(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Micelius »

Dla jasności, bo za skrótowo się ostatnio wyraziłem - prawdopodobienstwo porażki w ataku (w Igrzysku) można baaardzo ograniczyć przez dołożenie więcej szlachciców do prowincji wyjściowej, przez co możemy powtarzać ataki.

Dużo mniej przewidywalne wydaje mi się liberum weto... z drugiej strony, ono przecież nie zmienia tak zasadniczo szans... sam nie wiem, czy ta gra jest dużo za bardzo losowa (czyli zła), czy tylko obok całego miodu też nieco wkurzająca (czyli emocjonująca :wink: )

Do Michała S.: nie wiem, czy czytałeś mój ranny wpis z pt., że będę dopiero o 18. Faktycznie przyszedłem ok. 18.12, stąd ta moja uwaga o 10 min. spóźnienia. Nic to, może kiedy indziej się uda :)
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9475
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: MichalStajszczak »

Micelius pisze:Do Michała S.: nie wiem, czy czytałeś mój ranny wpis z pt., że będę dopiero o 18. Faktycznie przyszedłem ok. 18.12, stąd ta moja uwaga o 10 min. spóźnienia. Nic to, może kiedy indziej się uda
Nie pamiętam, czy czytałem, ale teraz sprawdziłem, że napisałeś "będę przed 18".
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: ragozd »

Pancho pisze: bo i tak dostałem czarownika, którego zaklęcia rozjechały mi jakąkolwiek obronę. Nadal podtrzymuję, że to taki Galaxy Trucker, gdzie gra się tylko dla samej gry, a nie zwycięstwa. Tylko, że zaczynają mnie te 2 godziny rozgrywki w końcu męczyć.
Awanturnicy to najwieksza slabosc tej gry wg mnie. Zupelnie niezbalansowani i co z tego skoro przyjdzie ci 3 "najlepszych" herosow jak sa jednorodni i tym samym latwi do powstrzymania. A trojka przcietniakow moze sie uzupelnic i stworzyc niezla druzyne ...
Algortym powinien byc taki, ze uzupelniamy brakujace profesie awanturnikow zaczynajac od gracza najmroczniejszego. A tych cieniasow pchajacych sie na przod powinno sie zdegradowac o klase (nie)waznosci.
Ekipe Yosza pokonalbym zdecydowanie latwiej nizs woja, ponoc latwiejsza ...
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

Fakt że w drugim roku dostałem dwóch mięśniaków i kleryka. Ale w pierwszym roku ciekawie nie było: dwóch czarodziejów i kleryk - trzymałem kciuki żeby nie dostać złodzieja.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: bazik »

a moze ktos bedzie mial torfowisko i chec zagrac jakos mozliwie wczesnie (16? :D 16:30? :) 17? :|)
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: draco »

Przyniosę w piątek: Shipyard, Power Struggle, Erosion, Kachinę i Turandot.
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: berem »

Na ten piątek jestem chętny na "Orzeł i Gwiazda" na 4 osoby od 16:00-16:30 do 22:00.
Ewentualnie na Napoleonic Wars (jest jeszcze jeden chętny a więc do tego potrzeba przynajmniej 1 chętnego).
Pewnie Here I Stand nie wypali ale jeśli tak to jestem chętny.
Co do HISa i Orła to ja pisze się na pełna kampanię z zapisaniem stanu gry na przyszłość.
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Przemekk »

W tym tygodniu będę niestety dużo krócej niż planowałem to znaczy od 16:00 do 18:30 max, chętnie zagram w coś krótkiego, ale niestety większe gry raczej odpadają :(

Jednak za tydzień nie będę już limitowany i mam nadzieję, że nadrobię wszystkie obiecane gry :mrgreen:
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

to weź Przemku Colosseum jak możesz,może kogoś namówimy-najlepiej jeszcze trzy osoby.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

Będę zapewne od 16:30. Z chęcią zagrałbym w Agricolę z Torfowiskiem (może będę miał do piątku własną kopię, ale mało prawdopodobne). Z dużą przyjemnością "rozdziewiczę" Steam Barons. Na razie Geko jest chętny. Ze dwie osoby by się jeszcze przydały: Smerf? Zephyr? Jax? Bazik?
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
lb_lb
Posty: 209
Rejestracja: 30 mar 2009, 18:07

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: lb_lb »

@Yosz: Mnie nie będzie w tym tygodniu tradycyjnie, ale na pewno chętnie zagram w Steam Barons w przyszłym tygodniu.. :)
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: bazik »

yosz pisze:Będę zapewne od 16:30. Z chęcią zagrałbym w Agricolę z Torfowiskiem (może będę miał do piątku własną kopię, ale mało prawdopodobne). Z dużą przyjemnością "rozdziewiczę" Steam Barons. Na razie Geko jest chętny. Ze dwie osoby by się jeszcze przydały: Smerf? Zephyr? Jax? Bazik?
jeśli się nie uda torfowisko to raczej będę polował na draco... baronów wolałym grać jak jest ola
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Trutu »

