Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: mckil »

Czekam na mapy do Age of Steam z ostatniej kampanii.

Zaległości
- Cat in the Box - wygląda na sprytny trick-taking no i temat mnie kupił.
- SCOUT - dużo ludzi chwali więc trzeba sprawdzić.


Gry które miały być a niestety miały poślizg :
- Pagan: Fate of Roanoke - jestem bardzo ciekaw tej gry. Jak Kaczki nie przegną z ceną to biorę wszystko. Traktuję jako wprowadzenie do Netrunnera którego właśnie sobie wycinam :D
- Pax Renaissance - No po prostu muszę mieć tę grę. Wiem że nie będę miał z kim w to grać ale mieć muszę ;)
- dodatek do FCM czyli Ketchup. - (podobno) świetny dodatek, do świetnej gry.

Gry z 2024r :
- Marvel Dice Throne - szkoda że bez battle chesta ale i tak kupię komplet.
- Cyklady Legendary Edition - mam starą wersję ze wszystkimi dodatkami i na pewno tej też się będę przyglądał. Czy kupię? Zobaczymy.
- Ślimaki od wyd. Galakta -podobnie jak w przypadku nowej edycji Cyklad mocny radar ale muszę dowiedzieć się więcej o tej grze, pooglądać gameplay'e i dopiero zadecyduję co dalej.

Strefa marzeń :
- BUS - chodzą plotki że Capstone w tym roku ma zrobić reprint gry. Jeżeli to się wydarzy na pewno kupię. Gry Splottera mają te "coś" w sobie.
- Teutoni/Battles: The Knights - gra "ogłoszona" chyba 13 - 14 lat temu. Miałem okazję trochę pograć jako tester (niestety tylko on-line) i mega mi się gra podobała. Nie wiem czemu gra wpadła w jakieś piekielne developerskie limbo ale czekam. Być może wydawca (Phalanx Polska) uważa że bez tony figurek gra nie ma szans na rynku mi natomiast szalenie podobały się owe "kosteczki" reprezentujące wojska (no i cena nie powalała by z nóg). Grafiki też były bardzo ładne. Mechanicznie też było bardzo dobrze. No i tematyka.. któż nie chciałby dać łupnia Krzyżakom pod Grunwaldem ;)
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 519 times
Been thanked: 153 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: gregoff »

Oblicza Miłości temat unikalny i chce zagrać z nie grającą małżonką.

Lords of Ragnarok zamówiłem grę bo podobali mi się Hellasi. Niestety opinie są mieszane. Liczę jednak, że mi podejdzie ;)
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
sortirus
Posty: 138
Rejestracja: 30 cze 2022, 00:17
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 44 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: sortirus »

Zakupione, czeka na dostawę:
  • BRW: Rebirth - lada moment powinno przyjść,
  • Cloudspire - to chyba gra której najbardziej doczekać się nie mogę, a przynajmniej do czasów TESa, też lada moment powinna przyjść z forumowej zbiórki,
  • TES - liczę że mimo wszystko przyjdzie w tym roku, zmieniłem też język na angielski by nie czekać kolejnego roku na polską edycję,
  • Barrage nowe dodatki,
  • Łowcy 1492,
  • Zatoka kupców nowe dodatki - najbardziej czekam na BB a nie na same nowe postacie,
  • ISS Vanguard,
  • Tainted Grail: Kings of Ruin - znając życie polska edycja przyjdzie dopiero za rok :lol:,
Czeka na premierę / w kolejce zakupowej:
  • The Gallerist - czeka na jakąś dobrą ofertę olxową,
  • Apiary - czekam na polską premierę, miałem kupować angielską ale Rebel poratował ;),
  • brakujące dodatki / promo do TMB, Cloudspire - niestety jestem z tych co lubią mieć ALL IN, o ile w dobrych grach udało mi się to zwalczyć ale w grach genialnych nie i nawet nie wiem czy chcę :D.
Zastanawiam się nad:
  • Kutna Hora - jeszcze kilka miesięcy temu bym ją od razu kupił, teraz na szczęście jestem mądrzejszy, oglądam sporo recenzji, czytam opinie i są na tyle skrajne, że podchodzę do tej gry ostrożnie. Chciałbym najpierw zagrać, ale nie wiem czy taka okazja się pojawi.
  • Distilled - wczesne plany, poznałem ją kilka miesięcy temu ale od tego czasu nie analizowałem jej, jak suche miesiące przyjdą to będzie to pierwsza gra którą przeanalizuję i być może kupię,
  • Voidfall - słyszę o niej ze wszystkich źródeł, jak tylko będzie opcja kupienia Galactic Boxa za normalne pieniądze to się nad nią zastanowię,
Na tym kończą się moje plany. W tym roku mam limit maksymalnie 1 nowa planszówka na miesiąc + ew. planszówki z super-promocji, KSów, zbiorówek, więc zakupy powinny znacząco zwolnić, tym bardziej że miejsca już brakuje a na horyzoncie same duże pudła :roll:. Jak to będzie przyszłość zweryfikuje :P.
Moja kolekcja
Moje projekty 3d do plaszówek:
Printables Thingiverse
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 196
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 92 times
Been thanked: 67 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: Diserve »

Diserve pisze: 04 sty 2024, 10:16 Kupie w tym roku pewnie Szarlatanów z Pasikurowic.

