ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Polo15
Posty: 121
Rejestracja: 04 maja 2011, 22:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 46 times
Been thanked: 46 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Polo15 »

Większość misji w grze jest zwiadowczo-badawcza (a przynajmniej do połowy kampani, dalej jeszcze nie dotarłem), więc grupa zwiadowcza byłaby też trochę naciągana.
Nie wiem jednak skąd pomysł, że grupa wypadowa bardziej pasowałaby w tym przypadku znaczeniem.

Grupa wypadowa – grupa zwiadowców wysłana w głąb ugrupowania bojowego przeciwnika w celu zdobycia jeńców, wiadomości, dokumentów, wzorów uzbrojenia lub wyposażenia, a także w celu rozpoznania systemu łączności, rozbudowy inżynieryjnej itp.
Wypad – sposób zdobywania wiadomości rozpoznawczych.
(Leksykon wiedzy wojskowej. MON)

Zwiad
1. «zbieranie w terenie wiadomości o działaniach nieprzyjaciela»
2. «pododdział zbierający takie informacje»
3. pot. «zbieranie wiadomości na jakiś temat» (SJP PWN)

Nie jestem specjalistą od języka, ale czytając powyższe definicje widzę, że zwiad jest pojęciem bardziej ogólnym niż wypad, tzn. wypad jest rodzajem zwiadu. Biorąc pod uwagę powyższe, jeśli chcielibyśmy szersze pojęcie to powinniśmy użyć grupy zwiadowczej. Albo najlepiej: grupa inżynieryjno-badawczo-zwiadowcza :wink:
McNab
Posty: 223
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 146 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: McNab »

Odpuście z tą etymologią, już ustalone, że jednemu się to podoba innemu nie. Nie targajmy na kilka stron tematu, czy grupa ma mieć na nazwanie rekonesans czy może klasyczne LRRP bo jeden jest ubrany w tiger strips.
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
Grahf
Posty: 166
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 41 times
Been thanked: 25 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Grahf »

Mała prośba o pomoc.

Kupiłem polską wersję retail i brakuje mi 6 kart. Czy ktoś w wolnej chwili mógłby zobaczyć o jakie karty chodzi?

Brakuje mi 6 kart z talii Kart Mostka. Mam tych kart 35: B1-B18 (Ulepszenie Mostka), O1-O11 (Cel Kampanii), O15-O19 (Cel Poboczny) oraz 1 karte Morale. Instrukcja podaje 41 kart.
Void
Posty: 242
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 16 times
Been thanked: 102 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Void »

Grahf pisze: 20 maja 2024, 15:26 Mała prośba o pomoc.

Kupiłem polską wersję retail i brakuje mi 6 kart. Czy ktoś w wolnej chwili mógłby zobaczyć o jakie karty chodzi?

Brakuje mi 6 kart z talii Kart Mostka. Mam tych kart 35: B1-B18 (Ulepszenie Mostka), O1-O11 (Cel Kampanii), O15-O19 (Cel Poboczny) oraz 1 karte Morale. Instrukcja podaje 41 kart.
Nie masz kart poziomu technologii? Powinieneś mieć ich chyba właśnie 6.
Grahf
Posty: 166
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 41 times
Been thanked: 25 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Grahf »

Dzięki. To chyba to.
Muszę napisać do wydawcy o dosłanie tych kart.
wirusman
Posty: 1978
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 87 times
Been thanked: 28 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: wirusman »

Kilka pytań:
- macie dobry filmik z zasadami gry? Czy jest tylko ten po angielsku?
- ukończyłem misję w samouczku, teraz jestem na statku. I mam problem wykorzystałem wszystkie punkty na przejście na inny system planetarny I polecenie po pół złom e kosmosie. Wykonałem wszystkie pozostałe punkty w dzienniku statku i co teraz jak mam polecieć na następną misję?
Mam jeszcze raz przejść wszystkie punkty z dziennika statku?
I ostatnie pytanie odnośnie aplikacji, tam nie ma wpisów od punktu 1 tylko od 1xxx?
Sixshot
Posty: 233
Rejestracja: 16 lis 2022, 20:37
Has thanked: 32 times
Been thanked: 25 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Sixshot »

Spoiler:
Wpisz sobie po prostu na YT ISS Vanguard rozgrywka i z tego co pamietam jakis polski YTber rozgrywał kilka misji.

