(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
P.Kot.L.
Posty: 62
Rejestracja: 23 lut 2009, 14:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: P.Kot.L. »

staszek pisze:to weź Przemku Colosseum jak możesz,może kogoś namówimy-najlepiej jeszcze trzy osoby.
Jakby co to i ja chętnie pogram w 5 osób.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

yosz pisze:Będę zapewne od 16:30. Z chęcią zagrałbym w Agricolę z Torfowiskiem (może będę miał do piątku własną kopię, ale mało prawdopodobne). Z dużą przyjemnością "rozdziewiczę" Steam Barons. Na razie Geko jest chętny. Ze dwie osoby by się jeszcze przydały: Smerf? Zephyr? Jax? Bazik?
Potwierdzam, nawet wydrukowałem reguły. Będę o 17tej. 8)
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: zephyr »

FM chętnie, pewnie wezmę swoją kopię. (też poszło mi średnio 1 gra: 3msce/4 i też mi się podoba)

Steam barons bez entuzjazmu. Bardziej ciekawi mnie co wymyślili czesi w Shipyard i Dungeon Lords, do obu gier przejrzałem instrukcje i ciekaw jestem jak to wyjdzie w praniu.

Biorąc pod uwagę fakt, że nie przepadam za umawianiem się szansa, że zagram w coś nieprzewidzianego (np SB) jest spora.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4490
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: garg »

jax pisze:
garg pisze:Chociaż Jax - to musi być jakiś objaw masochizmu z mojej strony, bo ciągle dostaję od Ciebie tęgie baty :D
Tym razem może być odwrotnie, bo jak pisałem, słabo mi idzie w FM :)
Więc przyjmując mnie do gry masz przynajmniej gwarancję, że nie będziesz ostatni :wink:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Przemekk »

W takim razie nie mam wyjścia i biorę Colosseum :D
Będę o 16, szybko tłumaczę zasady i ruszamy, mamy jeszcze dwa wolne miejsca, więc zapraszamy.
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: fluor »

Przyjeżdżam jutro około 18:30 z jeszcze jedną osobą i "W cieniu cesarza", chociaż chętnie dołączymy się do jakiejś innej rozgrywki.
Awatar użytkownika
dezerter
Posty: 182
Rejestracja: 18 paź 2007, 09:42
Lokalizacja: Szczęśliwice

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: dezerter »

chyba jednak będę przed 16.55 w kotłowni jako uczestnik Napoleonic Wars... czekajcie, proszę, marszałku beremie!
o materiałach papierowych dla sstaszka pamiętam. Jak będę, może uda się przekazać...
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: berem »

Z grą poczekam, ale jeśli zdecydujesz się prowadzić Anglię to Napoleonem chyba pomaszeruję marszem forsownym w przeciwnym kierunku, na wschód.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

Geko pisze:
yosz pisze:Będę zapewne od 16:30. Z chęcią zagrałbym w Agricolę z Torfowiskiem (może będę miał do piątku własną kopię, ale mało prawdopodobne). Z dużą przyjemnością "rozdziewiczę" Steam Barons. Na razie Geko jest chętny. Ze dwie osoby by się jeszcze przydały: Smerf? Zephyr? Jax? Bazik?
Potwierdzam, nawet wydrukowałem reguły. Będę o 17tej. 8)
Yosz, nie będziesz mnie za to lubił, ale muszę jednak odwołać moją wizytę. Przepraszam. :cry:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: melee »

jeśli uda mi się dotrzeć jutro, to chętnie zagram, ale nie dam głowy czy mi się uda
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

Geko: spoko :) lb_lb był chętny na za tydzień to najwyżej za tydzień, ale teraz nie wiem czy ja za tydzień będę ;)
melee pisze:jeśli uda mi się dotrzeć jutro, to chętnie zagram, ale nie dam głowy czy mi się uda
mówisz o SB?
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Smerf Maruda »

Mamy jedno wolne miejsce do Maryśki, start pewno koło 16:45, tłumaczenie zasad przewidziane.

Dodatkowe zasady: brak możliwości cofania swoich ruchów i krótki czas na myślenie nad ruchem.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: melee »

yosz pisze:Geko: spoko :) lb_lb był chętny na za tydzień to najwyżej za tydzień, ale teraz nie wiem czy ja za tydzień będę ;)
melee pisze:jeśli uda mi się dotrzeć jutro, to chętnie zagram, ale nie dam głowy czy mi się uda
mówisz o SB?
tak, ale niestety jednak mnie nie będzie
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

No to ok. To ja wpadnę pewnie tylko po Strongholda chyba że z Jackiem umówimy się gdzie indziej.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
nikomachos
Posty: 41
Rejestracja: 10 kwie 2008, 23:21

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: nikomachos »

Brown_Jenkin - może przyniósł byś Androida, bo chętnie bym spróbował? Ja będę pewnie ok. 16.30 i przytargam Smallworda z dodatkiem (co prawda mini-dodatkiem, ale zawsze :) )
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Valmont »

Ja dzisiaj ciągnę ze sobą Imperiala (ale żadne tam fikcyjne Imperiale2030, tylko starego, dobrego Imperiala). Dawno nie grałem, więc może się uda zebrać ekipę - najlepiej ok 4 osób.
No i Blef.
Wpieriod! - niekoniecznie efektywnie, ale efektownie.
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: fluor »

