Federation (Dimitri Perrier, Matthieu Verdier)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1685
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 882 times

Re: Federation (Dimitri Perrier, Matthieu Verdier)

Post autor: XLR8 »

Alucard1982 pisze: 04 sie 2023, 11:53 Wersja niemiecka jest za 265zł.
Tam tylko wystarczy instrukcję dodrukować w jakimś bardziej przyjaznym języku?
Gra nie zawiera jakiegokolwiek tekstu.
Awatar użytkownika
rand
Posty: 493
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 118 times
Been thanked: 88 times

Re: Federation (Dimitri Perrier, Matthieu Verdier)

Post autor: rand »

Czy są jakieś pogłoski/szanse na polskie wydanie? Wiem, że gra niezależna językowo, niemniej nie chciałbym teraz kupić zagranicznej wersji, żeby dowiedzieć się że zaraz polska wyjdzie. Z jednej strony gra trochę kosztuje i chyba wydanie jej byłoby trochę ryzykowne, w tej chwili tylko Galakta mi przychodzi do głowy, jeśli ktokolwiek miałby to wydać. Niestety raczej dużej nadziei nie mam ;-)

Właśnie wjechała wersja beta na BGA, więc jest szansa na potestowanie.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1685
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 882 times

Re: Federation (Dimitri Perrier, Matthieu Verdier)

Post autor: XLR8 »

rand pisze: 19 sty 2024, 16:25 Czy są jakieś pogłoski/szanse na polskie wydanie? Wiem, że gra niezależna językowo, niemniej nie chciałbym teraz kupić zagranicznej wersji, żeby dowiedzieć się że zaraz polska wyjdzie. Z jednej strony gra trochę kosztuje i chyba wydanie jej byłoby trochę ryzykowne, w tej chwili tylko Galakta mi przychodzi do głowy, jeśli ktokolwiek miałby to wydać. Niestety raczej dużej nadziei nie mam ;-)

Właśnie wjechała wersja beta na BGA, więc jest szansa na potestowanie.
Niezależna, ale szkoda kupić?
Dla nas jednak najlepszych premier zeszłego roku.
Awatar użytkownika
rand
Posty: 493
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 118 times
Been thanked: 88 times

Re: Federation (Dimitri Perrier, Matthieu Verdier)

Post autor: rand »

Nie szkoda. Tylko wiadomo, że lepiej mieć po polsku niż np po niemiecku. Cena bywa niższa a do tego lepiej mieć ładną polską instrukcję niż wydrukowane kartki.
Juz przy Welcome to The moon trochę mi przeszkadza noszenie tony kartek z kampanią.
Swoją drogą jest jeszcze gdzieś wersja niemiecka bo tylko angielską znalazłem ale za dużo wyższą cenę.
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 1006
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 8 times
Been thanked: 85 times

Re: Federation (Dimitri Perrier, Matthieu Verdier)

Post autor: Leinadus »

crazygandalf pisze: 03 sie 2023, 11:00 Nagraliśmy rozgrywkę w tenże tytuł, jak również naszą opinię. Może ktoś będzie zainteresowany.
Federation
Słyszę tutaj o planszy dwustronnej, w swojej wersji mam jedną stronę i jestem ciekaw, czy mam tą ciekawszą czy tą mniej ciekawą. Ktoś powie jak to jest? :)
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1685
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 882 times

Re: Federation (Dimitri Perrier, Matthieu Verdier)

Post autor: XLR8 »

Leinadus pisze: 15 maja 2024, 14:25
crazygandalf pisze: 03 sie 2023, 11:00 Nagraliśmy rozgrywkę w tenże tytuł, jak również naszą opinię. Może ktoś będzie zainteresowany.
Federation
Słyszę tutaj o planszy dwustronnej, w swojej wersji mam jedną stronę i jestem ciekaw, czy mam tą ciekawszą czy tą mniej ciekawą. Ktoś powie jak to jest? :)
Masz po prostu inny układ co zwiększa regrywalność.
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 562
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 52 times

Re: Federation (Dimitri Perrier, Matthieu Verdier)

Post autor: melusina »

Tu widać różne ułożenie pól w Senacie:
https://boardgamegeek.com/image/8146317/federation - podobno bardziej zaawansowana
https://boardgamegeek.com/image/7083912/federation - zalecana do pierwszych rozgrywek
W tle widać, że na zielonych nadrukowanych budynkach można kłaść losowo płytki budynków z takimi samymi i kilkoma innymi bonusami, a na megastrukturach można kłaść płytki, za co punktują (powstają inne kombinacje punktacji) - ich opis jest na str. 18-19 instrukcji:
https://boardgamegeek.com/filepage/229377/english-rules
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1685
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 882 times

Re: Federation (Dimitri Perrier, Matthieu Verdier)

Post autor: XLR8 »

Spoiler:
W wersji zwykłej nie ma dodatkowych budynków i kafelków które można nałożyć na te nadrukowane?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7334
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1108 times

Re: Federation (Dimitri Perrier, Matthieu Verdier)

Post autor: detrytusek »

XLR8 pisze: 15 maja 2024, 15:41 W wersji zwykłej nie ma dodatkowych budynków i kafelków które można nałożyć na te nadrukowane?
Są.
--------------------------
Nie bardzo rozumiem co miałaby dać ta druga plansza. To są te same akcje tylko w innym układzie. Żaden nie jest bardziej zaawansowany od drugiego.

---------------------------
A gra jest fenomenalna jak dla mnie. Nie mogę przestać grać na BGA.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
ODPOWIEDZ