Ostoja / Harmonies - pytania o zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
SkyShadow
Posty: 26
Rejestracja: 14 wrz 2018, 15:16
Has thanked: 13 times

Ostoja / Harmonies - pytania o zasady

Post autor: SkyShadow »

Mam pytanie odnośnie zasad. Czy jeśli położę kosteczkę zwierzaka na swojej planszy, to czy w przyszłych ruchach mogę układać kolejne elementy płytek na siebie, załamując tym samym ekosystem tego zwierzaka ? chodzi o płytki które wchodziły w skład ekosystemu, ale nie leży na nich kostka.
Ostatnio zmieniony 27 maja 2024, 09:23 przez SkyShadow, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 316
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 104 times
Been thanked: 43 times

Re: Ostoja / Harmonies (Johan Benvenuto)

Post autor: Sarna »

Tak możesz, jest gdzieś to wspomniane w zasadach, że te ekosystemy mogą się zmieniać.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1035
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 186 times
Been thanked: 437 times

Re: Ostoja / Harmonies (Johan Benvenuto)

Post autor: karmazynowy »

SkyShadow pisze: 27 maja 2024, 08:40 Mam pytanie odnośnie zasad. Czy jeśli położę kosteczkę zwierzaka na swojej planszy, to czy w przyszłych ruchach mogę kłaść kolejne elementy płytek na siebie, załamując tym samym ekosystem tego zwierzaka ? chodzi o płytki które wchodziły w skład ekosystemu, ale nie leży na nich kostka.
Tak, możesz.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 497
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 256 times
Been thanked: 444 times

Re: Ostoja / Harmonies (Johan Benvenuto)

Post autor: vnzk »

Dla uzupełnienia powyższych odpowiedzi:

Obrazek

Zresztą właśnie dla takich sytuacji jest zapis, że można wykonywać akcje opcjonalne pomiędzy umieszczaniem poszczególnych płytek:

Obrazek
ODPOWIEDZ