Conflict of Heroes (Uwe Eickert)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
spiderblazz
Posty: 32
Rejestracja: 28 gru 2008, 23:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Conflict of Heroes

Post autor: spiderblazz »

Jeszcze kilka fotek.
plansza PoH.jpg
box PoH.jpg
Awatar użytkownika
rag
Posty: 98
Rejestracja: 28 lis 2006, 14:54
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Conflict of Heroes

Post autor: rag »

Gdyby ktoś miał jakieś sugestie, gdzie to można korzystnie nabyć, najlepiej wraz z SoS i Bagnem, chętnie posłucham :)
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Conflict of Heroes

Post autor: B »

Też czekam na takie info, szczególnie tego bagna ciekawym.
Awatar użytkownika
muker
Posty: 308
Rejestracja: 11 mar 2010, 20:58
Lokalizacja: Zabrze

Re: Conflict of Heroes

Post autor: muker »

Uhlans? Lol :D
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Conflict of Heroes

Post autor: ozy »

Jak inaczej przetłumaczyć ułani? :) U nas nie było czegoś takiego jak "kawalerzysta", tylko ułan, strzelec konny albo szwoleżer. Dlatego wolałem nazwę klimatycznie polską (i poprawną terminologicznie), od zwykłego cavalrymen.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
muker
Posty: 308
Rejestracja: 11 mar 2010, 20:58
Lokalizacja: Zabrze

Re: Conflict of Heroes

Post autor: muker »

No ja nie mówię, że złe tłumaczenie bo chyba jedyne poprawne, ale nie wiedziałem, że tak to brzmi po ang. :)
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Conflict of Heroes

Post autor: Muttah »

hmm, trochę dziwią mnie nazwy oddziałów. Raz mamy "Uhlans", a obok "Rifles". Czy to nie powinna być albo broń albo kategoria oddziału? np. "Riflemen"?
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Conflict of Heroes

Post autor: ozy »

@ muker
No, ja też tego nie wiedziałem. :)
W ogóle, tworzenie jest pouczające. Zawsze jakoś tak pomijałem kampanię wrześniową w mojej lekturze, miałem w głowie ten komunistyczny obraz kampanii, bezprzykładną i haniebną klęskę "polskich panów". Kiedy zabrałem się za PoH, przeczytałem wszystkie ważniejsze polskie pozycje na ten temat. Bardzo pomógł Lord Voldemort, który pożyczał mi książki, a jego biblioteka jest dużo większa od mojej. Szczególnie "Wojna Polska" Moczulskiego zrobiła na mnie wrażenie, pokazując jak ważna była ta kampania (a właściwie mogła być :( ), choćby w aspekcie niemieckich zdolności transportowych i teoretycznych (bo nie praktycznych :( ) konsekwencji wciągnięcia najlepszych broni Wehrmachtu w bezdroża II RP. Analiza takich mikro detali jak wysadzenie kilku mostów kolejowych na Wiśle, co mogło mieć realny wpływ na wynik wojny. Ale nie miało. :( Historia to fascynująca nauka. :)

@ Muttah - Rifles w anglosaskiej terminologii wojskowej jest równoznaczne Riflemen.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Conflict of Heroes

Post autor: Muttah »

ahhh, no przecież :idea: Za dużo grania w Endwar rzuciło mi się na mózg najwyraźniej :lol:
Patrik
Posty: 135
Rejestracja: 15 lis 2009, 19:30
Lokalizacja: Wrocław

Re: Conflict of Heroes

Post autor: Patrik »

Ma ktoś może lub wie gdzie można znaleźć instrukcje pl do
Conflict of Heroes: Awakening the Bear! Russia 1941-1942 lub Conflict of Heroes: Storms of Steel! Kursk 1943 o ile w ogóle istnieje? :)
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Conflict of Heroes

Post autor: Tycjan »

Patrik pisze:Ma ktoś może lub wie gdzie można znaleźć instrukcje pl do
Conflict of Heroes: Awakening the Bear! Russia 1941-1942 lub Conflict of Heroes: Storms of Steel! Kursk 1943 o ile w ogóle istnieje? :)
Zobacz na stronie http://www.academy-games.com/games/conflict-of-heroes w dziale "downloads"

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Patrik
Posty: 135
Rejestracja: 15 lis 2009, 19:30
Lokalizacja: Wrocław

Re: Conflict of Heroes

Post autor: Patrik »

Tycjan pisze:
Patrik pisze:Ma ktoś może lub wie gdzie można znaleźć instrukcje pl do
Conflict of Heroes: Awakening the Bear! Russia 1941-1942 lub Conflict of Heroes: Storms of Steel! Kursk 1943 o ile w ogóle istnieje? :)
Zobacz na stronie http://www.academy-games.com/games/conflict-of-heroes w dziale "downloads"
Są tam wszystkie instrukcje :) tylko niestety nie pl :(
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Conflict of Heroes

Post autor: ozy »

