dodatku, bo posiada dodatkową specjalną kolumnę. Tak, plansza Norwegów również ma dwie wersje w zależności od liczby graczy. Gdzieś w internecie znajdziesz porównanie, chyba najłatwiej poszukać w zdjęciach na bgg. Kafelki są wyrzucane w Norwegach.
Dokładnie to plansza akcji z norwegów składa się z kafli które mają różne strony w zależności od liczby graczy. Łącznie są trzy układy: 1-2, 3 i 4 graczy.
Antitalent
Posty: 31
Rejestracja: 30 lip 2020, 22:23
Has thanked: 6 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Antitalent »

Ja się nie mogę już połapać. Jeżeli ktoś ma chwilę itroche chęci to niech mi wytłumaczy która wersję powinienem kupic. Te od lacerty czy od rebela. Mówimy o samej podstawce ktora najczęściej będzie chodziła na trzech graczy. Z góry od razu dziękuję za poświęcony mi czas :)
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Abizaas »

Antitalent pisze: 24 wrz 2023, 17:02 Ja się nie mogę już połapać. Jeżeli ktoś ma chwilę itroche chęci to niech mi wytłumaczy która wersję powinienem kupic. Te od lacerty czy od rebela. Mówimy o samej podstawce ktora najczęściej będzie chodziła na trzech graczy. Z góry od razu dziękuję za poświęcony mi czas :)
Od Rebela, od razu z Norwegami. To jest najrozsądniejsze rozwiązanie :D Lacerty i tak możesz kupić tylko używkę. Jeżeli nie chcesz Norwegów na start to nie bierz - ale nie zwiększają wagi gry a znacznie ją poprawiają.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
sasquach
Posty: 1839
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 935 times
Been thanked: 588 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: sasquach »

Wersja rebela ma w sobie dwa minidodatki więc sprawa chyba jest prosta :)
dżodżo
Posty: 114
Rejestracja: 13 lip 2017, 19:12
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: dżodżo »

Dzięki za odpowiedź, szkoda że razem z nową podstawką/Norwegami te promki nie dotarły też w jakiejś ilości. Żniw nie widzę nigdzie dostępnych.

Edit: Wycinam bo zamieszałem strasznie. Informacyjnie - w wersji dodatku nr 1 dołączonego do nowej podstawki nie ma kafelka promocyjnego Tierra del Fuego.
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2023, 11:03 przez dżodżo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1685
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 882 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: XLR8 »

Zagraliśmy, tym razem już z Norwegami.
Jest dużo lepiej, bez dwóch zdań.
Jednak mam pewien problem z tym dodatkiem. Kocham karty. To one sprawiają, że partie są inne i ponownie chcę zagrać. Jednak Norwegowie dają możliwość trashowania kart za 4pz co często jest lepsze niż ich granie. Nawet z wariantem z wyrzuceniem crapu.
Ten fakt oraz odczucie, że niestety większość czasu gry to obsługa i układanie tetrisa skutecznie mi zabijają fun z tej gry.
Czuję, że mogłaby być to 10, ale to to tylko mogę jej dać 8 wg bgg.

Ostatnio na stole u nas ląduje tyle eleganckich euro z minimalnym upkeepem, że ten kolos przy nich to słoń w fabryce porcelany.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4100
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: brazylianwisnia »

XLR8 pisze: 24 wrz 2023, 22:11 Zagraliśmy, tym razem już z Norwegami.
Jest dużo lepiej, bez dwóch zdań.
Jednak mam pewien problem z tym dodatkiem. Kocham karty. To one sprawiają, że partie są inne i ponownie chcę zagrać. Jednak Norwegowie dają możliwość trashowania kart za 4pz co często jest lepsze niż ich granie. Nawet z wariantem z wyrzuceniem crapu.
Ten fakt oraz odczucie, że niestety większość czasu gry to obsługa i układanie tetrisa skutecznie mi zabijają fun z tej gry.
Czuję, że mogłaby być to 10, ale to to tylko mogę jej dać 8 wg bgg.

Ostatnio na stole u nas ląduje tyle eleganckich euro z minimalnym upkeepem, że ten kolos przy nich to słoń w fabryce porcelany.
Właśnie ta opcja jest super. Jak masz kartę która zgrywa się z Twoim pomysłem na gre to zgarniesz więcej pkt a jak nie to karta wciąż ma wartość. W uczcie karty są taka miła składowa i nie one wpływają na różnorodnośc partii.
Dla mnie tetris to gra a nie obsługa. To on jest sercem uczty i wszystko dookoła jest mu podporządkowane. Robię inne akcje żeby mieć klocki do tetrisa, biorę wyspy i domki by rozszerzać układanke. Dla mnie nie ma takiego drugiego euro z ilością dróg, satysfakcja z rozkminienia jakiegoś układu klocków którego jeszcze minutę wcześniej nie widziałem, rozwojem, rozkminanie co zajmą inni gracze i czy w związku z tym brać najważniejsza dla mnie akcje a może inna o którą będzie konkurencja.
Kanban, Terraformacja, Uczta. Top 3 euro. Niezmiennie od lat.

