II Festiwal gier planszowych w Brzegu

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: II Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: costi »

Czy bylby ktos chetny pokazac mi RftG? :)
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: II Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: Sztefan »

cezner pisze:Masakryczny dojazd z Warszawy do Brzegu?
No chłopaki, jaja sobie chyba robicie.
W piątek wyjazd z Wawy o 16:45 i pociąg bezpośredni do Brzegu - 5 godzin jazdy.
Mamy i PKS bezpośredni, ale przyjazd na popołudnie nie jest specjalnie atrakcyjny ;)
cezner pisze: W sobote 6:45 wyjazd , przesiadka w Katowicach i przyjazd do Brzegu o 11:48. 5 godzin jazdy.
Rzeczywiście ta opcja byłaby nawet całkiem fajna, szkoda, że nie łapie się na bilet weekendowy.
cezner pisze: Z Opola lub Wrocławia prawie co godzinę jedzie pociąg do Brzegu. Co jak co, ale do Brzegu to akurat nie ma problemu z dojazdem.
Super. Tylko trzeba się dostać do Opola, lub Wrocławia ;)
costi pisze:Juz sie wyjasnilo - Sztefan przegladal polaczenia do Brzegu... Dolnego ;)
To w sumie jest ten sam Brzeg. Po prostu nie wszystkie pociągi sięwyświetlają. Jak widać trochę techniki i się człowiek gubi ;)
Sztefan pisze:Czy ktoś szuka jeszcze noclegu? Bo po przymusowej rezygnacji Draco mamy 1 miejsce wolne w czwórce w Romeo.
Już chyba nieaktualne. W związku z brakiem odzewu, zamieniłem rezerwację na trójkę. Przynajmniej tak mi się wydaję, bo się jakoś dziwnie z panem rozmawiało. W każdym razie dzwoniłem do właściwego hotelu ;)
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: II Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: skanna »

Sztefan, Brzeg Dolny i Brzeg to dwa zupełnie różne miasta w przeciwnych kierunkach od Wrocławia :)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: II Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: Browarion »

skanna pisze:Sztefan, Brzeg Dolny i Brzeg to dwa zupełnie różne miasta w przeciwnych kierunkach od Wrocławia :)
Dokładnie
Brzeg Dolny i Brzeg (opolski) - ten na prawo i w dół od Wrocławia na mapie ;)

:)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: II Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: Sztefan »

:oops: No dobra, chyba się nie zdziwicie, jeśli powiem, że w szkole geografia nie była nigdy moim ulubionym przedmiotem ;)

Ważne, że trafimy ;)
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: II Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: Veridiana »

Widziałam te kilkadziesiąt sekund relacji z Ratusza w Teleexpresie :D i pomyśleć, że też miałam tam być! :cry:
Tylko po co był ten fragment z Monopoly na samym końcu? to też z Brzegu :?:
Awatar użytkownika
arturion
Posty: 580
Rejestracja: 23 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Miłoszyce, prawie Wrocław

Re: II Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: arturion »

Ja właśnie wróciłem z Brzegu, było oczywiście GENIALNIE! Aż się nie mogę doczekać jutra :)

Pozdrawiam "Niebieskie Koszule", których cały zastęp dzielnie tłumaczył zasady laikom (czyli mnie :) )
Saluton amikoj!
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: II Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: GoldenDragon »

Piękna sala, mnóstwo gier, znajome koszulki z Gratislavii i Browarion tłumaczący Gilotynę - bezcenne. Podziękowania organizatorom, WC za indentyfikatory i pozostałym za atmosferę:)
Żałuj Veridiana, że nie byłaś. Do zobaczenia za rok! :)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9480
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: II Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: MichalStajszczak »

Veridiana pisze:Tylko po co był ten fragment z Monopoly na samym końcu?
Wydaje mi się, że to było Antymonopoly
Awatar użytkownika
locworks
Posty: 677
Rejestracja: 03 sty 2009, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: II Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: locworks »

Dziękujemy serdecznie wszystkim bardzo wyluzowanym uczestnikom I Turnieju Chez Geek.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Turnieju na stronie http://www.chezgeek.pl/blog/2010/01/31/ ... -chez-geek

Poniżej Marcin (zwycięzca) oraz finaliści Adam, Filip, Ela i Patryk.

