[Warszawa] Klub na Smolnej

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Mnie niestety nie będzie w piątek. Jadę na działkę. Miłej zabawy.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Leo - nie wzialem dzisiaj WotRa - tak lało, że bałem się ze sobą ciągnąć...

Widze, ze wszyscy zamierzaja grac albo w GoT albo w WK :-(.

Czy ktos planuje przyjsc z czymkolwiek innym, ewentualnie grac w cokolwiek innego? Ja dzisiaj nic ze soba nie mam niestety...

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Ja już się nastawiłem na WK - nawet udało mi się instrukcję raz przeczytać (aktualnie czytam drugi raz). Będę po 17.30.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Abiger
Posty: 268
Rejestracja: 28 lut 2006, 12:29
Lokalizacja: Legionowo/Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 95 times

WK lub GOT

Post autor: Abiger »

Witam
Forum czytam od długiego czasu aczkolwiek nie udzielałem się dotąd pisemnie, nigdy nie byłem tez na Smolnej. Czy byłaby szansa dołączenia do grupy Gota ew. WK. W tę pierwszą grę już grywałem w drugą nie - mogę obiecać zapoznanie się z instrukcją :D . Na miejscu mógłbym być 17.30 - 17.40. Mam nadzieję na pozytywne rozpatrzenie mojego podania :D
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Re: WK lub GOT

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Abiger pisze:Witam
Forum czytam od długiego czasu aczkolwiek nie udzielałem się dotąd pisemnie, nigdy nie byłem tez na Smolnej. Czy byłaby szansa dołączenia do grupy Gota ew. WK. W tę pierwszą grę już grywałem w drugą nie - mogę obiecać zapoznanie się z instrukcją :D . Na miejscu mógłbym być 17.30 - 17.40. Mam nadzieję na pozytywne rozpatrzenie mojego podania :D
Wpadaj na clubing do nas na smolną. Myślę, że jest szansa abyś zagrał w GOTa lub WK jeszcze dziś.
Awatar użytkownika
MacDante
Posty: 346
Rejestracja: 19 mar 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MacDante »

Ależ oczywiście. sądzę że będąrównolegle prowadzone dwie rozgrywki. Jenda w GoT a druga w WK.

Jednakże prócz tego będdzie jeszcze mnustwo innych gier (zresztą jak zawsze ;) )
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Ja tam jestem jak najbardziej za. Ale niech się wypowie redaktor prowadzący, czyli MacDante (nie wiem w końcu ilu jest chętnych i na co) :wink:
Przyjdź, nie pożałujesz, ale uważaj -nawet nie zauważysz kiedy się uzależnisz :twisted:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
MacDante
Posty: 346
Rejestracja: 19 mar 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MacDante »

Organizatorem jest Pędrak :) on odpowiada za smolną:)

Ja tylko jestem maniakiem długich rozgrywek... :)

Może kiedyś nam się uda zagrać w cywilizację Boardgame na 8 :)

PS: może ktoś jeszcze weźmie dodatkowy egzemplarz WK :)

widaćzę jest więcej chętnych na tą rozgrywkę :)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

MacDante - pisząć "redaktor prowadzący" miałem na myśli Ciebie jako prowodyra rozgrywek w WK i GoT :wink:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Don Simon pisze:Leo - nie wzialem dzisiaj WotRa - tak lało, że bałem się ze sobą ciągnąć...

Widze, ze wszyscy zamierzaja grac albo w GoT albo w WK :-(.

Czy ktos planuje przyjsc z czymkolwiek innym, ewentualnie grac w cokolwiek innego? Ja dzisiaj nic ze soba nie mam niestety...
Ja dzis nie jestem akurat w nastroju na GoT lub WK, wiec bede twym towarzyszem :) w krotszych rozgrywkach.