W ostatni piątek (13.11.2009) w sali 519 znalazłem zielony sześcianik (przy stołach po stronie okien, bliżej tablicy).
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

yosz pisze:Będę zapewne od 16:30. Z chęcią zagrałbym w Agricolę z Torfowiskiem (może będę miał do piątku własną kopię, ale mało prawdopodobne). Z dużą przyjemnością "rozdziewiczę" Steam Barons. Na razie Geko jest chętny. Ze dwie osoby by się jeszcze przydały: Smerf? Zephyr? Jax? Bazik?
yosz,
ja mam za dużo nieprzetestowanych dodatków do AoS żeby jeszcze zajmować się dodatkami do Steama :P
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: bazik »

steam barons to tak naprawdę zupełnie osobna gra, która w ogóle nie powinna być wydana jako dodatek. ze Steamem nie ma toto nic wspólnego...

(mówię o zasadach alternatywnych, jak ktoś chce grać gołego steam-a na nowej mapie to oczywiście słowo dodatek/rozszerzenie zaczyna znów pasować)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

bazik pisze:steam barons to tak naprawdę zupełnie osobna gra, która w ogóle nie powinna być wydana jako dodatek. ze Steamem nie ma toto nic wspólnego...
z czystej ciekawości: czy do grania w Steam Barons są potrzebne komponenty ze Steama?
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: melee »

co najmniej tory i towary
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

i drewniane znaczniki. W SB są lokomotywy do oznaczania torów, a kilka znaczników ze Steam'a służy do oznaczania ceny akcji i jako same akcje. Chętny Jacku?
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

Jax, nie bój się, Steam nie gryzie :mrgreen:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

Byłbym chętny gdyby to było coś samodzielnego, co w razie spodobania mi się, mógłbym kupić. A tak, zagram w coś innego :wink:

W piątek z pewnością będę miał Factory Managera (z każdą kolejną rozgrywką coraz bardziej i bardziej mi się podoba, choć dostaję srogie baty :) - ale to jest gra a la Agricola -> nawet jak przegrywasz, cieszy cię samo uczestniczenie w rozgrywce :) nie sądziłem że będę kiedyś tak postrzegał jakąś grę stricto optymalizacyjno-obliczeniową jak FM).
Co jeszcze więcej wezmę nie wiem (dodatek do Agricoli pewnie będę miał do piątku ale inne instrukcje mają priorytet).
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: bazik »

jax pisze:Byłbym chętny gdyby to było coś samodzielnego, co w razie spodobania mi się, mógłbym kupić. A tak, zagram w coś innego :wink:
nie ma tam nic steam-specific, wszystko co potrzebujesz masz w aos, przeciez rozmiar torow jest identyczny
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Mustafa »

jax pisze:Byłbym chętny gdyby to było coś samodzielnego, co w razie spodobania mi się, mógłbym kupić. A tak, zagram w coś innego :wink:

W piątek z pewnością będę miał Factory Managera (z każdą kolejną rozgrywką coraz bardziej i bardziej mi się podoba, choć dostaję srogie baty :) - ale to jest gra a la Agricola -> nawet jak przegrywasz, cieszy cię samo uczestniczenie w rozgrywce :) nie sądziłem że będę kiedyś tak postrzegał jakąś grę stricto optymalizacyjno-obliczeniową jak FM).
Co jeszcze więcej wezmę nie wiem (dodatek do Agricoli pewnie będę miał do piątku ale inne instrukcje mają priorytet).
Możesz mnie dopisać do Factory Menedżera powinienem być na 16.00/16.30 grałem raz.
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

bazik pisze:nie ma tam nic steam-specific, wszystko co potrzebujesz masz w aos, przeciez rozmiar torow jest identyczny
A--HA, właśnie się nad tym zastanawiałem czy przypadkiem nie da się w to zagrać z AoSem; więc dobra i zła wiadomość :twisted:

ok, Mustafa, zacznijmy zabawę od FMa :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4486
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1445 times
Been thanked: 1103 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: garg »

Ja też bym chętnie zaczął od FM-a, ale jeszcze w niego nie grałem. Jeśli wymagacie wyłącznie doświadczonych graczy, to szkoda :( , ale jeśli możecie poświęcić mi chwilę na wyjaśnienie, to chętnie się przyłączę :)

Chociaż Jax - to musi być jakiś objaw masochizmu z mojej strony, bo ciągle dostaję od Ciebie tęgie baty :D

Będę około 16.00.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

garg pisze:Chociaż Jax - to musi być jakiś objaw masochizmu z mojej strony, bo ciągle dostaję od Ciebie tęgie baty :D
Tym razem może być odwrotnie, bo jak pisałem, słabo mi idzie w FM :)
Tak więc skład zamknięty (bo wolę na razie w 4os. grać tak jak radzi Friedmann): Mustafa, ragozd, garg i ja.

Co będzie później, to się zobaczy.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
ODPOWIEDZ