Obrazek
Piotr Burzykowski
wydawnictwo locworks.pl | serwis grybezpradu.pl
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: II Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: Lord Voldemort »

http://ww6.tvp.pl/6936,20100102951958.strona
Kurier Opolski z 30.01.2010 (wydanie glowne) gdzies tak pod koniec I polowy jest relacja z festiwalu brzeskiego, w tym wywiady z uczestnikami.
Ajron
Posty: 3
Rejestracja: 09 lis 2009, 21:41

Re: II Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: Ajron »

Hej,

impreza bardzo udana, zaraz trzeba znowu się udać do ratusza ;) więc tylko skrótowo kilka uwag. W sali jest strasznie gorąco, ale wiem że organizatorzy nie mieli raczej na to większego wpływu i chyba nie da się tego inaczej rozwiązać. Niestety, naprawdę bardzo gorąco i duszno - da się przeżyć, tylko trzeba przyjmować duże ilości wody :) . Głośno, no ale to też dało się przewidzieć. Duuuużo dzieci. Koledzy marudzili, że można by puścić jakąś muzykę, mi akurat obojętne (zresztą jak dogodzić takiej ilości gustów muzycznych zebranych na jednej sali?). Ogólnie jestem bardzo zadowolona, że w moim mieście ktoś postanowił postarać się i zorganizować taką fajną imprezę.

Acha, duuuużo gier! Pozdrawiam i gratuluję organizatorom!
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: II Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: Tycjan »

Dziękuję wszystkim Organizatorom Festiwalu w Brzegu za tak wspaniale przygotowana imprezę.
Czasami słowami trudno opisać tego co czuje się siedząc wśród tych wszystkich ludzi grających w różnego rodzaju gry planszowe i karciane. Tego uczucia kiedy wszystko inne zostaje gdzieś tam, a my mamy tylko gry, starych znajomych lub nowo poznane osoby oraz BARDZO miło spędzony czas własnie na graniu z nimi oraz tak ogólnie na rozmowach, zabawie i śmiechu. Dokładnie to taki inny świat. Zawsze współczuje trochę tym, którzy nie mogą tego od czuć, ale z drugiej strony maja co nam zazdrościć, prawda? :) Za te odczucia, za wspaniałą salę, gdzie trwały rozgrywki, za organizację jeszcze raz wielkie dzięki! :)

Dziękuję oczywiście wszystkim za wspólne graniem i mile spędzony czas. Bez Was tego by pewnie nie było, bo to ludzie są przecież najważniejszym składnikiem takich imprez.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: II Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: sheva »

Wróciłem właśnie z Brzegu i ledwo na oczęta me cudnej urody patrzeć mogę ale coś napisać muszę :)

Przede wszystkim Costi i Sztefan ja mam nadzieje, że wy na ten pociąg zdarzyliście bo powiem wam szczerze, że takiej szaleńczej jazdy i gonienia samochodu to ja nie pamiętam, czekam teraz tylko na drogowe foto pamiątki :twisted: Dzięki za wszystko chłopaki :)

Wc ID piękne i jeszcze raz pięknie Ci dziękuje :)

Ekipa RomeoTEAM i nocne granie to było to! :lol: ale na nocne granie w Cywilizacje dałem się namówić ostatni raz :)

Organizatorom należy się owacja na stojąco :) było super aż wyjeżdżać się nie chciało :) mam nadzieje, że to nie ostatni raz? :)

Wszystkim wielkie dziękuje i do zobaczenia gdzieś kiedyś w Polsce!
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
Awatar użytkownika
a2na
Posty: 94
Rejestracja: 17 gru 2006, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: II Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: a2na »

Pięknie było ot co!
Wielkie dzięki Beacie i Krzyśkowi za organizację i ogarnięcie takiego ogromu pracy, wszystkim pomocnikom a zwłaszcza Tusi i Sawce za nieustanne tłumaczenia i współgranie tylko po to by móc biegać i pomagać przy sąsiednich stołach, że o znalezionych elementach do Blokusa nie wspomnę :-)
Awatar użytkownika
a2na
Posty: 94
Rejestracja: 17 gru 2006, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: II Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: a2na »

a tak poza tym to nie rozumiem dlaczego tak mało ludzi z Gliwic i okolic przyjechało (słowem organizatorów Pionka, a jeśli już przyjechali to do pracy) toż to jedyna okazja żebyśmy sobie pograli w pół drogi bez konieczności odrywania się do tłumaczenia gier....
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: II Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: Sztefan »

