(Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2024

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: VivoBrezo »

Wczoraj prawie kupiłem AoI, na szczęście zagrałem w hotelu i jednak nie.
Oczywiście, mega dobra gra, ale odczucia z TM zbyt duże, żeby kupować. Na plus na pewno modularne frakcje. To robi robotę. Ten dodatkowy segment z księgami jest ok, ale cały czas miałem z tyłu głowy, że to wszystko to jest stara dobra TM.
Za to dodatek do Gai oczywiście już na liście 😄.

Diuna chyba pójdzie w zakup.

Szczury chce sprawdzić przed kupnem.

Cyberpunk - fajne, ale czy na tyle oryginalne w stosunku do Godfadera? Do sprawdzenia.

Spicy bardzo imprezowe. Piękne rozwinięcie karaluszka klamczuszka 😄.

Septima, Voidfall mamy w ekipie, więc na szczęście miejsce na półce niezagrożone 😄.

White Castle. Tu się waham. Bo bardzo mi podeszło jak grałem, ale to jest ten typ, co go lubisz, albo nie lubisz, więc opinie w ekipę mogą być różne. Bardzo ciasna, bardzo krótka kołderką, bardzo szybko się kończy 🙂.

Suchy do sprawdzenia, bo po ostatnich grach, mam lekkie obawy, no i Markowi nie podeszło😉.

A, Lacerda podobno najcięższy w historii. No zobaczymy, zobaczymy🙂

Ogólnie bez większych zaskoczeń (sentinel, tutaj ciekawie), ale solidny rok się szykuje.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2090 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: PytonZCatanu »

VivoBrezo pisze: 21 sty 2024, 08:26 Ten dodatkowy segment z księgami jest ok, ale cały czas miałem z tyłu głowy, że to wszystko to jest stara dobra TM.
Za to dodatek do Gai oczywiście już na liście 😄.

Ty powiesz księgi, ja powiem KiK 🙂
nolify
Posty: 242
Rejestracja: 03 cze 2023, 20:44
Has thanked: 29 times
Been thanked: 100 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: nolify »

Czy są już jakieś przybliżone daty pojawienia się zapowiedzianych gier w sklepach, precyzyjniejszych niż bieżący rok? Chodzi mi głównie o Voidfall i Septimę.
inny_89
Posty: 158
Rejestracja: 03 cze 2022, 21:35
Has thanked: 213 times
Been thanked: 89 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: inny_89 »

Słuchajcie niech mi ktoś wytłumaczy bo się nie znam. Czy jeżeli nie było nic w zapowiedziach o FCM Ketchup to znaczy, że w tym roku jednak go na rynek nie puszczą? Znaczy generalnie nawet nie jestem pewien czy to portal miał wydawać u nas :p

A co do zapowiedzi to Voidfall to moje ciche marzenie ale kiedy w to grać... :\

A na 200% kupię Spicy :D
Ostatnio zmieniony 21 sty 2024, 10:53 przez inny_89, łącznie zmieniany 1 raz.
____________________________________
Z wyrazami największego szacunku,
Miłosz
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: VivoBrezo »

inny_89 pisze: 21 sty 2024, 10:00 Słuchajcie niech mi ktoś wytłumaczy bo się nie znam. Czy jeżeli nie było nic w zapowiedziach o FCM Ketchup to znaczy, że w tym roku jednak go na rynek nie puszczą? Znaczy generalnie nawet nie jestem pewien czy to portal miał wydawać u nas :p

A co do zapowiedzi to Voidfall to mogę ciche marzenie ale kiedy w to grać... :\

A na 200% kupię Spicy :D
Wyda, jest w planach na 2024 na stronie. Z tego co pamiętam H1.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 269
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 55 times
Been thanked: 45 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: Malibu »

nolify pisze: 21 sty 2024, 09:37 Czy są już jakieś przybliżone daty pojawienia się zapowiedzianych gier w sklepach, precyzyjniejszych niż bieżący rok? Chodzi mi głównie o Voidfall i Septimę.
Void to Q3 wakacje albo zaraz po a Septima to Q4 (możliwe że będzie też wersja Deluxe)
IrasArgor
Posty: 372
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 121 times
Been thanked: 69 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: IrasArgor »

inny_89 pisze: 21 sty 2024, 10:00 Słuchajcie niech mi ktoś wytłumaczy bo się nie znam. Czy jeżeli nie było nic w zapowiedziach o FCM Ketchup to znaczy, że w tym roku jednak go na rynek nie puszczą? Znaczy generalnie nawet nie jestem pewien czy to portal miał wydawać u nas :p