Czekam aż przyjdzie wspieraczkowy Lords of Ragnarok.

Z premier po polsku czekam aż wyjdzie Wonderlands War i może Trickerion - tak poza tym chciałbym raczej zmniejszać kolekcje i grać więcej w to co mam. Ewentualnie dodatki jakieś drobne
Mała korekta do samego siebie. Na celowniku jeszcze Pagan i City of the Great Machine
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 347
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 259 times
Been thanked: 109 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: dispe »

Najbardziej czekam na nowe sezony Cthulhu: DMD z KS.

Poza tym Mordred z KS i Thorgal od Portalu.
Agryppa81
Posty: 31
Rejestracja: 01 lut 2012, 18:57
Has thanked: 29 times
Been thanked: 7 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: Agryppa81 »

Zakupione, czeka na dostawę:

Pax Renesans
Iss Vanguard - myślę, że to będzie główne danie na najbliższe miesiące
Pax Hispanica - bo pax i Karaiby
The Other Side of the Hill - gra wojenna ( solo lub kooperacja ), gdzie wcielamy się w niemiecką generalicję. Wygląda ciekawie.

Do zakupienia:

Ahoy - z nadzieją, że dzieciom się spodoba

Zastanawiam się nad:

Cyclades: Legendary Edition - za temat powiązany z mitogią

Pieśń włóczęgi - jeszcze nie mam żadnej podobnej

Trickerion - pytanie tylko czy kolejne ciężkie euro jest potrzebne
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 769
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 669 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: anitroche »

Ja mocno ograniczyłam zakupy i hype na planszówki i obecnie w tym roku tak naprawdę czekam tylko na Trickeriona w wydaniu BigBix od Portalu, Imperium Horizons oraz Skara Brae (następca Muru Hadriana od Graphill Games), ale tego ostatniego nie jestem pewna, czy to ma wyjść jeszcze w tym roku.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 432
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: ScorpZero »

Ponieważ mam od cholery gier do rozegrania to w tym roku mocny stop z kupowałem nowych tytułów.

Czekam tylko na jeden tytuł, który już chciałem od tamtego roku kupić - Pagan od Kaczek.
Gdybym nie miał Pax Rena po ENG to pewnie wziąłbym też wersję PL.

A tak poza tym to gdzieś tam w przyszłości myślę o Cloudspire w którejś zbiórce raidena, ale czy to akurat w 2024 to nie jestem tego pewien. :wink:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: BOLLO »

Oficjalnie czekam jedynie na gry których nie kupiłem/dostałem w 2023 r. I tak zapewne w tym roku kupię gry na które totalnie nie czekam i chcę kupić.....jak co roku. A co do gier z tego roku na które czekam to jeszcze nie ma zapowiedzi a więc still waiting :mrgreen:
ignacy.ni
Posty: 36
Rejestracja: 09 maja 2020, 16:42
Has thanked: 59 times
Been thanked: 72 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: ignacy.ni »

Co mnie interesuje w tym roku:
Mordred
Last Light
Tiny Epic Game of Thrones
Evenfall
Cyclades Legandary Edition



Miałem na radarze w roku poprzednim, ale nadal czekam na wydania PL:
Scarface 1920
Endeavor Deep Sea
FLOE
Pearladora
Tokaido Duo
Zoo Vadis
First Empires
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: Irka »

Zapowiada się kolejny dobry rok.

Nucleum - bo zachęciliście tym, że niska interakcja :P No i trzeba spróbować ugryźć kolejne coś > 4.0...
Mędrcy znad Południowego Tygrysu- bo jak się rozpoczęło kolekcję Tygrysu, to nie da się tak łatwo przestać. No i ma być dużo kości :D
Barcelona - bo Forumowy Sceptyk poleca 8)

I pewnie coś z tych "zaległości" do kupienia/zagrania, jeśli pojawi się okazja. Żeby przekonać się, co ludzie w tym widzą ;)
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 20 sty 2024, 17:18 przez Irka, łącznie zmieniany 1 raz.
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: K@mil »

Czekam na zapowiedzi, co zostanie wydane :wink:
Z pewnych rzeczy na pewno zakupię Złote świątynie od Naszej Księgarni.
Z reszty nic specjalnego nie rzuciło mi się w oczy - pojawiła się jakaś ciekawa kooperacyjna przygodówka może?
Edit - zapowiedzi stopniowo się pojawiają, więc oto, co na chwilę obecną biorę pod uwagę:

Sabotażysta: Wydanie jubileuszowe
Poszły konie
Mali Rycerze
Endeavor Deep Sea
Jedna noc z życia psa
Ucieczka z głębin
Black Orchestra
Heroes of Land, Air and Sea
Lost Code
Małe Epickie Dinozaury
Pax Hispanica
Władca Pierścieni: Wyprawa do Góry Przeznaczenia
Zoo Tycoon
Jedziemy do Japonii
Kaskadia Rzeki
Ekosystem Sawanna
Piraci z Maracaibo
West story
Prom - dodatek do gry Wyspy Tukana
Kartografowie
FCM: Mechanika ketchupu i inne pomysły
Jakub Wędrowycz: Upiorne wczasy
Robinson Crusoe: Księga przygód
Szczury z Wistar
Ostatnio zmieniony 12 mar 2024, 17:07 przez K@mil, łącznie zmieniany 3 razy.
babayaga0
Posty: 78
Rejestracja: 12 sty 2015, 22:23
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 5 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: babayaga0 »

Też sobie napiszę, co zamierzam. W zeszłym roku bardzo się rozjechało :)

Na pewno kupię:

Pax Renesans (zamówiony)
Pagan
The Last Hundred Yards vol.4
Dodatki do Obsesji jak wyjadą
Dodatki do Mindbug

Prawdopodobnie:
Ascension

Rozważam:
A gest of Robin Hood

Kupię/Nie kupię - nie wiem:
Skytear Horde
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: Gribbler »

Czekam aż przyjadą AT:O, ISS Vanguard i Kingdoms Forlorn. Taki zapas kampanijnych molochów powinien starczyć na długo.

Kupię też pewnie Carnegie, bo przypomina mi Brassa.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: Gizmoo »

Mały update, bo już udało się zagrać w:

Amun-Re 20th Anniversary Edition - No nie wiem jak u Was, ale u mnie jest potencjał na grę roku! Na razie jestem zachwycony! Świetny euras. Knizia to chyba jakieś wysoko zaawansowane A.I. Nie jest możliwe, żeby stworzyć taką ilość świetnie zaprojektowanych gier licytacyjnych. To nieludzkie! :lol:

Anunnaki: Dawn of Gods - Świetny euras 4X. Kupiony i na pewno zostaje w kolekcji. Jaram się na myśl o kolejnej partii!

Last Light - Bardzo fajne, szybkie, z kilkoma super oryginalnymi pomysłami, kosmiczne 4X. Pięknie, obłędnie wręcz wydane. Raczej nie znajdę na to miejsca w kolekcji, bo konkurencję na półkach w tym segmencie gier miałby za dużą, ale mega warto zagrać i pomacać kulki 3D. :lol:

Natomiast do i tak niekrótkiej już listy, doszło jeszcze kilka innych tytułów, o których totalnie zapomniałem:

Venture - Ciekawie, dość oryginalne mechanicznie, kosmiczne euro od Kentaro Yazawy - autora niesłusznie moim zdaniem niedocenionego (a genialnego!) Master of Respect. MoR jest dla mnie grą ocierającą się o wybitność w swojej wadze, dlatego czekam teraz na każdą grę autorstwa Kentaro. Venture teoretycznie miało premierę na Essen w zeszłym roku, ale na BGG cały czas ma status "unreleased" i próżno go szukać w sklepach. Również informacje są bardzo skąpe, więc nie wiadomo kiedy to ujrzy światło dzienne. Warto zerknąć na BGG, bo wygląda to prześwietnie!!!

IOS: Island of Angels - Ta gra wychodzi od dłuższego czasu, ale coś nie chce wyjść. Miała wyjść w zeszłym roku, miała wyjść nawet polska edycja, niektórzy już nawet podobno w to grali, ale nadal informacje o grze są super skromne.

Wondrous Creatures - Ciekawy worker placement, z oryginalnym pomysłem meepli ujeżdżających inne meeple. Ale to nie to, co myślicie, świntuchy... :lol: Całość opiera się na jeźdźcach, którzy ujeżdżają niesamowite, bajkowe stwory, a meeple montujemy do siodeł za pomocą magnesów. Kampania dopiero co ruszyła na Kickstarterze (można chyba jeszcze wesprzeć). Gra jest prześliczna, ma cudne grafiki i wszystko jest supersłodkie, poza... Ceną. Dlatego poczekam na polską edycję, albo po prostu będę podziwiał z daleka. Tak, te obecne ceny gier na KS są absurdalne. :cry:

Bloodstones - Najnowsza gra Martina Wallace'a. Zbiera obłędnie dobre recenzje i wszyscy zachwycają się prostotą mechaniki, ale i uber głęboką, asymetryczną rozgrywką. Nie wsparłem, bo znów powaliła mnie cena. W każdym razie marzę o rozgrywce i obawiam się, że jak mnie porwie (a jest na to duża szansa), to i tak kupię bez względu na tą cholerną cenę i pełne półki.

