Gra miesiąca - styczeń

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
arturion
Posty: 580
Rejestracja: 23 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Miłoszyce, prawie Wrocław

Re: Gra miesiąca - styczeń

Post autor: arturion »

Moimi grami miesiąca są bez wątpienia te trzy tytuły :

- Puerto Rico
- Stone Age
- Wikingowie
Saluton amikoj!
Awatar użytkownika
Aba
Posty: 1296
Rejestracja: 19 lis 2008, 22:02
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Gra miesiąca - styczeń

Post autor: Aba »

Gra miesiąca: Endeavor

Wyróżnienie za to że zawsze chętnie gram: Cywilizacja :D
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1553
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 217 times

Re: Gra miesiąca - styczeń

Post autor: Furan »

Jedyna partia tego miesiąca to: Felix the cat in the sack. :) Dlatego zostaje moją grą stycznia.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Burgundy, Trismegistus, Felix, Hit!
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Gra miesiąca - styczeń

Post autor: herman »

bez zdecydowaego faworyta, początek miesiąca bez gier, ale w 2 połowie nadrobiłem.
W końcu udało mi się zagrać w Strongholda do którego długo nie mogłem się przekonać. Wrażenia jak najbardziej pozytywne. Pierwsza partia wygrana obrońcą, druga przegrana atakującym (w decydującej rundzie zabrakło +1 na jednym odcinku).
Zadebiutował też na naszym stole RftG. Wrażenia przyjemne - szybka gra, która daje sporo satysfakcji.
W wielkim stylu powróciła za to Neuroshima Hex z Duelem. Czterech graczy, kratka piwa - duży styl ;)

Do tego fajne rozgrywki w Shoguna, CitOW, Dominiona, Rise of the Empires
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: Gra miesiąca - styczeń

Post autor: staszek »

W styczniu odkryłem,że gry przygodowe nie muszą być tylko przygodowe dzięki Middle Earth Quest( Odkrycie Miesiąca)przypomniałem sobie jak świetną grą jest Brass(Powrót Miesiąca) w końcu zagrałem w Cywilizację(Nowość) i uświadomiłem sobie mimo tylko jednej gry,że wciąż najlepszą grą w jaką grałem jest Gra(nie tylko)Stycznia Książęta Renesansu
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra miesiąca - styczeń

Post autor: bartek_mi »

w sumie niezle - 29 rozgrywek (wiekszosc dwuosobowych) w 12 gier.
glownie light - fits, TuT, Carc (bez dodatkow!), Jenga Extreme (no dobra to akurat bedzie pamietna rozgrywka bowiem wieza na kilku poziomach trzymala sie na 1 klocku - co dziwne nie jest - ale ze to byl _skrajny_ to tylko w extreme sie da uzyskac)
po planszostacji sprawdzilismy eat poo you cat ;)
powrocil pandemic po 3-miesiecznym niebycie

najwiej gier w race (7)

gra stycznia - cywilizacja (choc tylko 3 rozgrywki ale to inna skala czasowa niz powyzsze tytuly)
Dice Hate Me :(
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Gra miesiąca - styczeń

Post autor: Muttah »

1. Space Hulk - najwięcej grany. Nawet nie liczyłem partii, bo bym się pewnie nie doliczył :D

2. Tide of Iron - co prawda tylko jeden szpil (chroniczny brak czasu na wielogodzinne tytuły), ale Tide niezmiennie zamiata i dostarcza mi masę frajdy.

3. Hybrid - odkrycie miesiąca (roku? :D). Co prawda jeszcze nie zagrałem, ale po drobiazgowym wczytaniu się w zasady nie mam wątpliwości, że mnie zmiażdży. Jeszcze tylko "trochę" malowania, a potem czysta orgia ;)
Awatar użytkownika
piotrek.t
Posty: 115
Rejestracja: 03 lut 2009, 12:08
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - styczeń

Post autor: piotrek.t »

Go - ponad 50 rozgrywek, głównie na kgs - genialna gra.
.
.
.
Raz zagrałem też w Dixit
Awatar użytkownika
puniek
Posty: 182
Rejestracja: 23 kwie 2008, 20:03
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Gra miesiąca - styczeń

Post autor: puniek »

Moją grą miesiąca zostaje Diamonds Club, 3 rozgrywki. Gra prosta do wytłumaczenia, niesamowicie przyjemna a pokombinować też można co czyni ją dobrym gatewayem. Polecam grać w pełnym 4osobowym składzie.
Radek
Posty: 628
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 6 times

Re: Gra miesiąca - styczeń

Post autor: Radek »

