Gra planszowa w świecie fantasy

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 568
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 178 times
Been thanked: 44 times

Re: Gra planszowa w świecie fantasy

Post autor: Bartoszeg02 »

Czekamy :D
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra planszowa w świecie fantasy

Post autor: Matio.K »

Van Hauzer pisze:Gra jest już w fazie produkcyjnej czyli przekładania pomysłów na karty/żetony/plansze. Jak tylko się z tym uporam i gra przejdzie pierwsze beta testy wrzucę tu ich wynik wraz z skonstruowanymi zasadami może wtedy ktoś będzie w stanie się zaangażować w projekt.
Długo dosyć trwają, a gra zapowiada się bardzo miodnie [mimo, ze część elementów to po prostu Gra o Tron].
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
Van Hauzer
Posty: 40
Rejestracja: 22 cze 2009, 21:50

Re: Gra planszowa w świecie fantasy

Post autor: Van Hauzer »

Zapraszam do pierwszego postu.
Awatar użytkownika
gocho
Posty: 173
Rejestracja: 10 wrz 2009, 14:19
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 3 times

Re: Gra planszowa w świecie fantasy

Post autor: gocho »

http://img229.imageshack.us/i/faronkrlkupcw.png/

Czy ten Faron król kupców to nie jest ilustracja Tłuściosza złotego zęba z Warhammera Fantasy battle?
Awatar użytkownika
Van Hauzer
Posty: 40
Rejestracja: 22 cze 2009, 21:50

Re: Gra planszowa w świecie fantasy

Post autor: Van Hauzer »

Dokładnie. Overtyrant z Ogre Kingdoms. Aby go znaleźć przeszukałem wszystkie podręczniki związane z Warhammerem:D
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1242
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Gra planszowa w świecie fantasy

Post autor: poooq »

Czy mógłbyś wrzucić instrukcję w wersji do wydrukowania (bez tła poproszę), mam problem z czytaniem z monitora.
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
Van Hauzer
Posty: 40
Rejestracja: 22 cze 2009, 21:50

Re: Gra planszowa w świecie fantasy

Post autor: Van Hauzer »

Załadowałem wersję LITE do druku w pierwszym poście.
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1242
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Gra planszowa w świecie fantasy

Post autor: poooq »

@ Instrukcja:

4.2.17 i 4.2.19 -powtórz w tym akapicie zasadę wejścia na pole gór, uprości to poznawanie reguł, w punktach w których masz odsyłacze dobrze jest zamieszczać zasady na które się powołujesz, gracze się ucieszą, wybraną zasadę możesz w jakiś sposób wyróżnić (pogrubić lub napisać kursywą) dzięki temu zostanie szybciej zapamiętana;

4.3.3 -brakuje frazy "chociaż może to zrobić jeśli chce" i wszystko jasne;

4.3.40 -zamiast "może" powinno być "chyba";

5.1.9 -Brakuje słowa "Jeśli" na początku zdania

Fajny pomysł z więzieniem i odbijaniem bohaterów.

Kwestia ustalania kolejności podczas faz podróży- fabularnej i wojen:rozpatrywanie co turę znacznie opóźni grę i może odebrać jej dynamikę, ja bym zastanowił się nad czymś takim: masz zaimplementowany w mechanikę kalendarz: wyznacz cztery święta (równonoc czy przesilenia) podczas której będzie ustalało się inicjatywę na okres do kolejnego święta, fajnie gdybyś użył mechanizmu licytacji: każdy władca w tajemnicy przeznacza jakąś pulę punktów, wszyscy odsłaniają swoje punkty i można licytować dokładając kolejne (fabularnie może być to wytłumaczone organizacją festynów na rozsławienie chwały danego władcy), kto wygra jest pierwszy, ilość punktów przeznaczona na licytację przez ostatniego gracza jest odrzucana przez wszystkich, reszta wraca do graczy.
Taki oto luźny pomysł.
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
Van Hauzer
Posty: 40
Rejestracja: 22 cze 2009, 21:50

Re: Gra planszowa w świecie fantasy

Post autor: Van Hauzer »

Dzięki za zainteresowanie.