EDYTKA: Zapomniałem jeszcze o dwóch tytułach:

Evenfall - Karcianka z budowaniem silniczka i kręceniem combo-bombo. Zbiera różne recenzje, ale jest to podobno wymagająca grą (co bardzo cenię), a do tego wygląda pięknie.

Pillars of Heracles - Najnowsze 4X w krainie mitów Hellady. Jest tu kilka ciekawych i dość oryginalnych pomysłów, tematyka świetna, a wygląd jeszcze lepszy. Na razie, po zapowiedziach, jestem mocno podjarany. Polecam śledzić ten projekt, bo zapowiada się bajecznie, by nie powiedzieć - mitycznie.

Do rozegrania jeszcze trzy tytuły z minionego roku, które jakoś uciekły mi z pamięci - Pax Viking, Leśne Rozdanie i Expedycyje.

Niech ktoś mi ktoś napisze, że 2024 zapowiada się biednie i nie ma na co czekać! :lol: Chciałbym, żeby tak było, ale mam wrażenie klęski urodzaju. Aż za dużo jest ciekawych nowości, a człowiek przecież jeszcze nie zdążył ograć tych perełek z 2023. ;)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: Gizmoo »

Znowu post pod postem, ale dla marudzących na to, że w 2024 nie ma nic nowego, godnego uwagi, polecam super ciekawe zestawienie Top 10 "drugiego szeregu" Dice Tower! Zee, Milla, and Joey zrobili taką listę, że opada szczęka! Zaskakujące, ale jednocześnie bardzo intrygujące tytuły:



Dla siebie znalazłem bardzo ciekawą perełkę, o której istnieniu nie miałem wcześniej pojęcia - Sammu-Ramat. :D
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: Shodan »

Jest już po zapowiedziach najważniejszych polskich wydawnictw więc czas na aktualizację poniższej listy:
Spoiler:
Zastanawiam się:
Pax Hispanica - gdybym miał wchodzić w Paxy, to tylko w ten ze względu na epokę jednak tylko pod warunkiem, że Galakta wyda po polsku.

Pewniaki:
Biały zamek - od Portalu, bo ma małe pudełko i ściśle limitowaną liczbę rund, więc nadaje się w sam raz na wyjazdy
Bonsai - od FoxGames, jak widać pozostaję w klimatach japońskich, tytuł do grania familijnego
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2089 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: PytonZCatanu »

Do samego siebie z przyszłości 😉

Pewniaki:

Dodatek: Projekt Gaja (PORTAL)
Dodatek: FCM (PORTAL)
Dodatek: Wojna o Pierścień Gra Karciana (Galakta)
Point City (LDG)

Wysokie zainteresowanie mogące skończyć się kupnem:

Stationfall (Galakta)
Pax Hispanica (Galakta)
Piraci z Maracaibo (REBEL)
Cyberpunk 2077 (PORTAL)
Era Innowacji (PORTAL)
Voidfall (PORTAL)
Mecz Stulecia (LDG)
Hen Daleko (LDG)
Halo Wieża (LDG)
Pagan (LDG)

Zainteresowanie pograniem, ale z niskim prawdopodobieństwem kupna:

Black Orchestra (Galakta)
Zoo Tycon (Galakta)
The Lost Code (Galakta)
Yokohama (LDG)
Diuna Powstanie (LDG)
Catan Nowe Energie (Galakta)
The Old King’s Crown (Galakta)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: Ardel12 »

Zapowiedzi już się skończyły, teraz to już tylko nowinki na KS/GF będą głównie wpadać, więc można zaktualizować. Na co czekałem od początku roku:
Spoiler:
A na co obecnie czekam(wciąż):
- Fortune and Glory - remaster podstawki już jest do kupienia na stronie wydawcy i zaczyna się pojawiać w sklepach w preorderze. Niestety sama podstawka bez pierwszych dwóch dodatków. Może i lepiej będzie zacząć z samą podstawką. Gry żab siadły mi, a ta powinna sprawdzać się w większym gronie w przeciwieństwie do AToE. Z chęcią potestuję przed zakupem jeśli nadarzy się okazja, ale raczej będę zmuszony nabyć, bo niestety w grupie tylko ja mam świra na gry tego wydawnictwa. Sama gra to pulpowa przygoda w stylu filmów z Indym i jego ojcem walczących z nazistami i próbującymi odnaleźć skarby przed nimi.
- FCM: Ketchup - oczywista oczywistość. Dodatek do jednej z moich ulubionych gier to musowy zakup. Wnosi ogrom zmian, a modułowe dodatki pozwolą wprowadzić mi zmiany pod dane grupy jak i finalnie siebie.
- A touch of evil - brakuje mi już tylko 2 dużych dodatków(Something Wicked i Hero Pack 2). Gra w klimatach horrorów klasy B zagościła u mnie w domu na stałe. Nie spodziewałem się, że tak chwyci i jestem ciągle tym faktem zadziwiony.

