(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Mustafa »

zath pisze:Znalazłby się jutro jakiś chętny człek do przyniesienia Steama i wprowadzenia w tę grę nową osobę?
Sam zabiorę pewnie "luyafhr" [ha! w końcu dowiedziałem się jak to wymawiać.]
Gdybym nie nacisnął na link nie miałbym zielonego pojęcia co to za gra. Nawet do wymowy nie pasuje :D dla mnie to brzmi trochę po arabsku :twisted:
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

Mustafa pisze:
zath pisze:Znalazłby się jutro jakiś chętny człek do przyniesienia Steama i wprowadzenia w tę grę nową osobę?
Sam zabiorę pewnie "luyafhr" [ha! w końcu dowiedziałem się jak to wymawiać.]
Gdybym nie nacisnął na link nie miałbym zielonego pojęcia co to za gra. Nawet do wymowy nie pasuje :D dla mnie to brzmi trochę po arabsku :twisted:
W przedostatniej Planszostacji ktoś lansował wymowę "lu yyuu" :mrgreen:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4491
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: garg »

Lingwiści, psiakość! A potem się człowiek dziwi, ile to tych nowych gier wydają :wink:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: MichalStajszczak »

To właściwie off-topic, ale dyskusja nad poprawną wymową francuskojęzycznych tytułów gier skojarzyła mi się z historyjką, wymyśloną przez Juliana Tuwima:
“Przypomina to historię pewnego pana nazwiskiem Abel, który pojechał do Ameryki. Tam nazywano go Ebel. Zaczął się więc pisać Ebel. Wtedy mówiono mu: Ibel. Pisał się więc Ibel. Wtedy zaczęto go nazywać Ajbel. Więc na wizytówce zjawił się Ajbel, to Amerykanie wymawiali Edżbel. Na wizytówce ukazał się Edżbel… Słowem, po paru miesiącach p. Abel wyjechał z Ameryki jako Mr Kopstruczumcziwadze”.
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Przemekk »

Smerf Maruda pisze:Hm, mógłbym przynieść Steama, ale do tego potrzeba w sumie czterech graczy.
Jakby starczyło czasu po El Grande, to mogę z wami zagrać w Steama, w sumie mam ochotę na jakąś ekonomię :)
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
Awatar użytkownika
Leo
Posty: 298
Rejestracja: 05 maja 2006, 09:02
Lokalizacja: Stąd

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Leo »

Chętnie dołączę do Mare Nostrum. Lubię tę grę, a dawno nie grałem.

O której mam przyjść?
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej."
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Mustafa »

Takie przypomnienie do Jaxa, weź podwójną porcję żetonów pokerowych, będzie się działo :twisted:
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

Mustafa pisze:Takie przypomnienie do Jaxa, weź podwójną porcję żetonów pokerowych, będzie się działo :twisted:
Pamiętam.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

Mustafa pisze:Takie przypomnienie do Jaxa, weź podwójną porcję żetonów pokerowych, będzie się działo :twisted:
Najlepsze są serowe i paprykowe :mrgreen:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: draco »

jax pisze:
Mustafa pisze:Takie przypomnienie do Jaxa, weź podwójną porcję żetonów pokerowych, będzie się działo :twisted:
Pamiętam.
Dostałem od żony pozwolenie na przyjście. :) Jeśli nie ma przeszkód liczbowych, to chętnie popełnię jeden z grzechów głównych z wami. :D

Skoro ekipa odpowiednia, to może potem Space Alert?
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Sir-lothar »

Witam,
Aneta pisze:Renata wspominała w zeszły piątek, że ktoś z Was ma planszówkę DOOM. Może moglibyśmy w nią zagrać? Ja bym bardzo chciała spróbować! :)

Nie wiem, czy chodzi o mnie, ale grę posiadam (z dodatkiem). Niestety w ten piątek może być ciężko z jej przyniesieniem, jednak przyszły jest całkowicie realnym terminem. Nie chciałbym się deklarować na temat rozgrywki, acz tłumaczenie jest wliczone w przyniesienie. Więc jeśli masz do 4 chętnych ( w tym jednego na role złego) lub do 3 (bez chętnego na złego) to przypomnij się jakoś przed przyszłym piątkiem. Wiem, że grono Agresora (wbrew nazwie) preferuje tytuły ekonomiczne, więc miłośników nieskrępowanych zmagać z osią zła może nie być wielu, a nawet jeśli to ciężko ich będzie wydobyć z podziemia. Niemniej istnieje możliwość kontrolowania przez jedną osobę kilku marinsów, decyzja zależy od liczby chętnych :) Rozgrywka powinna zajmować tak z 2-3 godzinki :) Ostrzegam również, że gra nie na darmo nazywa się "zagłada" :)

Co do jutrzejszego MN: może powinniśmy już dziś zacząć ustalać na jakich zasadach gramy :) Myślę, że te co ostatnio nie były bardzo złe :) Jak również rasa startowa ma dla mnie pomniejsze znaczenie, chociaż Atlantyda bardzo kusząca.

