Lobotomy 2: Manhunt (Judgement Dave, Sebastian Kozak)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
rowerzysta37
Posty: 26
Rejestracja: 05 gru 2018, 18:15
Lokalizacja: Lędziny

Re: Lobotomy 2: Manhunt (Judgement Dave, Sebastian Kozak)

Post autor: rowerzysta37 »

Dobra, o streach golach dowiemy się jak ruszy przedsprzedaż, chyba że Czacha się wcześniej wypowie.
A ja mam pytania dla tych już ogranych w 1cz czy 2cz.
Jak działa gra w trybie jednego gracza? Opłaca się brać dla gry solo?
I jakie dodatki brać a które można pominąć?
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 577
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 114 times
Been thanked: 211 times

Re: Lobotomy 2: Manhunt (Judgement Dave, Sebastian Kozak)

Post autor: Zmij »

rowerzysta37 pisze: 16 maja 2024, 11:48 Dobra, o streach golach dowiemy się jak ruszy przedsprzedaż, chyba że Czacha się wcześniej wypowie.
A ja mam pytania dla tych już ogranych w 1cz czy 2cz.
Jak działa gra w trybie jednego gracza? Opłaca się brać dla gry solo?
I jakie dodatki brać a które można pominąć?
Prowadzisz min 3 postacie sam, do ogarniecia dla doswiadczonego gracza
Pominalbym w pierwszej kolejnosci Hell Level, gra na tyle trudna ze nie ma potrzeby zwiekszac dodatkowo poziomu trudnosci. Pozostale male dodatki to dodatkowi bohaterowie wiec wg uznania ale raczej warto miec. Inferno to wg mnie obowiazkowy dodatek z nowymi scenariuszami i nowym daily nightmare
Ostatnio zmieniony 16 maja 2024, 15:02 przez Zmij, łącznie zmieniany 2 razy.
ckbucu
Posty: 369
Rejestracja: 20 mar 2017, 20:56
Has thanked: 415 times
Been thanked: 569 times

Re: Lobotomy 2: Manhunt (Judgement Dave, Sebastian Kozak)

Post autor: ckbucu »

Torquemada666 pisze: 16 maja 2024, 11:23 Jak klikasz w Admisson pledge masz informację że składa się on z Criminaly Insane oraz Core Pledge. Zobacz sobie, że w Core Pledge nie ma np. trzech Pacjentów z SG (linki mój post wyżej). Jeśli są w tym wszystkie SG to cześć ma czapkę niewidkę :)
Pora odwiedzić okulistę :P


Obrazek
manicminer
Posty: 855
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 79 times
Been thanked: 114 times

Re: Lobotomy 2: Manhunt (Judgement Dave, Sebastian Kozak)

Post autor: manicminer »

W tym momencie zakładam, że to niedorobiony screen z core boxa, który powinien mieć naniesione SG, a idąc dalej wersja czachy powinna mieć albo poprawny albo dodany screen SG osobno. Jeśli Przemek twierdzi, że będzie wszystko z tej kampanii i z następnej (nowe dodatki) to myślę, że tak będzie.
prib4
Posty: 226
Rejestracja: 20 mar 2021, 21:12
Has thanked: 22 times
Been thanked: 103 times

Re: Lobotomy 2: Manhunt (Judgement Dave, Sebastian Kozak)

Post autor: prib4 »

Zmij pisze: 16 maja 2024, 13:08 Prowadzisz 4 postacie sam, do ogarniecia dla doswiadczonego gracza.
Czekaj, czekaj - tak jak w Nova Aetas zawsze grasz 4 postaciami, bez względu na liczbę graczy? Bo muszę się przyznać, że zacząłem zerkać na ten tytuł z uwagi na dobre opinie i zachęcający opis ale fakt grania zawsze 4 postaciami od razu grę dyskwalifikuje...
kivu
Posty: 225
Rejestracja: 08 sie 2012, 09:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Lobotomy 2: Manhunt (Judgement Dave, Sebastian Kozak)

Post autor: kivu »

prib4 pisze: 16 maja 2024, 14:17
Zmij pisze: 16 maja 2024, 13:08 Prowadzisz 4 postacie sam, do ogarniecia dla doswiadczonego gracza.
Czekaj, czekaj - tak jak w Nova Aetas zawsze grasz 4 postaciami, bez względu na liczbę graczy? Bo muszę się przyznać, że zacząłem zerkać na ten tytuł z uwagi na dobre opinie i zachęcający opis ale fakt grania zawsze 4 postaciami od razu grę dyskwalifikuje...
Podrzucam fragment angielskiej instrukcji odnośnie ilości postaci na gracza:
Obrazek
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 577
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 114 times
Been thanked: 211 times

