[Warszawa-Czw] Herba Thea

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: zephyr »

Ja zamierzam się jutro pojawić, jak są chętni to mogę zabrać D:Intrigue, Brass ew TtA

Ciekawi mnie wizja Warhammera by FFG, w Syllę też chętnie zagram, bo cięzko mi wyrobić sobie opinię o tej grze, mam wrażenie że potrzeba sporo partii żeby ocenić co tam się tak naprawdę opłaca robić.

edit:
w konfrontację chętnie zagram, jakoś udało mi się omijać ten tytuł a chętnie bym zobaczył jak to działa
jeśli chodzi o szachy to wolę go
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: bazyn »

A mnie jutro nie będzie jednak wieczorem w Warszawie, więc i w herbaciarni się jednak nie pojawię.
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: Micelius »

zephyr pisze: jak są chętni to mogę zabrać D:Intrigue, Brass ew TtA
:P :P :P Intrygę bym chętnie spróbował, bo nie lubię Dominona - może by zmieniła moje nastawienie??? Brassa, jak pisałem, chętnie odświeżę. No a do TtA ślinię się niezmiennie :wink:

To może zostaniemy tam na noc? :lol:
Ale Syllę przyniosę - wygląda, że wszyscy (włącznie ze mną) są gotowi w nią zagrać

Rozumiem, że na 17
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: zephyr »

Ok, to będę o 17
tylko dalej nie wiem co zabrać... w sumie TtA i Brass nie mają aż tak dużych pudełek więc mogę zabrać wszystko.
IMO Intryga to bardziej urozmaicony ale cały czas Dominion, więc jeśli mechanika podstawki w ogóle nie podeszła to Intryga ma małe szanse okazać się dużo lepsze, za to karty są bardziej urozmaicone.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: melee »

Mnie zupełnie Dominion nie przekonał, a w Intrygę lubię zagrać (lub w miksie).
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: staszek »

w tta z chęcią bym spróbował,ale nie znam zasad więc pewnie to bardzo długo zejdzie.w brassa raz grałem,ale napewno tez bardzo dlugo.dominiona bym zagrał intrygę,najchetniej EiT ale nie wiem czy masz,to moze Michał moglby przyniesc
ja ze swojej strony moge periklesa,może książat florencji
daj znać( tzn. i zephyr i micelius)
oczywiście jakby był jeszcze ktoś poza wymienioną dwójką to tez zapraszam
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: zephyr »

Sporo się spóźniłem, więc nie zagraliśmy w żaden z dłuższych tytułów :oops:
Na początek Intryga, grało się całkiem przyjemnie, sabotarzyści upodobali sobie moje prowincje (2 padły), co mimo genialnie działających trybutów (great hall + nobles w grze, +2Crad +2Action, nice) przyczyniło się do spadku znaczenia mojego dominium. Staszek próbował kombinacji duke + duchy, ale bez silnych komb i w obliczu braku możliwości zdobycia dodatkowych buy pomysłowi brakło czasu na realizację.
Ostatecznie wygrali sabotażyści (a dokładnie jeden wredny sabotażysta) Miceliusa, o jeden punkt przed moimi trybutami + scout wyciągąjacy great hall i noble, ale alternatywny pomysł duke + duchy staszka też niewiele w tyle, więc końcówka mogła się różnie potoczyć

Jakoś mało dynamicznie to szło, więc partia potrwała dłużej niż myślałem. Na zakończenie zapoznałem się z Lisem pustyni, jest kilka ciekawych pomysłów, ale instrukcja to masakra... brakuje doprecyzowania dużej ilości szczegółów, a sama mechanika choć ciekawa, jest strasznie mało dynamiczna... wyczerpanie zapasów jednostek zajmuje zdecydowanie za dużo czasu i po kilku turach turlania kostek zaczyna być monotonnie. Może poznanie kart i oddziałów wnosi jakiś ciekawy element do rozgrywki, ale raczej nie będę miał cierpliwości żeby się o tym przekonać.