Nowinki na liście:
Pewniaki:
- Horror w Arkham: Gra karciana – Uczta w Dolinie Hemlock - w sumie pamiętam, że kiedyś na liście był, więc musiało mi go wciąć przy przenosinach na nowy wątek. AH jest genialny w tym co oferuje i zawsze z zapartym tchem śledzę przygody moich postaci, które mierzą się z niewyobrażalnym. Kolejne dodatki to jak z Ketchupem, po prostu mus. A ten mnie kupuje swoją koncepcją wzorowaną na Midsommar. Genialny film, który pokazał, że w czasie dnia możemy dalej się bać(i to bez maniaka biegającego za nami z piłą łańcuchową).
-Seria EXIT/Unlock/Escape... - dla mnie to jak dodatki, kolejne odcinki escape roomów w planszowym wydaniu do sprawdzenia. Żadnej serii nie odpuszczam :D i w sumie też żelażny punkt u mnie, który wcięło widać przy pierwszym poście.
- HEXplore It: The Mountains of Godai - niedawno zapowiedziana kampania 5 części serii HexploreIt. Gra bardzo mi się spodobała, a twórcy odbili w wielkie księgi z kampaniami w sumie dla solo graczy, co dla mnie jest ogromnym plusem. Tutaj zamiast podróżować po mapie i nabijać lvl będziemy zbierać surowce i tworzyć umocnienia by w stylu tower defense przetrwać kolejne fale wrogów, które będą szturmować nasz zamek. Zapowiada się ciekawie.

Przyglądam się:
- Lands of Evershade - lubię kobyły oraz wielkie opowieści w unikalnych światach. Bardziej przyglądam się niż jest to mój zakup na 100%. Za mało informacji na stan obecny by podjąć decyzję. Wygląda ciekawie.
- Grimcoven - w sumie podobnie jak wyżej, ale szansa kupna 50%. Nie przekonują mnie pojedyncze walki nie połączone w zaden sposób ze sobą. Klimat zerżnięty z Bloodborne akurat pasuje mi bardzo, ale steampunk jakoś średnio mi się wpasowuje w ten obraz. Przyglądam się, ale ostrożnie.
- Hrabstwo Harrow - przeczytałem komiks i po nim zainteresowanie tytułem mi spadło. Moim zdaniem fabuła szybko robi się przewidywalna i po prostu denna. Daleko tu do poziomu Mind MGMT. Raczej w kolekcji miejsca już nie mam na kolejny tytuł każdy na każdego z dużą asymetrią. Acz na razie jeszcze daję szansę(może uda się zagrać).
- Dawn of Madness - czekałem na tą grę bardzo długo i przez liczne zmiany nie mam pojęcia czego się spodziewać. Liczę na konkretne opisy przed premierą acz droga tego tytułu jest tak wyboista, że się nie ździwię jak się przeleje ponownie na kolejny rok.
- Nieświadomy umysł + dodatek Nightmares - byłem przekonany, ale hype przemija, a gra coraz bardziej zaciera się w mojej pamięci, więc...po co mi kolejne euro do leżakowania.

Jeszcze mógłbym dorzucić parę tytułów na listę, ale w sumie większość gier to tytuły do sprawdzenia przy okazji niż wielce oczekiwane premiery. W tym roku lista gier znacznie krótsza niż rok temu. Znacznie więcej dodatków na liście lub kontynuacji znanych serii niż nowinek. Wydawcy zapowiedzieli wiele dobrych tytułów, ale te najlepsze zwykle już mam w oryginale kupione bądź zamówione. A reszta dobrych tytułów nie jest aż tak wybitna bym widział je w swojej kolekcji.
mordajeza
Posty: 361
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 246 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: mordajeza »

Pewniakiem w tym roku jest tylko Bitwa Pięciu Armii (na którą czaję się od dłuższego czasu, ale nie chciałem dawać zarobić jauszom). Poza tym rozważam jakiegoś Brassa (ale nie ograłem jeszcze wystarczająco dobrze Barrage i trochę się boję, że Brass by mnie od niego odciagnal... jeszcze myślę :) ) oraz Cyberpunka.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: walkingdead »

walkingdead pisze: 29 gru 2023, 16:13 U mnie skromniutko.
Czekam na CP77 i dodatek Iron Maiden (Zombicide I CDMD). To się opóźniło względem 2023.
Czekam również na różne KS (m.in CDMD, 3 sezon Final Girl) czy przedsprzedaż Final Girl z LDG. Wszystko to jednak zostało zamówione jeszcze w 2023.


W 2024 planuję na ten moment wyłącznie HOLAS.
CHcialabym wesprzec Galakte, a dodatki zakupić w wersji ang (są już dostępne, a nie wiadomo jaki cykl wydawniczy zaproponuje Galakta). Martwi mnie jednak,że Galatka wyda to dopiero w późniejszej części roku.
U mnie mały update.
Po latach, kiedy kupowałam niewiele albo wcale przyszedł rok, w którym pewnie trochę wpadnie na półkę.