sheva pisze:Przede wszystkim Costi i Sztefan ja mam nadzieje, że wy na ten pociąg zdarzyliście bo powiem wam szczerze, że takiej szaleńczej jazdy i gonienia samochodu to ja nie pamiętam, czekam teraz tylko na drogowe foto pamiątki :twisted: Dzięki za wszystko chłopaki :)
To my dziękujemy! Na szczęście pociąg był lekko opóźniony i dzięki temu się udało. Jak to dobrze, że PKP jest takie niesolidne ;) A w ogóle to ten sam pociąg, który przyjechał do Opola opóźniony o 45 minut... ;) Zresztą w drodze powrotnej z 10 minut w Zabrzu, zrobiło się 40 minut w Warszawie ;)
Awatar użytkownika
arturion
Posty: 580
Rejestracja: 23 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Miłoszyce, prawie Wrocław

Re: II Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: arturion »

W Brzegu grałem w :

Puerto Rico,
Wikingów,
Władca Pierścieni - Konfrontacja
Osadnicy z Catanu, karcianka
Carcassonne,
Gilotyna.

Oczywiście znajomość zasad owych gier nabyłem dopiero na miejscu, więc to dla mnie wielki sukces bo jeszcze przed sobotą potrafiłem jedynie grać w Stone Age :)
Saluton amikoj!
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: II Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: Browarion »

I ja bardzo bardzo dziękuję za całą imprezę, za zastępy ludzi chcące grać, bawić się, razem spędzać czas.
Jeden z najlepszych widoków w czasie Festiwalu: scena / podest za wypożyczalnią, cały w siedzących tam dzieciach i dorosłych, pogrupowanych w 2-ki i 3-ki, zawzięcie grający z różne gry. Aż żal że nie miałem aparatu - mam nadzieję, że to ktoś uwiecznił! I tę pełną salę, zajęte wszystkie stoły, co wygnało ludzi na podłogę :D

Dziękuję wszystkim za super organizację, Beata+Krzysiek - ukłony ;)! Dziękuję całej armii młodych ludzi za pomoc w ogarnięciu wszystkiego - bez Was to by się posypało. No i ta kawa z kantorku - ratowała mi życie :mrgreen:

Bardzo dziękuję wszystkim wyrozumiałym uczestnikom za znoszenie moich "krzywych" tłumaczeń. Czasem odchodziłem po tłumaczeniu z przeświadczeniem, że muszę dużo lepiej poznać gry, bo sam nie czułem się zupełnie pewny co i jak.
GoldenDragon --> mam nadzieję, że niczego za bardzo nie pokręciłem ;) :D. I mnie oczywiście było również niezwykle miło :)

I bardzo bardzo dziękuję za wszystkie miłe rozmowy, pogaduszki i uciechę przy Logorajdowych łamigłówkach. Nie wymienię wszystkich, bo lista była by długa - wszystkim dziękuję, piszę się ponownie na kolejne imprezy - musimy spotykać się częściej. I Jacku - Ty już proszę nie wyszukuj kolejnych fajnych wynalazków, bo znowu się złamię ;)

I oczywiście dziękuję wszystkim z którymi pograłem.
Wiele długich, jak i krótszych gier, które dawały ogromną satysfakcję, że pomimo wspierania organizacji da się również przesunąć jakiegoś pioneczka :)
No i oczywiście nocne granie w Piaście - rewelacja. Poznane Wojtkowe nowe gry - Canyon i Drachen Delta, miłe współgranie, nie wspominając o miłym towarzyszeniu w pokoju. Bardzo dziękuję szczególnie towarzyszom w Tichu - mam nadzieję następnym razem będziemy bardziej skutecznie Was przekonywać, by jednak poświęcić CAŁĄ ;) noc na tę sympatyczną grę.


Do zobaczenia za tydzień, miesiąc czy rok - mam nadzieję, że jak najszybciej!!
8)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
TusiaMara
Posty: 331
Rejestracja: 19 sie 2008, 15:00
Lokalizacja: Wrocław/Katowice

Re: II Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: TusiaMara »

Browarion pisze: Aż żal że nie miałem aparatu - mam nadzieję, że to ktoś uwiecznił! I tę pełną salę, zajęte wszystkie stoły, co wygnało ludzi na podłogę :D
A ja miałam aparat i co nieco amatorską ręką uwieczniłam:
http://picasaweb.google.pl/TusiaMara/20 ... ychWBrzegu#
(niebawem dodam jeszcze kilka zdjęć z zaprzyjaźnionych aparatów)