Generalnie jak wracasz z misji to jedziesz wg dziennika ale od strony chyba 24 czy 25 tj powrót z misji , dokowanie, raportowanie, awanse , ambulans jeżeli ktoś ranny , potem jak ktos umarł to kolejna zakładka i jak nie chcesz zapisać gry to przechodzisz na stronę 1 mostek i na stronie chyba 3 jest wybór celu tj wydając energie musisz mieć konkretna kartę lądowania w skanerze ..jeżeli nie masz to jest dryfowanie ( tracisz morale i powtarzasz cykl z księgi od nowa ). WSZYTKO JEST OPISANE w dzienniku pokładowym tylko trzeba na spokojnie po kolei przeczytać
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3368
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 120 times
Been thanked: 131 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: maciejo »

Czy kogoś w tej firmie AR już całkiem powaliło, czy to już smutna rzeczywistości :evil:
Właśnie udało mi się awansować pierwszą postać do Rangi Weterana i co widzę !?
Spoiler:
A może chinczyki tylko tekst literki pomylili !?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
gogovsky
Posty: 2252
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 468 times
Been thanked: 516 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: gogovsky »

Ktoś tu chyba nie czytał tematu, jest to osoba neutralna płciowo :p
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Miszon
Posty: 2527
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 500 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Miszon »

Trzeba przyznać, że czyta się to fatalnie, w sensie trzeba w głowie tłumaczyć to co się przeczytało na język polski, bo ledwo idzie zrozumieć, co się przeczytało.
Tzn. jako eksperyment językowy w stylu futurystów OK rozumiem, ale dla czytelnika mordęga, na dłuższą metę nie wiem czy strawne.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8771
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2685 times
Been thanked: 2362 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Curiosity »

Temat był już wałkowany, ponad 200 postów powstało, nie ma sensu do tego wracać.
viewtopic.php?t=81675
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4728
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1244 times
Been thanked: 1457 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Mr_Fisq »

maciejo pisze: 29 maja 2024, 03:29 Czy kogoś w tej firmie AR już całkiem powaliło, czy to już smutna rzeczywistości :evil:
Właśnie udało mi się awansować pierwszą postać do Rangi Weterana i co widzę !?
Spoiler:

Czy dobrze rozumiem, że
Spoiler:
?

Edit: Jeśli było to sorry, pytam informacyjnie, a przez flame war'owy wątek ciężko jest się przekopywać.
Sprzedam: Lands of Galzyr , Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
gogovsky
Posty: 2252
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 468 times
Been thanked: 516 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: gogovsky »

Na większości od początku były takie, pierwszy raz widzę zmianę płci :d A przy okazji mam pytanie
Spoiler:
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11078
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3382 times
Been thanked: 3278 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: japanczyk »

Miszon pisze: 29 maja 2024, 08:52 Trzeba przyznać, że czyta się to fatalnie, w sensie trzeba w głowie tłumaczyć to co się przeczytało na język polski, bo ledwo idzie zrozumieć, co się przeczytało.
Tzn. jako eksperyment językowy w stylu futurystów OK rozumiem, ale dla czytelnika mordęga, na dłuższą metę nie wiem czy strawne.
Kwestia przyzwyczajenia - tak samo jak wielu dalej gryza feminatywy, ktore zostaly z jezyka nienaturalnie usuniete, tak i wprowadzenie niejako nowej odmiany tego czego uczyles sie od podstawowki brzmi nienaturalnie
Mr_Fisq pisze: 29 maja 2024, 09:58 Czy dobrze rozumiem, że
Spoiler:
Przypuszczam, ze Pustelniczka do błąd
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2443
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 533 times
Been thanked: 460 times
Kontakt:

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Jiloo »

gogovsky pisze: 29 maja 2024, 11:16 Na większości od początku były takie, pierwszy raz widzę zmianę płci :d A przy okazji mam pytanie
Spoiler:
Spoiler:
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
FretkaFantastyczna
Posty: 123
Rejestracja: 08 lip 2023, 12:31
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: FretkaFantastyczna »

japanczyk pisze: 29 maja 2024, 11:20
Miszon pisze: 29 maja 2024, 08:52 Trzeba przyznać, że czyta się to fatalnie, w sensie trzeba w głowie tłumaczyć to co się przeczytało na język polski, bo ledwo idzie zrozumieć, co się przeczytało.
Tzn. jako eksperyment językowy w stylu futurystów OK rozumiem, ale dla czytelnika mordęga, na dłuższą metę nie wiem czy strawne.
Kwestia przyzwyczajenia - tak samo jak wielu dalej gryza feminatywy, ktore zostaly z jezyka nienaturalnie usuniete, tak i wprowadzenie niejako nowej odmiany tego czego uczyles sie od podstawowki brzmi nienaturalnie
Mr_Fisq pisze: 29 maja 2024, 09:58 Czy dobrze rozumiem, że
Spoiler:
Przypuszczam, ze Pustelniczka do błąd
W sumie nie przyglądałam się treści dla tej postaci, ale zarówno może to być błąd jak i element rozwoju postaci - awans zmienił sposób myślenia o sobie. Zwał jak zwał, na razie to jedna, ale jak ktoś ma dużo czasu to może porównać wszystkie czy ktoś jeszcze nie ma takiej zmiany.
gogovsky
Posty: 2252
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 468 times
Been thanked: 516 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: gogovsky »