A co do zapowiedzi to Voidfall to moje ciche marzenie ale kiedy w to grać... :\

A na 200% kupię Spicy :D
Będzie w tym roku, nie ujęli go w zapowiedziach bo już była o tym informacja w zeszłym roku. Jeszcze jestem przed obejrzeniem Q&A a obstawiam, że tam było pytanie i odpowiedź.
Awatar użytkownika
rand
Posty: 485
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 114 times
Been thanked: 85 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: rand »

Bulva pisze: 20 sty 2024, 20:44 Legacy of Yu - to zwykły obciach, że tego nie ma po polsku ;-/
Bez przesady, to jest gra solo, wiem trochę ludzi tak gra ale jest to jednak duża mniejszość więc spore ryzyko. Przy zmniejszeniu liczby tytułów coś musiało odpaść.
Niestety mi brakuje wielu tytułów, liczyłem na jakieś karcianki typu Ancient Knowledge, Evanfall czy Knarr. Trzeba czekać na zapowiedzi innych wydawnictw.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: Mr_Fisq »

Legacy of Yu akurat bym brał.
W przeciwieństwie do Muru Hadriana nie budzi skojarzeń z tabelkami z excela...
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: eveni »

Nie będzie drugich części Diuny i Batmana.

Obrazek
mineralen
Posty: 961
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 563 times
Been thanked: 644 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: mineralen »

I tak nikt nie czekał.
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: VivoBrezo »

Mnie Ignacy czwarty raz nie nabierze na reinplementacje Detektywa😄.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 196
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 92 times
Been thanked: 67 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: Diserve »

Septima i Cyberpunk trafiają na radar.

Co do CP to właśnie nie mam Godfathera, a fajne IP.

Septima wraca w zasadzie na radar, bo myślałem czy nie kupić ang, ale teraz poczekam i też popatrze jak opinie z nowym wariantem :)
tommyray
Posty: 1306
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: tommyray »

Dziwi mnie wydawanie Septimy, gry absolutnie przeciętnej, z najbardziej mdłą oprawą graficzną jaką widziałem, wygląda i działa jak pierwszy tytuł jakiegoś amatora... Podejrzewam że licencja na voidfalla dzięki temu była tańsza.

Z kolei Sentinelsi całkiem kuszący. I kurde bele, tyle z Portalu dla mnie w tym roku... Starość :wink:
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 196
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 92 times
Been thanked: 67 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: Diserve »

tommyray pisze: 21 sty 2024, 14:54 Dziwi mnie wydawanie Septimy, gry absolutnie przeciętnej, z najbardziej mdłą oprawą graficzną jaką widziałem, wygląda i działa jak pierwszy tytuł jakiegoś amatora... Podejrzewam że licencja na voidfalla dzięki temu była tańsza.

Z kolei Sentinelsi całkiem kuszący. I kurde bele, tyle z Portalu dla mnie w tym roku... Starość :wink:
Ewidentnie zdania są podzielone bo Septima to w dużej mierze właśnie przepiękne grafiki, podczas gdy Sentinels... No cóż, graficznie tragedia.

Nie odnosze się do gameplayu bo to wiadomo subiektywne
tommyray
Posty: 1306
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: tommyray »

Diserve pisze: 21 sty 2024, 15:00
tommyray pisze: 21 sty 2024, 14:54 Dziwi mnie wydawanie Septimy, gry absolutnie przeciętnej, z najbardziej mdłą oprawą graficzną jaką widziałem, wygląda i działa jak pierwszy tytuł jakiegoś amatora... Podejrzewam że licencja na voidfalla dzięki temu była tańsza.

Z kolei Sentinelsi całkiem kuszący. I kurde bele, tyle z Portalu dla mnie w tym roku... Starość :wink:
Ewidentnie zdania są podzielone bo Septima to w dużej mierze właśnie przepiękne grafiki, podczas gdy Sentinels... No cóż, graficznie tragedia.

Nie odnosze się do gameplayu bo to wiadomo subiektywne
Nie no, gameplay to można opisać obiektywnie - nuda 😂😜
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: Atk »

inny_89 pisze: 21 sty 2024, 10:00 Słuchajcie niech mi ktoś wytłumaczy bo się nie znam. Czy jeżeli nie było nic w zapowiedziach o FCM Ketchup to znaczy, że w tym roku jednak go na rynek nie puszczą? Znaczy generalnie nawet nie jestem pewien czy to portal miał wydawać u nas :p

A co do zapowiedzi to Voidfall to moje ciche marzenie ale kiedy w to grać... :\

A na 200% kupię Spicy :D
Portal w tym roku na zamiar wydać ponad 30 gier, na portalcon zapowiedział 12 (nie pamiętam czy w tej 30 były liczone dodatki), tak więc jeszcze dużo przed nami
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: flissak »