Dzis skromnie wzialem Wings of War (pare osob jest na to juz nastawionych/umowionych), Haziende i Hindu Windu dla rozluznienia atmosfery. Nie imponuje to, wiec pewno trzeba bedzie jeszcze dodatkowo pozyczyc/podlaczyc sie do jakiejs gry.
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Post autor: Mały brzydki pędrak »

MacDante pisze:Organizatorem jest Pędrak :) on odpowiada za smolną:)
Dokłanie rzecz ujmując to organizatorem jest Leo. Ja zaś jestem kagankiem oświaty :)
Awatar użytkownika
MacDante
Posty: 346
Rejestracja: 19 mar 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MacDante »

Hehe...wiadomo o co chodzi :) LEO sorry :)
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Ja mogę być już po 16... Nie mam nic, ale mogę pojechać do domu po coś z:

Caylus
Shadows over Camelot
Doom
Carcassonne: H&G
War of the Ring
Alhambra

O ile ktos chce w to grac...
Tylko wtedy bylbym blizej 17 zapewne...

Sam raczej bym zagral w Caylus, SoC, ew. Dooma... Ale moge wziac i inne gry jak ktos reflektuje...

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

Żadnych relacji z wczorajszego spotkania???!!! Nikt w nic nie grał?
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Było trochę nietypowo...
Nie było Pancho i Jana, w związku z czym eurogry nie królowały. Zasadniczo dominowały kobyły czyli Warrior Knights (nawet zacząłem grać, ale zwątpiłem i ustąpiłem miejsca spóźnionemu baronowi, nie miałem wczoraj głowy, chyba się trochę ostatnio przepracowałem :wink: ) i Game of Thrones z dodatkiem. Poza tym była spora grupa pilotów myśliwców z czasów I WŚ (z pilotem Jaxem na czele), jeszcze jedna strategia, której nie znam i Carcassonne. Zagrałem z Izą, Michałem i Natalką (zapewne najmłodszy klubowicz; właściwie nie grała a była zajęta swoimi książeczkami i buteleczką :D) w Sankt Petersburg. Wszystko działo się w jednej sali. Jak skończyły się rozgrywki w duże gry - niech się wypowie, ktoś kto grał. Mnie nie dane było już doczekać rozstrzygnięć.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
MacDante
Posty: 346
Rejestracja: 19 mar 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MacDante »

Ja mogę powiedziećjedno po wytłumaczeniu zasad do GoT straciłem głos i w WK ledwie mówiłem :)
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: blazej »

Potwierdzam, MacDante chyba równą godziną, może trochę mniej tłumaczył zasady do GoT czemu i ja sie przysłuchiwałem z uwagą.
Rozgrywka była raczej pokazowa także nawet jej nie dokończyliśmy.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Ja w koncu nie przyszedlem - troche mnie zniechecily te kobyly - mam nadzieje, ze w tym tygodniu bedzie wiecej gier i wiecej chetnych do grania w szybsze eurogry.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Abiger
Posty: 268
Rejestracja: 28 lut 2006, 12:29
Lokalizacja: Legionowo/Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 95 times

Post autor: Abiger »

Witam
Chciałbym się podzielić swoimi spostrzeżeniami dot. piątkowej rozpusty planszówkowej na Smolnej :D . Byłem tam first time i pierwszą rzeczą, która mnie zdziwiła była dużą liczba osób. Jak dotąd pogrywałem tylko ze znajomymi w raczej małym gronie więc był to dla mnie spory skok jakościowy. Drugim zaskoczeniem był wiek uczestników – myślałem, że będę tam jednym ze starszych graczy a tu niespodzianka. Fajnie :) .
Jak już napisano toczyły się rozgrywki w WK aGOT, Haziende, Sanki Petersburg a w tle powarkiwały dwupłatowce z WoW (dwie serie przeszły bardzo blisko). Ja dosiadłem się do aGoT – nie mogłem oprzeć się pokusie zagrania w 6 osób z dodatkiem, chociaż przez dłuższą chwilę stałem niezdecydowany, niby ten osiołek u żłoba, patrząc na WK.
Okazałem się niewdzięcznym gościem kilka razy nikczemnie wykorzystując doświadczenia nabyte w poprzednich bojach o Westeros (aGOT to w tej chwili moja ulubiona gra) przeciw miłym gospodarzom.
Wcześniej biedny Macdante stracił głos tłumacząc moim współgraczom zasady rozgrywki i mam nadzieje, że nas teraz nie wyklina.

W przyszły piątek bardzo chętnie piszę się na Warior Knights.