Wojska Brytyjskie zdobyły przewagę nad wyczerpującymi zapasy uzupełnień oddziałami Rommla, ale w sumie ciężko powiedzieć czy grałem jakoś lepiej czy była to kwestia jedynie lepszych rzutów
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: bazyn »

Tak sobie zacząłem rozważać czy dziś wpaść czy nie, zaglądam do wątku a tu cisza. Jest szansa że ktoś się dziś pojawi?
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: Micelius »

bazyn pisze:Tak sobie zacząłem rozważać czy dziś wpaść czy nie, zaglądam do wątku a tu cisza. Jest szansa że ktoś się dziś pojawi?
Chyba bym mógł... jak się zbierze ekipa... grupka?
A co by miało być grane?
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
puniek
Posty: 182
Rejestracja: 23 kwie 2008, 20:03
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: puniek »

Hej, ja pewnie się pojawię, będę ok. 18. Przyjadę na rowerze więc nie będę miał możliwości zabrać niczego większego. Pewnie race i coś małego.

pzdr.
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: Micelius »

Zaryzykuję podjechanie - będę na jaką 18. Może ktoś będzie... :shock:

No i ryzyko tym razem się opłaciło - dzięki Puńkowi :) Przybył z opóźnieniem, ale wobec braku innych ludzi na miejscu oraz niezdolności mych znajomych do przybycia wykonał serię tel., dzięki której grupka urosła do 4 os. - co prawda po dłuższym czasie, a jedna osoba nie chciała grać, ale towarzycho było bardzo miłe :D Co do gier, udało się tylko przyciąć w dwuosobowego Rejsa z oboma dodatkami (oczywiście wygrał Puniek, ja niestety nie poprawiłm wyniku z pierwszej swej partii i miałem znów dokładnie 19 p.) oraz Kabale und Hiebe w trzy osoby. Tym razem gra się spodobała, a po krótkim graniu wszyscy kojarzyli już postacie z kart :D Wyniki... udało mi się mieć więcej punktów, niż moi współgracze razem wzięci, ale że byli niedoświadczeni, satysfakcja umiarkowana. Dla malkontentów podkreślam, że trudno uznać, bym wygrał losowo (jak wspominałem, w tej grze el. losowy jest niewątpliwy, ale umiejęteni traktowany nie odmienia całkowicie wyniku)

Jeszcze raz dziękuję miłej kompanii - może to byli mniej "zawodowi" gracze, mniej się stresowali i to dlatego? Ujęło mnie też to, że myśleli (zwł. jeden) zauważalnie dłużej, niż ja :mrgreen:

Natomiast nad Herba-Theą zbierają się (z naszego punktu widzenia) ciemne chmury - powiedziała mi miejscowa pani w kapelusiku (jak z nią troszkę pogadałem, to zgubiła kapelusz :wink: ), że teraz wciąż będą organizować tam różne spędy, zwł. w czwartki. Faktycznie wszyscy goście byli ciągle przeprowadzani, bo dookoła a to sesja zdjęciowa, a to taniec brzucha... 8) Choć pani powiedziała, że chciałaby w przyszłośc "jakiś dzień" dla nas wygospodarować... Dodając do tego niewielką frekwencję, smucę się, że kolejna okazja do grania znika :cry: Co się kurcze dzieje z graczami w W-wie :?: :!: :shock: :cry:
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: staszek »

witam wszystkich po krótkiej przerwie spowodowanej zmianą stanu cywilnego :)
może w związku z ewentualnym problemem terminowym herbaciarni(czwartek)spróbować chęć grania ludzi w poniedzialek przenieść z jak słyszałem niedostępnego już smoczego gniazda właśnie na Bruna-połączenie fajnego miejsca z dogodnym dla sporej liczby graczy terminem.
nie wiem tylko czy piszę o tym w odpowiednim wątku,ale jesli nie to proszę o przeniesienie
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: jax »

w związku z zapowiadaną niedostępnością H-T w czwartki (imprezy) a także zamknięciu Smoczego Gniazda w poniedziałki, proponuję zmienić w tytule tego wątku 'Czw' na 'Pon/Czw' lub wręcz na 'Pon'. I zgodnie z tym umawiać się tutaj na poniedziałki w H-T.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
TRIK-TRAK.com.pl
Posty: 102
Rejestracja: 15 cze 2009, 19:30
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: TRIK-TRAK.com.pl »

Witajcie! Po wielu sympatycznych rozmowach z Panią Kasią nasz sklep nawiązał współprace z Herba Thea, chcielibyśmy organizować spotkania z grami, nowościami pokazy i premiery licznych tytułów.Pragniemy jednak by te spotkania miały charakter prywatny i koleżeński a nie tylko oficjalno-marketingowy:) Ponadto przygotowujemy specjalne bonusy dla naszych klientów oraz bywalców Herby:) szczegóły już niedługo:) Jaki dzień by Wam najbardziej pasował.:)?