Tylko kiedyś wkoncu Ci Duńczycy...
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2023
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1501 times
Been thanked: 1151 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Bruno »

Łopatologiczny poradnik dla świeżo upieczonych Wikingów z dodatkiem :wink: - jak ogarnąć dwa duże pudła wypchane po brzegi komponentami i zmieścić cały ten szmelc w kartonie od podstawki :D

Pierwsza rzecz: sam jeszcze w UdO nie grałem i w wielu wypadkach opieram się na uwagach i poradach, zarówno zamieszczanych w tym wątku (głównie przez forumowicza Abizaas), jak i na BGG. Zgodnie z nimi uznałem, że od razu połączę dodatek z podstawką, bo Norwegowie mają wiele mechanizmów ulepszać i rozwijać.
Druga rzecz: nałogowo koszulkuję karty, co oznacza, że musiałem zmieścić się w dwóch tackach na żetony. Trzecia, dołączana w pudle z Norwegami, sprawiłaby, że nie zmieściłbym już kart w koszulkach premium.

Ok, zatem do rzeczy:

1. Do pustego i niepotrzebnego nam już pudła po Norwegach wrzucamy zbędne komponenty:
- składaną planszę akcji z podstawki,
- planszetkę przystani z podstawki,
- 4 planszetki wysp z dodatku: Nowa Funlandia, Labrador, Wyspa Niedźwiedzia, Ziemia Baffina (pozostałe wyspy z dodatku dołączamy do tych z podstawki - ich będziemy używać!),
- pustą, trzecią tackę na żetony.
Spoiler:
2. Ponieważ musiałem zmieścić się w dwóch tackach na żetony, uznałem, że wylądują w nich przede wszystkim te, które ciągle dobierane są podczas rozgrywki, a te, które i tak trzeba wyłożyć podczas setupu wrzuciłem do małych (!) strunówek. Aha, będę korzystał z metalowych monet, a nie dołączonych do gry znaczników siekańców (zresztą wcale pomysłowych), zatem te ostatnie wrzuciłem do strunówki. Jeśli jednak zamierzasz z nich korzystać, to możesz je umieścić w trzech przegródkach (razem: 4x & 8x, a osobno: 1x & 2x), do których ja wrzuciłem żetony jednego z minidodatków (te możesz od biedy trzymać w strunówce, nie ma ich dużo, a większość i tak wykorzystuje się podczas setupu). Patrz trzy przegródki w lewym górnym rogu na fotce pierwszej tacki:
Spoiler:
3. Na dno pudła od podstawki wrzucasz wszystkie instrukcje (choć możesz też je trzymać na wierzchu), na to 4 planszetki graczy, na to tacki z żetonami, a na nich trzy plansze akcji (te z dodatku). Przy dłuższym boku upychasz: planszetkę rund, notesy i dwa kafle powtórzenia akcji innego gracza. Wzdłuż krótszego boku ładujesz kafle wszystkich szop, domów itd. oraz strunówkę z innymi żetonami (u mnie tu wylądowały kartonowe siekańce).
Spoiler:
4. Na to wszystko kładziesz kafel przystani (z dodatku) i obie owalne planszetki na przedmioty specjalne. Wzdłuż krótszego boku (tego z kaflami budynków) kładziesz ten najdłuższy wąski żeton (nie pamiętam nazwy - skał?), a pozostałe - krótsze - dajesz wzdłuż boku dłuższego. Za nimi idealnie zmieszczą się kafle wysp. Resztę szmelcu, w strunówkach, choć zmieszczą się i pudełka! (karty pomocników o ciemnych rewersach trzymam w Deck Boxie), rzucasz na wierzch.
Spoiler:
Voila!
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Abizaas »

XLR8 pisze: 24 wrz 2023, 22:11
Spoiler:
Ostatnio na stole u nas ląduje tyle eleganckich euro z minimalnym upkeepem, że ten kolos przy nich to słoń w fabryce porcelany.
Mozesz podac jakies dwa trzy przyklady takich gier?

Z tym sloniem to racja, jak masz gorszy dzien to jeszcze jest pijany.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
ODPOWIEDZ