:arrow: Nadal czekam na tytuły z KS z 2023 (CDMD, Final Girl 3, CP77),
:arrow: Nadal zamierzam kupić HOLAS od Galakty,
:arrow: W tym roku będę również dość systematycznie dokupować dodatki i rozszerzenia do LOTR LCG i Horror w Arkham LCG. Gry, które lądują na stole niemal codziennie (i to obie).

***
Obserwuję:
:arrow: Dune: War for Arrakis- opinie są dość różne, jeszcze niewiele materiałów na YT, więc na ten moment gra jest w obserwowanych :mrgreen:
:arrow: Voidfall - ma bardzo dobre opinie jako tytuł solo, ALE jest to euro. A mnie z euraskami generalnie zupełnie nie po drodze. Więc bardziej na NIE niż tak, ale nieśmiało zerkam kątem oka.
:arrow: Grimcoven -niewiele wiadomo, ale zainteresowały mnie te zdawkowe informacje. Dobrej naparzanki nigdy za wiele.
:arrow: Fields of Fire 2/ Purple Haze/ Phantom Leader/ Halls of Hegra- aktualnie weryfikuję swoje statsy grania w wojenne tytuły. Jeśli będę zadowolona z częstotliości ogrywania swoich wojennych tytułów to pewnie coś nowego ma szanse wpaść do kolekcji.

Ten rok zaczęłam od sprzedania już jednej gry, a dwie kolejne wystawiłam na sprzedaż, więc wydaje się, że mam szansę pozostać w 2024 w strefie 20-25 gier w kolekcji (oczywiście liczę tylko podstawki :wink: ).
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: Gizmoo »

Wielka aktualizacja listy, bo w kilka gier z poprzedniej udało się już zagrać (i wypadły z wishlisty), ale jednocześnie doszło sporo nowych pozycji.

I muszę się przyznać, że zapowiedzi wydawnicze na ten rok mnie wręcz przygniotły. Jest tego tyle, że rok 2023 wydaje się przy tym cieniutki jak pupa węża. Sporo tytułów w drodze, kilka 100% zakupów, sporo potencjalnych wsparć i mega dużo na wishliście gier do poznania. Jeżeli choćby 10% z tych „gier do poznania” kupię, to nie wiem, gdzie znajdę na nie miejsce. :|

Zamówione i oczekujące na dostarczenie:

Bardwood Grove
D.E.I. Divide et Impera: Faith & Anarchy
Endeavor: Deep Sea
Fall of Lumen
Mordred
Mordred Warbands
Thunderstone: New Horizons

100% pewny zakup/wsparcie:

Clans of Caledonia: Industria
Creature Caravan
D.E.I. Divide et Impera: Cash & Rad
El Grande
Ruination: Blood Sworn
Teraformacja Marsa: Preludia 2

Potencjalnie do kupienia/wsparcia:

Ahoy (z dodatkiem)
Etherstone
Everdell: Farshore
Oslob
Sail
Uśpieni Bogowie

Do zagrania/sprawdzenia na własnej skórze:

An Age Contrived
Arcs
Armello: The Board Game
Bloodstones
Brass: Birmingham
Brass: Lankashire
Darkest Doom
Darkest Dungeon
Dawn of Madness
Diuna Imperium: Powstanie
Evenfall
Exoplanet
Explorers of Navoria
Harrow County
Hybris: Disordered Cosmos
Kelp: Shark vs Octopus
Nieświadomy Umysł
Pax Viking
Pillars of Heracles
Pirates of Maracaibo
Purple Haze
Rats of Wistar
Runar
Sammu-Ramat
Tabriz
The Old King’s Crown
Venture
Weirdwood Manor
Wish
Wondrous Creatures

Także, nadal nie rozumiem forumowych malkontentów. Jak w takim zatrzęsieniu premier można napisać „nie ma nic nowego dla mnie”? :lol:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: BOLLO »

A więc zacznę najpierw od "spadów" czyli gier zapowiedzianych w 2023r ale z różnych względów wydanych w 2024.

Portal:
Ahoy
Gra o żeglarstwie i przemycie dla 2-4 graczy. Jesteście awanturnikami i żołnierzami na pełnym morzu. W każdej rundzie będziesz rzucał i umieszczał kości, aby wykonywać unikalne akcje swojej frakcji. Kontrolując regiony i dostarczając ładunek, zyskasz sławę. Gracz z największą liczbą Sławy wygrywa! Jednym z graczy jest Eskadra Błękitnopłetwych, kompania rekinów i ich zębatych przyjaciół, którzy utrzymują porządek strzałem i mieczem. Kolejnym graczem jest Związek Mięczaków, sojusz podwodnych stworzeń i ich towarzyszy, którzy walczą o odzyskanie swojego rodzinnego domu. Przy większej liczbie graczy niektórzy gracze wcielają się w przemytników, niezależnych kapitanów, którzy zarządzają blokadami, aby dostarczać ładunek najbardziej potrzebującym – lub monety.