Re: Lobotomy 2: Manhunt (Judgement Dave, Sebastian Kozak)

Post autor: Zmij »

prib4 pisze: 16 maja 2024, 14:17
Zmij pisze: 16 maja 2024, 13:08 Prowadzisz 4 postacie sam, do ogarniecia dla doswiadczonego gracza.
Czekaj, czekaj - tak jak w Nova Aetas zawsze grasz 4 postaciami, bez względu na liczbę graczy? Bo muszę się przyznać, że zacząłem zerkać na ten tytuł z uwagi na dobre opinie i zachęcający opis ale fakt grania zawsze 4 postaciami od razu grę dyskwalifikuje...
Jak w wiekszosci tego typu gier, bardzo rzadko dungeon crawlery oferuja wariant true solo.
Male sprostowanie - jest konieczosc prowadzenia min 3 postaci a nie 4
Avachi
Posty: 61
Rejestracja: 07 lut 2021, 17:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Lobotomy 2: Manhunt (Judgement Dave, Sebastian Kozak)

Post autor: Avachi »

Odnaleźli grafikę z SG :) All-in 930zl. Ja na pewno wchodzę, w sumie tylko na to od czachy się od zeszłego roku czailem.
manicminer
Posty: 855
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 79 times
Been thanked: 114 times

Re: Lobotomy 2: Manhunt (Judgement Dave, Sebastian Kozak)

Post autor: manicminer »

Ok to z innej beczki, czy te małe dodatki z pacjentami to must have? Czy są w nich pacjenci must have? Bo w tym momencie skłaniam się tylko na dodatek z Jokerem, reszta mnie nie interesuje zbytnio, oceniam od strony wizualnej.
FretkaFantastyczna
Posty: 123
Rejestracja: 08 lip 2023, 12:31
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: Lobotomy 2: Manhunt (Judgement Dave, Sebastian Kozak)

Post autor: FretkaFantastyczna »

manicminer pisze: 16 maja 2024, 16:57 Ok to z innej beczki, czy te małe dodatki z pacjentami to must have? Czy są w nich pacjenci must have? Bo w tym momencie skłaniam się tylko na dodatek z Jokerem, reszta mnie nie interesuje zbytnio, oceniam od strony wizualnej.
Żadni nie są must have, ale każdy daje trochę smaczku.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11079
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3382 times
Been thanked: 3278 times

Re: Lobotomy 2: Manhunt (Judgement Dave, Sebastian Kozak)

Post autor: japanczyk »

manicminer pisze: 16 maja 2024, 16:57 Ok to z innej beczki, czy te małe dodatki z pacjentami to must have? Czy są w nich pacjenci must have? Bo w tym momencie skłaniam się tylko na dodatek z Jokerem, reszta mnie nie interesuje zbytnio, oceniam od strony wizualnej.
Absolutnie opcjonalni ;) To po prostu fajne postaci ze wzgledu na flavor :P
prib4
Posty: 226
Rejestracja: 20 mar 2021, 21:12
Has thanked: 22 times
Been thanked: 103 times

Re: Lobotomy 2: Manhunt (Judgement Dave, Sebastian Kozak)

Post autor: prib4 »

Avachi pisze: 16 maja 2024, 15:38 Odnaleźli grafikę z SG :) All-in 930zl. Ja na pewno wchodzę, w sumie tylko na to od czachy się od zeszłego roku czailem.
Rzeczywiście, wszystko się wyjaśniło. W takim wypadku cena EB względem gamefound to petarda i aż szkoda nie brać. Jedynie mnie martwi to prowadzenie minimum 3 postaci - trzeba będzie się mocniej zaznajomić z tytułem. Przez samą cenę to korci mnie mocno.
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 582
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 249 times
Been thanked: 303 times

Re: Lobotomy 2: Manhunt (Judgement Dave, Sebastian Kozak)

Post autor: andrzejstrzelba »