Co do kolejności. Bycie pierwszym nie zawsze musi być najlepszym rozwiązaniem. Niektórzy gracze będą chcieli przypatrzeć się przeciwnikom i dopiero potem ruszyć albo zareagować w wybranym przez siebie momencie - to właśnie daje im przewaga w inicjatywie; mogą ale nie musza być przed kolejnym graczem w kolejce.

Przez długą cześć rozgrywki współczynniki miecza i władzy władców nie będą się zmieniać dlatego zmiana w kolejności może nastąpić tylko wtedy gdy któremuś z władców te współczynniki się zmienią. Nie wiem czy licytacja będzie dobra bo będzie długo trwała i odbywała się co powiedzmy 4 rundy. A tak kolejność może pozostać niezmieniona przez wiele więcej rund przy systemie kto bardziej władny lub wojowniczy ten pierwszy.

Na pewno przetestujemy kilka rodzajów ustalania kolejności podczas betatestów.
Awatar użytkownika
Van Hauzer
Posty: 40
Rejestracja: 22 cze 2009, 21:50

Re: Gra planszowa w świecie fantasy

Post autor: Van Hauzer »

Ludzi zainteresowanych grą zapraszam tutaj. Toczy się w miarę żywa i rzeczowa dyskusja na temat zasad.
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 568
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 178 times
Been thanked: 44 times

Re: Gra planszowa w świecie fantasy

Post autor: Bartoszeg02 »

bardzo dobrezmiany w porownaniu z poprzednią wersją :) +
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 568
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 178 times
Been thanked: 44 times

Re: Gra planszowa w świecie fantasy

Post autor: Bartoszeg02 »

Ok :) tak więc poczytałem troche zasady :P i jestem bardzo zadowolony :). Cholernie podoba mi sie pomysl z tym zeby bohater latał po mapie losując różnego rodzaju wydarzenia oraz rekrutowanie wojsk. Czy jestes moze w posiadaniu zetonów i planszy :D ?? szczególnie chciałbym zobaczyc żetony ^.^. I jeszcze jestem ciekaw w jakim programie składasz karty. Sam robiłeś ramki ? czy masz jakąś stronke z takimi cudami :)) ?
Awatar użytkownika
Van Hauzer
Posty: 40
Rejestracja: 22 cze 2009, 21:50

Re: Gra planszowa w świecie fantasy

Post autor: Van Hauzer »

Jeżeli chodzi o żetony to będzie ich tylko 5 rodzajów (4 z nich zaprezentowałem w pierwszym poście na samym dole) natomiast jeżeli chodzi o armie i bohaterów to na planszy będą ich reprezentować pionki. Dwa przykładowe pionki zamieściłem w "cięższej" wersji zasad, także w pierwszym poście.

Jeżeli okaże się, że druk pionków jest zbyt drogi lub uciążliwy w złożeniu, wtedy zrezygnuje z nich na rzecz żetonów.

Aktualnie kończę mapę i będę brał się za karty. Mam już ich kilka sztuk. Niestety, nie będę mógł w całości ich opublikować ze względu na to, że musiałem "pożyczyć" i "przerobić" czyjeś grafiki (of kors na potrzeby wersji do testów, do gry oficjalnej mam profesjonalnego grafika od ilustracji). Weszło także trochę zmian do zasad, głównie przedyskutowanych na tym forum.

Jeżeli chodzi o projektowanie. Całość robię sam (głównie przerabiam znalezione grafiki) w Paint . NETcie. Nie ma tylu opcji co Photoshop ale nie są mi one potrzebne a PNet jest o niebo szybszy.
I tak ramka do kart została "sklejona" z kilku ramek różnego pochodzenia. Bodajże z Etherlords większość. Tło znalezione w necie. Grafiki głównie z deviantarta. Plansza to odwrócona i zmodyfikowana wersja mapy do Dragonage. Z nią jest najwięcej zabawy bo trzeba wymyślić lokacje, grafiki, granice krain itp. Do tego tony gradientu i machanie magiczną różdżka.

Mam mały poślizg w tworzeniu. Miałem zamiar skończyć do końca czerwca ale gra w CS'a i chlanie w plenerze zabrało mi dużo czasu :D.
ODPOWIEDZ