Trickerion
Trickerion to pełna wyzwań eurogra umieszczona w fikcyjnym świecie, opartym o życie w późnym XIX wieku, okraszone odrobiną sił ponadnaturalnych.

Gracze wcielają się w role rywalizujących iluzjonistów, z czego każdy ma unikalne zalety i cechy. Każdy z nich chce zdobyć fortunę, sławę i uznanie legendarnego magika, który szuka następcy godnego otrzymania Kamienia Trickerion. Wedle legend, daje on swojemu właścicielowi ponadpotężne moce.

Wykorzystując mechanizmy zarządzania pracownikami i wyborem akcji, iluzjoniści i ich pomocnicy - inżynier, asystent, menedżer i grupka uczniów - zdobywają plany i sposoby wykonania coraz to trudniejszych trików, powiększają liczebnie swoją trupę i organizują przedstawienia.

Triki są przechowywane i przygotowywane na osobnej planszy warsztatu iluzjonisty, podczas gdy przedstawienia odbywają się na planszy teatru. Przedstawienia są nagradzane punktami sławy i monetami, zależnie od wykonanych trików. Punkty sławy można wykorzystać na kilka sposobów, ale są też elementem wygranej - pod koniec siódmej tury wygrywa ten z iluzjonistów, który posiada ich najwięcej.

Gra oferuje 48 różnych trików z kategorii iluzji optycznych, duchowych, mechanicznych i ucieczek, ponad 90 umiejętności postaci i 48 kart zadań specjalnych, które mają wpływ na podejmowane czynności.


Galakta:
Wonderland’s War
W grze Wonderland’s War od 2 do 5 graczy wcieli się w role przywódców różnych frakcji, zaproszonych na herbatkę u Kapelusznika. Delektujcie się herbatką i tortem, gnając wokół stołu w pogoni za kartami, które posłużą do umacniania waszych armii, stawiania wież, wzmacniania waszego przywódcy i rekrutowania przeróżnych mieszkańców Krainy Czarów. Ale ostrożnie! Uważajcie przy tym na rozrzucone po całej krainie okruchy lustra. Kiedy wszystkie talerze zostaną już opędzlowane, Obłąkana Herbatka dobiega końca i rozpoczyna się wojna. Z pomocą zebranych wojsk walczcie w dobrze znanych zakamarkach Krainy Czarów, starając się dobierać jak najmniej żetonów szaleństwa – w przeciwnym razie stracicie swoich sojuszników, a tym samym szansę na zwycięstwo w potyczce.
Czy uda wam się wykrzesać wystarczająco siły, aby wygrać bitwę? Czy może zamiast tego skupicie się na wykonywaniu różnorodnych zadań – jak na przykład zyskiwanie premii z regionów czy zdobywanie odpowiednich elementów do kolekcji?

Po tym, jak opadnie bitewny kurz, nastaje rozejm i wszyscy ponownie zasiadają przy wspólnej herbatce, planując swoje działania przed rozpętaniem kolejnej wojennej zawieruchy. Po upływie trzech rund przyjdzie czas sprawdzić zebrane punkty, a przywódca, któremu udało się uzbierać ich najwięcej zostanie mianowany nowym władcą Krainy Czarów!

Heroes of Land, Air & Sea
Heroes of Land, Air & Sea to strategiczna gra 4X, będąca epicką opowieścią o walce orków z ludźmi, krasnoludów z elfami, wojnach między potężnymi królestwami oraz jednostkach, które mogą odmienić losy niejednej bitwy! Każdy gracz kontroluje jedną z klasycznych frakcji fantasy i rywalizuje o rozszerzenie swojego władzy na nowe terytoria.

Nawet największe królestwa zaczynają jako małe miasteczka, dlatego gracze zaczynają grę, posiadając jedynie zwykły ratusz, kilku robotników i jednego wojownika. Muszą eksplorować otaczające ich tereny, zwiększać siłę roboczą, wzmacniać armię i rozwijać swoje królestwo — wszystko poprzez staranny dobór działań, eksploatację, wojnę i zarządzanie zasobami.

Rozwój ekonomiczny jest równie ważny, co militarny. Z czasem zwykli robotnicy stają się wojownikami, wojownicy potężnymi bohaterami – na lądzie, w powietrzu i na morzach!

Małe Epickie Zombie
Przez kraj przetoczyła się plaga zombie, a zmarli nie chcą zaznać spoczynku. Uwięziona w centrum handlowym Echo Ridge niewielka grupa ludzi z różnych środowisk musi ocalić świat. Niezbędna im będzie chłodna kalkulacja (i nabita broń), gdyż na ich drodze stanie horda nieumarłych. Przy odrobinie sprytu i kilku celnych strzałach w głowę, być może uda im się wypełnić zadanie i ujść z życiem… Inaczej skończą jako danie główne.

