(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Filippos »

Jizas guys co wy tak w te polskie gry gracie? :wink: To takie żenujące przecież :roll: :wink: :lol:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4491
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: garg »

Filippos pisze:Jizas guys co wy tak w te polskie gry gracie? :wink: To takie żenujące przecież :roll: :wink: :lol:
Bo nam media sieczkę z mózgów robią :lol:

A w ogóle, to gdzie Ty dzisiaj byłeś, jak Yosz rozdawał autografy? :twisted: Za dwóch pracował, a Ty pewnie się gdzieś obijałeś, co? :twisted:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4491
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: garg »

A teraz w oddzielnym poście, bo chciałem podsumować dzisiejszy przemiły wieczór.

Najpierw jako Don rodziny S...??? (zapomniałem :oops: ) próbowałem zawłaszczyć dla siebie Manhattan w grze Der Pate (znaczy Ojciec Chrzestny :D ). Głupia kostkowa gra Michaela Rienecka (Dracula, Filary Ziemi, Cuba itd.), ale klimat ma przedni, a i decyzji do podjęcia tez trochę jest. Bardzo mi się podobała i chętnie siądę do niej ponownie. No i byłem tuż za zwycięzcą :)

A potem zbieraliśmy rycerzy szykując się Na Grunwald. Ależ Herman nam spuścił łomot :!: I moje drugie miejsce mnie wiele nie pociesza, bo wyniki były: 54 - 34 - 26 - 22 :? Ale klimat tez przedni, więc chętnie przyniosę grę ponownie. Nie - zaraz! Jingowawa już z nami zagrał, więc nie muszę jej więcej nosić. Alleluja! :mrgreen: :wink:

Za tydzień chętnie zagrałbym ponownie w coś poważniejszego. Myślałem o Cubie, ale nic nie obiecuję, bo Miceliusowi chyba serce pęknie z żalu, gdyby to nie wyszło. Się zobaczy... :)

Dziękuję wszystkim za przemiłą atmosferę przy stole i do zobaczenia za tydzień.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Przemekk »

Dzisiaj miałem przyjemność zagrać w Brassa z evergreenem, który był tak przewidujący, że przyszedł z dwójką kolegów, tak byśmy od razu mogli zasiąść do partii w 4 osoby :)

Jak zawsze rozgrywka była interesująca, tym razem jednak naprawdę często wchodziliśmy sobie w drogę (przynajmniej ja miałem takie poczucie). Najciekawsze było dla mnie, że zupełnie nie wiedziałem jak mam rozegrać 2 erę, nie poszedłem w stocznie, nie miałem kart na huty, a zamorska sprzedaż bawełny, którą bardzo lubię została już podebrana. W związku z tym zacząłem twardo budować szyny i kopalnie, jednak chyba nie wykazałem się wystarczającą konsekwencją, bo zająłem 3 miejsce. Wyniki były jednak bardzo wyrównane jak na Brassa. Jeśli dobrze pamiętam 67,97,99 i 101. Nie doliczyliśmy chyba punktów za kasę, ale pewnie niewiele by zmieniły, nawet nie jestem pewien czy ktoś miał na koniec powyżej 10 Funtów.

Bardzo dziękuję za miłą rozgrywkę i liczę, że zagramy jeszcze jakiś rewanż w tym samym składzie :)
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

Ja dzisiaj poznałem(poza zagraniem w mocno niedokończoną wersję kiedyś w Graalu)obecną dzisiaj w conajmniej 6(!) egzamplarzach,grę Yosz i Filipa-Magnum Sal.Całkiem sympatyczna gra,worker placement w wydaniu ni to rzodzinnym ni to dla gamerów(raczej druga opcja,choć nie do końca).Mimo,przejedzenia już wp podobała się,chociaż mniej niż Egizia(ale przegrać z (w opini wielu)najlepszą grą zeszłorocznego Essen to żaden wstyd :)
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: zath »

garg pisze:A potem zbieraliśmy rycerzy szykując się Na Grunwald. Ależ Herman nam spuścił łomot :!: I moje drugie miejsce mnie wiele nie pociesza, bo wyniki były: 54 - 34 - 26 - 22 :?
Z ciekawości, jaką strategią wygrał?
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Keleno »

A ja dziękuję za grę w K2 i Power Struggle :)

K2 jest super, rozgrywka jest naprawdę emocjonująca! :D Chyba faktycznie trzeba zawsze zostawać jednym gościem nieco z tyłu, bo jak się trafi sytuacja (jak mi się trafiła), że obaj są wysoko, tlenu mają nie za dużo, a na ręku same zielone karty (i to jeszcze do ruchu w górę) - to mogiła! Chętnie jeszcze zagram :)

Power Struggle... Nie wiem, jakoś nie umiem w to grać ;) Zawsze ciężko mi wyliczyć ile akcji w turze potencjalnie uda się wykonać, więc po torach zawsze pnę się za wolno... 3 punkty zdołam uciułać, ale z 4 jest już problem (tym bardziej z 5). Ale ogólnie gra ciekawa :)
piotrsmu
Posty: 441
Rejestracja: 17 cze 2010, 01:27