Ps. co do wymowy La Havre, czemu nikt jeszcze nie zgłosił pomysłu przetłumaczenia tego tytułu - Port, używania polskiej nazwy tego miasta - Hawr, czy inne ciekawe zabiegi lingwistyczne :P

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
KenjiPL
Posty: 10
Rejestracja: 01 kwie 2008, 16:27
Lokalizacja: Opacz Mała
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: KenjiPL »

Tak jak draco dostałem pozwolenie od żony w ostatniej chwili, więc się pojawię. Nie było czasu na ustalenie co mogę przynieść, więc spakowałem Wysokie napięcie, Pandemic, Galaxy Trucker. Kupiłem te gry bardzo dawno, a nie miałem z kim zagrać. Jeśli trafi się ktoś chętny to super, jak nie, bo nie trafiam w wasze gusta to spróbuję się podłączyć do jakiejś partii.
Niestety nie mogę być osobą tłumaczącę bo w napięcie i Pandemic grałem sam ze sobą po godzinie, aby liznąć zasad. GT nawet z wypraski nie wyjąlęm.
Pozdrawiam,
KenjiPL
Kolekcja | Wishlist
Awatar użytkownika
Wolv
Posty: 10
Rejestracja: 27 sty 2009, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Wolv »

Może ktoś ma ochotę na Battlestar Galactice? Dwie osoby do gry już są, także zostają cztery miejsca. Grę kupiłem już jakiś czas temu ale niestety nie miałem okazji zagrać, przydałby się ktoś ze znajomością zasad żeby usprawnić rozgrywkę.
Epidares
Posty: 45
Rejestracja: 08 cze 2009, 00:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Epidares »

Wolv pisze:Może ktoś ma ochotę na Battlestar Galactice? Dwie osoby do gry już są, także zostają cztery miejsca. Grę kupiłem już jakiś czas temu ale niestety nie miałem okazji zagrać, przydałby się ktoś ze znajomością zasad żeby usprawnić rozgrywkę.
O której zaczynacie? Ja niestety dałbym radę dopiero 17.30-40
I wymagałbym całkowitego wytłumaczenia zasad...
All that we see or seem/ Is but a dream within a dream.
Awatar użytkownika
Wolv
Posty: 10
Rejestracja: 27 sty 2009, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Wolv »

Epidares pisze:
Wolv pisze:Może ktoś ma ochotę na Battlestar Galactice? Dwie osoby do gry już są, także zostają cztery miejsca. Grę kupiłem już jakiś czas temu ale niestety nie miałem okazji zagrać, przydałby się ktoś ze znajomością zasad żeby usprawnić rozgrywkę.
O której zaczynacie? Ja niestety dałbym radę dopiero 17.30-40
I wymagałbym całkowitego wytłumaczenia zasad...
To pasuje, my będziemy ok 18.00-15. Zasady najwyżej na bieżąco będziemy doczytywać z instrukcji, czytałem ją tylko raz dla przyzwoitości:).
Awatar użytkownika
KenjiPL
Posty: 10
Rejestracja: 01 kwie 2008, 16:27
Lokalizacja: Opacz Mała
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: KenjiPL »

Dodam jeszcze, że dziś odbiorę właśnie zakupione gry
Owczy pęd :) (na to pewno nikt się nie zgodzi) oraz
Day of Heroes (firmy Lock&Load) - walki w Mogadiszu
i też będę je miał ze sobą.
Pozdrawiam,
KenjiPL
Kolekcja | Wishlist
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 12
Rejestracja: 19 sty 2010, 17:48

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Aneta »

Ja mogę zagrać w Battlestar Galactica. Na 18 zdążyłabym przyjechać bez problemu. Tylko oczywiście też nie znam zasad :p Ale myślę, że jakoś damy radę. Mogę ściągnąć sobie instrukcję z neta i wcześniej przeczytać.
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Micelius »

Jeśli dam radę przyjechać (marnie się czuję), to będę już koło 16. Chętni do MN proszeni na start wcześnie - a jakby mnie nie było góra do 16.30, to nie czekajcie :? Garg, Ty się wybierasz?

