Codex: Card-Time Strategy

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
dark_dar
Posty: 7
Rejestracja: 08 cze 2017, 16:38
Lokalizacja: Krakow

Re: Codex: Card-Time Strategy

Post autor: dark_dar »

Hi guys! Anyone plays Codex in Krakow? I got the core set recently and I'm really tempted to buy the addons. So far the game looks great.
Please excuse my English - I do speak and read in Polish, but your grammar is a mess :D
Awatar użytkownika
Qnnrad
Posty: 227
Rejestracja: 02 sie 2012, 22:47
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 186 times
Been thanked: 195 times
Kontakt:

Re: Codex: Card-Time Strategy

Post autor: Qnnrad »

Czołem!
Ze mną w Krakowie nie zagrasz, ale przesyłam linki do artykułów o miejscach do grania w Krakowie - po prostu zanieś Codex, pudełko i albumy z kartami na pewno kogoś zaciekawią. Przygotuj się tylko do tłumaczenia zasad - i polecam wybranie tylko jednego bohatera i jego talii + talia startowa. Bardzo mocno odradzam granie od razu 3 postaciami.

http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,4442 ... DNIK_.html
http://boardgamegirl.pl/krakow-gdzie-po ... lanszowki/
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... start=5525
http://ksf.org.pl/gry-planszowe-w-krakowie/

Chcemy czytać twój język polski!
Awatar użytkownika
Qnnrad
Posty: 227
Rejestracja: 02 sie 2012, 22:47
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 186 times
Been thanked: 195 times
Kontakt:

Re: Codex: Card-Time Strategy

Post autor: Qnnrad »

Czas na wskrzeszenie tego wątku, a podejrzewam, że właścicieli i grających w Codexa od Davida Sirlina jest w Polsce przynajmniej kilku, i przynajmniej o kilka tysięcy za mało!

Oprócz tego, że dzięki cudownemu koledze z forum przypomniałem sobie w drugiej połowie zeszłego roku o Codexie i wsiąkłem na maksa tak, że mnie to do dzisiaj zaskakuje - i o czym pewnie usłyszycie jeszcze - to mam drugi powód do wspominania o tym genialnym tytule.

David Sirlin ogłosił ostatnio oficjalnie, że powstaje nowa edycja Codexu!
Zmiany będą drobne - to wciąż będzie Codex - i mają one przede wszystkim ułatwić rozpoczęcie rozgrywki. Zasady będą krótsze i bardziej ustrukturyzowane, liczba zdolności i wyjątków, które one generowały, spadnie, a to wszystko z zachowaniem gigantycznej puli strategii, kombinacji efektów i zależności znanej z oryginału.
Cieszę się na to strasznie, nawet jeśli te kilka lat musi jeszcze minąć zanim pliki trafią do drukarni!
Ta gra zasługuje na uwagę i w końcu będzie można ją znowu kupić!

Tymczasem dla Patronów Sirlina dostępne są już dziś pliki Print and Play do prototypu nowej wersji Codexa, a także możliwość grania - w toku dalszego rozwoju projektu i szlifów w balansie i regułach - w internecie (w przeglądarce).
W Codexa z 2016 zresztą też można grać w przeglądarce, a także - co szczególnie polecam - w moduł na Tabletop Simulator który stworzyłem.

Zachęcam do zajrzenia na discord Sirlina - Sirlin Games Discord Server - toczą się już dyskusje o przyszłości Codexu (i wszystkich innych jego projektów, jak Yomi czy Puzzle Strike).
Spoiler:

No i hej, koleżanki i koledzy z forum, kto jeszcze gra w Codexa?
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Codex: Card-Time Strategy

Post autor: CrossSleet »

Grałem - świetna gra. Niestety sprzedałem, bo w PL dostępność dodatków była zerowa, a znudziły mi się frakcje z podstawki. Jakby wypuścili nową edycje z większą ilością frakcji (jak w Summoner Wars 2) to będzie idealnie.
ODPOWIEDZ