Jak wygląda w tej grze rozwój postaci? Z każdym kolejnym scenariuszem mamy coraz więcej sprzętu, rozwinięte umiejętności i każdy kolejna gra to nowa część historii? Czy może coś jak w Zombicide gramy wybrany scenariusz i rozwijamy postać tylko w ramach tej jednej rozgrywki ?
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 577
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 114 times
Been thanked: 211 times

Re: Lobotomy 2: Manhunt (Judgement Dave, Sebastian Kozak)

Post autor: Zmij »

andrzejstrzelba pisze: 16 maja 2024, 19:12 Jak wygląda w tej grze rozwój postaci? Z każdym kolejnym scenariuszem mamy coraz więcej sprzętu, rozwinięte umiejętności i każdy kolejna gra to nowa część historii? Czy może coś jak w Zombicide gramy wybrany scenariusz i rozwijamy postać tylko w ramach tej jednej rozgrywki ?
Jak w zombicide, nic nie przechodzi do kolejnego scenariusza
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1567
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 200 times
Been thanked: 598 times

Re: Lobotomy 2: Manhunt (Judgement Dave, Sebastian Kozak)

Post autor: Ayaram »

Czyli, że co? Moja nie rozumieć z tymi SG, EB i innymi wynalazkami :lol:

Jak wezmę ten EB za 350 zł w przedsprzedaży, żeby przetestować grę - to tak czy siak potem dostanę resztę z "all-ina" normalnie w sklepie"?

Jeśli to faktycznie "trudniejszy, bardziej wymagający" zombicide to brzmi to zdecydowanie jak coś dla mnie więc chętnie bym spróbował, ale te przytaczane 4-5h na scenariusz brzmi jak coś bardzo nie dla mnie, więc w ciemno All-ina to może jednak nie do końca...
ckbucu
Posty: 369
Rejestracja: 20 mar 2017, 20:56
Has thanked: 415 times
Been thanked: 569 times

Re: Lobotomy 2: Manhunt (Judgement Dave, Sebastian Kozak)

Post autor: ckbucu »

Jakby mi ktoś powiedział, że scenariusz w Lobotomy trwa 4-5h to bym go nie kupił. Na szczęście przed zakupem nikt mi tego nie powiedział :) Faktycznie, gra się długo i jedna partię mieliśmy pod 5h, ale fun w tej grze i to, jak dobrze ona angazuje graczy przy graniu jest taki, że zupełnie nie czuliśmy tego, że tyle czasu minęło. Takie coś do tej pory dały mi jedynie gry wojenne.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 903
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 278 times
Been thanked: 278 times

Re: Lobotomy 2: Manhunt (Judgement Dave, Sebastian Kozak)

Post autor: Dako »

Avachi pisze: 16 maja 2024, 15:38 Odnaleźli grafikę z SG :) All-in 930zl. Ja na pewno wchodzę, w sumie tylko na to od czachy się od zeszłego roku czailem.
Tylko zakup all-ina się zwyczajnie nie opłaca ;)
Lepiej kupić do poniedziałku Early Bird (podstawka Lobotomia II + gratis dodatek Obłąkani Kryminaliści) i równocześnie lub do 03 czerwca dodatkowo pozostałe pudełka i będzie trochę taniej (930 pln vs 890 pln).
ckbucu
Posty: 369
Rejestracja: 20 mar 2017, 20:56
Has thanked: 415 times
Been thanked: 569 times

Re: Lobotomy 2: Manhunt (Judgement Dave, Sebastian Kozak)

Post autor: ckbucu »

Dako pisze: 17 maja 2024, 11:18
Avachi pisze: 16 maja 2024, 15:38 Odnaleźli grafikę z SG :) All-in 930zl. Ja na pewno wchodzę, w sumie tylko na to od czachy się od zeszłego roku czailem.
Tylko zakup all-ina się zwyczajnie nie opłaca ;)
Lepiej kupić do poniedziałku Early Bird (podstawka Lobotomia II + gratis dodatek Obłąkani Kryminaliści) i równocześnie lub do 03 czerwca dodatkowo pozostałe pudełka i będzie trochę taniej (930 pln vs 890 pln).
Jaką Ty matematyke tu zastosowałeś, że Ci wyszło 890?
Avachi
Posty: 61
Rejestracja: 07 lut 2021, 17:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Lobotomy 2: Manhunt (Judgement Dave, Sebastian Kozak)