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: piotrsmu »

piszę się na Cube o ile dojdzie do skutku, już zaczynam czytać instrukcje

ja za tydzień przyniosę san juan(grę mam w wersji niemieckiej) przyniosę tłumaczenia kart
evergreen
Posty: 26
Rejestracja: 26 maja 2008, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: evergreen »

Ja również dziękuję za partię Brassa. Gra szybko pnie się w górę w moim osobistym rankingu ulubionych tytułów.
Wygrałem, ale w sumie to była bardziej kwestia szczęścia, bo różnice w punktach były minimalne. Jedna sprzedaż mniej przez mój port i wynik był by inny. Następnym razem spróbuję zainwestować w stocznie, żeby zobaczyć czy przyniesie to coś dobrego :)
adamatom
Posty: 96
Rejestracja: 26 sty 2010, 22:02

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: adamatom »

garg pisze:A teraz w oddzielnym poście, bo chciałem podsumować dzisiejszy przemiły wieczór.

Najpierw jako Don rodziny S...??? (zapomniałem :oops: ) próbowałem zawłaszczyć dla siebie Manhattan w grze Der Pate (znaczy Ojciec Chrzestny :D ). Głupia kostkowa gra Michaela Rienecka (Dracula, Filary Ziemi, Cuba itd.), ale klimat ma przedni, a i decyzji do podjęcia tez trochę jest. Bardzo mi się podobała i chętnie siądę do niej ponownie. No i byłem tuż za zwycięzcą :)

A potem zbieraliśmy rycerzy szykując się Na Grunwald. Ależ Herman nam spuścił łomot :!: I moje drugie miejsce mnie wiele nie pociesza, bo wyniki były: 54 - 34 - 26 - 22 :? Ale klimat tez przedni, więc chętnie przyniosę grę ponownie. Nie - zaraz! Jingowawa już z nami zagrał, więc nie muszę jej więcej nosić. Alleluja! :mrgreen: :wink:

Za tydzień chętnie zagrałbym ponownie w coś poważniejszego. Myślałem o Cubie, ale nic nie obiecuję, bo Miceliusowi chyba serce pęknie z żalu, gdyby to nie wyszło. Się zobaczy... :)

Dziękuję wszystkim za przemiłą atmosferę przy stole i do zobaczenia za tydzień.
Chciałbym bardzo podziękować za dzisiejsze popołudnie. Tym bardziej, że miałem przyjemność zawitać po raz pierwszy :) Świetna zabawa, doskonale spędzony czas! Wielkie dzięki Michale, Michale i Sebastianie :)
Der Pate: "Głupia kostkowa gra" - to stwierdzenie powtarzaliśmy wielokrotnie, ale w mojej opinie nie jest zepsuta przez kostki. Daje dużo zabawy, a to jest ważny aspekt.
Na Grunwald jakoś nie za bardzo do mnie przemawia, ale pewnie dlatego, że nie potrafię jeszcze placementować workerów. Potem krótkie 303. Na koniec bardzo szybki Dominion, wyniki: 18,17,16 i chyba 14. Dziękuje wszystkim. Za tydzień mnie nie będzie, ale za dwa, kto wie ;)
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: herman »

Dzięki wszystkim za dzisiejsze granie !

Na początek partyjka w Der Pate. Zarządzanie kostkami to nie mój konik, ale grało się bardzo przyjemnie. Bez rewelacji, ale klimacik i wykonanie krzyczą o następną szansę. Później partyjka "Na Grunwald"- jedyna gra w którą udało mi się dziś wygrać - zapewne zasługa tego, że grałem wcześniej dwie partie.

Później dwie partyjki 303 - obie w plecy - pierwsza zasłużenie - w drugiej coś mi umknęło i poległem przez głupi błąd.

Na koniec Dominion - 18-17-16-15(nie 14!) ostatnie miejsce - partia wyrównana, dziwna, jak to dominion ;)

super się dziś grało, Garg dzięki za ogranięcie Der Pate !

do zoo!
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: MichalStajszczak »

Czy 12.11 jest spotkanie? (Dzień międzyświąteczny - czy Politechnika jest otwarta?)
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: zath »

Wydaje mi się, że tak. W harmonogramie (pdf) dzień 12.11 nie jest w żaden sposób zaznaczony. W kalendarzu na ERESie też jest pokazany jako dzień normalnej, studenckiej pracy. :)
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4491
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: garg »

zath pisze:
garg pisze:A potem zbieraliśmy rycerzy szykując się Na Grunwald. Ależ Herman nam spuścił łomot :!: I moje drugie miejsce mnie wiele nie pociesza, bo wyniki były: 54 - 34 - 26 - 22 :?
Z ciekawości, jaką strategią wygrał?
Trudno mówić o strategii w Na Grunwald, bo to raczej gra taktyczna, ale na początku powalczył o ludziki i świnie, a dopiero potem zbierał rycerzy.
adamatom pisze:Na Grunwald jakoś nie za bardzo do mnie przemawia, ale pewnie dlatego, że nie potrafię jeszcze placementować workerów.
Zaraz ktoś na forum Cię zabije na tę "polszczyznę" :lol:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jingowawa »