Na początek może parę pokazów przedpremierowych Dragon's Ordeal? co wy na to:)?

Pozdrawiam
Tomek (Trak)
Awatar użytkownika
puniek
Posty: 182
Rejestracja: 23 kwie 2008, 20:03
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: puniek »

Fajna inicjatywa, będę obserwował z ciekawością jak to się rozwinie. Byłem ostatnio w Herba i zmieniła się obsługa, zdecydowanie na plus. Jeżeli chodzi o sam pokaz Dragon's Ordeal to raczej podziękuję ze względu na to ,że nie jestem fanem tego typu gier ale chętnie przyjdę pograć ze znajomymi w jakieś euro gry.

pozdrawiam i czekam na dalsze informacje.
Awatar użytkownika
TRIK-TRAK.com.pl
Posty: 102
Rejestracja: 15 cze 2009, 19:30
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: TRIK-TRAK.com.pl »

Postaramy się na dniach wyznaczyć dni i godziny spotkań: Ponadto możemy zabrać ze sobą- Stronghold , Age of Conan, Warhammer: Invasion, Vasco da Gamma, Ad Astra, 7 , Tide of Iron, , Orzeł i Gwiazda i wiele wiele innych:)
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: gigi »

TRIK-TRAK.com.pl pisze:Postaramy się na dniach wyznaczyć dni i godziny spotkań:
wiadomo cos wiecej o terminach spotkan :?:
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: bazyn »

TRIK-TRAK.com.pl pisze:Jaki dzień by Wam najbardziej pasował.:)?
W poniedziałki lub środy popołudnia bym się pojawiał często.
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4486
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1445 times
Been thanked: 1103 times

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: garg »

Potrzebuję więcej szczegółów, ale dla mnie w grę wchodzą wtorki, środy i czwartki.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
TRIK-TRAK.com.pl
Posty: 102
Rejestracja: 15 cze 2009, 19:30
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: TRIK-TRAK.com.pl »

Witajcie! Razem ze obsługą Herby ustaliliśmy poniedziałki i czwartki od 18:00, postaramy się też zostawić jakiś zestaw gier
by był zawsze dostępny w Herbie. Ponadto wystartujemy ze spotkaniami w następny czwartek od 18 kiedy to odbędzie się premiera Dragon's Ordeal, będzie można zagrać, wygrać, po dotykać i kupić po promocyjnej cenie ową grę:)
Awatar użytkownika
TRIK-TRAK.com.pl
Posty: 102
Rejestracja: 15 cze 2009, 19:30
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: TRIK-TRAK.com.pl »

Obrazek
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: Inermis »

Ktoś z bywalców forum był?
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: Keleno »

Inermis pisze:Ktoś z bywalców forum był?
Ja byłam :) Całkiem fajna imprezka wyszła, najpierw była krótka "multimedialna" prezentacja gry przy pomocy rzutnika, taki krótki spot reklamowy - bardzo ciekawie to wyszło, potem zostały rozpakowane i rozdysponowane chyba ze 4 egzemplarze gry i można było sobie zagrać :) W międzyczasie co pół godziny ciągnięte były losy, więc można było gierkę nawet wygrać :) (niestety mnie się nie poszczęściło). Nie zabrakło też toastu szampanem, bo w końcu podniosłe wydarzenie i w ogóle :) Serwowane było też specjalne "smocze menu" w postaci bardzo atrakcyjnego zestawu herbatka + ciacho po okazyjnej cenie :)

Coś koło 30 osób się pojawiło, więc było bardzo fajnie i wesoło, brawa dla organizatorów! :)

Ze znajomych widziałam tylko veljarka, ale być może ktoś się jeszcze gdzieś zaszył i go nie zlokalizowałam :)
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: ragozd »

W ten czwartek bede po 18 wraz z Factory Managerem - zapraszam chetnych ;)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Rodian
Posty: 36
Rejestracja: 01 gru 2009, 14:08
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: Rodian »

Witam.

Czy ktoś z bywalców będzie miał ze sobą StarCrafta?

Zastanawiam się nad kupnem, lecz nim zdecyduje, chciałbym spróbować zagrać w niniejszy tytuł.
ODPOWIEDZ