Syn dostał Kingdoms pod choinkę. Prezent okazał się trafiony, za nami kilkadziesiąt rozgrywek. Bez konkurencji w styczniu.
Filip z Lublina
Posty: 1684
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

Re: Gra miesiąca - styczeń

Post autor: Filip z Lublina »

działo się w styczniu. jeszcze do czwartku bezapelacyjnie wygrałoby drugi raz z rzędu świetne Power Struggle jednak trwające od piątku przez 3 dni lubelskie manewry wojenne mocno namieszały;) po pierwsze 10-godzinna partia w Here I Stand. głęboka, wielopłaszczyznowa, znakomita. po drugie poznana w końcu(dzięki uprzejmości Clowna) Maria. wyobrażałem ją sobie nieco inaczej, okazała się jednak bardziej taktyczna niż strategiczna i dosyć lekka. wyjątkowo przyjemna. z oceną zarzutów Pędraka musiałbym się jednak wstrzymać do kilku następnych partii. z lżejszych tytułów manewrowych spodobało mi się szybkie i ciekawe 2 de Mayo. zawiodłem za to na Struggle of Empires, które jest dla mnie raczej nijakie. słabszy(mniej trafiający w moje gusta) był tylko Shipyard, w którym niestety mimo ciekawej mechaniki nie doszukałem się odpowiedniej dawki interkcji:/
podsumowując:
gra miesiąca: Here I Stand
filler miesiąca: 2 de Mayo
zawód miesiąca: Struggle of Empires(nie jest zła, ale oczekiwałem znacznie więcej)
Awatar użytkownika
DanCo
Posty: 668
Rejestracja: 27 maja 2008, 11:55
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: Gra miesiąca - styczeń

Post autor: DanCo »

W styczniu 45 rozgrywek w 25 różnych gier (w tym jeden zaawansowany prototyp).

Grą miesiąca (styczeń) - Le Havre żałuję, że tak późno ale lepiej późno niż wcale.
Nowość stycznia - Le Havre (po kilku miesiącach leżakowania w końcu rozegrane kilka pierwszych partii) oraz Cywilizacja (na razie jedna rozgrywka)
Powrót stycznia - Shogun (jedna rozgrywka ale zapadła w pamięci i chcę więcej)
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Gra miesiąca - styczeń

Post autor: Sztefan »

Thunderstone

Doceniam Dominiona, ale jakoś niespecjalnie lubie grać. Początkowo przewijanie całej talii sprawia wiele radości, szybko stało się jednak irytujące. Na dodatek grając w podobnym gronie, są próbowane ciągle te same zagrania.

Do Thunderstona nigdy bym nie usiadł. W Brzegu akurat w momencie gdy byłem wolny nie było wiele opcji, no to niech będzie, siadłem. O dziwo gra mi się bardzo spodobała i z przyjemnością zagrałem drugą partię. Zdecydowanie bardziej klimatyczna od Dominiona. Karty nie są tylko suchym tekstem, ale ich działanie jest dopasowane do rzeczy/osoby jaką ta karta symbolizuje. Do tego nie ma przewijania talii. Combo ma nam się pojawić na ręku od razu w dociągu. Do tego rozwój postaci i piękne ilustracje.
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - styczeń

Post autor: nikozja_dg »

ze względu na wyczerpującą sesję moimi grami miesiąca są gry szybkie, relaksujące i przyjemne :) Bohnanza i Abalone :)
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
deexer
Posty: 65
Rejestracja: 22 lut 2008, 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra miesiąca - styczeń

Post autor: deexer »

U mnie w styczniu niepodzielnie panował 'Um Krone und Kragen. Tytuł, z którym zaliczyłem przelotny i krótki romans wieki temu, a który przypomniał mi się teraz i oczywiście trafił na półkę. U mnie pierwsze zauroczenie już minęło, choć takie turlanie kostek dalej mnie relaksuje, natomiast moi współgraczej są grą oczarowani :).
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Re: Gra miesiąca - styczeń

Post autor: salou »

Nie zagrałem chyba w żadną godną uwagi nową grę, ale akurat było kilka rozgrywek w GOA i to jest plansza do której zawsze chętnie wrócę.

1. GOA :wink:
rhcorvin
Posty: 249
Rejestracja: 10 mar 2008, 09:33
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca - styczeń

Post autor: rhcorvin »

U mnie po staremu:)
1.Through the Ages
zaś poniższe to już tylko przypuszczenia bardziej bo zagrałem czasami po razie:)
2.Warrior Knights
3.Puerto Rico
Grać czy nie grać oto jest pytanie. OCZYWIŚCIE GRAĆ!!!
ODPOWIEDZ