Post autor: Avachi »

ckbucu pisze: 17 maja 2024, 11:41 Jaką Ty matematyke tu zastosowałeś, że Ci wyszło 890?
Bez kości, których nie ma w all-in i tak, 890zł. Jeden dodatek jest za darmo w early bird.
ckbucu
Posty: 369
Rejestracja: 20 mar 2017, 20:56
Has thanked: 415 times
Been thanked: 569 times

Re: Lobotomy 2: Manhunt (Judgement Dave, Sebastian Kozak)

Post autor: ckbucu »

Avachi pisze: 17 maja 2024, 11:45
ckbucu pisze: 17 maja 2024, 11:41 Jaką Ty matematyke tu zastosowałeś, że Ci wyszło 890?
Bez kości, których nie ma w all-in i tak, 890zł. Jeden dodatek jest za darmo w early bird.
Oki, faktycznie all-in nie ma kości.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 882
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 297 times
Been thanked: 210 times

Re: Lobotomy 2: Manhunt (Judgement Dave, Sebastian Kozak)

Post autor: Seraphic_Seal »

Zakładając, że ktoś chce mieć wszystkie pudełka.

Kupowane osobno z early bird - 890 zł
All in - 930 zł
Kupowane osobno bez early bird - 960 zł

Bardzo ładny ruch ze strony czachy, że do czasu zakończenia early birda nie da się kupić all in - bo ktoś by mógł przez przypadek to kupić i być niepotrzebnie 20 zł stratnym.

Kupując na części zawsze jest jeszcze ten plus, że można potem wycofać się pojedynczych elementów zamówienia.

EDIT: Niby fajnie, że zablokowali kupowanie all in, ale w sumie zostawili opcję kupienia podstawki bez early bird w takiej samej cenie xD
Ostatnio zmieniony 17 maja 2024, 14:27 przez Seraphic_Seal, łącznie zmieniany 2 razy.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 903
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 278 times
Been thanked: 278 times

Re: Lobotomy 2: Manhunt (Judgement Dave, Sebastian Kozak)

Post autor: Dako »

Seraphic_Seal pisze: 17 maja 2024, 11:51 Zakładając, że ktoś chce mieć wszystkie pudełka.

Kupowane osobno z early bird - 890 zł
All in - 910 zł
Kupowane osobno bez early bird - 960 zł

Bardzo ładny ruch ze strony czachy, że do czasu zakończenia early birda nie da się kupić all in - bo ktoś by mógł przez przypadek to kupić i być niepotrzebnie 20 zł stratnym.

Kupując na części zawsze jest jeszcze ten plus, że można potem wycofać się pojedynczych elementów zamówienia.
Doprecyzowując all in to raczej 930 pln ;)

Obrazek
Archmikel
Posty: 12
Rejestracja: 24 maja 2022, 20:17
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Lobotomy 2: Manhunt (Judgement Dave, Sebastian Kozak)

Post autor: Archmikel »

Czy bliżej tej grze do Deep Madness czy Zombicide? Deep Madness uwielbiam za klimat i trudność scenariuszy. Tylko fakt że rozgrywka zajmuje zazwyczaj 3,5-4 godziny sprawia że niezbyt często ją wyciągam. Jak jest z czasem gry w Lobotomy? Wszystkie scenariusze są długie? Za to Zombicide nie zajmuje dużo czasu ale po początkowym zainteresowaniu znudziła.
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 577
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 114 times
Been thanked: 211 times

Re: Lobotomy 2: Manhunt (Judgement Dave, Sebastian Kozak)

Post autor: Zmij »

Bardziej do Deep madness i tak, wszystkie scenariusze są długie ale za to każdy jest zupełnie inny i ciekawy a nie zrobione na lenia jak zombicide gdzie 90% to są scenariusze typu podnieś znaczniki jakiegoś koloru i uciekaj do wyjscia.
FretkaFantastyczna
Posty: 123
Rejestracja: 08 lip 2023, 12:31
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: Lobotomy 2: Manhunt (Judgement Dave, Sebastian Kozak)

Post autor: FretkaFantastyczna »

Zdecydowanie nie Zombicide. Zarówno fabularnie (sporo flavor tekstu i dodatkowych wyborów) jak i w rozwoju postaci. Karty z bronią, przedmiotami czy bonusami - kupa tego i czasem można fajnie pokombić.

Czas rozgrywki może być różny, nam chyba najwięcej zeszło 7 godzin. Szybko nauczyliśmy się, że zaczynamy grać raczej o 17 niż 19.
ODPOWIEDZ