PoH jest już do nabycia w Polsce, w pewnym znanym sklepie. :D
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Conflict of Heroes

Post autor: B »

Zamówiłem w okolicach południa :)
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Conflict of Heroes

Post autor: B »

BTW jak w końcu wyszło z mapą bagien? Jest razem z grą czy to była tylko jakaś lokalna promocja?
Bo trochę porażka wyszła że fajny scenariusz z POHa z niej korzysta, a nigdzie jej nie można dostać :(
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: Conflict of Heroes

Post autor: melee »

Ozy, jest szansa że wszystko ze Storms of Steel zmieści się do PoH? Żetony zdaje się, że tak - ale mapy? Próbowałeś może coś takiego zrobić? Na BGG znalazłem tylko info, że wszystkie trzy się nie zmieszczą.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Conflict of Heroes

Post autor: ozy »

@ B - O bagna trzeba pytać u sprzedawcy, ale raczej były tylko dla tych co zamawiali preorder. Ja mam jeszcze z 5 sztuk "podiablosowych", mogę odsprzedać chętnym (PW).

@ melee - Przed chwilą spakowałem całego PoH + AoB + bagna do pudła PoH. Jest na tyle wysokie, że mieści się w nim 8 map + wypraska + papiery. PoH + SoS zmieszczą się więc bez problemu.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Conflict of Heroes

Post autor: B »

poszła PW!
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Conflict of Heroes

Post autor: ozy »

Tworzenie gier to jednak zabawne zadanie. Na BGG zaczął się dialog o tym "dlaczego na kawalerię można grać rozkaz hasty defense".

http://boardgamegeek.com/thread/581908/ ... y-defenses

Jak byście to rozwiązali, przekonuje Was moja argumentacja? Czy lepsza była by dodatkowa zasada "zakaz grania hasty defense na kawalerię."
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Conflict of Heroes

Post autor: B »

Profesjonalnie rozpykałeś tych malkontentów. Autentyczne fotki z ćwiczeń + fragmenty manuala kawaleryjskiego - respect.
Tak trzymać!

Byłem kiedyś na takich pokazach kawalerii, ale organizacja była bardzo marna i ze względu na złe podłoże nie mogli ułani pokazać nawet połowy bajerów, czego bardzo żałowałem. Parę technik lancą widziałem, całkiem robiły wrażenie.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Conflict of Heroes

Post autor: Geko »

B pisze:Profesjonalnie rozpykałeś tych malkontentów. Autentyczne fotki z ćwiczeń + fragmenty manuala kawaleryjskiego - respect.
Aż mi się gorąco zrobiło, jak to zobaczyłem :shock: . Nie wiedziałem, że tak konie szkolili. Odruchowo wyobraziłem sobie jak ostrzał takiego żołnierza leżącego za koniem... Brr.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Conflict of Heroes

Post autor: ozy »

To nie było raczej stosowane w praktyce. Albo padał rozkaz szarży i nie było miejsca na tego typu zabawy, albo rozkaz spieszenia i ataku w konwencjonalny sposób, konie wtedy odprowadzano w bezpieczne miejsce. Podobnie jak walka lancą, których często nie brano nawet z magazynów, choć niby powinny być na wyposażeniu i towarzyszyć oddziałom liniowym w taborach. Regulamin to regulamin, a praktyka pola walki i tak górą, wiadomo.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Conflict of Heroes

Post autor: Geko »

To mi ulżyło :) Tak czy siak, konie w wielu bitwach porządnie się człowiekowi przysłużyły. Podobno np. polska husaria uchodziła za nieśmiertelną, ze względu na konie, które trafione kulą nie przerywały szarży, tylko ciągnęły do końca resztami sił. Przynajmniej tak wyczytałem u Komudy.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Conflict of Heroes

Post autor: clown »

Przynajmniej tak wyczytałem u Komudy
Komuda lubi sobie pofantazjować. Podobnie jak nie było koni szkolonych do gryzienia i kopania przeciwników. Wbrew pozorom koń (jak większosć zwierząt) ma bardzo silny instynkt samozachowawczy, czego przykładem niech będą szarże kawaleryjskie w epoce napoleońskiej na czworoboki piechoty. Żadna siła nie jest w stanie zmusić konia do rzucenia się na najeżony zimną stalą czworobok. Przełamanie czworoboku miało natomiast miejsce jak taki raniony koń spadał całym ciężarem swojego ciała na szeregi piechoty, dezorganizując je i umożliwiając reszcie odziałów kawalerii wniknięcie do jego środka.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Conflict of Heroes

Post autor: ozy »

Tak, koniem nawet trudno jest na kogoś najechać / stratować, bo zwierzak bardzo umiejętnie wymija przeszkody. Natomiast to co pisze Komuda może mieć sens o tyle, że konie idące w ławie ten szyk trzymają i jeśli trafienie nie było zbyt poważne, to koń starał się wytrwać bok w bok z innymi konikami jego "tymczasowego stada".
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
ODPOWIEDZ