Atk pisze: 21 sty 2024, 16:41
inny_89 pisze: 21 sty 2024, 10:00 Słuchajcie niech mi ktoś wytłumaczy bo się nie znam. Czy jeżeli nie było nic w zapowiedziach o FCM Ketchup to znaczy, że w tym roku jednak go na rynek nie puszczą? Znaczy generalnie nawet nie jestem pewien czy to portal miał wydawać u nas :p

A co do zapowiedzi to Voidfall to moje ciche marzenie ale kiedy w to grać... :\

A na 200% kupię Spicy :D
Portal w tym roku na zamiar wydać ponad 30 gier, na portalcon zapowiedział 12 (nie pamiętam czy w tej 30 były liczone dodatki), tak więc jeszcze dużo przed nami
Były liczone i wszystko się zgadza. Było mówione, że chcą wydać zdecydowanie mniej gier niż w roku poprzednim.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: Neoptolemos »

Mur Hadriana, 153 miejsce na BGG i to samo wydawnictwo co Legacy of Yu, w Polsce na wyprzedażach.
Final Girl, 152 miejsce na BGG, 369 wsparć polskiej edycji.
Wojna Nemo, 311 miejsce na BGG, w Polsce na wyprzedażach.

I teraz tak: jeżeli gra jest niemal niezależna językowo (np. Mur Hadriana), to i tak sporo osób kupi sobie angielską wersję - gry wyłącznie do solo kupują raczej osoby obeznane w temacie, ani tego nie ma jak pokazać na konwencie, ani w empiku nie chwyci (pomijając fakt, że do grania solo w ogóle wersja lokalizowana jest rzadziej potrzebna). Jeśli gra jest mocno zależna, to koszt tłumaczenia musi się zwrócić, ergo: trzeba osiągnąć i sprzedać odpowiedni nakład.

Nie widać żadnego logicznego uzasadnienia do wydania Legacy of Yu oprócz takiego, że w Garphill Games powiedzieliby "wydajecie albo kończymy współpracę" (co by było super dziwne, jak na razie współpraca wygląda na dość owocną).
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: Mr_Fisq »

Neoptolemos pisze: 21 sty 2024, 20:15 Mur Hadriana, 153 miejsce na BGG i to samo wydawnictwo co Legacy of Yu, w Polsce na wyprzedażach.
Final Girl, 152 miejsce na BGG, 369 wsparć polskiej edycji.
Wojna Nemo, 311 miejsce na BGG, w Polsce na wyprzedażach.
Wojna Nemo to trochę inny przedział cenowy; jeszcze za wcześnie żeby mówić o porażce Final Girl, tylko Mur Hadriana się łapie.

Edit: Chociaż odnośnie Final GIrl to Ty siedzidz w LDG, więc wiesz lepiej :)
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: Neoptolemos »

Nie w LDG Polska, więc nawet nie mam specjalnie insajderskiej wiedzy ;) natomiast nie miałem na myśli, że to są totalne wtopy - ale nie są też wielkimi sukcesami i wydaje mi się, że wydawanie gier solo w Polsce to niewdzięczny i niepewny biznes. Dlatego właśnie Final Girl było na wspieraczce - bez gwarancji sprzedania chociaż połowy nakładu nie ma sensu się w to bawić.

Wydawnictwa mają określoną moc przerobową. Z mojej strony zero zdziwienia, że Portal skupia się na innych tytułach.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Jdn
Posty: 289
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 44 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: Jdn »

Final girl podobno jest dużym sukcesem. Lucky chciał wydać i potrzeba było 40k pln, zebrali prawie 3.5 raza tyle. Gdzieś widziałem komentarz wydawnictwa, że to jest sukces. To jest gra solo, nie tania, specyficzna. Oni chcieli 100sztuk by im się to spieło. Znając życie wzięli pewnie z 500sztuk i negocjują drugi sezon.

Wiadomo coś o Too many bones? Kiedy ma wyjść?
kolosm
Posty: 306
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 460 times
Been thanked: 53 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: kolosm »

Tak po nowym chińskim roku, kwiecień-maj
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: sliff »

Mur hadrinana jednak ma tryb wielosobowy pozatym już zapowiedziano kontynuację w anturażu średniowiecznym. I jeszcze kolejne inne podobne gry w kolejce.

Imho jakieś tylko solo z ok 1000 miejsca BGG to tylko strata czasu, zawłaszcza jakby miała kosztować ~200zł, a nie 100 jak mur.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: Neoptolemos »

Autentycznie zapomniałem, że Mur Hadriana nie jest grą tylko solo :shock:

Legacy of Yu pewnie pójdzie jeszcze w górę, bo wciąż jest nowe. Ale też (kończąc powoli tej temat) faktycznie gry "pure solo" mają nieco trudniej, skoro do wielu tradycyjnych eurosków robi się teraz bardzo porządne automy i można mieć 2 w 1 ;)
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
ODPOWIEDZ