A tak już zupełnie na koniec - zostałem bardzo miło przyjęty i już po kilku minutach nie czułem, że gram z ludźmi, których widzę na oczy po raz pierwszy. Na pewno będę się na Smolnej pojawiał Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

MacDante pisze:Ja mogę powiedziećjedno po wytłumaczeniu zasad do GoT straciłem głos i w WK ledwie mówiłem :)
Powiem tak - w WK brzmialo to ZARABISCIE. Wyobrazice sobie ten: chrypiacy, ledwo slyszalny glos, knujacy zdrady, spiski i planujacy wojenne dzialania przeciw wrogom, ten dziki i szyderczy grymas na twarzy... Caly MacDante :lol: Ale serio brzmialo to bardzo klimatycznie.

GoT zostal juz skwitowany w powyzszych postach.

Jesli chodzi o WK, to zasiegnalem jezyka po rozgrywce i okazalo sie ze wygral Safari (oczywiscie). Z tego co widzialem mial od poczatku sporo miast i punkty mu sie nabijaly. Wspolgracze rzucili sie na niego (nawet bylo pieciu na 1 ku wscieklosci Safari, ktory choc jednego przynajmniej czesciowo przekabacil na swoja strone). Widzialem np. jak oddzial zwiadowczy (sila 50) Mac Dantego robil oboz pod miastem Safari a pozniej poszedl na nie miazdzacy cios jednego z graczy (miasto zburzone of course), pozniej do tej samej prowincji przybyl kolejny z graczy. Pelna koncentracja sil jednym slowem. Co bylo dalej, nie wiem - jednak najwyrazniej albo skomasowany atak na Safari odbyl sie za pozno albo dal on rade go odeprzec.

W Wing of War toczyly sie pojedynki 3 samoloty na 3 (gralo 5-6 graczy).

Grany byl St. Petersburg i Carcassonne (z kolei Carcassonne H&G bylo ze 2 razy rozkladane ale ani razu nie grane).

Toczyla sie tez 30-years War.

A na koniec poszla Hazienda (dograna do polowy, bo klub sie zamykal). Mimo ze grana w strategicznym gronie chyba sie w miare podobala.

Sporo nowych twarzy sie pojawilo. I dobrze.
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Browarion »

Jako żółtodziub na Smolnej mogę tylko potwierdzić słowa przed-piszców ;-).
Smolna jako miejsce super, nawet roczniaki za bardzo nie marudziły :D... a przeciez byliśmy przygotowani na pożar i szybką ucieczkę przed oskarżeniami, że to nie żłobek :P
Miejsce super i zamierzam tam bywać częściej... szczególnie że Pędrak obiecał przy okazji wytłumaczyć nam zasady Sukcesorów.

Dla informacji ogółu: Izie tez się bardzo podobało, i zapewne trzeba się bedzie dzielić obowiązkami związanymi z Natką... i rzucać monetą kto kiedy przychodzi pograć w Klubie 8)

LEO - miejsce jest super, mam nadzieję, że okres wakacyjny nie zmieni grafiku spotkań... ewentualnie zwiększy ich ilość :-)

POzdro
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: blazej »

W przyszły piątek bardzo chętnie piszę się na Warior Knights.
Oj i ja bym się pisał, (w tym miejscu wielki uśmiech do MacDante :D
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Don Simon pisze:Ja w koncu nie przyszedlem - troche mnie zniechecily te kobyly - mam nadzieje, ze w tym tygodniu bedzie wiecej gier i wiecej chetnych do grania w szybsze eurogry.

Pozdrawiam
Szymon
Jak tylko praca pozwoli to ja chętnie pogram w eurogry w ten piątek. Zakładając, że klub działa, w końcu to już są wakacje.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
MacDante
Posty: 346
Rejestracja: 19 mar 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MacDante »

Jeszcze nie wiem jakie plany mam na piątek :) ale kto wie ktow wie bedę wiedział około środy czy w piątek będę :)
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Ja w ten piątek (i prawdopodobnie następny) raczej odpadam. Stąd apeluję o przyjście do Alibi w tygodniu :-).

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
ODPOWIEDZ