Swój jubileuszowy 200 post chciałbym zadedykować jakże uniwersalnemu stwierdzeniu, "to głupia, losowa gra", którego ostatnio trochę nadużywałem :D

A na poważnie, dziękuje wszystkim 3 współgraczom: gargowi, hermanowi i adamatomowi., z którymi miałem przyjemność zagrać w 2 gry:

Der Pate - niestety zamiast zabiegać o swój prestiż skupiłem się na zarabianiu kasy, przez co nie byłem liczony w podsumowaniu wyników ;( Byłaby na to szansa, gdyby kości trochę lepiej się ułożyły, albo gdyby zamiast czerwonego paska wypadł szary... No nic, tak to już bywa w tych "głupich, losowych grach"... Zabawa nie była porywająca, ale całkiem przyzwoita, gra nie powaliła - taki typowy średniak - ale urzeka swoim wykonaniem i zdecydowanie ma klimat. Sam nie będe szukał do niej współgraczy, ale jak ktoś mi jeszcze kiedyś zaproponuje partyjkę, to nie odmówię.
garg pisze:A potem zbieraliśmy rycerzy szykując się Na Grunwald...Ale klimat tez przedni, więc chętnie przyniosę grę ponownie. Nie - zaraz! Jingowawa już z nami zagrał, więc nie muszę jej więcej nosić. Alleluja! :mrgreen: :wink:
Wreszcie udało się zagrać w Na Grunwald, po bodajże 5 czy 6 tygodniach prób... :D Gra przyzwoita, ma klimat, fajnie wplecione historyczne wątki i wydarzenia do rozgrywki, ogólnie grało się ok, ale bez rewelacji - z jakiegoś powodu, coś między nami nie zaiskrzyło... Niemniej dziękuje bardzo koledze gargowi za cierpliwość i regularne przynoszenie gry co tydzień... Teraz już nie będzie musiał jej tachać i będzie miał więcej miejsca w swojej torbie na inne rarytasy ;)

Podsumowując to był kolejny miły piątkowy wieczór w agresorze, do zobaczenia wszystkim za tydzień.
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1198
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 270 times
Been thanked: 296 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: siepu »

MichalStajszczak pisze:Czy 12.11 jest spotkanie? (Dzień międzyświąteczny - czy Politechnika jest otwarta?)
Obawiam się że akurat mój wydział jest nieco mało normalny pod tym względem, ale ze względu na wprowadzenie wolnych Trzech Króli mam w piątek normalnie zajęcia, więc pewnie będzie otwarte.
Awatar użytkownika
Paweł1987
Posty: 17
Rejestracja: 08 lis 2010, 12:54
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Paweł1987 »

Witam
Jestem świeży na tym forum i ogólnie w gry planszowe gram od niedawna i dopiero zaczynam się w to wszystko wkręcać :)
Zastanawiam się czy ktoś chciałby zagrać w ten piątek w Horror w Arkham? :)
To cena za życie to cena za chleb
To cena za życie które jest jak smierć
Z owatrych bram fabryk kopalni i stoczni
Wychodzą żołnierze czekający na konflikt
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: herman »

ja pewnie będę w piątek - przyniosę nowość z Essen - After Pablo :mrgreen:
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4491
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: garg »

herman pisze:ja pewnie będę w piątek - przyniosę nowość z Essen - After Pablo :mrgreen:
Co prawda plansza i grafiki krzyczą "omijaj mnie szerokim łukiem!", to chyba dam jej szansę. W końcu nie codzień mam okazję pohandlować narkotykami :wink: Count me in :)

Ale oczywiście przyniosę też swoje rzeczy :mrgreen:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

Po raz kolejny(może tym razem udany)zapraszam na Byzantium-najlepiej,żeby jedna(chociaż) z zapraszanych osób już grała.Mnie jeszcze się ta sztuka nie udała,zasady jako tako znam.
chiapas
Posty: 109
Rejestracja: 14 sty 2008, 20:15
Lokalizacja: warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: chiapas »

No właśnie też miałem zaproponować Byzantium :) Grałem dwa razy- zasady znam jako tako. Koniecznie trzeba znaleźć co najmniej jeszcze jedną osobę.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

A ja zapraszam na 20 wiek i K2 na planszy trudniejszej - szukam 4 chętnych osób :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

chiapas pisze:No właśnie też miałem zaproponować Byzantium :) Grałem dwa razy- zasady znam jako tako. Koniecznie trzeba znaleźć co najmniej jeszcze jedną osobę.
Łukasz,co Ty na to...? :)
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Valmont »

yosz pisze:A ja zapraszam na 20 wiek i K2 na planszy trudniejszej - szukam 4 chętnych osób :)
Dawno z tobą nie grałem yosz. Mógłbym się przysiąść do twojego stolika. W K2 na trudniejszej z zimową pogoda grałem już w niedzielę. A 20 wiek - liczę że tłumaczysz zasady?
Wpieriod! - niekoniecznie efektywnie, ale efektownie.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

Valmont: Ja też się stęskniłem :* ;)

Oczywiście że tłumaczę zasady
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
ODPOWIEDZ