Zasady te, co ostatnio - ok (choć dla zasady możemy się trochę pokłócić na początku którą wersję żeśmy przyjęli, bo już nie pamiętam do końca :wink: )
Keleno - miło mi, że zapragnęłaś się nieco zbrutalizować przy wspólnym ze mną stole... posadzę Cię daleko :lol:
Maruda - czyżbyś padał ofiarą epidemii "nie gram żeby zwyciężyć, tylko dla zabawy?" W większości gier te aspekty są nierozerwalnie związane :wink:
Jax, moja zaziębiona głowa nie jest w stanie dostrzec większych analogii między MN, OiG, a G'sP... nawet liczba literek się nie zgadza :mrgreen:
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Smerf Maruda »

Micelius pisze:Maruda - czyżbyś padał ofiarą epidemii "nie gram żeby zwyciężyć, tylko dla zabawy?" W większości gier te aspekty są nierozerwalnie związane :wink:
W moim przypadku nie wiążą się ze sobą... Gram, no, dla zabawy gram. Zwycięstwo to miły akcent, ale bezwzględnie niekonieczny.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Pancho »

Zwalnia się jedno miejsce przy Greed, ktoś chętny? :)
Awatar użytkownika
Wolv
Posty: 10
Rejestracja: 27 sty 2009, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Wolv »

Aneta pisze:Ja mogę zagrać w Battlestar Galactica. Na 18 zdążyłabym przyjechać bez problemu. Tylko oczywiście też nie znam zasad :p Ale myślę, że jakoś damy radę. Mogę ściągnąć sobie instrukcję z neta i wcześniej przeczytać.
Spoko, to mamy już cztery osoby. :D
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: zath »

Hm. Dziś od 16 do 22 na innym wydziale - WEiTI w klubie Amplitron (wchodzi się dowolnym wejściem i klub jest w połowe korytarza, takie szklane drzwi) ludzie zbierają się grać cały wieczór w BSG. Grają w wersję z dodatkiem Pegasus i z tego co mi mówili nie mają kompletu miejsc. A nawet jeśli mają, to możecie tam wpaść z własną grą.

Miejsce jest dużo przyjemniejsze, bo nie jest tak głośno, nie ma drewnianych szkolnych krzeseł i ławek, tylko wygodne miejscówki. Przykładowe zdjęcia z turnieju MTG: http://www.amp.pw.edu.pl/index.php?id=g ... ria=mtg-09

Piszę o tym, bo ludzie tam nałogowo grają w BSG (co tydzień w czwartki od 18 do 22, czasem w piątki) więc może znajdziecie jakąś stałą ekipę do gry. :) Ja mam tej gry już dość.
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Micelius »

Smerf Maruda pisze:
Micelius pisze:Maruda - czyżbyś padał ofiarą epidemii "nie gram żeby zwyciężyć, tylko dla zabawy?" W większości gier te aspekty są nierozerwalnie związane :wink:
W moim przypadku nie wiążą się ze sobą... Gram, no, dla zabawy gram. Zwycięstwo to miły akcent, ale bezwzględnie niekonieczny.
No ja też się cieszę jak ładna partia, albo jak dobrze zagram nawet bez zwycięstwa - ważne jest budowanie ciekawych konstrukcji myślowo, sądzę :) Ale kto się cieszył z ciasteczek/chrupków (których już potem ponowne podliczenie punktów nie mogło Ci odebrać :) ) No i... mistrzowie samurajscy przed pojedynkiem też mawiali, że ważna sama walka, a nie zwycięzca... a zarazem pisali całe traktaty jak wygrać (i nie stracić życia). Czyż to nie obłuda :wink: Chodziło mi o to, że zwykle gra dobrze działa przy walce o zwycięstwo. - Wkurzają mnie zagrania w rodzaju "najadę ciebie choć to to zły wybór, ale będzie zabawnie", "nie biorę tej karty bo brzydka" itp. Hm... Was nie?
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4491
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: garg »

Ależ dzisiaj było na Politechnice luźno - aż nie chce się wierzyć. No chyba, że wszyscy wyjechali do Brzegu, uczą się do sesji lub są na feriach :D

Dziękuję współgraczom za pięć szybkich i radosnych partii w Quoridora, Carribean i TransEuropa. Doskonałe fillery w doskonałym towarzystwie :)

Oby jednak za tydzień udało mi się zagrać ciężej i poważniej :wink:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Keleno »

Uff, dzisiaj partia w Mare Nostrum, która zajęła praktycznie całe spotkanie (nie licząc krótkiego Quoridor na samym początku :)) Wrażenia z gry pozytywne, gra może trochę długa, ale nie nużąca, poza tym może jakbyśmy wszyscy znali zasady to grałoby się sprawniej. Żałuję że nie kupowałam kart bohaterów, bo wydaje mi się, że zamiast tłuc bez sensu Egipt ;), co i tak niewiele mi dawało, mogłam bronić tych swoich terytoriów, na których i tak miałam całkiem sporo surowców do pozyskania (dość różnorodnych zresztą), i skoncentrować się bardziej na możliwościach wygranej czyli np. na tych bohaterach. No ale nic, może innym razem to wypróbuję ;) Dzięki za grę :)
ODPOWIEDZ