Jiloo pisze: 29 maja 2024, 11:31
gogovsky pisze: 29 maja 2024, 11:16 Na większości od początku były takie, pierwszy raz widzę zmianę płci :d A przy okazji mam pytanie
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
FretkaFantastyczna
Posty: 123
Rejestracja: 08 lip 2023, 12:31
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: FretkaFantastyczna »

gogovsky pisze: 29 maja 2024, 11:51
Jiloo pisze: 29 maja 2024, 11:31
gogovsky pisze: 29 maja 2024, 11:16 Na większości od początku były takie, pierwszy raz widzę zmianę płci :d A przy okazji mam pytanie
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Po 10 albo 11 rozgrywkach mamy po 12.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5209
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 275 times
Been thanked: 896 times
Kontakt:

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: raj »

gogovsky pisze: 29 maja 2024, 11:51
Spoiler:
Ile płaciliście za kupienie nowych kości?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
gogovsky
Posty: 2252
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 468 times
Been thanked: 516 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: gogovsky »

Koszt chyba ilość obecnych? Minus postacie na 2/3 poziomie, które przydzielicie?
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Void
Posty: 242
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 16 times
Been thanked: 102 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Void »

gogovsky pisze: 29 maja 2024, 13:49 Koszt chyba ilość obecnych? Minus postacie na 2/3 poziomie, które przydzielicie?
Minus 1 za postać poziomu 2 lub 2 za postać poziomu 3, bo można tylko jedna postać przydzielić.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3368
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 120 times
Been thanked: 131 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: maciejo »

FretkaFantastyczna pisze: 29 maja 2024, 11:33 W sumie nie przyglądałam się treści dla tej postaci, ale zarówno może to być błąd jak i element rozwoju postaci - awans zmienił sposób myślenia o sobie. Zwał jak zwał, na razie to jedna, ale jak ktoś ma dużo czasu to może porównać wszystkie czy ktoś jeszcze nie ma takiej zmiany.
Pewnie Arrogaci maczali w tym swoje ohydne paluszki, nie wiem czy mam ochotę dalej grać :|
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
gogovsky
Posty: 2252
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 468 times
Been thanked: 516 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: gogovsky »

XD To wiele wyjaśnia, teraz muszę ogarnąć jak tu przywrócić stan zgodny z prawdą jako tako, zwłaszcza, że raz chyba na poziomie kupilśmy 8smą i 9tą razem mając jakieś 10 sukcesów oddając chyba z 5-6 postaci :D I tak to się gra na tej kosmicznej wsi :D
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
wirusman
Posty: 1978
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 87 times
Been thanked: 28 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: wirusman »

I ciężko mi ocenić tą grę. Oczywiście przeszłem samouczek i pierwszą misję. Sama w sobie nie jest skomplikowana, ale...
Miejsca na stole zajmuje ogrom. Zasad jest bardzo sporą ilość. Na pewno na plus to że są schludnie opisane i już większość zasad podczas gry pamiętam. Bardziej mi przypadł system w TG. Z jednej strony gra wciąga i to od razu na kilka godzin. Potem patrzysz na zegarek minęła pierwsza godzina a ty jeszcze nic nie zrobiłeś :( . W sumie mam jedno pytanie sama akcja w samouczku I tej budowli wokół planety. Jest to wypisz wymaluj akcja z jednej książki sci Fi. Może ktoś z was ja pamięta?
Awatar użytkownika
Drakkar84
Posty: 15
Rejestracja: 03 gru 2019, 23:39
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Drakkar84 »

Hej,
szybkie pytanie: Czy ktoś się orientuje czy w ogóle jest planowana polska wersja aplikacji? Czy jednak darować sobie czekanie?
Zrobiłem dłuższą przerwę od kampanii i zastanawiam się czy kontynuować - czy ewentualnie zrobić reset jeśli wersja PL ma w końcu wyjść.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