Jako gracze ludzie poruszajcie się waszymi postaciami po centrum handlowym, zabijajcie zombie, wykonujcie akcje z pomieszczeń i zbierajcie niezbędne do zrealizowania celów przedmioty. Każda postać posiada swoją wyjątkową zdolność, która zapewni Wam przewagę! Uważajcie jednak, gdyż gracz zombie (lub w przypadku niektórych trybów – automa) tylko czeka na najmniejszy błąd z Waszej strony, a każda zabita postać zasili jego szeregi jako zombie z równie potężnymi i unikatowymi zdolnościami! W Małe Epickie Zombie zagracie zarówno rywalizacyjnie, jak i kooperacyjnie (a nawet solo!).

LDG
NIEŚWIADOMY UMYSŁ
to najcięższe euro w tegorocznej ofercie Kaczek. W grze będziemy rywalizować o zostanie najlepszym psychoterapeutą zgromadzonego wokół Freuda Towarzystwa Psychologicznego. Aby to osiągnąć, konieczne będzie opanowanie technik terapeutycznych, założenie praktyki i pomaganie stale rosnącemu gronu klientów wyleczyć się z traumatycznych przeżyć.

PAGAN: TAJEMNICA ROANOKE
jest asymetryczną grą karcianą dla 2 graczy, w której swoje siły zmierzą czarownica oraz łowca czarownic. W tej dedukcyjnej grze czarownica dąży do zakończenia rytuału, podczas gdy łowca próbuje ją wytropić i poznać jej prawdziwą tożsamość. Oprócz podstawowej wersji gry w wersji polskiej ukażą się również dodatki: Za palisadą, Podstępy, Bliskie spotkania, Dawne próby oraz Przodkowie.

CzachaGames:
Nova Aetas: Renaissance to kooperacyjna taktyczna gra planszowa, osadzona w fantastycznym i mrocznym włoskim renesansie. Gra poprowadzi cię przez fantastyczną, mityczną kampanię opartą na historycznych wydarzeniach wojny między Rzymem a Wenecją na początku 1500 roku. Zainspirowany klasycznymi japońskimi taktycznymi grami RPG, takimi jak "Final Fantasy Tactics" czy "Tactics Ogre", w Nova Aetas będziesz walczył z wrogami kontrolowanymi przez zaawansowaną sztuczną inteligencję. Z każdym wyzwaniem będziesz stawał przed istotnymi wyborami, które zmienią bieg wydarzeń w grze. Nova Aetas urzeknie cię wysoce szczegółowymi figurkami i wysokiej jakości komponentami.

Nova Aetas: Renaissance jest reimplementacją oryginalnej gry ufundowanej na KS w styczniu 2016 roku. Ta nowa, ulepszona wersja, narodziła się z doświadczenia zdobytego w ciągu tych lat i zapewni ci jeszcze głębsze doznania, zanurzając ciebie i twoją grupę w uroczych i tajemniczych Włoszech, pełnych historycznych postaci, takich jak Leonardo da Vinci, Caterina Sforza i wielu innych - zarówno prawdziwych, jak i wymyślonych.

D.E.I. (Divide et Impera) to gra o eksploracji i przetrwaniu, osadzona na Ziemi zniszczonej przez nową epokę lodowcową. Miasta przyszłości stały się lodowymi pustyniami usianymi resztkami drapaczy chmur, zredukowanych teraz do niezamieszkanego gruzu. Pomiędzy zaułkami starego Londynu, grupy ocalałych wykorzystują swoje zdolności do eksploracji i plądrowania skąpych zasobów, które pozostały, aby sprzedać je tzw. Czysta Kasta w zamian za żywność i paliwo. Jako jedyni, którzy wciąż dysponują wysoką technologią, Czysta Kasta są wybranymi spadkobiercami starej cywilizacji. Chronieni przez ufortyfikowane cytadele, zarządzają bandami ocalałych, pomagając im w badaniach lub poddając ich konkurencji, aby nie mogli się sprzymierzyć i zagrozić ich domenom.

W D.E.I. każdy gracz będzie kontrolował jedną z czterech band Ocalałych i będą oni rywalizować ze sobą o najbogatsze łupy, którymi będą mogli handlować z Czystą Kasta. Będą musieli eksplorować Londyn na dwóch poziomach, między ulicami i na dachach starych budynków, w poszukiwaniu cennych zasobów minionej epoki pożądanych przez Czystą Kasta: Technologii i Ogniw Energetycznych.

I to w sumie tyle w co chciałbym zagrać....nie koniecznie mieć w kolekcji. Oczywiście jak zagram i się spodoba to miejsce na nie postaram się wygospodarować ,aczkolwiek łatwe to nie będzie.
ODPOWIEDZ