Jeszcze raz wielgachne dzięki za wspólną zabawę. Beacie i Krzysiowi za podjęcie tego gigantycznego wyzwana, a następnie za ogarnięcie tego wszystkiego – podziwiam :!: . Dziękuję wszystkim, którym tłumaczyłam gry, za wyrozumiałość gdy „gubiłam się w zeznaniach” :oops: i za cierpliwe wysłuchiwanie mego „szczebiotania” :roll: .
Dzięki dla WC i Macikie za pokazanie i wyjaśnienie nowych gier, za wspólne granie, za czas spędzony w Piaście, Browarionowi za pożyczenie nam Egizii a naszym wspaniałym współgraczom za solidne spranie nam skóry – Russ wysoko postawił poprzeczkę...
Dzięki Wam wszystkim bardzo miło będziemy wspominać ten festiwal jeszcze przez wiele dni...
Awatar użytkownika
klema
Posty: 461
Rejestracja: 20 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1 time

Re: II Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: klema »

Przeogromne podziękowania dla Wszystkich :) Brak naprawdę słów, żeby opisać to, co się działo... Beata i Krzyś wraz ze wszystkimi pomocnikami uczynili z Brzegu jeden z najjaśniejszych punktów na mapie planszówkowej Polski. Pokłony dla całej ekipy opolskiej, dla Gosi i Michała pokłony podwójne za zajęcie się moimi chłopakami podczas partii w Boże Igrzysko. Rodzicom i dzieciom z mojego kółka gier planszowych pokłony także, wszystkim pozostałym także pokłony... Dla Kuby pokłony za wspaniały turniej Carroma... ufff, boli mnie już kręgosłup :)

Zdjęcia:
Planszówki: http://picasaweb.google.com/KrzysiekKle ... zowych2010
Carrom: http://picasaweb.google.com/KrzysiekKle ... mBrzeg2010
Awatar użytkownika
TusiaMara
Posty: 331
Rejestracja: 19 sie 2008, 15:00
Lokalizacja: Wrocław/Katowice

Re: II Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: TusiaMara »

Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: II Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: skanna »

Impreza znakomita, Beata z Krzysiem ogarnęli cały festiwal w sposób iście profesjonalny - wielkie brawa dla Was obojga, mam nadzieję, że przez ferie zdążycie się zregenerować po tym wysiłku, a Beatka odzyska głos :)

Wielkie gratulacje dla Tusi, Czarnej i Sawki - z tego co widziałam, to chyba wykonaliście z 1000% normy przy tłumaczeniu gier, nie wiem, czy mieliście takiego pecha ;), że głównie Wasze gry trzeba było tłumaczyć, czy po prostu znacie ich za dużo, w każdym razie miałam wrażenie, że tłumaczycie ich po 100 na raz :)

Wielkie dzięki dla Violi i Marka - Hobbitów - za przytulny kącik do pogaduszek na Waszym stoisku. Viola - stworzyłaś małego krowiego potwora, dziś muszę ją wcześniej odebrać z przedszkola "bo ja chcę grać w krowy" :)

Mam nadzieję, że wszyscy spotkamy się za rok w Brzegu (Beatka, nie bij :)), nie tylko w takim składzie, jak w tym roku, ale w większym, bo brakowało wielu osób, które imho być powinny :)
Tylko sala może być wtedy za mała - może by tak jakaś ekspansja? Macie w Brzegu coś większego od Ratusza zdaje się? ;-)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: II Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: Browarion »

skanna pisze:Wielkie gratulacje dla Tusi, Czarnej i Sawki - z tego co widziałam, to chyba wykonaliście z 1000% normy przy tłumaczeniu gier, nie wiem, czy mieliście takiego pecha ;), że głównie Wasze gry trzeba było tłumaczyć, czy po prostu znacie ich za dużo, w każdym razie miałam wrażenie, że tłumaczycie ich po 100 na raz :)
Dokładnie zgadzam się z Sylwią! Wielkie podziękowania i wielkie brawa!!
Głowę daję, że jak ktos myśli o tych "zapieprzających" niebieskich, to w większości ma Was na myśli

8)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: II Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: cezner »

skanna pisze: Tylko sala może być wtedy za mała - może by tak jakaś ekspansja? Macie w Brzegu coś większego od Ratusza zdaje się? ;-)
Chyba trzeba by zaanektować zamek :lol:

Impreza doskonała. Wielkie podziękowania dla organizatorów.
ODPOWIEDZ