Valmont - o której godzinie start? i czy będzie szansa na tłumaczenie zasad?
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Valmont »

fluor pisze:Valmont - o której godzinie start? i czy będzie szansa na tłumaczenie zasad?
Będę między 17 a 18.
Ragozd zgłosił akces do gry.
Tłumaczenie będzie.
Wpieriod! - niekoniecznie efektywnie, ale efektownie.
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: fluor »

Ja postaram się być około 18:15 - jeśli poczekacie to chętnie dołączę razem z bratem, jeśli nie to może ktoś inny nas przygarnie.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

jakby jakimś cudem ktoś liczył na moją obecność to mnie nie będzie
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
marg
Posty: 17
Rejestracja: 18 lip 2009, 22:22

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: marg »

Smerf Maruda pisze:Mamy jedno wolne miejsce do Maryśki, start pewno koło 16:45, tłumaczenie zasad przewidziane.

Dodatkowe zasady: brak możliwości cofania swoich ruchów i krótki czas na myślenie nad ruchem.
Nie wiem co to Maryśka, ale chętnie się podłączę :-)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4490
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: garg »

Poznałem dzisiaj Factory Managera (jedna rozgrywka w trzy osoby i jedna w pięć) i jestem pod dużym wrażeniem. Najpierw z Ragozdem i Zephyrem, a potem jeszcze doszedł Micelius i (nie znam nicka). Najpierw byłem drugi, a potem ostatni :) W obydwu przypadkach wygrał Zephyr.

Niesamowicie szybka gra! Jeśli dobrze się sprężyć, to dałoby się ją ukończyć w jakieś 40-45 minut. A przy tej tematyce i mechanice to naprawdę wyczyn. Trafiła na moją Wishlistę przede wszystkim za dużą prostotę (ale nie prostactwo) i elegancję. Jeśli będę miał okazję, na pewno chętnie zagram znowu.

Za pierwszym razem udało mi się zachować dość zrównoważony rozwój we wszystkich dziedzinach (prądożerność, ludziożerność, magazyny i produkcja) i to chyba było to. Za drugim razem przekombinowałem i postanowiłem szybko zwiększyć produkcję nie licząc się ze zużyciem energii i zapotrzebowaniem na robotników. O ile z energią udało mi się wyjść na prostą, z o tyle z robotnikami już nie bardzo i zdecydowanie mi to zawęziło możliwości manewru w ostatniej rundzie. Wygląda na to, że rozsądnie jest w przedostatniej rundzie wynająć obydwu najemników, bo niewiele kosztują, a zwiększają elastyczność reagowania w finale.

I tylko taka impresja - w pierwszej grze myślałem, że długo zastanawiam się nad ruchami (to była moja pierwsza rozgrywka w FM), ale przestałem tak myśleć, jak do drugiej partii dołączył się Micelius :wink:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: ragozd »

Ja zas zaliczylem w sumie 3 partie FM. W pierwszej postanowilem wyprobowac strategie ze skutkiem bardzo kiepskim, w drugiej dalem na maksa ciala w ostatniej licytacji, by w koncu pokonac zephyra w 3 :) A raczej on sam sie pokonal przeinwestowywujac magazyny. Wszelkie moje obawy do standardowych otwarc jak w szachach czy schematow posuniec legly w gruzach - gra jest po prostu niesamowita. Szybka, miodna, roznorodna na maxa - to od graczy zalezy w ktora strone potoczy sie rozgrywka. W kategorii szybkich gier zdecydowany i niepodwazalny lider na dzis. W kategorii dlugich - kombo 3 partii rowniez wygrywa z TtA, alejuz nie tak zdecydowanie ;)
Jutro kolejne partie :)
Szkoda tylko ze Jax odpuscil i nie odwazyl sie zasiac przy naszym stoliku ;)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

ragozd pisze: Szkoda tylko ze Jax odpuscil i nie odwazyl sie zasiac przy naszym stoliku ;)
Jax walczył w FM przy drugim stoliku. Potwierdzam - naprawdę świetna gra, tylko trzeba min. 2 razy zagrać. Pierwsza partia to: 'ok, ale nic specjalnego' (niejedna osoba mi tak mówiła) a później ranking dramatycznie wzrasta.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
dezerter
Posty: 182
Rejestracja: 18 paź 2007, 09:42
Lokalizacja: Szczęśliwice

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: dezerter »

FM? dla mnie to niestety tylko RMF i okolice. Nie ten klimat.... :( Kolegom z sali strategicznej dziękuję za miły i "wietrzny" wieczór - obecni wiedzą, o co chodzi. Dwie Marie grane na dwóch stołach naprawdę robiły wrażenie! A nasza wojna o napoleonkę skończyła się po drugim etapie zwycięstwem ciasta francuskiego przed Sacher Torte, pierożkiem i puddingiem.... dwie bitwy zadecydowały o losach świata. Głupia losowa gra? NIE! Przecież najpierw trzeba doprowadzić do sytuacji, gdzie się ma dziesięć kostek na szesnaście. A że wynik trafień jest 9/10 do 2/16...well...(jako grający Anglią mam chyba prawo do takiego anglicyzmu?) 8) Tym bardziej dziękuję - i jeszcze raz gratuluję beremowi-Francuzowi. Napoleonic Wars jako gra żyje i ma się dobrze.
ODPOWIEDZ